Nuo kalbančių kiaulių iki maištaujančio jaunimo – kodėl klasika tapusias knygas būdavo draudžiama skaityti
Įkelta:
2023-06-05
Nuotrauka
spyna

Nerimastingi laikai, kai knygos būdavo deginamos viešai nacių režimo laikais, regis, liko praeityje, tačiau laisvė skaityti yra kontroliuojama iki šių dienų. Šokiruojančios, nepadorios, pernelyg atviros arba tiesiog kupinos mistikos knygos net ir XXI a. yra cenzūruojamos ir slepiamos nuo skaitytojų akių. Todėl kasmet rugsėjo pabaigoje pasaulyje yra minima Uždraustų knygų savaitė – siekiant atkreipti dėmesį į kūrinius, kurie buvo „paimti į nelaisvę“.

Uždraustų knygų savaitė pradėta minėti 1982 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai staiga išaugo draudžiamų knygų skaičius mokyklose, knygynuose ir viešosiose bibliotekose. Šią savaitę siekiama švęsti laisvę skaityti knygas, net ir tas, kurios laikomos neįprastomis ar pernelyg atviromis. Interneto knygynas Patogupirkti.lt dalijasi sąrašu žinomų knygų, kurios susidūrė su draudimais ir visuomenės kritika.

Jerome David Salinger „Rugiuose prie bedugnės“

Knyga, kuri dabar yra įtraukiama į mokyklų mokymų programas ir laikoma vienu vertingiausių XX a. kūrinių, ilgą laiką po jos išleidimo 1951 m. buvo nepripažįstama ir draudžiama. Istorija apie šeštajame dešimtmetyje augantį paauglį, jo dvasinį pasaulį ir protestą prieš visuomenės primestas taisykles kainavo darbo vietą ne vienam mokytojui, kuris šią knygą išdrįsdavo pasiūlyti savo mokiniams.

J. D. Salingerio knyga „Rugiuose prie bedugnės“ buvo kaltinama kaip skatinanti paauglių nusivylimą gyvenimu, komunistinių idėjų skleidimą ir galinti nuvesti jaunimą iki žmogžudysčių ir savižudybių. Kiti užsipuolė knygoje neliteratūrinę autoriaus kalbą, per daug seksualinį turinį, okultizmo sąsajas bei aprašytas smurto scenas. Įdomu, jog 1981 m. šis kūrinys buvo labiausiai cenzūruojamas, tačiau kartu ir antras plačiausiai dėstomas leidinys JAV visuomeninėse mokyklose. Dabar „Rugiuose prie bedugnės“ išversta į daugybę kalbų, kasmet parduodama apie 250 tūkst. šios knygos egzempliorių, o iš viso yra parduota virš 65 milijonai knygų.

Aldous Huxley „Puikus naujas pasaulis“

Vienas reikšmingiausių distopinių kūrinių skaitytojus kviečia pasinerti į realistišką viziją apie pasaulį, kuriame dominuoja beribė valdžios kontrolė, farmacijos įmonių eksperimentai ir manipuliavimas mokslo pažanga. „Puikus naujas pasaulis“ – tai pasaulis, kuriame visi yra naudingi, čia nėra gėdos, pavydo ar įsipareigojimų, seksas visiems laisvas, partnerius galima keisti nuolatos. Čia blogos emocijos neegzistuoja, o norintys aštresnių pojūčių drąsiai kviečiami paskanauti narkotikų! Tiesa, čia nėra šeimos, draugų ar bet kokio artimo ryšio, žmonės yra klonuojami ir iš anksto programuojami laimingai ateičiai.

Šis įspėjamasis A. Huxley pasakojimas apie visuomenę, pripratusią prie dirbtinio komforto tapo tikru kąsneliu cenzoriams – Airijoje ši knyga buvo uždrausta dėl komentarų prieš religiją ir tradicinę šeimą, o Indijoje rašytojas buvo išvadintas pornografijos propaguotoju. Beje, dar palyginti neseniai – 2010 ir 2011 m. „Puikus naujas pasaulis“ pateko į labiausiai ginčijamų knygų dešimtuką. Vis dėl to, autoriaus aprašytas pasaulis puikiai primena šių dienų realybę – tobulumo siekimas, savęs demonstravimas socialiniuose tinkluose, valdžios bandymas kontroliuoti asmens laisvę tapo įprasta kasdienybės apraiška.

