10 idėjų, ką veikti namuose visai šeimai
Įkelta:
2023-02-21
Nuotrauka
delione

Šeimos laikas yra labai svarbus – kaip kitaip sukurtume tvirtus tarpusavio ryšius ir gražius prisiminimus su šiais mums svarbiais žmonėmis? Ne veltui daug kas trokšta daugiau laiko leisti su šeima. Tačiau dėl įtemptos dienotvarkės ir mūsų kasdienybę vis labiau užvaldančių technologijų kartais gali būti sudėtinga rasti smagios ir prasmingos veiklos šeimai kartu. Visgi yra daug įvairių įdomių veiklų namuose, kurioms nereikia kažkokių ypatingų išlaidų ar daiktų. Šiame straipsnyje tokias veiklas aptarsime ir tikimės, kad bent vieną idėją ir įgyvendinsite!

Stalo ir kiti žaidimai visai šeimai

Žaidimai visada yra smagus būdas šeimai kartu praleisti laiką. Be to, jie atitraukia mus nuo ekranų, į kuriuos per daug žiūrėti negerai akims. Pirmiausia turime paminėti stalo žaidimus – jie lavina įvairius įgūdžius, skatina komandinį darbą, juos galite žaisti ne vieną kartą. Yra įvairių stalo žaidimų įvairiems amžiams ir skoniams. Tik nepamirškite rinkdamiesi naują stalo žaidimą atkreipti dėmesį į rekomenduojamą amžių, kad vaikams žaidimas nebūtų per sunkus!

Tačiau galite kartu su šeima žaisti ne tik stalo žaidimus: pabandykite šaradas, įkūnyti įvairius personažus, atpažinti niūniuojamą melodiją ar turimą omenyje daiktą, patikrinti vienas kitų žinias ir taip toliau. Vienintelė riba yra jūsų vaizduotė!

Filmų vakarai

Kas nemėgsta gero filmo? Suplanuokite šeimyninį filmų vakarą ir smagiai praleiskite laiką kartu. Be to, tai labai naudinga siekiant sustiprinti tarpusavio ryšius, kadangi filmus galite aptarti, sužinoti vienas kito nuomonę, vertybes. Ir toks vakaras nieko nekainuoja, nebent kažkiek išleisite spragėsiams! O jei norite, kad filmų vakaras būtų naudingesnis, išsirinkite skatinantį susimąstyti ar net dokumentinį filmą.

Maisto gaminimas kartu

Maisto gaminimas ir kepimas kartu gali būti smagus, skanus ir naudingas būdas praleisti laiką su šeima. Juk maisto reikia visada, o gaminti kartu smagiau nei vienam. O ir vaikai išmoks gyvenime labai praversiančių įgūdžių. Be to, gaminant yra daug laiko šnekėtis, šitaip sustiprinant tarpusavio ryšį ir kuriant smagius prisiminimus.

Kaip užtikrinti, kad gaminti būtų smagu? Svarbiausia išsirinkti receptą, prie kurio ir visi galėtų prisidėti, ir kuris visiems būtų skanus. Taip pat užtikrinkite, kad turite visus reikiamus ingredientus, kad niekam nereikėtų bėgti į parduotuvę paskutinę minutę.

Rankdarbiai ir projektai vaikams bei suaugusiesiems

Rankdarbiai yra smagi ir lavinanti veikla, kuria gali mėgautis visa šeima. Galite imtis daugybės projektų – nuo paprastų popieriaus dirbinių iki sudėtingesnių medžio apdirbimo projektų. Tiesiog išsirinkite projektą, kuris atitiktų kiekvieno sugebėjimus, ir leiskite pasireikšti kūrybiškumui. Nesvarbu, ar gaminsite namines žvakes, kursite albumą ar statysite inkilėlį, kartu dirbdami ties projektu tikrai patirsite daug džiaugsmo.

Jeigu inkilėlis skamba sudėtingai, užsiimkite įvairiais meniniais projektais. Tam tereikia turėti dailės reikmenų ir idėjų: galite tapyti, piešti, lipdyti ir daug daugiau!

