Už smurtą prieš sugyventinę teks atsakyti
Įkelta:
2022-05-28
Nuotrauka
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Autoriaus nuotrauka

Policijos pareigūnams gerai žinomas, ne kartą teistas R. L. balandžio 19-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį už sugyventinės sumušimą.

Teisme R. L. išgirdo kaltinimus, kad praėjusių metų liepos 16-osios vakarą gyvenamojo socialinio daugiabučio namo koridoriuje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, konflikto metu tyčia pastūmė sugyventinę, dėl to ji atsitrenkė į atidarytų durų kampą ir nugriuvo. Be to, vyriškis kaltintas ir tuo, jog po to tyčia kumščiu sudavė vieną kartą moteriai į kairę akį.

Teisme nukentėjusiąja pripažinta E. K. pasakojo šiuo metu su R. L. jau nebegyvenanti. Ji tikino, kad praėjusių metų liepos 16-ąją norėjo išeiti pas kaimyną išgerti alkoholio, tačiau R. L. to padaryti neleido. Moteris tikino, kad krito į fotelį, o R. L. ją tiktai pastūmė. Moteris aiškino, kad akis pamėlynavo tada, kai ji diena anksčiau atsitrenkė į fotelį, pati būdama neblaivi. 

Buvusi kaltinamojo sugyventinė teigė išgirdusi, jog vėliau  R. L. nuėjo pas kaimyną, tarp jų įvyko konfliktas ir pasigirdo šūksnis „Gelbėkit!“. 

Aiškinantis, ar buvo panaudotas smurtas, moteris teisme pareiškė nebeatsimenanti, ką surašė duodama parodymus policijai.

Ikiteisminio tyrimo metu, apklausiama tyrėjų, E. K. buvo pateikusi kiek kitą versiją. Ji tikino išbėgusi iš kambario gelbėti kaimyno, kai išgirdo jo pagalbos šauksmą. Esą ji puolė skirti sugyventinį ir kaimyną, dėl to R. L. ją pastūmė. Be to, duodama parodymus, moteris nurodė, kad tą pačią dieną R. L. kumščiu trenkė į kairę akį. Moteris nei į policiją, nei į medikus nesikreipė, tačiau sužalojimus pamatė į namus kitą dieną atvykusi socialinė darbuotoja, kuri iškvietė pagalbą. 

Liudytoja pripažinta socialinė darbuotoja teigė moters namuose neradusi, bet išgirdusi silpną dejonę. E. K. buvo rasta pasislėpusi po laiptais. Socialinė darbuotoja prisiminė, kad atsisėdusi ant lovos nukentėjusioji pasakė, kad R. L. ją sumušė, ji nebegali kentėti nuolat patiriamo smurto, ir paprašė pagalbos. Socialinė darbuotoja kreipėsi į teisėsaugą. Atvykusi greitoji medicinos pagalba suleido vaistų, moteris į gydymo įstaigą nevažiavo. O tuo metu policijos pareigūnai sulaikė smurtu įtariamą vyrą.

Ikiteisminio tyrimo metu E. K. aiškino norinti, kad prieš ją smurtavęs R. L. grįžtų, nes esą yra artimas žmogus. Po kurio laiko nukentėjusioji E. K. buvo apklausta papildomai. Tąkart moteris irgi teigė, kad R. L. prieš ją panaudojo smurtą. 

Kaltinamasis tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisminio nagrinėjimo metu savo kaltės nepripažino ir nurodė, jog nors išties susiginčijo su nukentėjusiąja, apsistumdė. Vyras neneigė pastūmęs buvusią sugyventinę, tačiau, jo žodžiais, nukentėjusioji atsitrenkė ne į durų kampą, o į fotelį. Po to esą nukentėjusioji E. K. ėjo iš virtuvės ir virto ant fotelio, todėl E. K. akis ir pamėlynavo. Kaltinamasis sakė, kad jokio smūgio nukentėjusiajai nesudavė. 

Teismas tokius kaltinamojo parodymus įvertino kaip pasirinktą gynybinę versiją bei siekį išvengti baudžiamosios atsakomybės. Teisėjos Dianos Dyburienės teigimu, šie kaltinamojo parodymai yra prieštaringi ir nesutampantys su baudžiamojoje byloje surinktais įrodymais.

Svariu įrodymu, kad R. L. panaudojo smurtą, tapo nukentėjusiosios paaiškinimai po įvykio atvykusiems pareigūnams. Šie paaiškinimai buvo užfiksuoti pareigūnų kūno kamerų padarytais įrašais kalbant su nukentėjusiąja namuose. 

„Atsižvelgiama į kaltinamojo asmenybę – nedirba, registruojasi Užimtumo tarnyboje, anksčiau teistas šešis kartus <...> už analogiškus nusikaltimus žmogaus sveikatai, teistumas neišnykęs, baustas administracine tvarka. Tokiu būdu aukščiau nurodytos aplinkybės leidžia daryti išvadą, jog toks kaltinamojo nusikalstamas elgesys rodo, kad jo padaryta nusikalstama veika nėra atsitiktinis jo poelgis, tai dėsningas jo elgesio padarinys dėl visuotinai priimtinų elgesio normų nepaisymo ir nenoro laikytis įstatymų reikalavimų. Kaltinamojo nusikalstamas elgesys rodo jo susiformavusį neigiamą požiūrį į teisės ir visuomenėje priimtas moralės bei elgesio normas, nenorą keisti savo gyvenimo būdo, stoti į doros kelią“, – nurodoma nuosprendyje. 

