Koronavirusas: nerimo kelia sergančių medikų skaičius
Įkelta:
2022-01-25
Nuotrauka
ligoninė
Aprašymas

Tauragės žinių archyvo nuotrauka

Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  

Mindaugas Mikutavičius, atžvelgdamas galiojančius teises aktus, priminė, kad darbe po kontakto su sergančiuoju koronavirusu izoliuotis nereikia, tik privalu atlikti testus. Izoliacija taikoma tik ligą nustačius šeimoje. 

Jau patvirtinti gyvybiškai svarbias funkcijas atliekančių įmonių ir darbuotojų sąrašai. Medicinos, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, šildymo, vandentiekio, butų ūkio paslaugas teikiančių įmonių, savivaldybės ugniagesių ir kitų darbuotojų sąraše – per 1300 darbuotojų. Jie, esant kritinei situacijai dėl didelio sergamumo, turės užtikrinti paslaugų teikimą. 

Jei įmonėje, kurios veikla nutrūkti negali, sirgtų dauguma darbuotojų, patvirtintas algoritmas, kad dirbti galės ir nesunkiai sergantys darbuotojai. 

Pasak ESOC vadovo Tomo Raulinavičiaus, planus turi pasitvirtinusios pačios įstaigos – kaip darbuotojai atvyks į darbą, kokios apsaugos priemonės naudojamos ir kt. Veiklą rajone, esant kritinei situacijai dėl sergamumo, koordinuotų ESOC. 

Savivaldybė jau gavo 320 greitųjų testų, o 1600 respiratorių dar gaus. 

Pasak T. Raulinavičiaus, kai kurios įstaigos pačios apsirūpinusios apsaugos priemonėmis ir testais,  kitos perka. M. Mikutavičius siūlė gautas priemones palaikyti rezerve ir stebėti situaciją – jei įmonėms, įstaigoms prireiktų, rezervas būtų išdalintas.  

– Priemonės gali būti naudojamos gyvybiškai svarbias funkcijas atliekančioms įstaigoms, – informavo savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė, pridūrusi, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigoms priemonės nebus skiriamos, nes įstaigos  gali imti testus iš NVS laboratorijos, o socialinių įstaigų darbuotojams, kurie eina pas pacientus į namus, priemonės gali būti skiriamos iš rezervo. 

Pasak T. Raulinavičiaus, 200 testų nupirkta iš administracijos direktorės rezervo. 

Ligoninės vadovas Liutauras Indriuška informavo, kad serga per 30 darbuotojų. 

Skyriuose gydomi 26 asmenys, gydomų reanimacijos palatose antradienio ryte nebuvo.

– Skiepai neapsaugo nuo užsikrėtimo, bet pasiskiepijusieji serga nesunkiai arba iš viso nejaučia simptomų, – teigė ligoninės vadovas, pridūręs, kad organizuoti darbą dėl darbuotojų trūkumo jau darosi sudėtinga. 

Ligoninė – gyvybiškai svarbias funkcijas atliekanti įstaiga, tad T. Raulinavičius teiravosi, ar pavyktų aktyvuoti algoritmą, kad dirbtų sergantys asmenys, jei padaugėtų sergančiųjų.  

– Aktyvuoti bus galima, žalia šviesa jau uždegta. Ar darbuotojas sutiks dirbti sirgdamas, priklausys nuo jo geranoriškumo, – teigė L. Indriuška. 

 

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
korona
Įkelta:
2022-03-08
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.