Vaizdas priėmimo skyriuje šokiravo – sąmyšį kėlė girtuokliai
Įkelta:
2022-12-04
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Neblaivius žmones policijos pareigūnai veža į ligoninę, nes neaišku, ar žmogus tik apsvaigęs, ar jam išties reikia skubios medikų pagalbos. Jono Valaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškė pasakojo, kad priėmimo skyriuje tvyrojo toks tvaikas, kad net teko išeiti į lauką. Jono Valaičio nuotrauka

Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje. 

Prieš keletą savaičių Tauragėje nutikusi istorija kelia klausimą, kodėl girtuoklių keliamas problemas kęsti turi ne tik gydymo įstaigos personalas, bet ir kiti tuo metu į ligoninę atvykę pacientai. „Tauragės žinioms“ neįvardyta panorusi likti tauragiškė pasakojo, kad praėjusią savaitę į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežti du vyrai buvo išvežti policijos pareigūnų automobiliu. Šie pacientai ligoninėje pasijuto tartum bare: lyg niekur nieko bandė tuštinti butelį. Ne kartą sulaukę pastabų, kad čia gydomi žmonės, o ne geriamas alkoholis, jie nenustojo triukšmauti. Be to, aplinkiniams teko kęsti ir itin nemalonų kvapą.

Nepakeliamas dvokas

Lapkričio 16-ąją tauragiškė atvyko į Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

– Įžengus į jį pasitiko baisi šlapimo smarvė, – kalbėjo pašnekovė. – Kilo klausimas, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas. Tačiau belaukdama netrukus išgirdau viename kabinete šūkaujantį girtą pilietį. Kaip supratau, jis buvo atvežtas greitosios pagalbos medikų. Žinoma, kvapas baisus, tačiau vėliau situacija dar pasunkėjo – atvyko dar viena greitosios medicinos pagalbos brigada su kitu girtu pacientu, kurį į ligoninę įvežė neįgaliojo vežimėliu. Paimtas nuo gatvės, žmonės medikus iškvietė jam gulint prie parduotuvės. Žmogaus turėjo maišą. Ėmė ne tik triukšmauti, garsiai kalbėti su kitu likimo draugu, bet ir išsitraukė iš to maišo butelį bei norėjo gerti vidury skyriaus. 

Moteris teigė, kad kvapas buvo toks nemalonus, jog kuriam laikui ji net išėjo į lauką, kad galėtų įkvėpti gryno oro. Deja, grįžus į vidų šlapimo tvaiką teko toliau kęsti.

Priėmimo skyrius tapo tarsi mūšio lauku. Tauragiškė sakė, kad girtą pacientą, norėjusį gerti alkoholį ligoninės viduje, ėmė drausminti slaugytojai ir gydytojai.

– Pasakė: „Čia tau ne kavinė“, „Nebaliavok“, „Sėdėk ramiai“. O tas vis reikalavo jam iškviesti gydytoją, nes sakė, kad jam bloga, keikėsi, siuntinėjo, – kalbėjo tauragiškė. 

Anot jos, skyriuje dėl sukelto triukšmo įsivyravo chaosas, o tuo metu į jį atvyko ir kiti žmonės, ieškoję pagalbos vaikams.

Nuotrauka
nuotrauka

– Situacija atrodė tragiškai. Čia pagalbos laukia vaikai, o prie jų – du girti ir triukšmą keliantys vyriškiai, dvokiantys šlapimu. O juk mes tai irgi atvykę su ligoniu laukiame. Pasijaučiau labai bjauriai. Kilo klausimas, kodėl į besikeikiančius latrus turi žiūrėti visi kiti pacientai, įskaitant ir nepilnamečius? – svarstė moteris. 

Tauragiškės nuomone, girtiems asmenims, kurių gyvybei negresia pavojus, ligoninės priėmimo skyriuje – ne vieta. 

– Suprantama, nevalia jų tiesiog palikti, kažkur reikia patalpinti. Manau, kad ligoninėje tokiems pacientams reikėtų atskiros patalpos, o ne priimti juos ten, kur vėliau jų elgesį turi stebėti ir kęsti kiti žmonės, – savo poziciją išdėstė ji. 

Apsvaigimą irgi tenka gydyti

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ nesutiko pakomentuoti šio konkretaus atvejo, bet į bendrus klausimus atsakė. 

„Ligoninės priėmimo skyriuje labai retai pasitaiko tokie įžūlūs asmenys“, – tikino jis.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet  kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė. 

D. Masiulionis priminė, kad už svaigalų vartojimą viešoje vietoje numatyta administracinė atsakomybė, tad tokios situacijos sprendžiamos kviečiant pareigūnus. 

Pasak jo, „visko pasitaiko“ – barniai tarp medikų ir pacientų yra ne išimtis.  

Paklaustas, ar netinkamai besielgiantis girtas asmuo, kurio gyvybei negresia pavojus, gali būti iš ligoninės išprašytas, D. Masiulionis teigė: „Įleidžiami visi asmenys. Apsvaigimas – irgi liguista būsena, kurią tenka gydyti“.

Policija išvežė namo

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad liudininkės nupasakotas įvykis Tauragės ligoninė išties buvo.

„Pareigūnams atvykus į iškvietimą įvykio vietoje buvo rasti du neblaivūs ir alkoholinius gėrimus vartojantys vyrai (gimę 1970 m. ir 1964 m.)“, – teigė ji.

Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbo“, – teigė L. Banienė. 

Pažeidėjams už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

„Pareigūnai minėtus neblaivius vyrus pristatė namo“, – komentavo L. Banienė. 

Nakvynės namuose – nelaukiami

O kur glaudžiasi girti asmenys, neturintys gyvenamosios vietos, kai policijos jiems niekas neiškviečia? Ligoninė – ne blaivykla. Panašu, kad pastogę rasti gali būti sunku ir nakvynės namuose.

Tauragės šeimos gerovės centras laikino apnakvydinimo ir apgyvendinimo paslaugų neblaiviems arba apsvaigusiems nuo psichotropinių medžiagų asmenims neteikia.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet  kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė. 

Palikti negali

Kaip komentavo Tauragės apskrities policijos atstovė L. Banienė, policija neturi išblaivinimo patalpų ir tokios funkcijos taip pat neatlieka. „Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbos“, – teigė L. Banienė. 

Pasak jos, lauke tvyrant šalčiui neblaivaus žmogaus palikti negalima, nes jis gali nušalti galūnes arba sušalti mirtinai.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.