Vladimir Nabokov „Lolita“

Net pats knygos autorius Vladimiras Nabokovas suabejojo, ar verta šią knygą išleisti ir padaryti prieinamą visuomenei, tačiau po žmonos įtikinėjimų, 1955 m. klasika laikomas romanas pasiekė skaitytojus. Vis dėlto, nieko keisto, jog pasakojimas apie estetą ir romantiką literatūros profesorių Humbertą, kuris jaučia beprotišką aistrą dvylikametei mergaitei Lolitai, sukėlė daugybę prieštaringų nuomonių.

Vos išleista, ši knyga pasirodė pernelyg nepadori ir šešiasdešimtaisiais buvo uždrausta Prancūzijoje, Anglijoje, Pietų Afrikoje, Naujojoje Zelandijoje, Argentinoje bei kai kuriose JAV bendruomenėse. Vis dėl to, prieštaringas „Lolitos“ statusas paskatino jos sėkmę ir, neilgai trukus, knyga pateko į perkamiausių visų laikų knygų sąrašų viršūnę.

George Orwell „Gyvulių ūkis“, „1984”

Kalbant apie uždraustas knygas, negalima būtų nepaminėti George Orwello kūrybos. Alegorinė pasaka apie autoritarizmo pavojus, komunizmo žiaurumą ir absoliučios valdžios galią sutinkama prieštaringai iki dabar. Gyvūnų sukilimas Anglijos ūkyje, vaizdavęs totalitarinę stalinizmo erą, buvo greitai uždraustas SSRS, tačiau G. Orwello „Gyvulių ūkis“ vis dar yra draudžiamas skaityti Kuboje ir Šiaurės Korėjoje. O štai Jungtiniuose Arabų Emyratuose šią knygą draudžiama skaityti, nes vieni jos pagrindinių veikėjų yra kiaulės – pagal Islamo religiją purvinas ir musulmoniškoms vertybėms prieštaraujantis gyvūnas.

Kitas G. Orwello romanas taip pat neapsiėjo be prieštaravimų – 1949 m. išleistas satyrinis pasakojimas „1984-ieji” užsitraukė Stalino rūstybę ir knyga SSRS buvo uždrausta iki 1990 m. Beje, šių metų gegužės mėn. šis romanas buvo uždraustas ir Baltarusijoje.

Lewis Carroll „Alisa stebuklų šalyje“

157-uosius metus švenčianti „Alisa stebuklų šalyje“ yra perleista į daugiau nei 174 kalbas, pagal šią istoriją yra kuriami miuziklai, spektakliai, filmai, stalo ir kompiuteriniai žaidimai. Tačiau ar žinojote, kad ši istorija apie mažą mergaitę, nusprendusią šokti paskui triušį į duobę, susidūrusią su nelogišku pasauliu ir įvairiausių formų bei dydžių padarais, sukėlė tikrą sumaištį tarp tėvų ir mokytojų, tad daugybė kartų buvo kritikuojama ir uždrausta?

1900 m. L. Carrollio pasaka buvo draudžiama įtraukti į JAV mokymosi programą dėl skatinamų seksualinių fantazijų ir neįprasto ūgio žmonių menkinimo, o po kelių dešimtmečių knyga buvo laikoma atvira sąsaja su haliucinogeninių medžiagų vartojimu ir narkotikų kultūros skatinimu. O štai Kinijoje spalvinga pasaka buvo uždrausta dėl joje žmonių kalba kalbančių gyvūnų, mat gyvūnų sulyginimas su žmonėmis galėjo būti pražūtingas visuomenei.

Margaret Atwood „Tarnaitės pasakojimas“

 „Tarnaitės pasakojimas“ – moderni klasika, išleista 1985 m., tačiau antrą kartą atgimusi 2017 m., pasirodžius pagal knygą sukurtam serialui. Knygoje pasakojama istorija – vienos iš tarnaičių, Fredinės, lūpomis. Kartą per mėnesį ji turi atlikti pagrindinę visų tarnaičių pareigą – sugulti su Vadu ir melstis būti apvaisinta. Šioje visuomenėje turtingų vyrų žmonos negali susilaukti vaikų, o gimstamumas pavojingai mažas, tad tarnaitės yra vertinamos už jų kiaušidžių gyvybingumą. Fredinė prisimena savo buvusį gyvenimą, kuriame turėjo dukrą ir vyrą, tačiau visa tai – tik tolimi atgarsiai, dabartinė visuomenė yra drastiškai pasikeitusi.

