2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savivaldybės tarnautojams – piniginės dovanėlės

  • Įkelta: 2016-12-28
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Prieš didžiąsias metų šventes daugelis įmonių ir įstaigų savo darbuotojams parengė kalėdines staigmenas. Privačios įmonės pamalonino savo darbuotojus įvairiai – kalakutais, šventiniais koncertais ar saldumynais. Tauragės rajono savivaldybė administracijos darbuotojams padovanojo šventę kavinėje „Boulingas“ ir skyrė 70 Eur dydžio premijas.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovai ne pirmus metus pamalonina darbščiausius tarnautojus. Vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimu, administracija apdovanoja ir taip paskatina labiausiai nusipelniusius valstybės tarnautojus.  

2014 metais vienkartinės piniginės išmokos Kalėdų proga, už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą vykdant savarankišką savivaldybės funkciją, išmokėtos 12 valstybės tarnautojų ir 6 darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Kaip skelbia savivaldybė, 2014 metais bendra vienkartinių išmokų suma siekė 28 071 Lt (8 130 Eur).

2015 metais vienkartinės piniginės išmokos išmokėtos 6 valstybės tarnautojams. Vienam valstybės tarnautojui vienkartinė piniginė išmoka išmokėta už vienkartinių ypatingos svarbos užduočių atlikimą – lentelių parengimą apie pareigybių skaičių Tauragės rajono savivaldybės administracijoje. Penkiems valstybės tarnautojams vienkartinės piniginės išmokos išmokėtos už atliktas vienkartines ypatingos svarbos užduotis: TV3 ir SEB banko organizuojamo labdaros projekto ,,Išsipildymo akcija 2014“ teikiamos paramos šeimynoms koordinavimą ir bendradarbiavimą su labdaros fondu ,,Vienybė“, bendradarbiavimą su Lietuvos ir Ukrainos medicinos centru UAB ,,Sodalitas“.

Šiemet Kalėdų Senis Tauragės rajono savivaldybės darbuotojams buvo dar dosnesnis. Kaip informavo mero padėjėja Vytautė Čėsnaitė, švenčių proga visiems Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojams skiriama vienkartinė 70 Eur išmoka.

Mero potvarkiu jo komandos darbuotojams šiemet skirti vadinamieji „tryliktieji atlyginimai“. Trims valstybės tarnautojams – Sonatai Jurgilienei, Dovydui Kaminskui ir Vytautei Čėsnaitei skirtos vienkartinės piniginės išmokos – 100 proc. pareiginės algos dydžio – už mero padėkos vakaro, Tauragės miesto šventės „Tauro ragas“ organizavimą, taip pat už darbą savaitgaliais, tarptautinio bendradarbiavimo vykdymą ir investuotojų paieškas.

Administracijos direktoriaus įsakymu, Vaiko teisių apsaugos skyriaus penkiems darbuotojams skirta vienkartinė piniginė išmoka 100 proc. pareiginės algos dydžio – už bendradarbiavimą su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus”, mediavimą atstovaujant vaiko interesams  ir siekiant taikaus ginčo sprendimo civilinėje byloje, kurioje teko bendradarbiauti su Norvegijos pareigūnais sugrąžinant nepilnametį į Lietuvą, į jo biologinę šeimą. Tiesa, šios lėšos nebuvo tiesiogiai paimtos iš biudžeto, o skirtos iš valstybės sutaupytų deleguotų lėšų. Pasak M. Petraičio, Vaiko teisių apsaugos skyrius šiemet atsisakė vienos pareigybės, ilga laiką dirbo be skyriaus vedėjo, tad nusipelnė papildomų premijų.

Iš valstybės sutaupytų deleguotų lėšų 85 proc., 65 proc., 65 proc. pareiginės algos dydžio vienkartinės išmokos buvo skirtos trims Socialinės paramos skyriaus specialistams. Kaimo reikalų skyriaus 5 darbuotojams skirta vienkartinė piniginė išmoka 100 proc. pareiginės algos dydžio – už parengtus ES lėšomis remiamo projekto dokumentus, už parengtą pasėlių ir augalų draudimo įmokų kompensavimo procedūrą, už įvykdytą Baltrušaičių užtvankos, nesančios valstybės turto balanse, remonto darbus, už  įgyvendintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymą „Dėl nereikšmingos pagalbos mėsinių galvijų, mėsinių avių, pieninių veislių bulių, pieninių ožkų augintojams“. 

