Tauragiškis pasijuto užkalbėtas: telefonu užsisakė prekę, nors jos nenorėjo
Įkelta:
2023-03-23
Nuotrauka
testas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Aprašymas

Jaunuolis pasijuto užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos

 

 

Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 

Pažadino skambutis

Lukas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) prisiminė vieną vasario rytą saldžiai miegojęs, kai jį pažadino telefono skambutis. 

– Skambino iš nepažįstamo numerio. Pastaruoju metu turėjau reikalų valstybinėse institucijose, pavyzdžiui, Mokesčių inspekcijoje, „Sodroje“, todėl pamaniau, kad tikriausiai skambina specialistai iš ten, norėdami dar kažką pasitikslinti. Dėl to ir atsiliepiau, – kalbėjo vaikinas.  

Tačiau skambino ne „Sodros“ specialistai ir ne VMI inspektoriai. Luką pasiekė skambutis iš vienos bendrovės, telefonu prekiaujančios įvairiomis prekėmis. 

– Keisčiausia tai, kad atsiliepus malonus moteriškas balsas į mane kreipėsi vardu, nors vardo jai nepasakiau. Iš kur ji žinojo mano vardą, taip ir liko mįslė. Pardavėja prisistatė, pasakė bendrovės, kurioje dirba, pavadinimą, ir informavo, kad labai svarbu vyrams tikrintis prostatą, gyventi sveikai. Kas gali su tuo nesutikti? Žinoma, atsakiau, kad svarbu, taip, sutinku, kad ir vyrams, ir moterims gyventi reikia sveikai ir nuolat rūpintis savo sveikata. Taip ir įsitraukiau į pokalbį. Susierzinau, kai paklausė, kiek man metų. Tai bent įžūlumas! Vardą iš kažkur sužinojo, iš kur – nepasakė, o dar metų klausia lyg niekur nieko. Pirma mintis – koks jų reikalas? Sumelavau. Man 24-eri, bet pasakiau, kad 26-eri. Pamaniau, kad renka duomenis. Bet ne, vėliau supratau, kad tiesiog  norėjo palaikyti pokalbį, nes ėmė kalbėti, kad vyrams, kuriems jau yra per 50 metų, darytis prostatos testą labai svarbu, – rytinio skambučio detales prisiminė Lukas.

Užsisakė, nors nenorėjo

Jaunuolis tikino nustebęs, kad jam, 24-erių metų vaikinui, buvo išdėstyta informacija, kuri aktuali kur kas vyresnio amžiaus vyrams. 

– Pasiūlė atsisiųsti testą. Norėjau kaip įmanoma greičiau baigti pokalbį, nes kalbėti apie tai, kas man net neaktualu, įgriso, todėl atsakiau: „Gerai, atsiųskit“. Apie tai, kad reikės už tą testą mokėti, iš pradžių nebuvo jokios kalbos. Galvojau, gal kokia dovana, gal čia kompensuoja valstybė ar pan. Daug ką gali prisigalvoti apsimiegojęs. Pardavėja sako man: „Gerai, tuomet tvirtinu užsakymą“. Ir štai čia aš supratau, kad ne valstybė mokės, o aš. Tokia informacija privertė ir pražvalėti. Juk aš to testo nenoriu! O trauktis jau nėra kur. Užsakymas patvirtintas. Pokalbis baigėsi tuo, kad užsisakiau prostatos testą, kurio man visiškai nereikia, – apmaudo neslėpė Lukas.

Jaunuolis tikino pasijutęs užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos.

– Žinoma, ir aš žioplai pasielgiau. Reikėjo atsakyti – ačiū, man neįdomu, viso gero, arba neturiu laiko. Bet norėjau mandagiai palaikyti pokalbį. Ir va kas išėjo. Geriau jau būčiau neatsiliepęs, – kalbėjo jis.

Ieškojo būdų prekę grąžinti

Po nemalonaus pokalbio Lukas ėmė domėtis internete, kaip galėtų prekę grąžinti ir už ją nemokėti. Vaikinas sugalvojo paskambinti tuo pačiu numeriu, kuriuo jam buvo skambinta, ir pasakyti, kad persigalvojo, užsakymą jis nori atšaukti.

– Tačiau prisiskambinti nėjo – telefonas buvo išjungtas. Tada parašiau žinutę. Prisistačiau, parašiau, kokią prekę užsisakiau, kad jos gauti nebenoriu. Jokio atsako, – kalbėjo Lukas. 