Treniruotės namuose

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Bet tikrai nebūtina eiti į sporto salę, galite puikiai sportuoti ir namie. Ši veikla tikrai bus naudinga visiems. Žinoma, rinkdamiesi pratimus atsižvelkite į visos šeimos gebėjimus, kad niekam nebūtų per sunku.

O pratimus galite atlikti įvairius, pavyzdžiui HIIT treniruotės aktyvina širdies ritmą ir taip gerina sveikatą. Pilateso ir jogos pratimai naudingesni mankštinant įvairius raumenis. Kad būtų smagiau, galite varžytis, tarkim, kas padarys daugiau atsispaudimų ar ilgiau išlaikys „lentą“ – bet tik jeigu visų gebėjimai yra panašūs, kitaip varžybos gali būti nesąžiningos. Taip pat galite šokti pagal vaizdo įrašą ir muziką arba žaisti įvairius sportinius žaidimus – svarbiausia judėti!

Virtualios ekskursijos ir mokymasis internetu

Šiais laikais galite keliauti po pasaulį neišėję iš namų. Galite virtualiai aplankyti muziejų, zoologijos sodą ar akvariumą, tiesiog patogiai įsitaisę ant sofutės. Be to, turėdami tiek daug internetinių išteklių, galite mokytis ir tyrinėti įvairius dalykus kiek tik širdis geidžia. Pavyzdžiui, kartu įsijungti internetines pamokas, pradedant maisto gaminimu ir baigiant programavimu – šitaip visa šeima išmoks naujų įgūdžių. Žinoma, svarbu atsižvelgti, kad pamokos būtų suprantamos visiems šeimos nariams.

Namų tobulinimo projektai

Dažniausiai namie visada galima kažką patobulinti. Tik dažnai mes tai atidėliojame... Tad kodėl nesiėmus namų tobulinimo projekto visai šeimai? Galite perdažyti kambarius, perstumdyti baldus, susitvarkyti spintą, peržiūrėti visus daiktus ir atsikratyti nereikalingų. Ši veikla labai naudinga, nes taip pagražinami namai, o gražiuose, tvarkinguose namuose iškart smagiau būti. Dirbant taip pat yra daug laiko šnekėtis ir geriau pažinti vienas kitą. O jeigu manote, kad tai vis tiek per daug nuobodu, sugalvokite kokias varžybas ir galbūt net prizus, pavyzdžiui, kas per sutartą laiką išmes daugiau nereikalingų daiktų!

Veikla lauke

Nebūtina kažkur toli važiuoti, kad smagiai pabūtumėte – kartais užtenka išeiti tiesiog į kiemą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate nuosavame name, galite kartu su šeima užsiimti sodininkyste. Vaikams tai tikrai naudinga, nes jie gali geriau pažinti augalus, sužinoti, kaip auginamos daržovės. Nedidelį sodelį galite susikurti ir bute! Tam tereikia noro ir šiek tiek laiko bei pastangų.

O jei sodininkystė netraukia, galite tiesiog išeiti pasivaikščioti, parke surengti pikniką. Lauke taip pat galite žaisti įvairius sportinius žaidimus: mėtyti ar spardyti kamuolį, žaisti badmintoną ar tenisą. Fizinė veikla naudinga visiems – be to, kartu praleisite laiką ir turėsite gražių prisiminimų.

Knygų klubas

Pagaliau, norėtumėte paminėti knygas – juk knygose slypi ištisi pasauliai, į kuriuos galima nukeliauti verčiant puslapius. Skaitymas taip pat yra labai naudingas ne vienu aspektu: tai praplečia žinias, pagerina kalbos įgūdžius, ugdo fantaziją kūrybiškumą ir net gali sumažinti stresą. Tad ugdykite skaitymo įprotį visi kartu, kaip šeima! Pavyzdžiui, sukurdami savo nuosavą knygų klubą. Išsirinkite knygą, ją visi skaitykite, tada aptarkite. Šitaip geriau pažinsite vieną kitą ir sustiprinsite ryšį.