Lyčių nelygybė, diskriminacija, antikrikščioniškumas, prievarta, vergystė, smurtas – dėl šių knygoje minimų temų M. Atwood kūrinys yra viena labiausiai draudžiamų knygų užsienio šalių mokyklose. Beje, šių metų gegužę, siekdama atkreipti dėmesį į kontroliuojamą literatūrą, M. Atwood įgyvendino projektą, kurio metu buvo sukurtas „galingas simbolis prieš cenzūrą“ – „nesudeganti“ „Tarnaitės pasakojimo“ kopija, pakelianti 1426°C karštį, kuri buvo parduota už 130 tūkst. dolerių.

Lois Lowry „Siuntėjas“

Tai distopinių knygų serija apie paauglį Joną, gyvenantį futuristinėje visuomenėje. Šiame pasaulyje nėra karų, skurdo, individualizmo ar emocijų, čia net neegzistuoja spalvos. Čia visi lygūs, kiekvienas turi savo vietą, kiekvienam visko skirta tiek pat. Jo pasaulyje kiekvienas jaunuolis, sulaukęs dvylikos metų, sužino savo paskirtį gyvenime – kur dirbs, ar turės šeimą, ar gyvens atsiskyrėlio gyvenimą. Tačiau po paskyrimo ceremonijos Jono gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom – jis yra paskiriamas Atminties Saugotoju – žmogumi, kuris paveldės visus prisiminimus apie žmonijos nuopuolius ir laimėjimus.

Kaip ir įprasta knygoms, atskleidžiančioms nemalonias tiesas, „Siuntėjas“ taip pat buvo cenzūruojamas. Kai kuriose JAV valstijose buvo piktinamasi dėl knygoje vaizduojamos mirties bei eutanazijos, tad vaikai, norėję skaityti šią knygą, turėjo gauti iš tėvų leidimą. Vėliau knyga buvo draudžiama dėl joje užslėptų savižudybę skatinančių idėjų. Pats knygos autorius Louis Lowry teigia, kad knygų draudimas yra ypač pavojingas bei bauginantis reiškinys ir jo padariniai yra ryškiai matomi „Siuntėjo“ pasaulyje.

