Rankinio trenerė Ineta Laugalienė: beviltiškų vaikų nėra, svarbu atrasti savo veiklą
Įkelta:
2022-12-31
Nuotrauka
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Ineta Laugalienė

,
Nuotrauka
Tauragės SC nuotrauka
Aprašymas

Ineta Laugalienė su auklėtinėmis. Tauragės SC nuotrauka

 

Tauragėje gimusi ir augusi rankinio trenerė Ineta Laugalienė pasakoja vaikystėje buvusi labai aktyvi. Per gyvenimą išbandė įvairias veiklas, kol galų gale apsistojo rankinio aikštelėje. Su įvairaus amžiaus merginomis dirbanti specialistė pripažįsta: nėra lengva pagalvojus, kad komandos narės po metų–dvejų išvyks iš Tauragės.

Sėkmės receptas

Tauragės sporto centre merginų rankinio komandą treniruojanti I. Laugalienė pasakoja, kad šia sporto šaka susidomėjo po trenerės Ingos Jurienės kvietimo. Tačiau iki tol išbandė daugybę įvairių sporto ir ne tik veiklų.

– Vaikystėje buvau aktyvus vaikas. Iki rankinio teko praeiti nemažai užsiėmimų, tokių kaip šokiai, dailė, choras, lengvoji atletika. Rankinis pasirodė kaip tik man – komandinė sporto šaka, reikalaujanti ištvermės, greitumo, vikrumo, mąstymo. Galėjau save čia visiškai realizuoti, – pasakoja trenerė.

Inetos auklėtinės čempionatuose kaunasi dėl pergalių. Yra tapusios ir šalies čempionėmis – pernai nugalėta Lietuvos U17 jaunių čempionate. Aukštų rezultatų, pasak specialistės, pavyksta pasiekti tik daug dirbant.

– Sėkmės receptas labai paprastas – darbas. Reikia įdėti daug pastangų norint pasiekti pergalę. Juk visos komandos nori laimėti, – sako pašnekovė.

Trenerės šeimoje auga rankininkų pamaina – sūnus taip pat pasirinko šį sportą. Pašnekovė sako, kad jo nereikėjo įkalbinėti.

– Esu labai laiminga, kad sūnus taip pat pasirinko šitą sporto šaką. Nėra nieko mieliau širdžiai, kai pomėgiai sutampa, – tikina Ineta.

Pasak pašnekovės, komanda – kaip šeima. Tenka nemažai laiko praleisti aikštelėje treniruojantis, keliaujant į varžybas. 

– Esame kaip šeima, visko nutinka, kai daug laiko praleidžiame kartu, – šypsosi Ineta.

Nuotrauka
Tauragės SC nuotrauka

Draugiška bendruomenė

Trenerė dirba su moksleivėmis. Baigę mokyklą sportininkai išvyksta tęsti mokslų kitur, ne visi lieka arba sugrįžta į Tauragę. Ineta pripažįsta, kad stebi savo auklėtines, kaip šioms sekasi žaisti išvykus kitur. Vyriausios merginos – dešimtoje klasėje. 

– Pagalvoji, kad mums liko tik keli sezonai, širdis suvirpa. Čia mano pirmosios auklėtinės. Šiemet į Vilnių mokytis ir sportuoti išvyko Mija Paulauskaitė, kuri atstovauja RSK „Eglė“, gina Tauragės vardą jaunių čempionate. Visada smagu, kai auklėtinėms sekasi, ir visoms linkiu kuo didžiausios sėkmės gyvenime, – pasakoja trenerė.

Paklausta apie Tauragės sporto bendruomenę, Ineta sako, kad santykiai bendruomenės viduje draugiški. Tik trūksta rankinio trenerių ir labai sunku privilioti jaunus trenerius, kad šie dirbtų Tauragėje.

Nors jaunoji karta sulaukia nemažai kritikos, kad vengia sunkaus darbo, nori greitų rezultatų. Tačiau trenerė sako, kad svarbiausia – rasti vaikui savo vietą.