Tikimės, kad idėjos pagelbės ir linkime gerai praleisti laiką kartu!

Užs. Nr. 17

Nuotrauka
stovykla
Įkelta:
2024-02-22
Planuojate leisti vaiką į vasaros stovyklą, bet nežinote, kokį pasiūlymą pasirinkti iš daugybės skirtingų variantų? Dabar pasiūloje galite rasti beveik viską, ko reikia jūsų vaikui - buriavimo, jojimo, futbolo ir teniso stovyklas, taip pat kūrybines, vaidmenų, meno ir kalbų stovyklas. Kokią stovyklą turėtumėte pasirinkti savo vaikui?
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2024-02-16
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ sveikina visus šalies gyventojus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir siūlo tik Vasario 16-ajai skirtą pasiūlymą. Galimybe užsisakyti specialų, tik šiai progai sukurtą pokalbių planą su 16 GB interneto duomenų, šiandien gali pasinaudoti visi Lietuvos gyventojai.
Nuotrauka
vartai
Įkelta:
2024-02-15
Segmentiniai garažo vartai yra visame pasaulyje išpopuliarėjęs garažo vartų tipas. Ir čia nėra nieko nuostabaus – kone kiekvienas garažą dažniau naudojantis namo savininkas greitai įvertina labai paprastą ir efektyvią segmentinių vartų atidarymo-uždarymo sistemą bei kompaktišką, daug vietos neužimančią sumontuotų segmentinių vartų konstrukciją. Šiuolaikinei pramonei vis labiau žengiant į priekį, atsiranda naujų garažo vartų apdailos, gamybos bei spalvų sprendimų, padedančių puikiai suderinti garažo vartus su namo fasadu ir juos paversti unikalia stiliaus detale. Bene geriausius kokybės, patvarumo ir estetikos derinius segmentinių vartų sferoje gali pasiūlyti „Hormann“ – visame pasaulyje žinomi garažo vartų ir namų durų gamintojai.
Nuotrauka
laiptai
Įkelta:
2024-02-13
Kiemo arba sodo dizainas gali kelti iššūkių. Jeigu jūs ieškote būdų, kaip paįvairinti savo kiemo dizainą, lauko laiptų pakopos gali būti puikus sprendimas. Tai lauko laipteliai, kurie gali pridėti tiek vizualinio patrauklumo, tiek praktinės naudos. Pavyzdžiui, ant pakopos patogu užlipti, kad pasiektumėte aukščiau esančius daiktus arba nereikėtų aukštai iškelti kojos lipant. Bet kartais lauko laipteliai yra tik dėl vizualinio vaizdo.
Nuotrauka
rūbai
Įkelta:
2024-02-13
Ieškote šiltos ir stilingos aprangos visiems metų laikams? „Jack Wolfskin“ – tai ne tik stilingas, šiuolaikiškas, bet ir labai praktiškas sprendimas, kuris leis mėgautis aukščiausio lygio komfortu. Toliau skaitydami sužinosite apie aukštos kokybės rūbų pasirinkimus ir atrasite daugybę puikių idėjų visos šeimos narių aprangai. Visa tai – specializuotoje drabužių ir avalynės parduotuvėje, kurioje galėsite išsirinkti sau reikiamiausius aprangos elementus gera kaina internetu!
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2024-02-05
Geriausi kalnų dviračiai 2024 yra tema, kurią daugelis žmonių šiandien domisi. Kalnų dviračiai yra puikus būdas praleisti laiką gamtoje, o taip pat ir puiki pramoga, kuri padeda išlaikyti kūno formą. Vis dėlto, prieš įsigydami kalnų dviratį, svarbu žinoti, kokie yra geriausi pasirinkimai, kadangi tai yra ilgalaikė investicija.
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2024-01-26
