2020 Vasario 21 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

15-metė „Vėjava“ tauragiškiams dovanojo koncertą

  • Įkelta: 2019-01-29

Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Vėjava“ minėjo 15-ąsias kūrybinės veiklos metines. Visoje Lietuvoje žinomas kolektyvas, pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp kurių – ir „Aukso paukštė“, savo paaugliško gimtadienio proga dovanojo savo gerbėjams nuostabų koncertą. Jo būta ir smagaus, ir šiek tiek liūdno, nes su kolektyvu atsisveikino jo įkūrėja ir vienintelė vadovė Birutė Sagatauskienė.

Jubiliejiniame koncerte dalyvavo ir svečių – liaudiškų šokių kolektyvas „Šalna“ iš Švėkšnos, kuriam vadovauja tauragiškė Asta Sapetkienė, dainomis ir šokiais sukaktuvininkus sveikino Kultūros centro kolektyvas „Spietlius“, vadovaujamas Almos Rumšienės, buvę „Jūros“ ansamblio šokėjai, vyrų choras „Mintauja“, diriguojamas Danutės Petraitienės, Arūno Rakevičiaus bandonininkų ansamblis, dainavo jo vadovaujamas vokalinis sekstetas.

„Vėjavos“ kūrybinės veiklos 15 metų sukakčiai skirtame koncerte skambėjo padėkos ir sveikinimo žodžiai kolektyvui ir ypač jo vadovei Birutei Sagatauskienei, o dėkinga publika, šokėjų artimieji, jų šeimų nariai tiesiog užvertė Kultūros rūmų sceną bei pačius šventės kaltininkus gėlėmis ir dovanomis.

Renginio vedėjus Jolantą Kazlauskienę ir Eugenijų Šaltį B. Sagatauskienė pavadino „Vėjavos“ krikštatėviais. Pasak jos, Eugenijus krikštatėviu gali vadintis, nes prieš 15 metų, dirbdamas apskrities administracijoje, inicijavo apskrities dainų švenčių atsiradimą, o ta intencija ir susikūrė „Vėjava“. O J.  Kazlauskienė, Moksleivių kūrybos centro (MKC) direktorė, priglaudė kolektyvą – tada dar nevyriausybinę organizaciją – „po savo sparnu“.

Renginio vedėjų kalbinama, B. Sagatauskienė prisiminė „Vėjavos“ įsikūrimo istoriją.

– Šokom kartu su Algimantu Sutkaičiu „Jūros“ ansamblyje, jis vis klausdavo, kada susieisim, kada subursim savo kolektyvą. 2003 m. rudenį apskrities administracijos sumanymu buvo imtasi organizuoti apskrities dainų šventę. Tada ir pagalvojau – jei ne dabar, tai niekada. Pasikvietėm žmonių, kurie buvo anksčiau šokę, ir pradėjom nuo 2004-ųjų vasario dirbti, o jau balandžio 30-ąją Lietuvos priėmimo į Europos Sąjungą proga jau koncertavom su dviem šokiais. Patalpas repeticijoms mums suteikė MKC direktorė Jolanta Kazlauskienė. Labai jai ačiū, daug pagalbos iš jos sulaukėm. Vėliau, Kultūros centro metodininkės Iridijos Mockienės paraginti, parašėm prašymą rajono tarybai ir 2007 m. kovo mėnesį tapom Kultūros centro kolektyvu, – pasakojo B. Sagatauskienė. – Kolektyvui buvo vos metai, kai suaugusiųjų šokių konkurse „Pora už poros“ laimėjom antrąją vietą. Vėliau tapom ir to konkurso laureatais.

O Kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis atskleidė paslaptį, kaip vadovė suvaldo savo šokėjus, kai jie įsitriukšmauja: „Vaikai, cic!“ – sušunka ji, ir visi nutyla. Beje, daugumos šokėjų amžius – apie 70 metų. Pasak B. Sagatauskienės, kolektyvo credo – „Ten, kur šokis ir daina, amžiui ten ribų nėra“. Ji pasakojo, kad net 10 žmonių šoka kolektyve nuo jo įsikūrimo, yra ir tokių, kurie šoka 10 ar 8 metus.

