2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Komisijai grasino teismais

  • Įkelta: 2019-07-16
Autorės nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Į Saugaus eismo komisijos posėdį atvykęs kaimo bendruomenės „Joniškės klevai“ pirmininkas Ferdinandas Lebedžinskas pratrūko – teigė niekaip nesuprantąs, kodėl nepatenkinamas jo prašymas vieną iš Joniškio sodų gatvių perdaryti į pėsčiųjų-dviračių taką. Tačiau komisijos neįtikino net grasinimai teismais.

Antradienį Savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje buvo nagrinėjami gyventojų ir bendrijų prašymai. Bendruomenės „Joniškės klevai“ pirmininkas F. Lebedžinskas į Saugaus eismo komisiją su prašymu apriboti eismą Joniškės soduose kreipiasi nebe pirmą kartą, mat neigiamas atsakymas dėl kelio paskirties pakeitimo jo netenkina.

– Negauname argumentuoto atsakymo, dėl ko nebūtų galima apriboti eismo sodo kelio dalyje, kuri yra lygiagreti pagrindinei – Joniškio gatvei. Paskutiniame atsakyme rašoma, kad bus apsunkintas eismas dviratininkams ir pėstiesiems Joniškės gatve. Atsiprašau, gerbiamieji, mes niekada nei žodžiu, nei raštu neprašėme jūsų kaip nors keisti kelio ženklus Joniškio gatvėje. Šie argumentai yra daugiau nei absurdiški, – kalbėjo F. Lebedžinskas.

Pasak bendruomenės pirmininko, minėtas kelias, esantis tarp Klevų ir Beržų gatvių, praktiškai yra nereikalingas, o juo važiuojančios transporto priemonės kelia dulkes.

Pasak Tauragės rajono seniūno pavaduotojo Žilvino Majaus, pastačius ženklą „pėsčiųjų ir dviračių eismas“ ten, kur nori F. Lebedžinskas, pėstysis ar dviratininkas negalės važiuoti Joniškio gatve, jis bus baudžiamas, nes jeigu šalia yra pėsčiųjų ir dviračių takas, pagal saugaus eismo taisykles jis negali važiuoti važiuojamąja dalimi. O minėtoje atkarpoje bendruomenė ir taip jau yra užstačiusi vazonus, kad niekas negalėtų pravažiuoti.

– Tai jūs dabar dar 10 kartų eisit pas mus su tuo pačiu prašymu, nors mes kol kas jums kelio ženklų ten neleidžiam statyti? – piktinosi Ž. Majus.

Anot Statybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, šiuo metu Joniškės soduose atliekama gatvių inventorizacija, o ją atlikus galimai bus svarstoma kompleksiškai spręsti problemą – visą sodo kelią, lygiagretų Joniškės g. (nuo Klevų g. iki Juoko g.), perdaryti į pėsčiųjų ir dviračių taką bei įrengti iš visų gatvių išvažiavimus į Joniškės gatvę.

F. Lebedžinsko komisijos neigiamas verdiktas neįtikino. Vyras teigė neturintis kitos išeities, kaip tik kreiptis į teismą, todėl reikalavo komisijos sprendimą jam pateikti raštu. Tokios patirties F. Lebdžinskas turi – su sodų bendrijos „Keramika“ pirmininku teritorijas jau dalijosi teisme.

„Tauragės žinių“ duomenimis, apriboti eismą žvyruotoje sodų gatvėje F. Lebendžinskas galimai turi asmeninį interesą. Jam pačiam priklauso kampinis gatvės sklypas, o dar bent vieną greta esantį yra pardavęs su pažadu, kad eismas ten bus apribotas.

Pakalbintas F. Lebendžinskas turintis sklypą minėtoje teritorijoje nepaneigė, tačiau įtarimų apie sandorį su kaimynais išsigynė, esą atstovauja visos bendruomenės interesams:

– Šioje vietovėje turiu tik vieną nuosavą sklypą, – sakė F. Lebedžinskas, o į komisijos sprendimą teigė dar neįsigilinęs, todėl daugiau komentuoti negalįs.

Moterims pažįstamas jausmas „neturiu kuo apsirengti“, taigi kiekvienos naujos drabužių parduotuvės atidarymas,  žinoma, skamba kaip gera naujiena. Tokią gerą naujieną šią savaitę pateikė tauragiškė Iveta Laugalienė, parduotuvę pavadinusi „Velvet“.

Savaitės pradžia bus rami ir graži, vyraus maloni šiluma. Nuo antradienio bene kasdien sulauksime kritulių, tiesa, šiluma neskubės trauktis. Priešingai, savaitei baigiantis galime sulaukti ir kur kas šiltesnių orų.

Operatorius „Tele2“ ir toliau skelbia vasariškas nuolaidas išmaniesiems įsigyti ir dalija gigabaitus dovanų. Naujausi viliojantys pasiūlymai klientų laukia visuose operatoriaus salonuose ir internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Šiemet žurnalo „Verslo klasė“ skelbiamame didžiausių Lietuvos bendrovių pagal 2018 m. pardavimo pajamas tūkstantuke rikiuojasi 13 Tauragės apskrities įmonių. Nors praėjusius metus baigė nuostolingai, aukščiausioje, 64 pozicijoje išlieka AB „Vilkyškių pieninė“.

Tauragės klinika „Medicinos namai“ turi džiugių naujienų visiems Tauragės ir aplinkinių kaimelių gyventojams. Artimiausiu metu čia pradės darbuotis dvi naujos profesionalios  gydytojos: vidaus ligų gydytoja Birutė Unikauskienė ir akušerė ginekologė Ignė Bokočė.