Laikas dėlioja sprendimus: sovietiniams paminklams atėjo galas
Įkelta:
2022-04-22
Nuotrauka
paminklas
Aprašymas

Vyksta paminklo demontavimo darbai. Aušros Augustytės nuotrauka

,
Nuotrauka
paminklas
Aprašymas

Tauragės miesto centre – dar vienas sovietinius laikus menantis ženklas. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

„Gegužės 9 – Nacionalinė apsivalymo nuo okupantų diena“. Tokią akciją, inicijuojančią sovietinių paminklų griūtį mūsų šalyje, viešai paskelbė visuomenininkas, žurnalistas Andrius Tapinas. Apie šią iniciatyvą balandžio pradžioje viešai nuomonę išsakė ir rajono vadovai.  O balandžio 14-ąją susirinkusi komisija ėmėsi ir konkrečių veiksmų – nusprendė netoli Lauksargių stovintį paminklą sovietų kariams demontuoti. Tiesa, klausimas dėl karių kapinių ir juose stovinčių paminklų greit išspręstas nebus. 

Visuotinė akcija

„Tegu tą pačią simbolinę dieną Lietuvoje griūna okupantus šlovinantys paminklai. Gal ne visi 150, tačiau bent kažkiek. Kokią stiprią žinutę pasiųstume ir sau patiems, ir pasauliui! Sudėtinga, bet įmanoma. Laiko nėra daug, bet įmanoma, ne tą dar esame padarę,“ – savo feisbuko paskyroje balandžio pradžioje paskelbė A. Tapinas.  

Pasak A. Tapino, Seimo nariai tikina, kad tai reglamentuojantis teisės akto projektas jau gali būti svarstomas šioje sesijoje, galbūt esant visuomenės dėmesiui ir spaudimui tai pavyktų padaryti greičiau. „Neabejoju, kad yra galimybių ir pačioms savivaldybėms priimti sprendimus dėl kai kurių paminklų – reikia tik valios ir noro“, – rašo A. Tapinas. 

Viešai savo feisbuko paskyroje savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius ta tema irgi pasisakė balandžio 5-ąją: „Nuo Lauksargių iki Skaudvilės stovi „papuošti“ stabai penkiakampėmis žvaigždėmis ir ąžuolo vainikais. Tiesą sakant, ne kartą šie klausimai Tauragės rajono politikų buvo keliami į viešąją erdvę, reikalaujama juos išmesti į sovietinį sąvartyną. Bet vis pritrūkdavo valios, vis atsirasdavo gynėjų, teigiančių, jog tai mūsų istorija“. 

T. Raulinavičius teigia, kad „Brutalaus karo Ukrainoje metu pats metas su pilietiška visuomene (tokių prašymų tikrai yra ne vienas) tuos gremėzdus nuimti. Artimiausiu metu sušauksiu komisiją įvertinti sovietinių simbolių ir paminklų arsenalą (apeinant kapines)“.

Dėl šių objektų statuso T. Raulinavičius kreipėsi ir į vyriausybę. 

Nuspręsta nugriauti   

Į posėdį savaitės pradžioje rinkosi savivaldybės komisija. Pasak jos pirmininko T. Raulinavičiaus, esminis klausimas, kuris tąkart svarstytas, – tai paminklo šalia Lauksargių nukėlimas. 

– Situacija dėl šio paminklo nestandartinė – jei kituose miestuose tokie paminklai įregistruoti paveldo ar nekilnojamojo turto registre, tai šis nėra įregistruotas, todėl kyla tam tikrų klaustukų, kaip reikėtų teisėtai elgtis, – „Tauragės žinioms“ teigė T. Raulinavičius. – Politiškai sprendimas yra aiškus – mes norime jį nukelti, kad jo nebūtų apskritai. Net ir ne šiandienos kontekste. Tai yra propagandinis elementas. Mano galva, nuo tokių paminklų turime atsiriboti. 

Pasak jo, šitas procesas visiems yra naujas: 

– Skambinome į kitas savivaldybes, domėjomės, kokia situacija ten. Kyla ir klausimas, ką griauti, kai de jure jis neegzistuoja, be to, jis yra valstybinėje žemėje. 

Balandžio 14-ąją dar kartą susirinkusi komisija priėmė sprendimą paminklą Lauksargiuose demontuoti. Darbus nuspręsta atlikti ketvirtadienį, darbo dienos pabaigoje.  

Diskusijų jau ne kartą kėlęs ąžuolo lapų vainikas ant Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro pastato fasado bus panaikintas renovuojant mokyklą, nors anksčiau paveldo atstovai teigė, kad tai nėra sovietinis simbolis. 

