Vaizdas priėmimo skyriuje šokiravo – sąmyšį kėlė girtuokliai
Įkelta:
2022-12-04
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Neblaivius žmones policijos pareigūnai veža į ligoninę, nes neaišku, ar žmogus tik apsvaigęs, ar jam išties reikia skubios medikų pagalbos. Jono Valaičio nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Tauragiškė pasakojo, kad priėmimo skyriuje tvyrojo toks tvaikas, kad net teko išeiti į lauką. Jono Valaičio nuotrauka

Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje. 

Prieš keletą savaičių Tauragėje nutikusi istorija kelia klausimą, kodėl girtuoklių keliamas problemas kęsti turi ne tik gydymo įstaigos personalas, bet ir kiti tuo metu į ligoninę atvykę pacientai. „Tauragės žinioms“ neįvardyta panorusi likti tauragiškė pasakojo, kad praėjusią savaitę į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežti du vyrai buvo išvežti policijos pareigūnų automobiliu. Šie pacientai ligoninėje pasijuto tartum bare: lyg niekur nieko bandė tuštinti butelį. Ne kartą sulaukę pastabų, kad čia gydomi žmonės, o ne geriamas alkoholis, jie nenustojo triukšmauti. Be to, aplinkiniams teko kęsti ir itin nemalonų kvapą.

Nepakeliamas dvokas

Lapkričio 16-ąją tauragiškė atvyko į Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

– Įžengus į jį pasitiko baisi šlapimo smarvė, – kalbėjo pašnekovė. – Kilo klausimas, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas. Tačiau belaukdama netrukus išgirdau viename kabinete šūkaujantį girtą pilietį. Kaip supratau, jis buvo atvežtas greitosios pagalbos medikų. Žinoma, kvapas baisus, tačiau vėliau situacija dar pasunkėjo – atvyko dar viena greitosios medicinos pagalbos brigada su kitu girtu pacientu, kurį į ligoninę įvežė neįgaliojo vežimėliu. Paimtas nuo gatvės, žmonės medikus iškvietė jam gulint prie parduotuvės. Žmogaus turėjo maišą. Ėmė ne tik triukšmauti, garsiai kalbėti su kitu likimo draugu, bet ir išsitraukė iš to maišo butelį bei norėjo gerti vidury skyriaus. 

Moteris teigė, kad kvapas buvo toks nemalonus, jog kuriam laikui ji net išėjo į lauką, kad galėtų įkvėpti gryno oro. Deja, grįžus į vidų šlapimo tvaiką teko toliau kęsti.

Priėmimo skyrius tapo tarsi mūšio lauku. Tauragiškė sakė, kad girtą pacientą, norėjusį gerti alkoholį ligoninės viduje, ėmė drausminti slaugytojai ir gydytojai.

– Pasakė: „Čia tau ne kavinė“, „Nebaliavok“, „Sėdėk ramiai“. O tas vis reikalavo jam iškviesti gydytoją, nes sakė, kad jam bloga, keikėsi, siuntinėjo, – kalbėjo tauragiškė. 

Anot jos, skyriuje dėl sukelto triukšmo įsivyravo chaosas, o tuo metu į jį atvyko ir kiti žmonės, ieškoję pagalbos vaikams.

Nuotrauka
nuotrauka

– Situacija atrodė tragiškai. Čia pagalbos laukia vaikai, o prie jų – du girti ir triukšmą keliantys vyriškiai, dvokiantys šlapimu. O juk mes tai irgi atvykę su ligoniu laukiame. Pasijaučiau labai bjauriai. Kilo klausimas, kodėl į besikeikiančius latrus turi žiūrėti visi kiti pacientai, įskaitant ir nepilnamečius? – svarstė moteris. 

Tauragiškės nuomone, girtiems asmenims, kurių gyvybei negresia pavojus, ligoninės priėmimo skyriuje – ne vieta. 

– Suprantama, nevalia jų tiesiog palikti, kažkur reikia patalpinti. Manau, kad ligoninėje tokiems pacientams reikėtų atskiros patalpos, o ne priimti juos ten, kur vėliau jų elgesį turi stebėti ir kęsti kiti žmonės, – savo poziciją išdėstė ji. 

Apsvaigimą irgi tenka gydyti

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ nesutiko pakomentuoti šio konkretaus atvejo, bet į bendrus klausimus atsakė. 

„Ligoninės priėmimo skyriuje labai retai pasitaiko tokie įžūlūs asmenys“, – tikino jis.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet  kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė. 

D. Masiulionis priminė, kad už svaigalų vartojimą viešoje vietoje numatyta administracinė atsakomybė, tad tokios situacijos sprendžiamos kviečiant pareigūnus. 

Pasak jo, „visko pasitaiko“ – barniai tarp medikų ir pacientų yra ne išimtis.  

Paklaustas, ar netinkamai besielgiantis girtas asmuo, kurio gyvybei negresia pavojus, gali būti iš ligoninės išprašytas, D. Masiulionis teigė: „Įleidžiami visi asmenys. Apsvaigimas – irgi liguista būsena, kurią tenka gydyti“.

Policija išvežė namo

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad liudininkės nupasakotas įvykis Tauragės ligoninė išties buvo.

„Pareigūnams atvykus į iškvietimą įvykio vietoje buvo rasti du neblaivūs ir alkoholinius gėrimus vartojantys vyrai (gimę 1970 m. ir 1964 m.)“, – teigė ji.

Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbo“, – teigė L. Banienė. 

Pažeidėjams už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

„Pareigūnai minėtus neblaivius vyrus pristatė namo“, – komentavo L. Banienė. 

Nakvynės namuose – nelaukiami

O kur glaudžiasi girti asmenys, neturintys gyvenamosios vietos, kai policijos jiems niekas neiškviečia? Ligoninė – ne blaivykla. Panašu, kad pastogę rasti gali būti sunku ir nakvynės namuose.

Tauragės šeimos gerovės centras laikino apnakvydinimo ir apgyvendinimo paslaugų neblaiviems arba apsvaigusiems nuo psichotropinių medžiagų asmenims neteikia.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet  kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė. 

Palikti negali

Kaip komentavo Tauragės apskrities policijos atstovė L. Banienė, policija neturi išblaivinimo patalpų ir tokios funkcijos taip pat neatlieka. „Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbos“, – teigė L. Banienė. 

Pasak jos, lauke tvyrant šalčiui neblaivaus žmogaus palikti negalima, nes jis gali nušalti galūnes arba sušalti mirtinai.

 

Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
prieš 11 valandų
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.