2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Smūgis į sieną sudaužė Roko Baciuškos viltis patekti į finalą

  • Įkelta: 2019-08-09
Jaunasis lietuvis R. Baciuška turėjo realių galimybių pirmą kartą prasibrauti į finalą Kanadoje. Komandos nuotrauka

Kanadoje savaitgalį pasaulio ralio-kroso meistrai varžėsi dėl geriausiojo pozicijų. Vienintelis lietuvis, iš Tauragės kilęs Rokas Baciuška trečią kartą šiame sezone turėjo galimybę patekti į finalą, bet vaikino viltys sudužo atsitrenkus į sieną po kontakto su kitu lenktynininku. Jaunasis ralio-kroso talentas optimizmo nelaidoja ir ruošiasi kovingam savaitgaliui Prancūzijoje.

Starto testai drago trasoje

Devyniolikmetis lenktynininkas iš Tauragės Rokas Baciuška pasiruošimą septintajam „WorldRX“ etapui tęsė vos tik nuvykęs į Kanadą. Čia, netoli Kvebeko miesto, nedideliame Trois Rivieres miestelyje, viduje NASCAR lenktynių trasos įrengtoje ralio-kroso trasoje varžėsi stipriausi planetos meistrai. „GCK Academy“ komanda lietuviui surengė automobilio „Renault Megane“ starto testus profesionalioje drago trasoje.

„Testai buvo skirti startams. Pagrindinis jų tikslas – labiau priprasti prie automobilio. Reikėjo viską tiksliai atidirbti, kad varžybų metu viskas vyktų automatiškai“, – sakė jauniausias „GCK Academy“ komandos narys R. Baciuška.

Trasa klaidų neatleidžia

Kanados lenktynių „Supercar“ klasėje rungtyniavo net 16 sportininkų. Šioje trasoje Rokas varžėsi pirmą kartą. Kiti dalyviai jau turėjo patirties ir buvo išbandę šios trasos posūkius bent po vieną kartą. Nepaisant visko, Rokas savaitgaliui buvo užsibrėžęs aukštus tikslus.

„Kanados trasa yra tokia, kuri neatleis klaidų. Ji turi daug sudėtingų posūkių. Daugelis jų – „akli“, dėl to bus itin svarbu pravažiuoti tiksliai, nedarant klaidų. Taip pat šioje trasoje – visur yra betoniniai atitvarai. Tad jei truputį paslysi, galėsi pasakyti viso gero“, – dar prieš lenktynių savaitgalį pažymėjo jaunasis lenktynininkas.

Karštas savaitgalis

Lenktynių savaitgalis buvo itin karštas. Temperatūra siekė 30 laipsnių pagal Celcijų, trasos temperatūra buvo dar karštesnė – apie 40 laipsnių. Prognozuota, kad pirmosios kvalifikacijos važiavimus turėjo išmaudyti lietus. Buvo sunku prognozuoti, kam seksis geriausiai. Pirmąjį bendros įskaitos trejetą skyrė tik keletas taškų, todėl aiškaus lyderio dar nematyti.

Pirmasis kartas Rokui Kanados etape buvo gana sėkmingas. Laisvosiose treniruotėse bei pirmojoje kvalifikacijoje vaikinas važiavo atsargiai, mokydamasis trasos vingrybes. Bet jau antrojoje kvalifikacijoje jaunasis talentas pademonstravo geriausią savo sezono rezultatą. Nors po pirmosios kvalifikacijos ir buvo skirta bauda, tai nesustabdė Roko kovingo nusiteikimo.

„Pirmojoje kvalifikacijoje gauta bauda sumaišė visas kortas. Tačiau antrojoje kvalifikacijoje pasiektas rezultatas leido susigrąžinti prarastas pozicijas. Pavyko pademonstruoti geriausią šio sezono rezultatą“, – po dviejų kvalifikacinių važiavimų sakė R. Baciuška.

Sekundė į sekundę

Lenktynininkai dėl pozicijų kovojo sekundė į sekundę. Pasaulio ralio-kroso čempionato lyderiai broliai Hansenai pirmojoje kvalifikacijoje turėjo tenkintis tik penktąja ir dešimtąja vietomis. Roką gauta 5 sekundžių bauda iš dešimtos vietos nubloškė į penkioliktą. Tačiau antrajame kvalifikaciniame važiavime lenktynininkas su „Renault Megane“ savo važiavime buvo pirmas ir bendroje įskaitoje buvo trečias. Po pirmų dviejų važiavimų lietuvis buvo 9-ojoje vietoje.