– Beviltiškų vaikų nėra. Svarbiausia jiems – rasti savo tikrąją veiklą. Ne kiekvienas gali būti sportininkas ar menininkas, – įsitikinusi specialistė.

– Ko palinkėtumėte „Tauragės žinių“ skaitytojams? – klausiame pašnekovės.

– Ateinančiais metais linkiu atrasti naujus kelius įgyvendinti slapčiausias svajones, išsikeltus tikslus ir idėjas! – palinkėjo I. Laugalienė.

 

Nuotrauka
zaidynes
Įkelta:
2024-05-15
Penktadienį, gegužės 17 d., Tauragės sporto centras kviečia tauragiškius į Martyno Mažvydo progimnazijos stadione organizuojamas Sporto žaidynes, kuriose bus galima pamatyti įvairias sporto šakas. Pasak Tauragės sporto centro direktoriaus Gedimino Sakalausko, tokios žaidynės Tauragėje organizuojamos pirmą kartą, o pati mintis kilo galvojant apie mokslo metų pabaigos šventę. Sporto centro direktorius teigia, jog ir vieta žaidynėms parinkta tokia, jog vienoje vietoje sportuoti galėtų ne vienai sporto šakai atstovaujantys sportininkai. Gerėjanti sporto infrastruktūra mieste leidžia organizuoti masines šventes, kuriose gali dalyvauti komandinės ir indvidualios sporto šakos.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Balandžio 18-19 dienomis Vilniuje vyko policijos krepšinio turnyro Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti finalinis etapas.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-04-08
Sekmadienį Grandoloje baigėsi Portugalijos ralis, dovanojęs dalyviams neįkainojamą patirtį ir savotišką europietišką Dakaro versiją. „Challenger“ bagių klasėje kovojęs Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano paskutinį greičio ruožą įveikė per 53 min. 45 sek. ir  finišavo vienuolikti, tačiau bendroje įskaitoje išlaikė lyderių poziciją. Pasaulio čempionato lentelėje, atsiplėšęs nuo kolegų, ekipažas taip pat tvirtai laikosi pirmoje vietoje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-25
Tauragės sporto centro futbolininkės Sandra Kleinaitė, Melita Globytė, ir Rugilė Kalkiūtė sulaukė kvietimo prisijungti prie Lietuvos moterų futbolo asociacijos Pirmoje lygoje žaidžiančios Plungės Babrungo komandos.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Aironas Voveris, Arnas Mačiūnas, Neimantas Viliušis ir Domas Lingys – ketveriukė, kuri kovo pradžioje Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U16 3X3  čempionate iškovojo trečiąją vietą ir šiuo metu ruošiasi Moksleivių krepšinio lygos C diviziono  U16 finalinio ketverto kovoms.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2024-03-19
Kovo 15 d. Kaune vyko neeilinis renginys, subūręs futbolo vaikščiojant mėgėjus iš visos Lietuvos. Kauno LFF treniruočių futbolo centre įvyko antrasis Lietuvos futbolo federacijos ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamas futbolo vaikščiojant turnyras, kuriame triumfavo tauragiškių komanda. Turnyre dalyvavo 16 komandų iš Kelmės, Nidos, Tauragės, Marijampolės, Klaipėdos,  Tytuvėnų, Mažeikių, Gargždų. Tauragei šiame turnyre atstovavo net 4 komandos: Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinys, „Beržė“, „Zumpė“, „Tauras“ – pastarieji, laimėję visas žaistas varžybas, tapo turnyro čempionais.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės sporto centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-15
Trečiadienį Bastilijos sporto komplekse sužaistos paskutinės reguliaraus Lietuvos jaunių rankinio čempionato sezono rungtynės, kuriose Tauragės rankininkės užtikrintai, rezultatu 36 - 29 įveikė Panevėžio sporto centro atstoves. Prieš atkrintamąsias Tauragės rankininkės savo sąskaitoje turi 9 pergales ir 3 pralaimėjimus ir surinkusios 30 taškų turnyrinėje lentelėje užimą trečiąją vietą, į priekį užleisdamos Klaipėdos Viesulo bei Kauno rajono SM rankininkes.
