Koronavirusas: sergamumas mažėja, bet liga dar neatsitraukė
Įkelta:
2022-03-08
Nuotrauka
korona
Aprašymas

Sveikatos apsaugos ministerijos nuotrauka

Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje konstatuota, kad sergamumas koronavirusu mažėja, tačiau išmoktų saugojimosi pamokų pamiršti nereikėtų – liga dar nepasitraukė. Šiuo metu Tauragėje serga 516 asmenų.  

Sergamumas mažėja

Visuomenės sveikatos centro Tauragės departamento vadovė Gilma Masiulionienė informavo, kad pagal Statistikos departamento duomenis Tauragėje koronavirusu serga 516 asmenų. Naujų susirgimų skaičius per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 1508. Didžiausias sergamumas apskrityje fiksuojamas Pagėgiuose, mažiausias – Jurbarko savivaldybėje. 

Praėjusią savaitę susirgo 331 tauragiškis. Vidutiniškai per parą  COVID-19 nustatoma 47 asmenims, užpraėjusią savaitę – 67. 70 proc. sergančiųjų, pasak specialistės, yra darbingo amžiaus.

– Šiuo metu stebimi 4 protrūkiai ugdymo įstaigose. Paskutinę vasario savaitę jų buvo 14, – informavo G. Masiulionienė. 

Stebimas moksleivių sergamumo mažėjimas – jei vasario pradžioje sergamumas buvo 25 proc., tai mėnesio antrojoje pusėje – 14 proc.

Nuo kovo 7-osios atnaujinta periodinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė – bus tikrinamas higienos normų reikalavimų laikymasis.

Pasak vadovės, nors koronaviruso susirgimų mažėja, atsipalaiduoti nevalia.

– Tos priemonės, kurių laikėmės anksčiau, tebėra aktualios, nes liga nepasitraukė. Stebime sergamumo mažėjimą ir tai džiugina, bet turime nepamiršti ir nepamiršti išmoktų pamokų, – tikino G. Masiulionienė. 

Vakcinacija beveik sustojo

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad rajone paskiepyti 63 proc. gyventojų. Šalyje šis rodiklis siekia 69,7 proc.

– Praėjusią savaitę pasiskiepijo tik 26 asmenys. Pirmąja doze nepasiskiepijo nė vienas asmuo, antrąja – 9, trečiąja – 17 asmenų.  Skiepijimo apimtys labai sumažėjusios. Šiuo metu skiepijama Pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) nuo 11 iki 13 val. ir kitose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl skiepijimosi reikia kreiptis į įstaigas. Tikimės, kad vakcinacija dar suaktyvės vasarą, kai žmonės pradės daugiau keliauti, – teigė R. Stasytienė, pridūrusi, kad 5–11 m. vaikai skiepijami PSPC pirmadieniais ir penktadieniais.  

PSPC vadovas Donatas Petrošius informavo, kad kabinetas kovo mėnesį dirbs nuo 11 iki 13 val., jei ir nebus užsiregistravusiųjų skiepytis. Tuo labiau, kad tikimasi sulaukti ir pabėgėlių iš Ukrainos. 

Karščiavimo klinikoje praėjusią savaitę apsilankė 24 pacientai, naujų atvejų nustatyta 9. Šeštadienį nustatyti 2 atvejai, lankėsi sergantieji dėl pagalbos suteikimo. 

Pasak Tauragės ligoninės vadovo Liutauro Indriuškos, praėjusią savaitę mobiliajame punkte atliktas 461 tyrimas. Besitiriančiųjų skaičiai sumažėję. 

Ligoninėje dėl koronaviruso negali atvykti į darbą 10 darbuotojų.

Antradienio duomenimis, ligoninėje gydomi 27 pacientai, reanimacijos palatose besigydančiųjų nėra.   

Renginiuose leista dėvėti ir kaukes

Nuo kovo 8-osios renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes. 

FFP2 lygio respiratoriai arba medicininės kaukės yra privalomos kino teatruose, komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešosiose vietose iš anksto numatytu laiku (išskyrus asmenines šventes).