Ilgos kelionės automobiliu gali būti nuostabios patirtys, leidžiančios atrasti naujus kraštus ir sukurti nepakartojamas prisiminimus. Tačiau svarbiausia, kad būtų tinkamai pasiruošti kelionei. Tai apima ne tik planavimą ir maršruto parinkimą, bet ir gebėjimą sumontuoti visus reikalingus daiktus kompaktiškai, kad automobilis liktų tvarkingas ir saugus. Šiame straipsnyje suteiksime naudingų patarimų, kaip tai padaryti efektyviai.
Nuotrauka
kopecios
Įkelta:
2024-01-24
Kopėčios namuose yra būtinos. Su jomis lengviau dažyti lubas, kabinti užuolaidas ar pasiekti aukštai esančias spinteles. Tačiau kaip suderinti kopėčių tipą su savo poreikiais ir įsigyti tinkamas kopėčias? Aptarkime tai plačiau.
Nuotrauka
ventiletoriai
Įkelta:
2024-01-24
Lubinis ventiliatorius yra puikus sprendimas ieškantiems veiksmingo ir efektyvaus būsto vėsinimo būdo. Lubinius ventiliatorius lengva sumontuoti, o jų tylus veikimas netrukdo kasdieniam gyvenimui. Be to, lubiniai ventiliatoriai labai efektyviai naudoja energiją ir gali padėti sumažinti sąskaitas už energiją. Todėl apsvarstykite galimybę įsigyti lubinį ventiliatorių, jei norite veiksmingo ir efektyvaus būdo sumažinti temperatūrą namuose.
Nuotrauka
santechnika
Įkelta:
2024-01-24
Santechnikos planavimas yra esminis žingsnis statant naują namą ar renovuojant esamą. Tikslus ir gerai suplanuotas santechnikos sistemas įrengimas ne tik užtikrina patogumą ir komfortą, bet ir padeda sutaupyti laiko ir pinigų ilguoju laikotarpiu. Šiame straipsnyje nagrinėsime santechnikos planavimo svarbą prieš statant namą ir kritinius žingsnius, kuriuos reikėtų atlikti.
Nuotrauka
zvejys
Įkelta:
2024-01-10
Žvejyba – tai pramoga, kuriai reikia ne tik įgūdžių, bet ir įrankių. Sėkmingai žvejoti galima tik tada, kai naudojamos aukštos kokybės žvejybos priemonės. Meškerės, ritės, valai ir blizgės yra pagrindiniai žvejybos reikmenys, kurie turi būti kruopščiai atrinkti. Pažvelkime, kodėl būtina rinktis kokybiškus instrumentus ir kaip tai gali paveikti žvejybos patirtį
Nuotrauka
drozles
Įkelta:
2023-12-21
Jeigu planuojate pakuoti siuntas arba dovanas, tai būtų galima įvardinti ypač daug dalykų, kuriuos galėtumėte panaudoti šiems tikslams. Vienas tokių pasirinkimų yra ir popieriaus drožlės. Tačiau taip pat nesunku pastebėti, kad tai nėra būtinas pasirinkimas, todėl neretai tenka leistis į apsvarstymus - ar iš tiesų verta rinktis šį gaminį? Jei vis dar dvejojate, ar pakuoja siuntas ar dovanas, jums yra reikalingos šios drožlės, tai galite būti tikri, kad būtent toks pasirinkimas - vienas geriausių. Taigi, netrukus įvardinsime, kodėl yra verta rinktis šį gaminį.
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-12-20
Kalėdos jau ne už kalnų, tad visai čia pat – ir dovanų teikimo metas. Jei nespėjote artimiesiems nupirkti visko, ką planavote, dar ne per vėlu juos nustebinti išmaniomis dovanomis. „Tele2“ tęsia kalėdines nuolaidas ir siūlo šeimos narius arba save apdovanoti bendravimo laime arba išmaniomis laisvalaikio galimybėmis už mažą kainą.
Nuotrauka
0
Įkelta:
2023-12-20
