2019 Sausio 19 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Kuri įmonė bus pripažinta geriausia?

  • Įkelta: 2018-02-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Penktadienį sporto komplekse „Bastilija“ vyks iškilmingi „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“. Kasmetiniuose apdovanojimuose dalyvaus bendruomenių lyderiai, organizacijų vadovai, taip pat bus išrinktos geriausios 2017 metų įmonės.

Tauragės apskrities verslininkų asociaciją (TAVA) sudaro Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų bei Pagėgių savivaldybės įmonės. Teisę dalyvauti geriausiųjų 2017-ųjų rinkimuose turėjo 86 tauragiškių bendrovės. Anketas užpildė 21 įmonės atstovas. TAVA valdybos pirmininkės Giedrės Stulginskienės teigimu, kitų rajonų asociacijos geriausias įmones tvirtina pagal atskirus konkursus.

Kaip ir praėjusiais metais, bus vertinamas 2017 m. įmonės pardavimų pokytis lyginant su 2016 metais. Taip pat darbuotojų skaičiaus augimas, investicijų sumos ir pardavimų, sumokėtų mokesčių ir pardavimų bei suteiktos paramos ir pardavimų skaičiaus santykis.

– Remiantis šiais skaičiais, galime įvertinti tiek smulkias, tiek vidutines įmones, jų veiklos pokytį per numatytą laikotarpį, socialinę atsakomybę, sumokėtus mokesčius, – teigė G. Stulginskienė.  
TAVA valdybos pirmininkės teigimu, per 2017 metus tik dviejų anketuojamų įmonių pardavimų rezultatai mažėjo. Likusiųjų bendrovių vidutinis pardavimų didėjimas siekė net 35 proc.

Anketos rezultatai atskleidė, jog geriausiose metų įmonėse darbuotojų skaičius augo kone ketvirtadaliu, o investicijoms įmonės vidutiniškai skyrė 6 proc. nuo 2017 metų pardavimų. Geriausios 2017 metų bendrovės ne tik uždirbo, bet ir dalinosi pelnu. Per metus jos skyrė beveik 48 tūkst. eurų paramos.

Pernai geriausia 2016 m. paslaugų sektoriaus bendrove buvo išrinkta UAB „Solregis“. Įmonė dirba optikos, akinių remonto ir gamybos rinkoje. Gamybos sektoriuje geriausia Tauragės rajono įmone buvo pripažintas Juozo Kniukštos valdomas baldų fabrikas „Alantas“.

Vasario 9 dieną vyksiančiame renginyje „Regiono verslo ir bendruomenės apdovanojimai – Tauragės METŲ ŽMOGUS 2017“ koncertuos Klaipėdos džiazo orkestras ir Edita Bodrovaitė. Skelbiama, kad renginį ves žinomas televizijos laidų veidas – Gintaras Mikalauskas.

 

Nuo praėjusios savaitės Tauragės gatvėse galite išvysti du specialiais „Etransport“ lipdukais  apklijuotus automobilius – tai kol kas nauja pavežėjų paslauga mūsų mieste.    

Apleistame bankrutavusios radiotechnikos spausdintųjų plokščių gamintojos AB „Telga“ pastate bus vystoma nauja veikla. UAB „Argimetas“ direktorius Arvydas Ivanauskas patvirtino apie sandorį, tačiau kokią veiklą vykdys, atskleis tik po kelių mėnesių.

„Dunokų“ turgelį, esantį prie Muzikos mokyklos, modernizuoti nusprendusi Tauragės rajono savivaldybė teigia, kad laukti liko nebe daug. Šiuo metu rengiamos anketos pirkėjams, pardavėjams, miesto gyventojams. Remiantis galimybių studijos rezultatais, bus formuojama prekyvietės ateities vizija. 

Šalyje augant emigracijai, vis labiau trūksta kvalifikuotų ir motyvuotų darbuotojų. Dėl to Lietuvos įmonės darbuotojų ieško Rytų rinkose. Trūkstamų specialistų: inžinierių, tolimųjų reisų vairuotojų, statybininkų gausu ekonominę krizę išgyvenančioje Ukrainoje. Su darbuotojais iš šių šalių paprasta bendrauti dėl kalbos ir gerai pažįstamo kultūrinio mentaliteto. Dalis jų jau sėkmingai darbuojasi Lietuvoje, ne išimtis ir Tauragė. Kaip teigia darbdaviai, pas mus galiojanti užsieniečių įdarbinimo tvarka nėra labai patogi nei darbdaviui, nei darbuotojui. Nors trukdo biurokratija, Tauragėje dirbančių ukrainiečių yra. „Tauragės žinių“ žurnalistė iš pirmųjų lūpų sužinojo, kaip čia sekasi atvykusiam Olegui Khaninui. Vyras džiaugėsi atradęs Tauragę, stebėjosi automobilių gausa ir alų ryte geriančiais vyrais.   

Vienas seniausių Tauragėje „Ginara autoservisas“ persikėlė į naujas patalpas Pramonės gatvėje. 70 arų sklype išdygo modernus angaras, kuriame vienu metu gali būti remontuojami 5 sunkvežimiai, traktoriai ar lengvieji automobiliai. Į servisą 800 tūkst. Eur investavęs verslininkas Remigijus Mickus teigė, jog senosiomis darbo sąlygomis veikti nebegalėjo bei pakvietė „Tauragės žinias“ pasidairyti po 1000 kv. m ploto patalpas.