Respiratorių ir kaukių dėvėjimas neprivalomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Renginio organizatoriai privalo užtikrinti kaukių dėvėjimo kontrolę viso renginio uždaroje erdvėje metu ir neaptarnauti kaukių nedėvinčių asmenų. Renginio vietoje organizatoriams rekomenduojama pasirūpinti, jog žiūrovams būtų dalinamos medicininės kaukės ar respiratoriai.

Prie įėjimo į renginio vietą organizatoriai privalo pateikti informaciją (ne mažesnio nei A4 formato matomą užrašą) paslaugų gavėjui apie tai, kad renginio metu privaloma dėvėti kaukes, jei renginys organizuojamas uždaroje erdvėje. 

Respiratorius arba medicinines kaukes dėvėti rekomenduojama ir atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, jei nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka pixabay.com
Įkelta:
2022-04-04
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo šiandien, keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje skelbiama, kad operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-02-22
Nuo trečiadienio, vasario 23 d., izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu izoliuotis nebereikės, tačiau ir toliau išlieka rekomendacijos, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu, stebėti savo sveikatos būklę, atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus, vengti fizinio kontakto su kitais asmenimis ir dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti net 175 nauji koronaviruso atvejai. Savaitės susirgimų dienos vidurkis siekia 116 atvejų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-02-07
Tauragės rajono gyventojai kviečiami skiepytis Dauglaukio, Kunigiškių, Skaudvilės, Batakių, Lomių bei Eičių kaimiškosiose seniūnijose. „Pfizer“ vakcina bus galima pasiskiepyti vasario 8, 10 bei 11 dienomis be išankstinės registracijos.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-02-04
Ketvirtadienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta sergamumo koronavirusu situacija rajone – sergamumas išaugęs ugdymo įstaigose, bet mokinių atostogų datos rajone keisti neketinama. Kol kas stabili situacija ir Tauragės ligoninėje, nors dėl sergančių darbuotojų su tam tikrais iššūkiais susiduriama.   
Nuotrauka
covid
Įkelta:
2022-01-31
Praėjusią parą Tauragėje nustatyti 54 nauji koronaviruso susirgimai. Beveik po šimtą susirgimų nustatyta ir penktadienį bei šeštadienį.
Nuotrauka
covid
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-26
Praėjusią parą šalyje nustatyti 9490 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, iš jų 9 nebuvo pasiskiepiję, skelbia Statistikos departamentas. Lietuvoje tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Gerokai šoktelėjo ir mūsų apskrities savivaldybių rodikliai.
Nuotrauka
ligoninė
Įkelta:
2022-01-25
Antradienį savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje aptarta pandemijos situacija savivaldybėje. Nerimo kelia sergančių medikų skaičius – nors visos paslaugos ligoninėje teikiamos, darbuotojų trūkumas jau jaučiamas.  
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-01-24
Nuo sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Nuotrauka
korona
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-20
Praėjusią parą šalyje nustatyti 7057 koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, 8 buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai, rodo ketvirtadienį ryte paskelbti Statistikos departamento duomenys. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios, jis maždaug tūkstančiu atvejų viršija trečiadienį fiksuotą rekordą. Tauragėje nustatyti 49 nauji koronaviruso atvejai.
Nuotrauka
covid
Tauragės žinių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
„Nelik paskutinis“ – su tokiu kvietimu startavo Vyriausybės kanceliarijos kampanija, kviečianti pasiskiepyti Lietuvos gyventojus nuo COVID-19 viruso. Tai plati kampanija, kuri apims televizijos, radijo, interneto ir lauko reklamą. Pagrindinė kampanijos idėja –  per kuriozines situacijas paskatinti žmones nelaukti, nelikti paskutiniu.
Nuotrauka
izoliacija
Įkelta:
2022-01-17
Nuo šiandien iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu). 
Nuotrauka
a
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-15
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo ateinančios pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.