Tauragės „Maisto banko“ koordinatorė: čia maitiname kūnus ir širdis
Įkelta:
2024-04-15
Nuotrauka
caritas
Nuotraukos autorius:
Renaldas Malychas nuotraukos
Aprašymas

Darbas Maisto banko Tauragės atiduotuvėje

,
Nuotrauka
maisto bankas
Aprašymas

Maisto banko Tauragės skyriaus komanda ir savanoriai

,
Nuotrauka
maisto bankas
Aprašymas

Maisto banko Tauragės skyriaus virėjas Edvardas Gasinskas

,
Nuotrauka
maisto bankkas
Aprašymas

Maisto banko Tauragės skyriaus koordinatorė Rasa Krištopaitienė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 

Visai neseniai „Maisto banko“ Tauragės skyrius paramą pradėjo dalinti atiduotuvėje, kurioje produktus nepasiturintieji gali rinktis kaip įprastoje parduotuvėje, tačiau čia jie nieko nekainuoja. Atiduotuvės asortimentą sudaro „Maisto banko“ savanorių išgelbėtas nuo išmetimo, tačiau žmonių vartojimui dar tinkamas maistas. Maisto atiduotuvė skirta nepasiturintiems Tauragės rajono savivaldybės gyventojams, kuriuos paremti „Maisto bankui“ rekomenduoja šios savivaldybės socialiniai darbuotojai. 

Maisto produktus pasirenka patys

„Maisto banko“ Tauragės skyriaus koordinatorė Rasa Krištopaitienė pasakoja, kad tiek apsilankantys žmonės, tiek patys darbuotojai džiaugiasi atiduotuve: „Nors, kai anksčiau maistą pakuodavom į paketus, išsiklausinėdavom žmonių, ką jie gali ar norėtų valgyti, tačiau šimtu procentų pataikyti negali. Skaudančia širdimi yra tekę matyti, kaip nepažįstamus, niekada neragautus produktus, pavyzdžiui brokolį, tiesiog išmeta į šiukšliadėžę, nes nesupranta kaip ir ką iš jo gaminti. Tačiau dabar, kai paramos gavėjai gali patys pasirinkti krepšelį, nei vienas maisto produktas nebūna išmestas – ko žmogus nėra valgęs, nepažįsta, nežino kaip pasigaminti ar tiesiog neskanu, to tiesiog nesirenka. O mes viską, kas lieka lentynose, sunaudojame socialinėje valgykloje, prigalvojam skaniausių patiekalų ir taip išsaugom visą gaunamą maistą iki paskutinio trupinėlio“, – dalinasi Rasa. 

Atiduotuvėje kartu su Rasa darbuojasi Jolanta Pipirienė, joms padeda grupelė vietinių savanorių. Jolanta jau prieš metus čia prisijungė kaip savanorė, o dabar dirba paramos maistu koordinatore. „Kai atėjau savanoriauti, tuo metu pati buvau „Maisto banko“ paramos gavėja. Kaip tik tada buvau be darbo, turėjau laiko, todėl labai norėjau atsidėkoti už tikrai tuo metu didelę paramą mūsų šeimai. Čia būdama jaučiu, koks tai prasmingas darbas, kiek daug vidinės laimės ir džiaugsmo, kad galime pamaitinti tiek daug žmonių. Kol pats nepamatai kaip skurdžiai šalia gyvena žmonės, net nesupranti, kad taip gali būti“, – sako Jolanta. 

Gaminam kaip namuose

Socialinėje valgykloje kartu su savanoriais kasdien sukasi virėjas Edvardas Gasinskas. Norinčiųjų gauti karšto maisto sąrašas vis ilgėja, šiuo metu valgykloje apsilanko daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. Žmonės čia gauna nemažą porciją išsinešimui – apie 800 g., todėl maisto užtenka net du kartus pavalgyti. 

