Vitalija ir Saulius Steponaičiai: „Senelių augintos gėlės grįžta į madą“
Įkelta:
2022-04-10
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Vitalija ir Saulius Steponaičiai

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Steponaičių šiltnamiuose auginamos gėlės

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Steponaičių šiltnamiuose jau žydi našlaitės

Vitalija ir Saulius Steponaičiai: „Senelių augintos gėlių rūšys grįžta į madą“

 

Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.

Plėsti verslo neplanuoja

Šeima augalų versle dirba jau ilgą laiką.

– Oi, tai buvo jau seniai – pradėjome prieš daugiau nei trisdešimt metų turbūt. Iš pradžių auginome agurkus, pomidorus, kopūstus, turėjome daug ko. Dabar jau sumažėjo asortimentas, liko gėlės ir daržovių daigai, daugiausia – pomidorų, – pasakoja Aukštupių gyventojai. – Mes abu per dešimt metų dirbome Kaune, Žemės ūkio akademijos šiltnamiuose. Darbo dienomis būdavome Kaune, o kaime auginome daržoves savo šiltnamiuose. Tikriausiai nuo 1985 metų iki 1997-ųjų taip gyvenome. Vėliau parsikėlėme į Aukštupių kaimą, nusipirkome namą. Taip ir gyvenome – penkios dienos Kaune, dvi dienos čia, Aukštupiuose. 

Saulius pasakoja, kad abu su žmona dirba pagal įgytą išsilavinimą:

– Pirmiausia su žmona abu baigėme Vilkijos žemės ūkio mokyklą, tuo metu ji taip vadinosi, tapome vaisių ir daržovių auginimo meistrais. Tada įstojome į Žemės ūkio akademiją, mokėmės neakivaizdžiai. O po to ir pradėjome dirbti Kaune. Tada Žemės ūkio akademijos šiltnamiai buvo vieni didžiausių Lietuvoje – užėmė apie 10 ha. 

Dabar Steponaičiai savo verslo plėsti jau neplanuoja:

– Kai parsikraustėme į kaimą, turėjome 10 arų sėklinių agurkų. Trys šeimos tuomet auginome, kadangi juos prižiūrint reikia įdėti nemažai darbo. Vėliau pradėjome plėstis. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos

Dabar turime apie 20 arų šiltnamių. Daugiau plėstis neplanuojame, manau, kad tai jau yra maksimumas. Gėlėms labai didelio ploto ir nereikia. 

Sauliaus pagrindiniai darbai yra tręšti, laistyti augalus, vežti juos į turgų, o žmonai tenka dauginti, skabyti augalus ir pardavinėti juos turguje. 

 Nuo našlaičių iki chrizantemų

Šeimos šiltnamiuose galima rasti įvairiausių augalų. Juos Vitalija ir Saulius vardija, vis papildydami vienas kitą:

– Jeigu kalbėtume apie auginamas gėles, tai turime jų visokiausių, nuo našlaičių iki chrizantemų. Tai ir visos vasarinės gėlės – pelargonijos, ledinukės, smulkiažiedės bei stambiažiedės begonijos. Turime ir gal apie 40 rūšių rožių, ne skinamų, o krūminių. Spalvų yra įvairiausių – nuo baltos iki mėlynos. Kuriame įvairias kompozicijas, kadangi ir žmonių norai įvairūs. Stengiamės komponuoti taip, kad mišiniai derėtų ne tik spalviškai, bet ir pagal augimo ypatybes: pavyzdžiui, vieni augalai mėgsta rūgštingą žemę, kiti ne, todėl tokius augalus suderinti ir kartu auginti sunku. Kalbant apie daržoves – turime apie 10–12 rūšių pomidorų, yra ir agurkų, jų auginame tik vieną veislę. Turime ir paprikų.

Vitalija šiek tiek papasakoja apie vyraujančias gėlių tendencijas.

–  Pastebime, kad dabar populiarūs miskantai, soruolės, lendrūnai, visos smilgos. Tikrai nepanašu, kad šių rūšių pirkimai mažės. Žmonės jau dabar klausinėja, kokių rūšių augalų turėsime. Pernai ir šiemet pastebime, kad daugumai pradeda patikti senoviškos gėlės iš darželių, bet naujesnės jų rūšys, pavyzdžiui, šiemet turime pilnavidurių medetkų, – pasakojo Vitalija. 