Renginio vedėjai atskleidė, kad kolektyvas daug važinėja su koncertais – ne tik po rajoną ir visą Lietuvą, bet ir po  užsienį: koncertuota Lenkijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Švedijoje. Be to, jau į pirmąjį savo gimtadienį „Vėjava“ pasikvietė artimiausius kaimynus iš Laukuvos, Švėkšnos, pamažu tie gimtadieniai išaugo į pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių festivalį „Susibėgę patrepsėkim“. Festivaliui jau 14 metų, jis tapo tarptautiniu: pastaraisiais metais jame dalyvauja kolektyvų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, net Karelijos. Be daugybės prizų, apdovanojimų įvairiuose konkursuose, kolektyvas gali didžiuotis vienintelis rajone turįs aukščiausią apdovanojimą – „Aukso paukštę“.

Kolektyvo vadovė pPalieka kolektyvą – pasak jos, laikas užleisti vietą jauniems, lai jie dirba, mokosi. Ji išsakė savo troškimą, kad kolektyvas neiširtų, gyvuotų ir toliau. Atsisveikindama su kolektyvu, B. Sagatauskienė savo šokėjams dovanojo puodelius su „Vėjavos“ nuotrauka. Tokius puodelius ji įteikė ir sveikintojams. Kolektyvą sveikino LR Seimo narė Aušrinė Norkienė, meras Sigitas Mičiulis, draugai, artimieji, bičiuliai, meno kolektyvų vadovai.

Žiūrovų susirinko pilna Tauragės kultūros rūmų salė, veikė paroda, buvo demonstruojamos nuotraukos ir vaizdo įrašai iš kolektyvo kelionių, koncertų, konkursų. Jubiliejinį koncertą vainikavo vaišės, sugiedota tradicinė „Ilgiausių metų“.

 

Išmaniųjų įrenginių remonto servisas „Smart Master“ skelbia gerą žinią „Huawei“ telefonų savininkams. Dabar daugelio šio gamintojo modelių ekranų taisymas čia atliekamas net iki 35 proc. pigiau.

Paskutinėmis sausio dienomis vyraus permainingi orai. Temperatūra palaipsniui kils, nors antroje savaitės pusėje dar sulauksime trumpo šaltesnių orų įsiveržimo. Taip pat vis dažniau baltas snaiges pakeis mišrūs krituliai, ypač baigiantis savaitei. Tiek vairuotojai, tiek pėstieji turės būti itin atsargūs, kadangi keliuose tykos slidūs pavojai. 

Kai skaudi nelaimė ištiko Gaurės seniūnijos Girgždų kaimo gyventojus – vidury nakties kilęs gaisras pasiglemžė visą šeimos turtą, šeima liko kaip stovi. Vos sužinoję apie nelaimę, neabejingi žmonės ėmė siūlyti pagalbą. Dabar nuo gaisro nukentėję žmonės jau ne tik turi kur prisiglausti, bet ir tikisi dar šiemet turėti naujus namus. Ugnies sunaikinto namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė, atsigavusi po patirto šoko, atėjo į redakciją, norėdama padėkoti visiems, kurie ištiesė pagalbos ranką. Ji iki šiol negali atsistebėti, kiek daug aplink gerų žmonių.  

 

Šiandien Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, atidaryta Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Jos tema – potyrių turizmas, nes šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią emocinę patirtį.

Liko vos daugiau nei mėnuo iki savivaldybių tarybų ir tiesioginių mero rinkimų. Tauragėje ir jos rajone vis ryškiau šviečia politinės reklamos stendai, kurie politikams kainuoja dešimtis tūkstančių eurų. Kaip skelbia vrk.lt, kai kurių kandidatų partijai pervesti pinigai buvo grąžinti. Paaiškėjo, kad keturių socialdemokratų oficialių deklaruojamų pajamų neužtenka, kad šie galėtų paaukoti partijos politinei kampanijai tokio dydžio sumas.