„Stengiamės gaminti sočiau, nors iš parduotuvių retai gaunam mėsos, bet stengiamės įdėti bent truputėlį, o jei neturim, tai bent mėsos konservų įdedam. Čia mums labai padeda Tauragės medžiotojų ir žvejų draugija, jie vis mums parūpina mėsytės, todėl dažnai galim palepinti paramos gavėjus tuo, ko gyvenime nėra valgę – stirniena ar bebriena. Gaminam kaip namuose – iš to, ką gaunam, viską į puodą sudedu ir kažką buriu, kad žmonėms skanu būtų. Visada gaminu šiek tiek daugiau, nes būna, kad ir ne pagal sąrašą, o tiesiog iš gatvės užeina žmogus, kelias dienas nevalgęs, mes visus pamaitinam“, – pasakoja Edvardas.  

Maitini ne tik kūnus, bet ir širdis

Tauragės „Maisto banko“ skyriuje apsilanko daugybė skurstančių žmonių, Rasa skaičiuoja, kad kartais per savaitę į atiduotuvę ir socialinę valgyklą iš viso užsuka ir tūkstantis paramos gavėjų. Daugiausiai tai vieniši žmonės, turintys įvairių sveikatos problemų. Į atiduotuvę ateina ir dirbančių žmonių – tėvai, turintys daug vaikų kartais net ir dirbant pritrūksta pinigų maistui, atsitinka nelaimė, liga ar kuris iš tėvų netenka darbo. 

„Remiame vieną didelę šeimą, kurioje augo 16 vaikų, o dabar namuose kartu su tėvais iš jų dar gyvena 12. Atsitiko nelaimė, gaisras, šeima liko be namų. Tą šeimą aplankėm dar tą patį vakarą. Kai įėjau į namus, kur jie glaudėsi, pamačiau pilną kambarį mažų akučių, vaikų, išsigandusių kaip paukščiukai. Bet tai ne paukščiai, tai žmonės – nesvetimi. Tokiomis akimirkomis supranti, kad nesi sukurtas, kad būtum vienas pats sau laimingas, esi tam, kad dalintumeisi gerumu ir praplėstum laimingų žmonių ratą“, – pasakoja Rasa. 

Tauragės skyriaus koordinatorė pasakoja, kad kartais aplanko ir maistą nuveža žmonėms, kurie patys pasiimti negali. „Niekada nepamiršiu pirmojo aplankyto žmogaus. Atėjau, padaviau maistą, jis išklausė ką pasakiau, nieko nepratarė. Bet tą patį vakarą gavau žinutę. Jis rašė: „Žinot, esu vargšas, bet šiandien supratau, kad toks nebesu – esu karalius, nes mano šaldytuvas pilnas maisto. Buvau nevalgęs tris dienas.“ Kasdien bendraujant su alkstančiais, savimi nebepasitikinčiais žmonėmis, savo misiją priimi labai rimtai – maitini ne tik kūnus, bet ir širdis, parodai rūpestį, padedi nugalėti vienatvę“, – sako Rasa. 

Visi norintys prisijungti prie „Maisto banko“ Tauragės skyriaus daromų gerų darbų, kviečiami savanoriauti. Prašoma internetu užpildyti savanorio anketą www.maistobankas.lt/reg. O prisidėti ir paremti organizacijos veiklą galima deklaruojant pajamas  – tereikia skirti 1,2 proc. GPM „Maisto bankui“, tai žmogui nieko nekainuoja, o „Maisto bankui” padeda išmaitinti tūkstančius žmonių.  Nuo visuomenės skiriamos paramos priklauso kaip ilgai organizacija galės padėti sunkiau gyvenantiems Tauragės žmonėms.  

Pernai „Maisto bankas“ visoje Lietuvoje nuo išmetimo išgelbėjo daugiau nei 6 700 tonas gero maisto. Šis maistas virto beveik 14 milijonų porcijų, kurios buvo perduotos Lietuvos nepasiturintiems. 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
defi
Įkelta:
2024-04-18
Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.