Užs.  Nr. 48

Nuotrauka
terasa
Įkelta:
prieš 1 dieną
Terasos įrengimas yra svarbus žingsnis kuriant svajonių erdvę prie namų ar kitoje vietoje gamtoje. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu pasikliauti profesionalais, naudoti geriausias medžiagas ir kodėl terasos yra tokios populiarios ir naudingos.
Nuotrauka
pergola
Įkelta:
prieš 1 dieną
Pergola pavėsinės yra ne tik išskirtinai madingos, bet ir praktiškos lauko erdvės. Tačiau, kodėl gi pergola pavėsinės yra tokios populiarėjančios ir kokiomis savybėmis jos pasižymi?
Nuotrauka
betonas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Betoninės grindys yra vis labiau populiarėjantis grindų dengimo sprendimas ne tik pramoninėse patalpose, bet ir gyvenamosiose erdvėse. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta rinktis betonines grindis, kuo tai gali būti naudinga ir ką reikėtų žinoti apie grindų betonavimo kainą ir dekoravimo galimybes.
Nuotrauka
suns maistas
Įkelta:
2023-09-22
Subalansuota mityba yra pagrindinis faktorius, lemiantis šuns sveikatą ir gyvenimo kokybę. Tai nėra tiesiog valgymas – tai yra būdas, kaip galima užtikrinti, kad šuo būtų laimingas ir sveikas. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu suteikti šuniui subalansuotą mitybą ir kaip pasirinkti gerą ir kokybišką šuns maistą.
Nuotrauka
oras vanduo
Įkelta:
2023-09-22
Šilumos siurbliai oras-vanduo yra moderni ir aplinkai draugiška šildymo sistema, kuri tampa vis populiaresnė namų šildymo sprendimų rinkoje. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kodėl tokie siurbliai yra tinkami namams, kam jie skirti, kokie jų tipai egzistuoja ir ar jie iš tiesų efektyvūs.
Nuotrauka
veido kremai
Įkelta:
2023-09-22
Veido kremas yra esminė grožio ritualo priemonė, kuri padeda išlaikyti odą sveiką ir jauną. Tokie kremai būna skirtingi ir skirti tiek moterims, tiek vyrams, taip pat yra universalūs (unisex), pritaikyti naudojimui abiem lytims. Veido kremų pasirinkimas priklauso nuo odos tipo ir poreikių.
Nuotrauka
logistika
Įkelta:
2023-09-22
Logistikos paslaugos yra neišvengiama šiuolaikinio verslo dalis, kuri užsiima efektyviu prekių pervežimu, optimaliu tiekimo grandinės valdymu ir užtikrina, kad prekės pasiektų klientus laiku. Tai yra labai svarbus sėkmingo prekybos ir pramonės verslo veiksnys, ypač tarptautinėje arenoje. 
Nuotrauka
medžioklė
Įkelta:
2023-09-22
Medžioklė yra amžinas žmonijos užsiėmimas, bet su technologijų pažanga ji tapo dar efektyvesnė ir įdomesnė. Šiandien medžiotojai naudoja termovizorius, kurie suteikia jiems aiškų pranašumą stebint gyvūnus ir nustatant atstumą.
Nuotrauka
moduliai
Įkelta:
2023-09-22
Moduliniai SIP namai – puikus pavyzdys, kaip technologija ir lankstumas gali susijungti sukuriant būstą, kuris yra ne tik tvirtas ir efektyvus, bet ir pritaikomas gyvenimo pokyčiams.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2023-09-22
Šildymas yra svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis, tad viena iš populiariausių šildymo sistemų yra vandens šildytuvai. Tai įrenginiai, kurie šildo vandenį, o vanduo vėliau naudojamas tiek namuose, tiek kitose patalpose. Vandens šildytuvai yra svarbūs ne tik patogumui, bet ir higienai. Jie užtikrina, kad turėtume šiltą vandenį maudynėms, namų ruošos darbams, švariam indų plovimui ir kitoms kasdienėms užduotims atlikti. Šie įrenginiai gali būti pritaikyti šildyti patalpas, kai šildymo sistema naudoja karštą vandenį.
Nuotrauka
kosmetika
Įkelta:
2023-09-22
Kiekviena moteris nori turėti švelnią, sveiką veido ir kūno odą, bet nenori jai pakenkti. Tad renkasi odai tinkamas priemones. Dėl to, natūrali kosmetika tampa vis populiaresnė, nes vis daugiau žmonių (ne tik moterys, bet ir vyrai!) supranta, kad tai ne tik madinga ir gražu, bet ir naudinga sveikatai.
Nuotrauka
papuošalai
Įkelta:
2023-09-20