Lytinė sveikata svarbi kiekvienam žmogui. Norint užtikrinti geriausias patirtis, saugumą ir išvengti ligų ar neplanuoto nėštumo, naudojamos kontraceptinės priemonės. Ko gero svarbiausia iš jų – prezervatyvai. Dabar nebereikia nepatogiai stovėti eilėse, kad jų įsigytumėte. Užsakymą įmanoma pateikti ir internetu. Jei dar prekės su akcija, jūs galite nemenkai sutaupyti. Tačiau šįkart mes ne apie pigius pasirinkimus, bet apie pačius prezervatyvus. Ar žinote, kad jų istorija – labai ilga ir, kad jų nauda apima ne tik apsisaugojimą nuo neplanuoto nėštumo? Štai 5 faktai apie juos, kurių, galbūt, nežinojote.
Nuotrauka
parduotuve
Įkelta:
2023-12-19
Naujieji metai – puiki proga susitikti su artimaisiais ir draugais, pasidalinti geromis emocijomis ir skonių malonumais. Be jokių abejonių, šventinį stalą norisi papuošti gardžiais patiekalais, kurie sužavėtų svečius ir suteiktų šventinės nuotaikos.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-12-18
Kiekvienas BMW vairuotojas žino, kad dažnu atveju artėjanti žiema neretai reiškia begalę sunkumų kelyje. Dėl šios priežasties vairuotojai yra skatinami tinkamai paruošti savo BMW transporto priemones bei savarankiškai pasirūpinti, kad šaltasis metų laikas sukeltų kuo mažiau sunkumų. Natūralu, jog norint paruošti BMW automobilį žiemai tenka apgalvoti begalę dalykų, tačiau pagrindinių yra vos keli. Šiandien apie tai plačiau papasakos ilgametę patirtį turintys https://www.avkparts.lt specialistai.
Nuotrauka
telia
Įkelta:
2023-12-15
Per šias Kalėdas planuojate nudžiuginti savo vaiką taip lauktu pirmuoju išmaniuoju telefonu? Vaikams vis daugiau laiko praleidžiant skaitmeniniame pasaulyje svarbu nepamiršti pasirūpinti, kad vaikai skaitmeninėmis galimybėmis naudotųsi saugiai. „Telia“ pateikia patarimus visiems Kalėdų seneliams, kaip tinkamai paruošti jau patį pirmąjį išmanųjį telefoną, kurį mažieji ras po eglute.
Nuotrauka
omniva
Įkelta:
2023-12-11
Pasiruošimas šventėms įsibėgėjo. Ir nors šis laikotarpis atneša daug jaukumo, gerų emocijų, dažną mus lydi ir įtampa, susijusi su dovanų paieška, pirkimu ir siuntimu. Norėdama palengvinti šį laikotarpį savo klientams, didžiausią paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti bendrovė „Omniva LT“ toliau investuoja ir plečia paštomatų tinklą, kad dovanos ir šventiniai pirkiniai patogiai būtų siunčiami ir gaunami dar arčiau namų. Per pastarąsias savaites pastatyta daugiau nei trys dešimtys naujų paštomatų.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-12-11
„Tai buvo vienintelis CV, kurį kada siunčiau darbdaviui, o dabar įmonėje skaičiuoju jau vienuoliktus metus“, – sako „Lidl Lietuva“ Kauno Regioninės bendrovės vadovas Mantas. Įkvepiančia istorija pasidalinęs ilgametis darbuotojas teigia, kad jį labiausiai motyvuoja įmonės tarptautiškumas, karjeros galimybės ir palankios sąlygos tobulėjimui.
Nuotrauka
geo
Įkelta:
2023-12-11
Svarstote apie geoterminio šildymo galimybes savo namuose? Geoterminis šildymas yra puikus pasirinkimas pažangiam ir apie ateitį galvojančiam vartotojui, kuris moka priimti tinkamą sprendimą. Toliau skaitydami sužinosite, kodėl įsirengti geoterminį šildymą tikrai verta ir kokie yra šio šilumos išgavimo būdo privalumai.