Iš biudžeto lėšų padėkota buvo ir tarnautojams, prisidėjusiems prie įvairių renginių organizavimo. Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojams (Inesai Vaigauskienei, Danutei Naujokienei ir Ritai Matemaitienei) skirta vienkartinė piniginė išmoka 100 proc. pareiginės algos dydžio –  už tarptautinio bendradarbiavimo vystymą bendrame projekte „Dovana Tauragei“ tarp Rusijos, Gruzijos  ir Lenkijos šalių, už Kalėdų eglutės įžiebimo šventę ir kitus kalėdinio  laikotarpio renginius, už Tauragės rajono savivaldybės darbuotojų elektroninės kortelės maketo sukūrimą, naudojamą kaip elektroninio pašto parašą.

Šiemet išmokėtų kalėdinių premijų bendra suma – 20 181 Eur.

Prieš gražiausias metų šventes projektas „Vaikų svajonės” jau septintus metus kvietė Lietuvos žmones pildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, kurių šiais metais internetiniame puslapyje vaikusvajones.lt visoje Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 13 tūkst. prašymų. Tradiciškai prie vaikų svajonių pildymo akcijos prisidėjo ir „Tauragės žinių“ redakcija, kuri tauragiškiui Lukui padovanojo rampinį paspirtuką.

VĮ „Tauragės miškų urėdija“ planas įsigyti ratinę medkirtę – stringa. Viešųjų pirkimų plane šiam tikslui numatę net 410 tūkst. eurų ir suorganizavę tarptautinį viešojo pirkimo konkursą, kol kas medkirtės įsigyti iš konkurso nugalėtojos UAB „Intrac Lietuva“ negali – konkurse dalyvavusi UAB „Biržų žemtiekimas“ pateikė ieškinį teismui. Net keliami įtarimai, kad urėdija galimai proteguoja laimėjusią įmonę.

Savaitės pradžioje plūstelėjusi šiluma labai greitai išblės, tad jau nuo antradienio bus vėsiau, dažniau išvysime saulę. Ketvirtadienį šalį stingdys šaltukas, tačiau net ir jis ilgai neužsibus.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsisakoma civilinės būklės aktų įrašų registravimo liudijimų. Popieriniai gimimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo, mirties, vardo, pavardės, tautybės keitimo liudijimai nebebus išduodami. Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus.

Artėjant didžiausioms metų šventėms gerumu dalinasi įvairios organizacijos ir savanoriai. Tradiciškai senjorams Kūčių vakarienę rengia Maltos ordinas, silpnesniesiems pagalbos ranką tiesia Tauragės „Subaru“ klubas ir Ekstremalų asociacija.

Autorinių dainų atlikėjas Giedrius Vaškys prieš pat šventes klausytojams pristatė naują dainą „Vakarėjant“. Jaukiame dainos klipe atlikėjo lūpomis siunčiama jautri žinutė.

Pirmadienį Tauragės Rotary klubas ir moterų vidinis klubas Inner Wheel restorane „Banga“ surengė šventinį padėkos vakarą. Jauniesiems krašto talentams buvo įtekta parama už Tauragės garsinimą. 

Gruodžio 17 dieną žymiai mūsų krašto pasipriešinimo dalyvei Onai Švedienei Leščinskaitei-Akacijai sukako devyniasdešimt treji metai. Moterį pasveikino būrys garbingų Tauragės žmonių. 

Tauragėje šiemet jau užregistruota pusė tūkstančio naujagimių. Gruodžio 20 dieną Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruotas 500-asis kūdikis. Berniukas gimė gruodžio 13 dieną, Tauragės gimdymo namuose. Jam tauragiškiai tėvai Laura ir Andrius Butkevičiai davė Gyčio vardą.

Beveik įpusėjo 2015-ųjų kovą išrinkto Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio kadencija. 2016-iesiems verčiant paskutinius lapus, pakalbinome merą apie jau nuveiktus ir dar laukiančius darbus, Tauragės miesto perspektyvas ir pagrindines problemas. Atviras, konkretus ir paprastas – toks pasirodė meras, atsakinėdamas į patogius, ir į nelabai patogius klausimus.
 

Pagal naująją UAB Tauragės šilumos tinklai veiklos strategiją, nuo kitų metų suplanuotas įmonės struktūros optimizavimas. Pagal šį planą, darbo „valdiškoje“ įmonėje neteks dabartinis bendrovės direktoriaus pavaduotojas plėtrai Silverijus Statkus. 

Naujausiame numeryje skaitykite:

Ketvirtadienį per pietus į Tauragę atvyksta Europos Parlamento narys Antanas Guoga. Politikas lankysis motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione.