Augina tik tai, ką mėgsta patys

Šeima prisipažįsta niekada neauginanti to, kas neskanu jiems patiems.

– Mes niekada neauginame to, kas mums patiems nepatinka. Pavyzdžiui, nemėgstame rūgščių pomidorų, tai tokių rūšių niekada ir neauginame. Agurkų didesnė dalis yra savidulkių, iš vienos veislės išvesta. Patobulinta veislė yra „Mirabelle“ arba „Merengue“, jos derlingos, geros ir agurkai nebūna kartūs. O iš pomidorų veislių mes labiausiai mėgstame „Polfast“ – jų stambūs, gražūs vaisiai, veislė ankstyva ir neaukšta. Mėgstam ir geltonus arba oranžinius pomidorus, yra tokių jų veislių, kurios mėsingesnės, labiau tinka salotoms. 

Dabar žmonės, kaip pastebi daržininkai, labiau perka žemaūgius pomidorus. 

Nelaimė parodė, kas yra tikri draugai

Kuo žavi šis verslas?

– Jeigu mėgsti dirbti, mėgsti augalus, tai čia jau ir yra visas privalumas. Aš pats nuo 5–6 metų pamėgau juos. Jau eidamas į pirmą klasę turėjau 20 kaktusų veislių. Man augalai patiko nuo pat mažumės. Gal iš senelio paveldėjau tą susidomėjimą augalais, mano senelis – buvęs eigulys, – prisiminimais dalijosi Saulius.

Šeima su skausmu prisimena prieš porą metų kilusį gaisrą, kai sudegė šiltnamis. Jame buvo sudėti vos prieš dieną parvežti nauji daigai. Šeima patyrė maždaug 30 000 eurų nuostolio.

Vitalija priduria, kad atsigauti po gaisro buvo sunku. 

– Vienu metu jau planavome viską mesti. Artimieji bandė perkalbėti, kad nepasiduotume. Padėjo, kas kaip galėjo, tiek finansiškai, tiek darbais. Iš kai kurių žmonių pagalbos net nesitikėjome... Nelaimė parodė, kas yra tikri draugai.

Laisvesnio laiko šeima turi mažai. 

– Dabar gal šiek tiek jau ir atostogausime. Anksčiau neturėjome daug laisvo laiko, nes laikėme ir 14 karvių. Jau 20 metų, galima sakyti, normaliai neatostogavome. Pernai, kai pardavėme gyvulius, truputį pasivažinėjome į parodas, pas mūsų tiekėjus. Šiek tiek prasiblaškėme nuo darbų, – atviravo šeima. 

Didžiausias priešas – šalnos 

O prakalbusi apie šio verslo sunkumus pirmiausia šeima paminėjo pavasarines šalnas. 

Tad ir pirkėjams S. Steponaitis pataria daigų nepirkti per anksti, kad jie nenušaltų.

– Jeigu žmonės neturi sąlygų apsaugoti daigų nuo šalnų, tuomet tikrai patariu neskubėti, – teigė Saulius.  

Nuotrauka
Autorės nuotraukos

Darbai šiltnamyje prasideda anksti – gėlės pradedamos sėti nuo vasario vidurio, o pomidorai sėjami nuo kovo 1 iki 15 dienos, nes jie auga 50–55 dienas. O štai agurkų daigus galima užauginti per tris savaites, tad jų sėti labai anksti tikrai neverta. 

Norintiems geresnio daržovių derliaus Saulius pataria: 

– Svarbiausia kas porą-trejetą metų pasikeisti šiltnamyje žemę. Mes auginame pomidorų ir agurkų tik dėl savęs, juos auginame ne grunte, o kibiruose. Vienam sezonui ta žemė. Žemė gali būti su kompostu 20 litrų kibire, laistyti, žinoma, reikės šiek tiek dažniau. Na, o rudenį žemę galima kompostuoti, ir tiek.

Pirkėjai atvažiuoja ir į namus

Vien tik užauginti augalus nepakanka – juos reikia ir parduoti.

– Didesnę dalį savo gėlių ir daigų parduodame Tauragės turguje, vežame ir į Švėkšnos, Šilutės turgus. Kai kurie tauragiškiai mus pažįsta jau 10 metų. Yra klientų, kurie atvažiuoja gėlių, daigų iš Telšių, Plungės, Kauno, Kretingos. Užsuka nemažai ir pravažiuojančių iš įvairių šalies kampelių, – pasakojo šeima.  

 

Nuotrauka
tava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.