„Tauragės vandenų“ direktorius: „Planiniais darbais siekiame sumažinti avarijų tikimybę“
Įkelta:
2023-12-11
Nuotrauka
vandenys
Nuotraukos autorius:
„Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka

Antradienį Tauragės miesto centrinėje dalyje įvyko vandentiekio tinklų avarija, dėl jos geriamojo vandens tiekimas daliai miesto gyventojų ir įmonių buvo nutrūkęs. Vandentiekininkai skelbė dirbantys, kad vandens tiekimas būtų atnaujintas kuo greičiau.

Netrukus avarija lokalizuota ir geriamojo vandens tiekimas atnaujintas. Tokių avarijų pastaruoju metu būta net kelių, apie jas savo feisbuko paskyroje rašė ir UAB „Tauragės vandenys“. Vis dėlto įmonės direktorius nesutinka, kad avarijos dažnos ir situacija išskirtinė. 

UAB „Tauragės vandenys“ feisbuko paskyroje skelbta, kad gruodžio 5 d., nuo 9.30 iki 16.00 val., dėl vandentiekio tinklų avarijos likvidavimo darbų laikinai vanduo nebuvo tiekiamas Skaudvilės mieste, Kelmės gatvėje, namams Nr. 32, 36, 40. Gruodžio 4 d., iki 16.00 val., dėl vandentiekio tinklų avarijos likvidavimo darbų laikinai vanduo netiektas Tauragės mieste: Statybininkų gatvėje namams Nr. 5, 7; Kęstučio gatvėje namams nuo Nr. 6 iki 26. Tokių įrašų būta ir anksčiau: antai skelbta, kad lapkričio 29 d., nuo 8.30 iki 16.00 val., dėl vandentiekio tinklų avarijos likvidavimo darbų laikinai vanduo nebus tiekiamas Tauragės mieste: Tujų gatvės gyventojams; Statybininkų gatvėje namams Nr. 5, 7; Kęstučio gatvėje namams nuo Nr. 6 iki 34; Žemaičių gatvėje namams Nr. 30, 24, 28, 26, o lapkričio 30 d., nuo 9.00 iki 16.00 val., vykdyti vandentiekio tinklų remonto darbai. Laikinai vanduo nebuvo tiektas Tauragės mieste: Sandėlių gatvėje; Paberžių gatvėje namui Nr. 4.

Paprašytas paaiškinti, kodėl pastaruoju metu vandentiekio tinklų avarijos tapo gana dažnos, „Tauragės vandenų“ direktorius Tadas Pauparis sako su tokiu teiginiu nesutinkąs. „Noriu atkreipti dėmesį, kad nuolat vykdomi vandentiekio tinklų remonto, praplovimo darbai (apie kuriuos informuojame gyventojus) dažnu atveju yra ne avarijos likvidavimo pasekmė, o planiniai, profilaktiniai darbai, kuriais ir siekiama sumažinti avarijų tikimybę. Apie planinius darbus, iš anksto informuojame savo interneto svetainėje https://www.tauragesvandenys.lt/paros-informacija/, Feisbuko paskyra „Tauragės vandenys“ yra oficialus ir visi vartotojai bei abonentai gauna pranešimą trumpąja žinute arba elektroniniu laišku“, – laiške redakcijai rašo jis. 

Paklaustas, dėl ko jos kyla, direktorius rašo, kad avarijų priežastys gali būti įvairios. Ne paslaptis, kad dalis vandentiekio vamzdynų yra seni ir nusidėvėję, todėl natūraliai pratrūksta. Dalį avarijų, pasak jo, nulemia įvairūs statybos, kasimo ar panašūs darbai, kuriuos vykdant yra pažeidžiami vamzdynai. Gamta, pasak jo, taip pat atlieka savo darbą. 

T. Pauparis turi ir patarimų gyventojams. Jis primena, kad artėjant šaltajam sezonui jie turėtų pasirūpinti jų nuosavybėje esančiais vandentiekio tinklų įrenginiais: „Rekomenduoju papildomai apšiltinti nešildomose patalpose esančius apskaitos mazgus, vamzdynus bei įrenginius, panaudojant termoizoliacines medžiagas, ar kreiptis į UAB „Tauragės vandenys“ dėl vandens atjungimo ir skaitiklių nuėmimo negyvenamose bei nešildomose patalpose. Dėl vartotojų aplaidumo užšalusių vandentiekio tinklų avarijos bus likviduojamos pačių vartotojų lėšomis“.

Direktorius primena, kad dėl avarijų lauko vandentiekio ir nuotekų tinkluose reikia kreiptis į UAB „Tauragės vandenys“ avarinę tarnybą, dirbančią visą parą, tel. +370 446 70052.

 

Nuotrauka
rotary
Tauragės Rotary klubo nuotraukos
Įkelta:
prieš 50 minučių
Savaitgalį Tauragės Rotary klubo prezidentas Paulius Jurkauskis iškilmingai perdavė regalijas verslininkui, visuomeninkui Dariui Stankui. Tauragės Inner wheel klubui dar vienerius metus vadovaus prezidentė Agnė Jurkauskė.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotrauka
Įkelta:
2024-06-11
Vos prieš mėnesį Tauragėje startavusios socialinės dirbtuvės „Metų ratas“ įgavo pagreitį – startavo neįgaliųjų rankomis sukurtų gaminių elektroninė parduotuvė. Pirkprasmingai.lt ragina žmones išleisti pinigus prasmingai.
Nuotrauka
turgus
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-04
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas kioskas išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename kioske – prekyba (maisto produktais).
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių globos namų archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-03
Birželio mėnesį Lauksargių globos namai mini trisdešimties metų sukaktį. Moderniai įrengtos patalpos, jaukus kiemelis yra namai senyvo amžiaus arba negalios kamuojamiems suaugusiesiems. Gyvenama čia, kaip šeimoje: gyventojai kartu švenčia šventes, vyksta į ekskursijas, čia mezgasi draugystės ir net simpatijos. Per trisdešimt metų įstaigoje buvo iškeltos keturios vestuvės.
Nuotrauka
Jazz
Ignas Skridlas ir TauragJazz.Lt foto
Įkelta:
2024-05-31
Jaunieji muzikantai vis dažniau ir aktyviau įsilieja į Tauragės džiazo festivalio renginius. Štai ir birželio 1-ąją Vasaros estradoje pamatysime ir išgirsime jungtinį Tauragės, Jurbarko ir Šilalės jaunimo džiazo projektą „Džiazo jūra 2024“.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Kino teatruose šiuo metu rodomame Linos Lyte Plioplytės filme „Mėnesinės“ apie menstruacijas kalbama išsamiai ir nuotaikingai. Tad šis edukacinis filmas gali tapti puikia priežastimi pradėti arba pagilinti pokalbius su vaikais – moksleiviams rengiamos specialios filmo peržiūros su režisiere. Gydytoja ir lytiškumo ugdymo ekspertė Rusnė Kirtiklytė atkreipia dėmesį – jei suaugusieji informacijos nesuteiks patys, vaikai ją vis tiek susiras, tik nebūtinai iš patikimų šaltinių.
Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.