Tauragės autobusų parkas po kelių mėnesių švęs savo veiklos 25-ąjį jubiliejų. Nuo pat įsteigimo dienos, 1992 kovo mėnesio,  jam vadovauja direktorius Rimantas Martinavičius, kuris taip pat trečius metus eina atsakingas Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos keleivinio transporto vicepirmininko pareigas. Metams verčiant paskutinius lapus, direktorius apžvelgė įmonės veiklą.

2017 metų sausio 27 dieną įvyksiantys Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. jau šeštą kartą pagerbs talentingiausius šalies kūrėjus. Komisija vertins geriausius metų muzikinius kūrinius, atlikėjus ir jų nuopelnus muzikos industrijai.

Trečiadienį Tauragės rajono tarybos nariai rinkosi į paskutinį šių metų posėdį. Jame numatyta aptarti 18 pateiktų klausimų.

Siekiant, kad prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojai per didžiąsias metų šventes galėtų kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, dauguma tinklo parduotuvių šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus, tačiau trumpiau nei įprasta. Prie Kūčių stalo su namiškiais galės susėsti visi „Maximos“ darbuotojai – beveik visos tinklo parduotuvės tą dieną Tauragės regione dirbs iki 19 val. ar dar trumpiau.

Šiandien nuo 12 iki 17 valandos Pilies aikštėje vyksta Tauragės miškų urėdijos rengiama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus 2016“, kurios metu nemokamai dalinamos pušų ir eglių šakos. 

Šiandien apie 9.50 val. Stoties ir Laisvės gatvių sankryžoje – eismo įvykis. Automobilio „Subaru“ vairuotojas vienpusio eismo ruože iš Laisvės gatvės sankryžoje ketino sukti į kairę – Stoties gatvę. Vairuotojas nepamatė link pervažos dviračiu važiavusios moters ir ją partrenkė. 

„Tauragės žinių“ redakcija sulaukė tauragiškio skambučio, kuris pasakojo, kad nepaisant blogų orų – purškiant lietui ir pučiant žvarbiam vėjui, viešuosius darbus dirbantys žmonės siunčiami tvarkyti gatves. Esą taip pažeidžiamos žmogaus teisės. Pasak skambinusiojo, viešuosius darbus dirbantys žmonės į gatvę išvejami kaip šunys, be jokio žmogiškumo. Juk tokiu oru, net miestelėnams nesinori kišti nosies iš namų. 

Finansų ministras Vilius Šapoka skelbia, kad nuo sausio 1-osios greičiausiai neliks PVM lengvatos šildymui. Kadenciją baigiantis Seimas nepratęsė PVM lengvatos iki 2017 metų birželio. Lėšų tam skirti nenumatyta ir ateinančių metų biudžete. 

Pagal LR Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, kas ketverius metus savivaldybės valdomos bendrovės privalo pateikti įmonės valdybai veiklos strategiją. Gruodžio 6-ąją sušauktame neeiliniame Tauragės šilumos tinklų valdybos posėdyje įmonės valdybos pirmininkas Kristijonas Paliutis pateikė balsavimui bendrovės plėtros strategiją, papildytą nauju organizacinės struktūros planu – jame numatyta atsisakyti pavaduotojo plėtrai pareigybės bei plėtros skyriaus. Tokie planai nepatiko vienam iš valdybos narių – buvusiam bendrovės direktoriui Donatui Simaičiui. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje vyras pareiškė pasitrauksęs iš valdybos. Įmonės reorganizavimo planuose jis įžvelgė politinius motyvus.

Jau antrus metus Tauragėje organizuojamas Kalėdinis gerumo bėgimas šiandien į Pilies aikštę sukvietė pramogų ir azarto ištroškusius tauragiškius.  Nuo pat ryto čia skambėjo linksmos dainos, šurmuliavo kalėdinė mugė, o geras emocijas dalijo Kalėdų Senelis su Snieguole. 

Tauragės „Versmės“ gimnazijoje vyksta jau tradicija tapęs filmų vakaras. Į mokyklos aktų salę, šį vakarą virtusią kino teatru, sugūžėjo užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais apsirūpinę gimnazistai.

Tauragės apskrities miestai – Tauragė, Šilalė, Jurbarkas ir Pagėgiai jau įžiebė savo kalėdines eglutes. „Tauragės žinios“ kviečia balsuoti ir išrinkti, kuri iš šių žaliaskarių atrodo įspūdingiausiai.