Propaganda: karas dėl širdžių ir protų
Įkelta:
2015-10-15
Nuotrauka
Aprašymas
Istorikas Karolis Zikaras pateikė pavyzdžių, kaip propagandiškais būdais klastojama Lietuvos istorija. Autoriaus nuotrauka
mso-ansi-language:LT">tomas@taurageszinios.lt

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas pristatė propagandos transliavimo būdus visuomenei. „Menas yra ne kovoti kiekviename mūšyje, o sugebėti palaužti valią priešinantis be kovos“, – tokiomis sentencijomis susirinkusiuosius pasitiko programą pristatęs Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus analizės vyr. specialistas vrš. Tomas Čeponis.

– Karai šiuo metu vyksta gerokai kitaip nei mes įsivaizduodavome anksčiau, – susirinkusiems policijos, sukarintų organizacijų atstovams, vietos politikams ir žurnalistams kalbėjo T. Čeponis.

Dabartinė Lietuvos saugumo koncepcija šiuo metu pirmiausiai yra nukreipta į Rusijos valstybės politiką. Šios valstybės užsienio politikos prioritetas yra posovietinė erdvė. Neva tėvynainių trypiamos teisės užsienyje, pagalba jiems – tai tik šūkiai ir tyčiniai bandymai sistemingai suformuoti suvokimą, pažinimą veikiamai auditorijai.

Tokios informacinės operacijos vyksta dviem būdais: pirmuoju atveju, pilama negatyvi informacija, antruoju siekiama propagandos objektą suskaldyti, taip jį padarant silpnesniu ir lengviau palaužiamu.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento duomenimis, propagandistai labiausiai mėgsta šiuos taikinius Lietuvoje: Lietuvos istorija, Lietuvos kariuomenė, NATO, ES, Lietuvos narystė NATO, Lietuvos–Lenkijos santykiai, kultūra, sportas, energetika ir skriaudžiami rusakalbiai.

Tačiau yra ir kitokių propagandos kovos būdų. Pastebima, jog kultūros srautas iš Rytų yra labai didelis. Kitais metais į Vilnių atvyks muzikantas Dima Bilanas, Lietuvoje vyksta šansono muzikos renginiai, kuriuose neretai galima išgirsti Sovietų Sąjungą šlovinančius žodžius. Ypač pastebimi produktai jaunimui – socialiniuose tinkluose plinta pratinimai prie rusiško produkto su žinomais animaciniais personažais „Maša ir Lokys“.

Socialiniuose tinkluose taip pat knibžda įvairios kontraversiškai vertinamos grupės, tokios kaip „Būkime vieningi“, ir kitos iniciatyvos, kuriose subtiliai pilamas purvas ant ES ir ginama Rusijos politikos pozicija.

Propaganda įtaigiai sklinda ne tik per internetą ar televiziją. Įrodyta, jog internetiniuose naujienų portaluose tikslingai dirba komentatoriai. O po balsavimų televizijų žiniose, Rusijoje pasirodo informacija apie propagandos nebuvimą. Kibernetinė ataka užfiksuota TV3 televizijoje – vieno balsavimo savo nuomonę išreiškė 7500 žmonių, tačiau buvo įrodyta, jog jie visi buvo iš vieno kompiuterio. Pasak T. Čeponio, tokių antpuolių sulaukia ir Lietuvos kariuomenės serveriai.

Vienas didžiausių propagandos taikinių yra Lietuvos istorija. Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus vyr. specialistas Karolis Zikaras aptarė vieną iš virtualių taikinių – Lietuvos istoriją, kurią būtų galima suskirstyti į keturis etapus: Viduramžius, Lietuvos okupaciją 1940 metais, partizaninį karą ir 1991 metų sausio įvykius. Lietuvių, kaip tautos nuopelnai, priskiriami kaimynams, iškreipiami ir menkinami faktai, šalies istorija siejama su Rusijos, kaip amžiais bendradarbiavusių pusių. Bene visiems žinomas pavyzdys – Baltarusijos noras pasisavinti Lietuvos istoriją nes, anot jų, didikai, kunigaikščiai buvo stačiatikiai.