Papuošalų dėžutė yra ne tik praktiškas pasirinkimas laikyti papuošalus bei aksesuarus, bet ir stilinga dekoro detalė, suteikti interjerui išskirtinio žavesio. Papuošalų dėžučių gali būti pačių įvairiausių, kiekviena jų skiriasi spalvomis, formomis, dydžiu, funkcionalumu bei kokybe. Rinkitės tokią, kuri labiausiai atitiktų Jūsų poreikius, stilių, namų interjerą ir būtų kokybiška, jog papuošalai būtų tinkamai apsaugoti nuo dulkių, drėgmės bei kitų išorinių veiksnių ir tarnautų ne vienerius metus.
Nuotrauka
kvepalai
Įkelta:
2023-09-20
„Black Afghan“ kvepalai yra labai paklausūs kvapai, sužavėję daugelio jausmus. Jo unikalus ir paslaptingas kvapo profilis yra viena iš priežasčių, kodėl jis sulaukė tokio didelio populiarumo. Kvapas apibūdinamas kaip aromatingas ir medienos, pasižymintis ilgai išliekančiu kvapu, kuris puikiai išlieka ant odos . Iš pradžių kvapas žavi subtiliomis kanapių natomis, o po to – stipri kava ir aštriais atspalviais. Visų pirma Nasomatto Black Afgano yra unisex kvepalai, sukuriantys sudėtingą ir ilgalaikę uoslės patirtį . „Black Afghan“ kvepalų žavesys slypi jų sugebėjime sukelti intrigos ir mistikos jausmą, todėl jie yra labai geidžiami tiek vyrams, tiek moterims.
Nuotrauka
apsauga
Įkelta:
2023-09-20
Belaidės signalizacijos sistemos sukėlė revoliuciją saugumo pramonėje, suteikdamos patogų ir veiksmingą namų ir įmonių apsaugos sprendimą. Šiais laikais, kai vagystės yra kasdienybė, nenorime per daug rizikuoti. Anksčiau dominavo laidinės signalizacijos sistemos ir, būkime atviri, jas buvo gana sudėtinga įdiegti. Tačiau šiais laikais vis daugiau žmonių nusprendžia įdiegti savo belaidę versiją. Tačiau ką verta žinoti apie tokias sistemas?
Nuotrauka
sulčiu
Įkelta:
2023-09-20
Lėtos sulčiaspaudės padarė revoliuciją sulčių spaudimo procese savo pažangiomis technologinėmis naujovėmis. Viena iš pagrindinių naujovių yra sraigto konstrukcija, kuri efektyviai ištraukia sultis iš vaisių ir daržovių. Sraigtas sukuria slėgį maksimaliam sulčių ištraukimui ir užtikrina, kad visos pagrindinės maistinės medžiagos išliktų nepakitusios . Taip gaunama didesnė sulčių išeiga ir sveikesnės, maistingesnės sultys. Naudodami lėtą sulčiaspaudę galite išspausti sultis iš praktiškai bet kokių vaisių ar daržovių, įskaitant lapinius žalumynus ir žoleles . Pavyzdžiui, lėta sulčiaspaudė Hurom HG FBE06 efektyviai spaudžia sultis iš citrusinių vaisių, daržovių, žalumynų ir lapinių daržovių . Lėtos sulčiaspaudės yra puikus pažangių technologijų, garantuotos kokybės ir puikaus gaminio dizaino derinys .
Nuotrauka
PLEDAS
Įkelta:
2023-09-20
Reguliarus skalbimas ir džiovinimas yra būtini, kad pledas būtų geros būklės ir pailgėtų jos tarnavimo laikas. Svarbu laikytis gamintojo pateiktų priežiūros nurodymų, kuriuos paprastai galima rasti ant antklodės pritvirtintoje etiketėje. Daugumą antklodžių galima skalbti skalbimo mašinoje, naudojant švelnų ciklą šiltu vandeniu ir švelniu plovikliu. Kad nepažeistumėte antklodės, geriau nenaudoti audinių minkštiklių ar baliklių. Pasibaigus skalbimo ciklui, antklodę reikia išdžiovinti ant mažos ugnies džiovyklėje arba pakabinti lauke, kad išdžiūtų. Tačiau kai kurioms antklodėms gali prireikti ypatingos priežiūros, pvz., cheminio valymo ar plovimo rankomis, todėl svarbu atidžiai perskaityti priežiūros instrukcijas.
Nuotrauka
šaldytuvas
Įkelta:
2023-09-19
Dažniausių problemų, su kuriomis susiduria šaldytuvų savininkai, yra galvosūkis, kad įrenginio viduje arba prie jo pagrindo kaupiasi vanduo. Dėl to gali ne tik sugesti maistas, bet ir kilti abejonių dėl tinkamo prietaiso veikimo. Suprasdami, dėl kokių priežasčių kaupiasi vanduo ir kaip to išvengti, galite išvengti būsimų rūpesčių ir užtikrinti šaldytuvo ilgaamžiškumą. Čia gilinamės į galimas šios dažnos šaldytuvo problemos priežastis ir sprendimo būdus.
Nuotrauka
pc
Įkelta:
2023-09-14