Jaunuolis sugalvojo kitą planą – jeigu į namus atvyks kurjeris su preke, apsimesti, kad joks vaikinas, vardu Lukas, čia negyvena. 

– Pamaniau, kad tikriausiai atvyks kurjeris. Taigi, pasakiau savo šeimos nariams, kad apsimestų, jog manęs nėra. Jeigu būčiau su kurjeriu susitikęs akis į akį, irgi būčiau melavęs, kad aš ne Lukas, sakyčiau, tokio išvis nepažįstu, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo pašnekovas. 

Anot jo, taip prekė liktų neįteikta ir mokėti už ją nereikėtų. 

– Deja, atėjo ne kurjeris, o paštininkė. Ji įmetė voką su preke į pašto dėžutę ir viskas. Taip prekė atsidūrė mano rankose. Atsirado prievolė už ją sumokėti, – pasakojo Lukas.

Vaikinas kreipėsi Vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VTAT), prašydamas paaiškinti, kaip gali grąžinti užsakytą prostatos testą, ir rado išeitį – pasirodo, jis turi teisę neišpakuotą prekę siųsti atgal tuo pačiu adresu, iš kurio ji buvo atsiųsta. 

– Tokia paprasta išeitis. O tiek daug streso patyriau, nes prieš tai nežinojau, ką daryti, – kalbėjo Lukas.

Pašnekovas parodė su preke jam atsiųstus dokumentus, tarp jų – ir sąskaitą faktūrą, kurioje beveik 35 eurus už prostatos testą prašoma sumokėti per 7 dienas. 

Grąžinama prekė turi likti nepanaudota

VVTAT Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė „Tauragės žinioms“ komentavo, kad teisės aktai įpareigoja pardavėją suteikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamą prekę: nurodyti kainą, į kurią įskaičiuoti mokesčiai, pagrindines prekės savybes, informuoti apie prekės pristatymo ir grąžinimo sąlygas, teisės atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties sąlygas ir tvarką, pardavėjo kontaktus, kartu su preke pateikti naudojimosi instrukciją valstybine kalba ir pan.

„Nuotoliniu būdu (ne fizinėje parduotuvėje) įsigytą prekę vartotojas turi teisę grąžinti pardavėjui per 14 dienų nuo prekės gavimo dienos (taip pat gali pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ir prieš fiziškai įgydamas prekes). Atkreiptinas dėmesys, kad grąžinama prekė turi būti nenaudota ir nepraradusi prekinės išvaizdos“, – teigė ji.

D. Malinauskienė tikino, kad apie prekės grąžinimo sąlygas ir tvarką pardavėjas turi informuoti vartotoją dar prieš įsigyjant prekę. „Jeigu tokia informacija nebuvo suteikta, patartume vartotojui raštu dėl to kreiptis pardavėjo nurodytais kontaktais pavyzdžiui, el. paštu, turimu fiziniu adresu ir pan.  Vartotojas, atsisakydamas nuotoliniu būdu sudarytos sutarties, neprivalo nurodyti grąžinimo priežasties“, – dėstė VVTAT atstovė. 

Anot jos, pardavėjas, gavęs vartotojo grąžintą prekę, per 14 dienų nuo tos dienos, kurią vartotojo pranešimą apie sutarties atsisakymą, turi grąžinti vartotojui už prekę ir jos pristatymą sumokėtus pinigus. „Grąžinimo išlaidos tenka vartotojui (nebent pardavėjas apie jas sutarties sudarymo metu nebuvo vartotojo informavęs)“, – informavo D. Malinauskienė.

Kaip pasitikrinti prostatą?

Kaip nurodo Valstybinė ligonių kasa (VLK), dėl prostatos vėžio diagnostikos reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytojus. Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Jiems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją. 

„Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą“, – informuoja VLK. 

VLK atstovė Jolanta Petravičienė informavo, kad prostatos vėžio prevencinėje programoje pernai sudalyvavo 84 tūkst. vyrų. Ji skaičiavo, kad tai yra 13 tūkst. daugiau nei užpernai.

Šiais metais priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinei programai finansuoti skirta 2,8 mln. eurų – 600 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

„Pernai šiai programai buvo skirta 2,2 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Iš jų panaudota 2,1 mln. eurų“, – tikino J. Petravičienė.

Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
prieš 20 valandų
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.