a
2021-12-03
Trečiadienį Lietuvoje įsigaliojo dar lapkričio viduryje Vyriausybės priimti pakeitimai dėl galimybių paso išdavimo bei COVID-19 testų atlikimo. „Tauragės žinios“ primena, ką reikia žinoti ir kokia situacija rajone dabar.
paukst
2021-11-27
Šie žavūs kalėdiniai žaisliukai – tai bendras Mažonų bendruomenės, Mažonų bibliotekos ir Vaikų dienos centro „Po stogu“ kūrybos vaisius. 10 iš vilnos nuveltų paukštelių jau „išskrido“ į Lietuvos prezidentūrą. Jie puoš kalėdinę Prezidentūros eglutę.
turgus
2021-11-23
Įvažiuojančius į Tauragę nuo Kryžkalnio pusės pasitinka ne pats gražiausias vaizdelis – dešinėje kelio pusėje plytinti didžiulė turgaus teritorija, pilna nugyventų, apsilaupiusių, griūvančių kioskų, sutręšusių prekystalių, apjuosta surūdijusia tvora, po lietaus skęstanti balose. Taigi pirmas įspūdis apie miestą – išties prastas. O ir tauragiškiai į turgų užsuka vis rečiau. Kas tai lemia – prastos sąlygos ar tiesiog turgūs „išeina iš mados“?
a
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.
a
2021-11-19
Iki Kalėdų dar toloka, tačiau miestas pamažu joms ruošiasi – Pilies aikštėje jau papuošta eglutė laukia, kada jos šakos nušvis šventinėmis ugnelėmis, ruošiamasi ir tradicija tampančiai eglučių alėjai Bažnyčių gatvėje – jau ištraukti burtai, kokia įstaiga ar organizacija kurią eglutę puoš. Kuo dar ketinama nustebinti ir nudžiuginti tauragiškius ir miesto svečius per didžiąsias metų šventes?
a
2021-11-18
Ar žinote, kieno iniciatyva buvusi Rambyno gatvė Tauragėje pavadinta Tremtinių keliu?  Tai Nikodemo Krapavicko, kuris pats buvo tremtinys ir labai daug dėmesio skyrė krašto istorijai – tyrinėjo, rinko, kaupė, sistemino dokumentinę ir ikonografinę medžiagą apie tremtinius. Spalio 30-ąją sukako 110 metų, kai 1911 m. Kunigiškių kaime gimė pedagogas, tremtinys ir politinis kalinys, aktyvus Tauragės rajono Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Nikodemas Krapavickas. B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje surengta prisiminimų popietė-paroda, skirta 110-osioms Nikodemo Krapavicko gimimo metinėms paminėti.
a
2021-11-16
Kartais kūdikiai į šį pasaulį ateina anksčiau nei suplanuota. Neišnešiotukams reikia besąlygiškos medikų ir tėvelių pagalbos – jie būna maži ir bejėgiai, bet jų noras gyventi didelis. Atkreipiant dėmesį į šiuo mažylius, lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šią dieną pastatai daugiau nei 60 šalių yra apšviečiami purpurine spalva, kuri simbolizuoja viltį. Viltis ir tikėjimas yra tai, ko gimusiems naujagimiams ir jų tėveliams taip reikia. Neišnešioti naujagimiai yra kūdikiai, kurie gimsta 22–37 savaičių. Kuo mažesnio svorio gimsta naujagimis, tuo daugiau pagalbos jam reikia. Pasaulyje vienas iš 10 kūdikių gimsta per anksti, Lietuvoje – 6 iš 1000. Minint šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotų kūdikių daugėjimo problemą, priešlaikinio gimdymo priežastis ir pavojus. „Tauragės žinioms“ pavyko pakalbinti dvi mamas, kurios teko likimo išbandymas – kovoti už savo vaikų gyvybes.
Vaitkus
2021-11-13
Lapkričio 13-ąją sukanka metai, kai Lietuvos Respublikos Seime dirba tauragiškių išrinktas Romualdas Vaitkus. Užklupus pasaulinei pandemijai, migrantų krizei, energetikos sektoriaus pokyčiams darbo pradžia nebuvo lengva, tačiau sudėtingos situacijos paprastai daug ko išmoko, suteikia vertingos patirties ir užgrūdina. Kaip savo darbą Seime vertina pats Romualdas? Ką jam pavyko nuveikti, kas džiugina, o kas nuvylė? Kas įsiminė labiausiai?
a
2021-11-12
Netrukus sukaks dveji metai, kai Tauragė neteko krašto šviesuolio, istorijos ir kraštotyros žinovo, kultūros paveldo puoselėtojo, talentingo dailininko ir nuoširdaus žmogaus Edmundo Mažrimo, ne tik rašiusio knygas, straipsnius, kūrusio scenarijus, tapiusio ir rinkusio kraštotyrą, bet ir besidalijusio visu tuo su aplinkiniais. Laimė, kad jam išėjus yra kam pasirūpinti ne tik E. Mažrimo atminimo pagerbimu, bet ir tuo, kad jo sukaupti kraštotyros lobiai būtų prieinami visiems. Edmundo darbai tęsiami, jo atminimui išsaugoti įgyvendinamos įvairios idėjos ir iniciatyvos. Pasak Tauragės kultūros paveldo tarnybos vadovė Svetlana Jašinskienės, prieš metus parašytas projektas, kuriuo siekiama įprasminti jo darbus ir padėkoti už jo indėlį į mūsų krašto istorijos tyrinėjimą, jau eina į pabaigą – pagal šį projektą buvo surengta fotografijų paroda, prisiminimų vakaras, virtualioje erdvėje skelbiami kraštotyrininko sukaupti lobiai, baigiamas kurti dokumentinis filmas, o kitąmet, pratęsus projektą, planuojama pastatyti paminklą. 
k
2021-11-10
Rugpjūčio 10 dieną sukako 100 metų nuo Juozo Lukšos-Daumanto gimimo, o rugsėjo 4 d. – 70 metų nuo jo žūties. J. Lukša – Lietuvos laisvės kovotojas, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio atstovas užsieniui. Tai išskirtinė asmenybė, tapusi dėl tėvynės laisvės pasiaukojančio žmogaus simboliu. Todėl 2021 metai buvo paskelbti šio laisvės kovotojo metais. Šio laisvės kovotojų vado gyvenimas tapo legenda jam dar gyvam esant. Lapkričio 4-ąją Tremties ir rezistencijos muziejuje surengtas Juozo Lukšos-Daumanto 100-ųjų gimimo paminėjimas ,,Žmogus, du kartus pralaužęs geležinę uždangą“.