Tauragės metų knygos konkurse – 13 knygų
Įkelta:
2022-04-09
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Vaivos Keserauskaitės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragės B. Baltrušaitytės biblioteka skelbia devintojo konkurso „Tauragės metų knyga 2021“ pradžią. Geriausią pažintinę ir Populiariausią metų knygą kviečiama rinkti balsuojant už jas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos feisbuke iki balandžio 22 dienos, 12 val.

Šiemet konkurse dalyvauja 13 knygų, o laureatai – Tauragės metų knygos autoriai – bus paskelbti ir apdovanoti Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 25 dieną.

Konkursui įsteigtos keturios nominacijos: Gražiausia Tauragės knyga, Aktualiausia pažintinė knyga, Populiariausia grožinė knyga, Populiariausia pažintinė knyga.

Gražiausią ir Aktualiausią pažintinę knygą išrinks specialiai sudaryta komisija.

Biblioteka pristato grožines pernai išleistas ir konkurse dalyvaujančias knygas. Tai Batakių kaimo bendruomenės „Aukaja“ iniciatyva išleista iš Batakių kilusio pedagogo, poeto Petro Tinginio poezijos knygelė „Ajerai“; tauragiškės poetės Elenos Kasparaitienės, savo kūrybą skelbiančios feisbuke, eilėraščių knyga „Nakties klajūnė“; Žygaičiuose vaikystę praleidusios muzikos pedagogės, dainelių knygelių mažiesiems autorės Gražinos Jakutytės-Pamparienės išleista dainų apie Žygaičius, sukurtų pagal Žygaičių krašto kūrėjų eilės, knyga „Dainoj atsišaukia Žygaičiai“; Žygaičių krašto kūrėjos, daugelio poezijos ir pažintinių leidinukų autorės Reginos Bliūdžiuvienės poezijos knygelė „Laiko smilga“; aštuntoji poetės ir muzikantės Justinos Trilikauskienės  eilėraščių knygelė „Ant laikmečio šakos“; tauragiškės Aldonos Antaninos Auksorienės poezijos čiabukas „Einant žeme“; žinomo Tauragės literato, poeto, visuomenės veikėjo Eugenijaus Šalčio pastarųjų metų eilėraščių knyga „Virš miestelio varpinės“, dešimtoji vaikų poeto Jono Jakštaičio-Šapelio eilėraščių ir pasakaičių knyga „Kiškiai žolę pjovė“.

Pažintinės knygos nominacijoje – Žygaičių krašto metraštininko miškininko Vladislovo Petrausko atsiminimų knyga „Išlikau gamtos vaiku...“;  Žygaičių kraštotyrininko Jono Nairanausko sudaryta knyga apie Lietuvos laisvės armiją, veikusią 1945–1947 metais; bibliotekininkės Inos Steponaitytės sudaryta knyga „Šubertinė“; Eičių kultūros namų folkloro ansamblio „Palvija“ vadovės Anastazijos Pečkaitienės sudaryta knyga „Oi, aš dainuorius, aš dainuorelis...“; iš Tauragės kilusio žurnalisto Alvido Jancevičiaus knyga „Užmirštasis Tauroggenas“. 

Konkurso tikslas – išaiškinti geriausias, populiariausias ir gražiausias per praėjusius kalendorinius metus išleistas Tauragės krašto autorių bei organizacijų knygas, skatinti tauragiškių kūrybinę iniciatyvą ir populiarinti vietos autorių leidinius.

 

Nuotrauka
gamta
Įkelta:
2022-06-14
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, prognozuojamas lietus.
Nuotrauka
receptas
Įkelta:
2022-06-12
Švieži ir gaivūs arbūzai – vienas iš didžiausių vasaros malonumų. Arbūzai ne tik karštą dieną aprūpina organizmą skysčiais, bet ir yra gausūs antioksidantų bei vitaminų. Be to, arbūzus lengvai panaudosite ir gamindami įvairiausias salotas, jie dera tiek su vaisiais, uogomis, tiek su įvairiausiais sūriais.  Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad arbūzai – mėgstami tarp pirkėjų, o ypač jų pardavimai išauga karštomis dienomis.
Nuotrauka
sviesoforas
Įkelta:
2022-06-11
Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos I–IV klasių mokinių komanda „Jovariukai“, sėkmingai įveikusi pradinių klasių mokinių saugaus eismo varžybų „Šviesoforas“ I, II,  III etapus, buvo pakviesta dalyvauti finaliniame nacionaliniame IV etape, kuris vyko Kauno Algio Žitkevičiaus saugaus vaiko mokykloje.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-28
​​​​​​​Sužaliavus daržo gėrybėms ir gausybei žalumynų, dažno šaldytuvo turinys įgauna spalvų, prisipildydamas šviežio derliaus gardumynais. Lengvų patiekalų išsiilgę žmonės į savo kasdienį valgiaraštį šiltuoju sezonu vis dažniau įtraukia glotnučiais vadinamus kokteilius. Tai vitaminų, energijos ir gaivumo užtaisas bei skanus būdas derinti vaisius, žalėsius, uogas ir net pievų augalus.
Nuotrauka
orams
Įkelta:
2022-05-27
Savaitgalį šiluma dienomis pakils iki 12 laipsnių šilumos, nuo šeštadienio sulauksime lietaus.
Nuotrauka
pavasaris
Įkelta:
2022-05-17
Šią savaitę šiluma gali pakilti iki 21 laipsnio šilumos, nedidelis lietus prognozuojamas tik savaitgalį.
Nuotrauka
oras
Įkelta:
2022-05-13
Savaitgalį šiluma dienomis nukris iki 13 laipsnių šilumos, sulauksime ir lietaus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-08
Jeigu norite greito, maistingo ir labai skanaus patiekalo – gaminkite krevetes. Jas paruošti galima vos per 10 minučių, be to, jos itin skanu valgyti su pavasarį taip mėgstamais žalumynais, daržovėmis ir vaisias. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad jūros gėrybės ir krevetės mėgstamos pirkėjų, o labiausiai jų pardavimai šokteli ypatingesnėmis progomis.
Nuotrauka
orai
Įkelta:
2022-04-26
Šią savaitę lietus nėra numatomas, termometrų stulpeliai kils iki 14 laipsnių šilumos, naktimis temperatūra gali nukristi iki 1 laipsnio šalčio.