Atsiradus naujoms technologijoms ir platformoms, rinkodaros pasaulis smarkiai pasikeitė. Tačiau viena žmogiška emocija, kurią marketingo specialistai naudojo dešimtmečius, išlieka tokia pati: baimė praleisti arba FOMO. Šiandieninėje skaitmeninėje eroje, FOMO rado savo tvirtą vietą elektroninio pašto rinkodaroje. Šiame straipsnyje nagrinėsime FOMO kelionę rinkodaroje ir pateiksime įžvalgų apie veiksmingą jo įgyvendinimą elektroninio pašto kampanijose.
Nuotrauka
tel deklai
Įkelta:
2023-09-12
Mobilieji telefonai tapo neatskiriama kasdienybės dalimi, suteikdami mums prieigą prie informacijos, komunikacijos galimybes ir daugybę kitų funkcijų. Mes naudojame juos kaip nuotolinį darbo įrankį, naršome internete, valdome socialinius tinklus, fotografuojame ir filmuojame svarbius momentus, bei saugome svarbią informaciją. Dėl šių priežasčių mūsų mobilieji telefonai tampa vertinga ir nepakeičiama kasdienio gyvenimo dalimi.
Nuotrauka
auto
Įkelta:
2023-09-12
Išsinuomoti automobilį gali būti patogus ir greitas būdas keliauti, dirbti ar mėgautis laisvalaikiu. Automobilio nuoma dažnai ekonomiškesnė nei automobilio įsigijimas. Jums nereikės rūpintis ilgalaike automobilio priežiūra, draudimais ar paskolos įmokomis. O jei asmeninis automobilis yra remontuojamas ar neprieinamas, bet jums reikia judėti, automobilio nuoma suteikia galimybę neprarasti mobilumo.
Nuotrauka
lova
Įkelta:
2023-09-12
Miegamasis turėtų būti vieta, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti ir gerai išsimiegoti. Visgi, kai kurie priimti sprendimai, įrenginėjant miegamojo kambarį, gali daugiau pakenkti nei padėti. Kad viso to galėtumėte išvengti ir kad pavyktų susikurti ramią, komfortišką erdvę namuose, čia pateiksime dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro žmonės, planuodami savo miegamąjį.
Nuotrauka
loto
Įkelta:
2023-09-12
Mėgstantiems azartinius lošimus galima didelė įvairių sportinių žaidimų ir statymų už mėgstamas komandas ar lenktynėse paklausa. Tai puiki galimybė statyti už savo mėgstamą komandą, kurią palaikote, išbandyti įvairius stalo žaidimus, kazino bei daug kitų laisvalaikio pramogų. Toliau skaitydami sužinosite apie sportines lažybas ir galėsite sudalyvauti ten, kur labiausiai patiks.
Nuotrauka
betonavimas
nuotrauka iš unsplash.com
Įkelta:
2023-09-07
Naujo nekilnojamo turto įsigijimas gali būti ne tik didelis gyvenimo žingsnis, bet ir reikšmingas finansinis iššūkis. Daugelis žmonių pradeda galvoti apie tai, kaip efektyviai panaudoti savo išteklius, todėl dažnai svarsto apie galimybę įrengti arba remontuoti patalpas patys. Savarankiškas remontas gali pasirodyti kaip puikus būdas sutaupyti pinigų. Galima pasirinkti medžiagas, kokybę ir stilių, atitinkantį asmeninius poreikius. Be to, galima kontroliuoti darbų tempą ir savomis rankomis prisidėti prie patalpų įrengimo. Tai suteikia jausmą, kad projektas yra asmeninis ir unikalus. Tačiau šis pasirinkimas taip pat turi savų rizikų. Nepakankama patirtis arba žinių stoka apie atitinkamus remonto procesus gali lemti klaidas ir blogą darbų kokybę. Tai gali pailginti darbų laiką ir padidinti galutines išlaidas.
Nuotrauka
auto
nuotrauka iš unsplash.com
Įkelta:
2023-09-07
Automobiliai iš Amerikos - gali būti puikus pasirinkimas, kadangi kiekvieną dieną čia pardavimui pasiūloma daugiau nei 200 tūkstančių transporto priemonių. Ypač jei ieškote labiau specifinio automobilio, JAV yra vieta, kurioje tikrai rasite tai, ko jums reikia.
Nuotrauka
kalba
Įkelta:
2023-09-07
Anglų kalbos lygio nustatymas - kuo naudingas šis procesas ir kodėl verta investuoti į tai laiką bei pastangas? Šiame straipsnyje į šiuos klausimus detaliai atsakysime. Anglų kalba, viena iš labiausiai pasaulyje naudojamų kalbų, atlieka svarbų vaidmenį įvairiose srityse – nuo tarpkultūrinio bendravimo iki aukštojo mokslo. Gebėjimas komunikuoti anglų kalba yra ne tik tarptautinio bendravimo būdas, bet taip pat atveria plačias duris pasaulinei informacijai, idėjoms ir sėkmės galimybėms. Didžioji visuomenės dalis gali suprasti ir bendrauti angliškai, tačiau ne visi žino savo anglų kalbos žinių lygį.