Trečioji kvalifikacija Rokui buvo labai permaininga. Po starto lenktynininkas patyrė kontaktą su komandos draugu Guerlainu Chicheritu bei Timu Sneideriu. Pastarasis apsisuko, G. Chicheritas apgadino automobilį, tuo tarpu Rokas prarado daug brangaus laiko ir turėjo tenkintis 11-ąja vieta. Kitokia situacija buvo paskutinėje kvalifikacijoje. Čia jaunasis lenktynininkas pravažiavo be didesnių incidentų ir pademonstravo antrą bei ketvirtą laikus. Susumavus visus laikus, Rokas pateko į Kanados etapo pusfinalį.

Palaidojo finalą

Pirmajame pusfinalyje Rokui teko startuoti antroje eilėje iš išorės. Po starto vaikinui nepavyko išsikovoti vietos pirmajame lyderių trejete. Tačiau kovingasis Rokas nepasidavė ir agresyviai atakavo konkurentus. Vis dėlto ši trasa, kaip dar prieš savaitgalį buvo pastebėjęs pats lietuvis, neatleido net menkiausių klaidų. Ketvirtajame rate, bandant aplenkti N. Gronholmą, vaikinas trenkėsi į sieną ir palaidojo viltis pirmą kartą šiame sezone pakovoti finale.

„Apibendrinus visą lenktynių savaitgalį, galiu pasakyti, kad jis buvo labai geras ir greitas. Žinoma, gaila, kad nepavyko iškovoti vietos finale, bet pusfinalyje teko važiuoti paskui du labai greitus „Hyundai“ automobilius. Šiame etape šie automobiliai važiavo tarytum kitoje lygoje. Vos tik pasitaikė proga aplenkti N. Gronholmą, ja pasinaudojau. Gaila, kad nepavyko išvengti kontakto su siena. Bet greičio tikrai turime, iki varžybų Prancūzijoje išanalizuosime klaidas, pasitreniruosime ir grįšime dar geresni“, – po nesėkmės Kanadoje optimizmo nelaidojo Rokas.

Jaunajam lenktynininkui tai buvo trečias kartas, kai teko kovoti dėl vietos finale. Debiutiniame Pasaulio ralio-kroso čempionato sezone lietuvis į pusfinalį jau buvo patekęs tik Abu Dabyje bei Švedijoje.

Finalą Kanadoje laimėjo Andreasas Bakkerudas. Norvegas su „Audi S1“ iškovojo pirmąją sezono pergalę. Antrasis liko latvis Janis Baumanis, trečiojoje vietoje liko rusas Timuras Timerzyanovas. Šių metų lyderis Timmas Hansenas į finalą net nepateko – po kvalifikacinių važiavimų turėjo tenkintis tik 13-ąja vieta. Jo brolis Kevinas į finalą pateko, bet atkaklioje kovoje jam teko nusileisti konkurentams.

Tauragės krepšinio klubas „Fortūna-Agava“ intensyviai ruošiasi naujam sezonui, kurį klubas pasitinka su ženkliomis permainomis. Komandos vairą perėmė naujas treneris. Klubo sudėtis stipriai nesikeitė: būrys vietinių žaidėjų, lieka praėjusio sezono vedliai. Vyksta derybos su keletu pajėgių žaidėjų.

Latvijoje vyko sparčiai Lietuvoje populiarėjančios sporto programos „CrossFit“ Baltijos šalių turnyras. Tai fizinio lavinimo programa, kuri pareikalauja itin didelio sportininko fizinio bei psichologinio pasirengimo. Atliekamos įvairios rungtys: nuo štangos kėlimo iki plaukimo ar važiavimo dviračiu. Pirmą kartą tokiame turnyre dalyvavęs tauragiškis Mantas Dumašius iškovojo trečiąją vietą.

Profesionalų automobilių sporte aukštumų siekiantis tauragiškis Rokas Baciuška patyrė nesėkmę Pasaulio ralio etape Švedijoje. Bet jaunoji ralio žvaigždė nenuleidžia rankų ir rengiasi kitam etapui, kuris vyks Kanadoje. Taip pat vaikinas priėmė iššūkį ir dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje.

Visą savaitę žvejybos entuziastai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos varžėsi dėl geriausio žvejo titulo turnyre „Tauragės karpis 2019“. Dalyviai varžėsi, kas pagaus didžiausią karpį bei daugiausia jų. Po finalinio svėrimo paaiškėjo, kad buvo pagauta daugiau nei pusė šimto karpių, bendras jų svoris sudarė daugiau nei pusę tūkstančio kilogramų. Vidutinis svoris – beveik 10 kilogramų. Didžiausias karpis svėrė 17,6 kg.

Savaitgalį, švęsdami Lietuvos valstybės šventę Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sporto klubas „Fortūnos laisvalaikio centras“ pažymėjo simboliniu 100 km dviračių žygiu. Tai jau trečiasis toks žygis. Sulaukiama dalyvių ne tik iš Tauragės, bet ir iš Vilniaus. Visi dalyviai yra dviračių mėgėjai, pedalus minantys laisvalaikiu.