Parama Ukrainai – ne vien žodžiais
Įkelta:
2022-02-26
Nuotrauka
ukraina
Aprašymas

Meras Dovydas Kaminskas pasidalijo šsštadienį vykusių pasirengiamųjų darbų akimirka. Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka 

,
Nuotrauka
Nuotrauka
Aprašymas

Tauragės savivaldybės plakatas

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Daugelyje šalies miestų jau ne tik skamba paramos Ukrainai žodžiai – telkiamasi ir realiems pagalbos veiksmams. Neatsilieka ir Tauragė: Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, susisiekęs su miesto partnerio Ternopilio meru, sužinojo, ko šiuo metu labiausiai trūksta Ukrainos žmonėms, ir prašo tauragiškių pagalbos.

„Susisiekiau su Tauragės miesto partnerio Ternopilio miesto meru Serhiy Nadal. Serhiy sakė, kad Ternopilyje šiandien glaudžiasi daugiau kaip 3000 nuo karo bėgančių šeimų iš Kijevo ir rytų Ukrainos. Meras daro, ką gali, kad pasirūpintų šiais žmonėmis, tačiau trūksta labai daug įvairių dalykų. Atsiuntė sąrašą. Padarykime ir mes, viską ką galime, kad padėtume Jiems“, – feisbuke rašo D. Kaminskas.

Jis skelbia, kad nuo rytojaus 14 val. Tauragės bendruomenių namuose (adresas Vytauto g. 141) bus priimama parama Ukrainos broliams ir sesėms.

Nuotrauka
ukraina

„Šauliai jau ruošia sandėlį. Ačiū jiems už pagalbą! Atsiprašome, jei bus kokių nors nepatogumų. Darome ką galime dėl bendro tikslo. Dar daug klaustukų dėl logistikos iki Ternopilio, tačiau manau viską išspręsime“, – šeštadienį viešai skelbė meras Dovydas Kaminskas. 

Pasak mero, svarbu paminėti 3 dalykus: šiandien maisto paramos nėra prašoma, todėl maistas nebus priimamas; prašoma atvežti kad ir ne naujus, tačiau veikiančius ir savo paskirtį galinčius atlikti daiktus; prašoma, kad jei įmanoma, visus daiktus supakuoti į kartotines dėžes pagal žemiau įvardytas kategorijas.

Toliau pateikiamas reikalingų daiktų sąrašas.

Buities prekės: pripučiami čiužiniai, miegmaišiai,

apšvietimo priemonės, didelės palapinės (ne turistinės), higienos priemonės, patalynė.

Vaikams: kūdikių maistas, sauskelnės, vaikiški drabužiai, vaikiškos lovytės ir maniežai (išardyti ir supakuoti).

Techninė įranga: elektros generatoriai (sako, kad tai vienas didžiausių prioritetų), šildymo priemonės, vandens valymo įranga, slėginės žarnos, kurių skersmuo 110 mm, ilgis 40 m, aukšto slėgio žarnos hidraulikai, skersmuo 12 mm, ilgis 10 m, vandens cisternos, kurių tūris 7-7,5 m3, plastikinis transportuojamas vandens bakas, kurio tūris 3-5 m3, hidraulinės žnyplės.

Automobiliai ir kita technika: bortiniai automobiliai (vienas didžiausių prioritetų), keleiviniai automobiliai, greitosios medicinos pagalbos automobiliai.

Medicinos priemonės: analgetikai (vaistai nuo skausmo), tvarsčiai, žaizdų antiseptikai, gipso tvarsčiai, turniketai, neštuvai, vežimėliai, pripučiama laikino imobilizavimo įranga, chirurginių traumų neurochirurginiai rinkiniai (įrankiai), operaciniai stalai, operacinės stacionarios ir mobilios lempos, elektriniai atsiurbėjai, kaklo įtvarai, neurochirurginis mikroskopas, EKG prietaisai, chirurginiai instrumentai, medicininiai švirkštai, tonometrai, vienkartiniai medicininiai chalatai, medicininės pirštinės, anestezijos prietaisai, ventiliatoriai, defibriliatoriai, pulso oksimetrai.

Pasak mero, Tauragės rajono savivaldybė taip pat pirks daugelį įvardytų daiktų ir prisidės prie šios humanitarinės misijos.

Patalynės komplektai

Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 3 valandas
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!