Nuotrauka
kase
Rūtos Karmazinaitės, Tomo Marcinkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-03-13
Visą ilgąjį savaitgalį Tauragės „Bastilijos“ sporto komplekse vyko Krepšinio dienai skirti renginiai. Pirmasis startavo Tauragės „Tauragės“ krepšinio klubas, kuris Regionų krepšinio lygos savaitės rungtynėse susitiko su Kazlų Rūdos komanda „Ataka KK“. Fortūna tauragiškiams nebuvo palanki ir po pratęsimo teko pripažinti varžovų pranašumą.
Nuotrauka
plaukikai
Įkelta:
2024-03-05
Tauragės baseino, mokymo plaukti grupių vaikai įrodė, kad baseinas buvo, yra ir bus reikalingas Tauragės bendruomenei. Galime pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajono vaikai ne tik sugeba saugiai jaustis vandenyje ir prie vandens, bet ir geba pasiekti gan aukštų sportinių rezultatų varžybose.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-04
Šeštadienį baigėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuosę vykęs „Abu Dhabi Desert Challenge“, kur paskutinę ralio dieną dalyviams teko įveikti 206 specialaus greičio ruožo kilometrus. „Challenger“ bagių klasėje varžęsis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano („Can-Am Factory team“) finišavo per 2 val. 38 min. 8 sek. ir užėmė 3-ąją vietą. Bendroje šio etapo įskaitoje ekipažas liko antroje pozicijoje, tačiau pasaulio čempionato lentelėje kyla į pirmą vietą.
Nuotrauka
Rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-03-02
Penktadienį Abu Dabyje vykstančio antrojo pasaulio ralio-reidų čempionato etapo dalyviai 345 kilometrus važiavo aplink Mezairą, o „Challenger“ bagių klasėje besivaržantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano, finišą pasiekę per 3 val. 29 sek., stabiliai laikosi antroje pozicijoje. Ekipažą kol kas lenkia tik komandos draugas amerikietis Austin Jones.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-03-01
Trečiasis „Abu Dhabi Desert Challenge“ greičio ruožas dalyviams vėl nepagailėjo iššūkių – vis sudėtingesnio lygio kopomis teko važiuoti beveik 300 kilometrų, o po netikėto naktinio lietaus dykumoje matomumas nebuvo pats geriausias. Stabiliai link pagrindinio tikslo judantis Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano trasą šiandien įveikė per 3 val. 48 sek. ir vėl finišą pasiekė antri. 
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-29
Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstančiame „Abu Dhabi Desert Challenge“ ralyje antradienį sportininkams iš viso teko nuvažiuoti 327 kilometrus, o greičio ruožas driekėsi tarp Al Dhannaho miesto ir Mezairos. Pasaulio čempionato įskaitoje dėl kiekvieno taško kovojantys antrąją vietą šiuo metu užimantys Rokas Baciuška su šturmanu Oriol Vidal Montijano vien iš smėlynų sudarytą trasą įveikė per 3 val. 29 sek. ir finišavo antri.
Nuotrauka
rokas
Įkelta:
2024-02-27
Pirmadienį Abu Dabyje pradėtas antrasis pasaulio ralio-reidų čempionato etapas, kuriame varžosi ir kopų mylėtojas, trečiąją vietą šių metų Dakare iškovojęs Rokas Baciuška. Challenger klasėje besivaržantis lenktynininkas su šturmanu Oriol Vidal Montijano 5 kilometrų ilgio „Abu Dhabi Desert Challenge“ prologą įveikė per 3 min. 32 sek. ir užėmė trečiąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-23
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.