2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Verslas

Moksleiviai verslą tyrinėjo iš arti

  • Įkelta: 2018-11-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities verslininkų asociacija, jau penktus metus iš eilės organizuojanti TAVA atviro verslo dienas, lapkričio 5–9 dienomis sukvietė gimnazijų, progimnazijų, vidurinių, pagrindinių mokyklų moksleivius, priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, profesinio rengimo centro bei Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentus ir jų vadovus į savo įmones susipažinti su verslininkų vykdoma veikla, verslo procesais, bei pasidalinti sėkmės istorijomis.

Iš 44  įmonių ir įstaigų, sutikusių priimti moksleivius, apie 10 mokymo įstaigų vaikų, moksleivių ir studentų aplankė 21 įmonę.

Moksleiviai taip pat buvo kviečiami į Tauragės apskrities ligoninę, Tauragės rajono savivaldybę, Kauno kolegijos Tauragės skyrių, Tauragės radiją.

Tauragės radijas skelbia, jog jų studijoje apsilankė Lauksargių pagrindinės mokyklos mokiniai. Anot radijo vadovo Valdo Latožos, moksleiviai buvo supažindinti su įmonės vykdoma veikla, buvo atsakyta į šimtus klausimų apie radijo stoties specifika ir veiklos ypatumus, turėjo galimybę išbandyti savo sugebėjimus tapti Tauragės Radijo laidų vedėjais.

Batakių pagrindinės mokyklos 9 klasės moksleiviai apsilankė vyko į UAB „ELKA Rainwear“. Tai Danijos kapitalo bendrovė, įsikūrusi Tauragės industriniame parke, gaminanti vandeniui atsparius rūbus.

– Mus maloniai pasitiko šios įmonės direktorė Rima Zeringienė. Mokiniai pamatė, kaip gaminama apranga žvejams, specialios paskirties drabužiai patalpoms valyti, apranga Danijos ir Norvegijos policijai. Direktorė pasidžiaugė, kad viena iš jų gaminamos produkcijos linijų yra „Fashion line“. Mūsų 9 klasės mokinė Austėja net pademonstravo vieną iš šios kolekcijos rūbų. Tai rimta įmonė, per metus pagaminanti apie 300 tūkst. vienetų produkcijos, kuri iškeliauja į daugelį pasaulio šalių.

Ačiū direktorei, įmonės darbuotojams, kurie parodė šio verslo užkulisius“, – teigė  mokytoja Lina Čeponienė

Kitų rajono mokyklų moksleiviai aplankė: „Tauragės vandenis“, „Officeday“, „Senąjį Medvėgalį“, UAB „Kava su knyga“, „Ansell Protective Solutions Lithuania“, „Tauragės medį“, „Netmark“, „Kristensen & Kristensen“, „Alantą“, „Prezidento 50“, Tauragės kabelinę televiziją ir kitas įmones įstaigas .

Miesto pakraštyje įsikūręs, nuoseklią plėtrą vykdantis Tauragės industrinis parkas (TIP) pastaruoju metu sulaukia vis daugiau investuotojų dėmesio. Čia veikiančios Australijos-JAV, Švedijos, Danijos, Norvegijos bei lietuviško kapitalo įmonės nuolat plečiasi. Didinamas gamybinių patalpų plotas, investuojama į modernią techniką, kuriamos naujos darbo vietos.

 

Respublikos gatvėje neseniai atidaryta tradicinių lietuviškų skanėstų – šakočių parduotuvė jau kviečia užsukti ir įsigyti ko nors gardaus. Juo labiau, kad jos lentynos nukrautos ne tik įvairaus dydžio ir skonio, įvairiai papuoštais šakočiais, bet ir kitokiais saldumynais – skruzdėlynais, grybukais, sausainiais. Vis dėlto svarbiausia prekė čia – būtent šakočiai: juos jau 20 metų kepa parduotuvės savininkės Ligitos Kužmarskienės įmonė, įsikūrusi Šilutėje.

Tauragėje įsikūrusiame nedideliame ceche gimsta mielos ir spalvingos tortų dekoracijos, keliaujančios po visą pasaulį. „Nojaus kepykla“ – pirmoji ir didžiausia tortų papuošimų gamintoja Lietuvoje, kurios įkūrėjai verslo idėją parsivežė iš emigracijos. Kad kiekviena šeimininkė pasijustų kepėja ir ypatinga proga nustebintų artimuosius puošniu tortu – tokia „Nojaus kepyklos“ misija.

Rajono spaudoje pasirodė informacija, jog Tauragės autobusų parko sandorius tikrina Viešųjų pirkimų tarnyba. Įmonės vadovas, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas  Rimantas Martinavičius „Tauragės žinioms“ sakė dėl to esąs ramus – viskas įmonėje atliekama pagal įstatymo raidę. O paskleistas abejones Tauragės autobusų parko veiklos skaidrumu ir nauda direktorius vertina kaip nešvarius konkurentų žaidimus.  Taip pat vadovas džiaugėsi, jog į viešojo transporto rinką skverbiasi technologijos, o Tauragė žengia koja priekyje.

Aplinkos ministerijos paskelbtas taršos mažinimo planas sujudino ne tik automobilių vairuotojus, bet ir verslininkus, tiesiogiai „sėdinčius“ ant šio smulkaus verslo šakos. Tokių mūsų mieste apstu, nuo nepriklausomybės atgavimo iš Vokietijos ir Prancūzijos į Tauragę jie pramynė plačius kelius, kuriais rieda daugiausiai 10–14 metų senumo transporto priemonės. Todėl siekis apmokestinti dyzelines bei senesnes transporto priemones tiesiogiai kirs ne tik per pirkėjų, bet ir per prekybininkų kišenes. „Tauragės žinių“ pakalbinti naudotų automobilių verslo atstovai ironiškai klausė, ar žmonės turi pinigų elektromobiliams, ar naujesnes transporto priemones sugebės nusipirkti pensininkai ir studentai?