2020 Sausio 20 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mažuosius supažindino su nepastebimomis vandens savybėmis

  • Įkelta: 2019-07-11

Autorės nuotrauka

Šiandien Pilyje vyko edukacija „Ištirk Tauragės vandenį“, kurioje dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikai. „Santaka“ muziejaus Gamtos skyriaus vedėjas Aleksandras Naryškinas papasakojo apie Jūros upės neįprastas žuvų rūšis, o renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė kartu su vaikais atliko eksperimentą su vandeniu.

Skirtinguose Lietuvos miestuose prie vandens įgyvendinami tradiciniai „Muziejų kelio“ renginiai. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ prisijungė prie visos Lietuvos muziejų iniciatyvos parengti renginių programą susijusią su vandenų tematika. Renginių organizatorė-edukatorė Renata Jančiauskienė akcentavo šių renginių tikslą, atskleisti Tauragės miesto esančio šalia Jūros upės išskirtinumą.

– Siekiame, prisijungti prie bendros, visų muziejų iniciatyvos. Miestas gyvena prie „Jūros“ upės, tad norime parodyti per tą prizmę kaip sąlyčio taškai atsiranda su vandeniu, – kalbėjo R. Jančiauskienė.

Pilies menėse A. Naryškinas vaikams papasakojo apie Jūros upėje gyvenančius vabzdžius. Pasak gamtininko, šie vandens gyventojai yra puikiai prisitaikę prie aplinkos. Vaikai įdėmiai klausėsi pranešimo ir net retsykiais krūptelėdavo, sužinoję kad šie mažieji vandens gyventojai gali būti agresyvūs.

Antrąją renginio dalį vedė R. Jančiauskienė, atlikusi drauge su vaikais eksperimentą, kurio metu buvo tyrinėjama vandens savybės. Mažieji renginio dalyviai noriai dalyvavo eksperimente ir stebėjosi vandens savybių įvairovėmis, prasidedančiomis nuo įvairiausių kvapų ir besidriekiančiomis iki įmantriausių vandens kokybės matavimų.

Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka

Pakalbinta R. Jančiauskienė kvietė Tauragės gyventojus aktyviai dalyvauti muziejaus organizuojamose renginiuose, kurie yra nemokami ir praplečia žmogaus žinias apie kultūrą, bei leidžia pasidžiaugti Pilies menėmis. Liepos 11 d. 15:00 val. vyks fotografijos paroda „Tauragės krašto upės ir ežerai“. 15:30 val. literatūrinė popietė „Poezijos upė“. 17:00 val. Birutės Narmontienės pasakojimai „Mitinis vandens įprasminimas Lietuvių tautosakoje“.

Praktika asfaltuoti gatves Tauragėje prisidedant verslui ar gyventojams jau turi precedentą, tuo tarpu daugiabučių kiemai iki šiol būdavo tvarkomi savivaldybės biudžeto lėšomis. Trečiadienį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta, kad J. Tumo-Vaižganto g. 127 numeriu pažymėto namo kiemas būtų remontuojamas su gyventojų prisidėjimu.

Birželio 23–29 d. Portugalijos mieste Idanha-a-Nova vyko Pasaulio orientavimosi sporto (OS) takais čempionatas, kuriame dalyvavo ir sveiki, ir neįgalūs sportininkai iš 25 pasaulio šalių. Lietuvai atstovavo 6 sportininkai – 3 sveiki ir 3 neįgalieji. Vienas jų – tauragiškis Petras Kasanavičius, kuriam debiutas čempionate buvo tikras gyvenimo iššūkis. Lietuvos neįgaliųjų komanda iš varžybų grįžo iškovojusi 4 vietą.