2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Savivaldybės tarnautojams – piniginės dovanėlės

  • Įkelta: 2016-12-28
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Prieš didžiąsias metų šventes daugelis įmonių ir įstaigų savo darbuotojams parengė kalėdines staigmenas. Privačios įmonės pamalonino savo darbuotojus įvairiai – kalakutais, šventiniais koncertais ar saldumynais. Tauragės rajono savivaldybė administracijos darbuotojams padovanojo šventę kavinėje „Boulingas“ ir skyrė 70 Eur dydžio premijas.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos vadovai ne pirmus metus pamalonina darbščiausius tarnautojus. Vadovaujantis LR Vyriausybės nutarimu, administracija apdovanoja ir taip paskatina labiausiai nusipelniusius valstybės tarnautojus.  

2014 metais vienkartinės piniginės išmokos Kalėdų proga, už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą vykdant savarankišką savivaldybės funkciją, išmokėtos 12 valstybės tarnautojų ir 6 darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Kaip skelbia savivaldybė, 2014 metais bendra vienkartinių išmokų suma siekė 28 071 Lt (8 130 Eur).

2015 metais vienkartinės piniginės išmokos išmokėtos 6 valstybės tarnautojams. Vienam valstybės tarnautojui vienkartinė piniginė išmoka išmokėta už vienkartinių ypatingos svarbos užduočių atlikimą – lentelių parengimą apie pareigybių skaičių Tauragės rajono savivaldybės administracijoje. Penkiems valstybės tarnautojams vienkartinės piniginės išmokos išmokėtos už atliktas vienkartines ypatingos svarbos užduotis: TV3 ir SEB banko organizuojamo labdaros projekto ,,Išsipildymo akcija 2014“ teikiamos paramos šeimynoms koordinavimą ir bendradarbiavimą su labdaros fondu ,,Vienybė“, bendradarbiavimą su Lietuvos ir Ukrainos medicinos centru UAB ,,Sodalitas“.

Šiemet Kalėdų Senis Tauragės rajono savivaldybės darbuotojams buvo dar dosnesnis. Kaip informavo mero padėjėja Vytautė Čėsnaitė, švenčių proga visiems Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojams skiriama vienkartinė 70 Eur išmoka.

Mero potvarkiu jo komandos darbuotojams šiemet skirti vadinamieji „tryliktieji atlyginimai“. Trims valstybės tarnautojams – Sonatai Jurgilienei, Dovydui Kaminskui ir Vytautei Čėsnaitei skirtos vienkartinės piniginės išmokos – 100 proc. pareiginės algos dydžio – už mero padėkos vakaro, Tauragės miesto šventės „Tauro ragas“ organizavimą, taip pat už darbą savaitgaliais, tarptautinio bendradarbiavimo vykdymą ir investuotojų paieškas.

Administracijos direktoriaus įsakymu, Vaiko teisių apsaugos skyriaus penkiems darbuotojams skirta vienkartinė piniginė išmoka 100 proc. pareiginės algos dydžio – už bendradarbiavimą su visuomenine organizacija „Gelbėkit vaikus”, mediavimą atstovaujant vaiko interesams  ir siekiant taikaus ginčo sprendimo civilinėje byloje, kurioje teko bendradarbiauti su Norvegijos pareigūnais sugrąžinant nepilnametį į Lietuvą, į jo biologinę šeimą. Tiesa, šios lėšos nebuvo tiesiogiai paimtos iš biudžeto, o skirtos iš valstybės sutaupytų deleguotų lėšų. Pasak M. Petraičio, Vaiko teisių apsaugos skyrius šiemet atsisakė vienos pareigybės, ilga laiką dirbo be skyriaus vedėjo, tad nusipelnė papildomų premijų.

Iš valstybės sutaupytų deleguotų lėšų 85 proc., 65 proc., 65 proc. pareiginės algos dydžio vienkartinės išmokos buvo skirtos trims Socialinės paramos skyriaus specialistams. Kaimo reikalų skyriaus 5 darbuotojams skirta vienkartinė piniginė išmoka 100 proc. pareiginės algos dydžio – už parengtus ES lėšomis remiamo projekto dokumentus, už parengtą pasėlių ir augalų draudimo įmokų kompensavimo procedūrą, už įvykdytą Baltrušaičių užtvankos, nesančios valstybės turto balanse, remonto darbus, už  įgyvendintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymą „Dėl nereikšmingos pagalbos mėsinių galvijų, mėsinių avių, pieninių veislių bulių, pieninių ožkų augintojams“. 

Iš biudžeto lėšų padėkota buvo ir tarnautojams, prisidėjusiems prie įvairių renginių organizavimo. Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojams (Inesai Vaigauskienei, Danutei Naujokienei ir Ritai Matemaitienei) skirta vienkartinė piniginė išmoka 100 proc. pareiginės algos dydžio –  už tarptautinio bendradarbiavimo vystymą bendrame projekte „Dovana Tauragei“ tarp Rusijos, Gruzijos  ir Lenkijos šalių, už Kalėdų eglutės įžiebimo šventę ir kitus kalėdinio  laikotarpio renginius, už Tauragės rajono savivaldybės darbuotojų elektroninės kortelės maketo sukūrimą, naudojamą kaip elektroninio pašto parašą.

Šiemet išmokėtų kalėdinių premijų bendra suma – 20 181 Eur.

Prieš gražiausias metų šventes projektas „Vaikų svajonės” jau septintus metus kvietė Lietuvos žmones pildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones, kurių šiais metais internetiniame puslapyje vaikusvajones.lt visoje Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 13 tūkst. prašymų. Tradiciškai prie vaikų svajonių pildymo akcijos prisidėjo ir „Tauragės žinių“ redakcija, kuri tauragiškiui Lukui padovanojo rampinį paspirtuką.

VĮ „Tauragės miškų urėdija“ planas įsigyti ratinę medkirtę – stringa. Viešųjų pirkimų plane šiam tikslui numatę net 410 tūkst. eurų ir suorganizavę tarptautinį viešojo pirkimo konkursą, kol kas medkirtės įsigyti iš konkurso nugalėtojos UAB „Intrac Lietuva“ negali – konkurse dalyvavusi UAB „Biržų žemtiekimas“ pateikė ieškinį teismui. Net keliami įtarimai, kad urėdija galimai proteguoja laimėjusią įmonę.

Savaitės pradžioje plūstelėjusi šiluma labai greitai išblės, tad jau nuo antradienio bus vėsiau, dažniau išvysime saulę. Ketvirtadienį šalį stingdys šaltukas, tačiau net ir jis ilgai neužsibus.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. atsisakoma civilinės būklės aktų įrašų registravimo liudijimų. Popieriniai gimimo, santuokos sudarymo ar nutraukimo, mirties, vardo, pavardės, tautybės keitimo liudijimai nebebus išduodami. Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus.

Artėjant didžiausioms metų šventėms gerumu dalinasi įvairios organizacijos ir savanoriai. Tradiciškai senjorams Kūčių vakarienę rengia Maltos ordinas, silpnesniesiems pagalbos ranką tiesia Tauragės „Subaru“ klubas ir Ekstremalų asociacija.