2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pareigas palieka Edita Gaižauskienė

  • Įkelta: 2019-08-21
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Savivaldybėje – permainos. Kai kurie specialistai palieka pareigas, priimami nauji, o kai kurių dar ieškoma. Didžiausia naujiena – kad išeiti iš darbo apsisprendė Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė, kurios parengti projektai yra papuošę daugelį Tauragės vietų.

Paprašytas išvardinti, kokių specialistų savivaldybėje šiuo metu trūksta, Tauragės rajono savivaldybės administracijos mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius „Tauragės žinioms“ atsakė, kad šiuo metu savivaldybės administracijoje į trūkstamas pareigas organizuojamos atrankos dėl Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialisto (direktoriaus referento), Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigų. Atranka į administracijos direktoriaus referento pareigas numatyta 2019 m. rugpjūčio 16 d. Ši pareigybė buvo laisva nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio direktoriaus referentei išėjus vaiko priežiūros atostogų. Atranka į Juridinio ir personalo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas vyks rugpjūčio 19 d. Ši pareigybė laisva nuo 2018 m. gruodžio mėnesio.

Pasak jo, artimiausiu metu bus skelbiami konkursai į struktūrinius padalinius neįeinančių valstybės tarnautojų – Tauragės rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus ir savivaldybės vyriausiojo specialisto (civilinei saugai) pareigas, taip pat bus ieškoma specialistų į Socialinės paramos skyrių bei Kultūros skyrių (ryšiams su diaspora). Rugpjūčio 1-ąją vyko atranka į Finansų skyriaus vyresniojo specialisto pareigas. Laimėtoja pripažinta Danguolė Gustienė, kuri pareigas pradėjusi eiti rugpjūčio 5 d. O rugpjūčio 13-ąją vyko atranka Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinio vyriausiojo specialisto pareigoms užimti. Pasak K. Bertašiaus, atranka vyko nuotoliniu būdu pagal naują centralizuotos atrankos sistemą. Šiuo metu laukiama rašto iš Departamento apie atrinktą pretendentą ir registruose esančią informaciją.

K. Bertašius patvirtino sklandančius gandus, kad iš darbo išeina Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė E. Gaižauskienė, šias pareigas ėjusi kone 12 metų. Paklaustas, dėl kokių priežasčių ir kada, jis atsakė trumpai – kad yra gautas E. Gaižauskienės prašymas atleisti iš darbo. Priežastys nenurodomos.

Su „Tauragės žiniomis“ specialistė irgi nebuvo nusiteikusi atvirauti – ji patvirtino, kad išeina, tačiau plačiau savo apsisprendimo komentuoti nepanoro.

Savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiami darbuotojų atlyginimai: skyrių vedėjai uždirba 2150 eurų, vyriausieji specialistai – 1287, vyresnieji specialistai – 1451, pagal darbo sutartis dirbantys specialistai – 1119 neatskaičius mokesčių.

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas šiuo metu uždarytas, nes atliekami remonto darbai. Sulaukus daug nusiskundimų dėl sulūžusių pažintinio kelio lentų, buvo nutarta skirti papildomų lėšų remontui. Jau lapkričio 1 d. planuojama baigti darbus, tad lankytojai ir vėl galės aplankyti išskirtinio grožio vietovę.

Vis labiau įsibėgėjant grybavimo sezonui, gydytojai toksikologai primena, kad rinkti ir valgyti galima tik labai gerai pažįstamus grybus: baravykus, lepšius, ūmėdes, kazlėkus, raudonikius, voveraites ir pan. Išplėsti savo renkamų grybų sąrašą, eksperimentuoti naujais skoniais tikrai nepatartina. Ar žinote, kaip atpažinti apsinuodijimą grybais? Ką tokiu atveju daryti?

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvą sukrėtė net du įvykiai, kai socialiai jautrios visuomenės grupės kaimynystė sukėlė gyventojų pasipiktinimą. Žiežmarių ir Biržų gyventojai, pasipriešinę neįgaliųjų ir vaikų kaimynystei, į diskusijas įtraukė visą Lietuvą. Tokie pat grupinio gyvenimo namai, kuriuose gyvena ir padedami personalo savo buitimi rūpinasi psichinę negalią turintys žmonės, Tauragėje, Marių gatvėje įkurti pernai gegužę. Taigi jų kaimynai jau iš patirties gali pasakyti, ar iš tiesų gyventi šalia neįgaliųjų nesaugu. „Tauragės žinios“ pakalbinti Marių gatvės gyventojai kraipo pečiais nesuprasdami, iš kur toks nusistatymas prieš neįgaliuosius, ir teigia kaimynais besidžiaugią.

Šiandien minima Pasaulinė fotografijos diena. Sveikiname visus fotografuojančius! Nors ji minima dar tik keletą metų, fotografijai jau beveik 200 metų. Pirma nuotrauka užfiksuota 1822 metais. Fotografija mūsų gyvenime yra kasdieninis ir labai svarbus reiškinys – fotografuodami ir fiksuojame įvykius ir išreiškiame save. Tauragėje fotografija visada buvo „aukštumoje“: fotografų čia daug, fotografijų parodos dažnos, rengiami netgi festivaliai. Rugpjūčio 19-ąją, minint Pasaulinę fotografijos dieną, keli fotografai papasakojo, ką jiems reiškia fotografija, kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras fotografas ir koks yra jų pačių svajonių kadras.

Šiais metais atidarytas fontanas Atgimimo aikštėje suburia tauragiškius nuotaikingoms pramogoms, o karštą vasaros dieną jo skleidžiama vėsa maloniai atgaivina. Prie fontano įrengta informacinė lenta skelbia apie muzikinių kompozicijų darbo valandas bei primena saugaus elgesio taisykles, kad miesto turtas nenukentėtų ir sklandžiai džiugintų tauragiškius.