R. L. buvo pripažintas kaltu dėl smurto artimoje aplinkoje, jam skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. 

 

Autoriaus nuotrauka

 

Nuotrauka
teismas
Įkelta:
prieš 22 valandas
Kovodami su nelegaliu alkoholio pardavinėjimu Tauragės apskrities policijos pareigūnai dirba pagal atskirus planus ir stebi tam tikras vietas, kurios jiems atrodo įtartinos. Tai gali būti girtaujančių asmenų susibūrimo vietos arba patalpos, į kurias dažnai įeina ir netrukus išeina daug žmonių, kurių išvaizda išduoda jų turimą priklausomybę alkoholiui. Gegužės 11-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, pradėtą po to, kai pareigūnai sučiupo vieną naminukės prekyba besivertusią moterį.  
Nuotrauka
akistata
Įkelta:
2022-06-22
Tauragės apylinkės teismas išnarpliojo dokumentų klastojimo bylą. Gegužės 2-ąją paskelbtu nuosprendžiu jis pripažino kaltu jau anksčiau teistą E. L., kuris kito asmens vardu nusipirko automobilį. Paaiškėjo, kad nusikaltimą jis įvykdė iš keršto. 
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-21
Birželio 20-ąją, apie 3.30 val., ugniagesiai sulaukė pranešimo, kad Pagėgių savivaldybėje, Natkiškių kaime, Vilties gatvėje kilo gaisras ūkiniame pastate.
Nuotrauka
alkotesteris
Įkelta:
2022-06-20
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi net 4 ikiteisminius tyrimus dėl sustabdytų neblaivių vairuotojų Tauragės apskrityje – 1 iš jų sustabdytas Tauragėje, 1 – Pagėgių apskrityje ir 2 neblaivūs vairuotojai Šilalės apskrityje.
Nuotrauka
teisėtvarka
Įkelta:
2022-06-18
Linksmas vakaras pasibaigė tikra šeimos drama – prireikė medikų, vėliau įsikišo ir policijos pareigūnai. Anksčiau neteistas Šilalės rajono gyventojas balandžio 27-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą dėl žmonos sesers sumušimo.
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2022-06-16
Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį Pagėgių gyventojui ir paskyrė galutinę vienerių metų  ir vieno mėnesio laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą dvejiems metams už neteisėtą prisijungimą prie internetinės parduotuvės informacinės sistemos tinklapio turinio valdymo sistemos ir neviešų klientų duomenų parsisiuntimą.
Nuotrauka
gaisrine
Įkelta:
2022-06-15
Vakar 16.16 val. ugniagesiai gelbėtojai sulaukė iškvietimo į Tauragės r., Mažonų sen., Mažonų kaimą.  Pranešta, kad Tvenkinio gatvėje dega transporto priemonė.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-14
Vakar Tauragės apskrities policijos pareigūnams pranešta apie automobilių stovėjimo aikštelėje rastą apgadintą automobilį.
Nuotrauka
Nelaime
Įkelta:
2022-06-10
Į darbą ėjusi tauragiškė Simona nė nenujautė, kokia nelaimė ją ištiks pakeliui. Žingsniuodama pro Tauragėje, Gedimino gatvėje, esantį 31-uoju numeriu pažymėtą renovuojamą pastatą, ji pajuto stiprų smūgį ir veriantį galvos skausmą. Moteris sako traumos pasekmes jaučianti iki šiol, todėl prašys atlyginti jai padarytą žalą. Daugiabutį renovuojančios bendrovės direktorius tikino, kad ši situacija jam kelia abejonių – galbūt siekiama pasipinigauti? Tačiau jeigu žala buvo padaryta, už tai įmonei atsakyti teks, kalbėjo jis.
Nuotrauka
konservai
Įkelta:
2022-06-09
Kaltinėnuose (Šilalės r.) aptikus nelegalų konservų fabrikėlį būta nemenko sujudimo – atvažiavo Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcija, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento specialistai. Negana to, prireikė dar ir greitosios medicinos pagalbos, ir policijos pareigūnų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-08
Vakar, apie 23 val., namuose, Šilalės rajone, Bijotų kaime, neblaivus (3,13 prom.) vyras, gimęs 1976 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gimusiai 1978 m.
Nuotrauka
ugniagesiai
Įkelta:
2022-06-07
Tauragės rajone, Staiginių kaime, netoli kapinių buvo rastas Antrojo pasaulinio karo laikų aviacinis sprogmuo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2022-06-07
Tauragės apskrities policija skelbia apie birželio 4 d. apie 20 val. iš namų Tauragėje, išėjusią ir iki šiol negrįžusią Deimantę Aurylaitę, gimusią 2007 m.
Nuotrauka
svente
Įkelta:
2022-06-06
Tris dienas besitęsusi miesto šventė „Tauro ragas 2022“ sulaukė nemažo gyventojų susidomėjimo. Sulaukėme tiek svečių, tiek savo rajono gyventojų. Policijos pareigūnai informuoja, kad miesto šventė praėjo sklandžiai.