Reziumuodami specialistai pripažino, kad mes gauname labai daug informacijos ir ne visada ją sugebame atsirinkti. Čia, anot jų, trūksta pedagogų pagalbos ugdant vaikus jau nuo mokyklos. Svarbus ir piliečių vaidmuo kovoje su propaganda. Tie, kurie atskiria šią informacija, turėtų dalintis ja su aplinkiniais. Specialistai pridūrė, jog šioje kovoje yra svarbi Šaulių organizacijos veikla, kariuomenė, stiprinanti mūsų valstybės pamatus.

Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
​​​​​​​Po ilgos pertraukos savivaldybės tarybos nariai trečiadienį į posėdį rinkosi didžiojoje savivaldybės salėje. Po himno sugiedojimo prieš pereinant prie darbotvarkės svarstymo pranešta, kad prie tarybos Liberalų frakcijos prisijungė Vidas Bičkus. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-26
Trečiadienį tarybos posėdyje rajono politikai galutinai pritarė, kad Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybei būtų suteikta po lygiai – po 50 proc. – balsų priimant su ligoninės valdymu susijusius sprendimus. Šis klausimas tarp tarybos narių įžiebė diskusijas: norėta, kad balsų abi ligoninės dalininkės turėtų ne po lygiai, lemiamą žodį galėtų tarti savivaldybės atstovai. Be to, nežinia, ar Vyriausybė nepriims sprendimų, dėl kurių kokie nors ligoninės skyriai, pavyzdžiui, Akušerijos-ginekologijos, nebus uždaryti. Išsamiau apie šį sprendimą – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
seniunija
Įkelta:
2022-05-26
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė Tauragės miesto seniūnijos seniūno pavaduotojo konkursą. Dokumentus dalyvauti konkurse pretendentai  gali pateikti iki birželio 6-osios. Šias pareigas palikęs Žilvinas Majus nuo 2020 m. balandžio 1-osios eina miesto seniūno pareigas.
Nuotrauka
paspirtukai
Įkelta:
2022-05-26
Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, kelionių „Bolt“ paspirtukais skaičius per pastaruosius metus augo įspūdingai. Ne išimtis ir Tauragė – lyginant su 2021 m. kovo mėnesiu, kelionių skaičius čia per metus išaugo išaugo 34 proc., teigia „Bolt“ dalijimosi paslaugų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.
Nuotrauka
keliu remontas
Įkelta:
2022-05-25
Tauragės rajono savivaldybės administracija – investicinio projekto „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“ vykdytojas. Su privataus investuotojo prisidėjimu planuojama išasfaltuoti 20 Tauragės miesto gatvių.
Nuotrauka
pilies aikste
Įkelta:
2022-05-25
Kaip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, VšĮ „Žaliasis regionas“ jungiantis keturias Tauragės regiono savivaldybes organizuoja turizmo populiarinimo renginį – „Neatrasta Tauragė“.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-05-24
Gegužę startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliaujanti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais atvyksta ir į Tauragę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-05-23
Siekdama sušvelninti kainų kilimo pasekmes šalies gyventojams, Vyriausybė pritarė siūlymui nuo birželio mėnesio didinti bazinius socialinių išmokų dydžius. Tai padės apsaugoti vidutines ir mažesnes pajamas gaunančių žmonių perkamąją galią, kad jų gyvenimo kokybė neprastėtų, turės teigiamą poveikį žmonių su negalia, vienišų tėvų, senjorų skurdo mažinimui. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-22
Seimas pritarė neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų iki 540 eurų. Dėl to uždirbančių mažiausiai pajamos į rankas per mėnesį didės 16 eurų. Valstybės biudžetui per metus tai atsieis 103 mln. eurų. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-21
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
2022-05-20
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-20
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.