Reikės laiko 

T. Raulinavičius kalbėjo apie paminklus ir užrašus karių kapinėse prie senojo stadiono, greta Dariaus ir Girėno gatvės.  

– Paminklai ne tik dideli, bet, mano žiniomis, net ir nelabai tikslūs užrašai ant jų. Bet yra tam tikros konvencijos, ir ten, kur buvo laidojami kariai, reikėtų švelnesnio sprendimo, kad išlaikytume pagarbą tiems, kurie ten palaidoti, – teigė T. Raulinavičius. – Galbūt rankos bus labiau atrištos, kai Seimas priims Desovietizacijos įstatymo pataisas, gal jos aiškiau reglamentuos, ką daryti su tokiomis vietomis. Mano asmenine pozicija – kad tokie paminklai, kapinaitės turėtų būti iškeltos iš miesto centrų. Iš esmės  kapai turi propagandinį užtaisą – jos buvo statomos miesto centruose, prie pagrindinių kelių ne tik Tauragėje, lyg parodant jų didybę ir kartu siejant su naratyvu, kad čia buvo atlikti kažkokie žygdarbiai. 

O tie žygdarbiai, pasak T. Raulinavičiaus, žinomi – Lietuva buvo okupuota, kariai vykdė įsakymus – jų užduotis buvo naikinti priešus, bet naikinami buvo ir lietuviai.

– Klausimas su kapinėmis taip paprastai nebus išspręstas, tai užtruks, – įsitikinęs pašnekovas.  

Paminklas banditams?

T. Raulinavičiui užkliūva ir paminklas 1927 m. Tauragės sukilimo dalyviams atminti Jūros pakrantėje. 

– Informacijos apie paminklo istoriją trūksta arba ji tokia, kokia suformuota, ir nelabai sutampa su žmonių prisiminimais. Istoriniuose šaltiniuose užfiksuota, kad 1927 m. rugsėjo 9-ąją socialdemokratai organizavo sukilimą prieš to meto smetoninę valdžią ir tautininkus. Sukilimo užuomazgų buvo ir kituose miestuose, Tauragėje buvo net užimtos kelios įstaigos – bankas, paštas. Bet iš tiesų sukilimas vyko prieš tuometę Lietuvos valdžią. Perfrazuojant – tai galėjo būti banditizmo atvejis prieš valdžią, –  svarstė T. Raulinavičius. – Įsivaizduokim, kad šiandien vyktų išpuolis prieš prezidentą. Aš tai matau kaip banditizmo aktą. Ir šiandien to banditizmo akto organizatoriams stovi paminklas. Ar toks paminklas gali būti, ar reikia jo, ar tai nėra bandymas paniekinti tuometį Lietuvos prezidentą, kuris yra buvęs ir Tauragėje, o už kelių kilometrų stovi paminklas, kaip aš juos vadinu, banditams? 

Ne paminklas, o statinys

Visuomenei puikiai pažįstamas architektas Vincentas Paulauskas, Lauksargiuose stovinčio statinio autorius ir vienas statytojų, teigia tuomet tiesiog gavęs iš valdžios nurodymą pažymėti teritorijos ribas. Šio statinio jis net nevadina paminklu. 

– Tai tik ženklas užkardoms pažymėti. Anuo metu sovietinių karių apygardos ribas žymintys ženklai, kuriuos atstojo tiesiog į žemę sukalti kuolai, driekėsi nuo Žygaičių–Sartininkų kelio. O ties Lauksargiais pastatėme stulpus, – prisiminė V. Paulauskas. – Pastatyti reikėjo iš rajono statybinių organizacijų medžiagų. Tada statėme Jūros užtvankos patvenkimus ir panaudojome vadinamąsias  špuntinas. Tai joks paminklas, o paprasčiausias žymeklis, statinys, neturintis nei meninės, nei architektūrinės vertės.

Šis statinys architektui jokių emocijų nekelia, bet jis kalba apie karių palaidojimo vietas.

– Nereikia paliesti tik mirusių. Kare dalyvavo ir žuvo daugybės tautybių žmonės. Kokį skausmą motinoms reikėjo ištverti, galime įsivaizduoti, – kalbėjo V. Paulauskas. – O iš stabų nereikia daryti dievų. 

„Viskas yra istorija“

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialo valdybos pirmininkas Antanas Stankus mano, kad paminklus, kurie šlovina sovietinę armiją, griauti reikia  vienareikšmiškai, ir tai padaryti reikėjo anksčiau. 

– O paminklų kapinėse, kurie skirti žuvusiesiems, nereikia griauti. Žmonės gi nekalti, kad kariavo ir žuvo. Ateina laikas, ir jis parodo, ką su tais sovietiniais simboliais daryti, – mano A.Stankus. Buvusi Paveldo tarnybos specialistė Svetlana Jašinskienė mano, kad su įvairių paminklų naikinimu nereikia skubėti, verta gerai pasvarstyti. 

– Viskas yra istorija. Dabar per daug skubotai priimami sprendimai naikinti. Paminklai pastatyti žmonėms, gyvenusiems toje santvarkoje, mes nežinome, ar jie labai norėjo joje gyventi. Vieni buvo už, kiti prieš. Lietuviams tuometė valdžia trenkdavo į stalą kumščiu ir liepdavo pastatyti kokį paminklą. Be meilės daryto paminklo negaila ir nugriauti. Ir kapinių garbinti nereikia, bet neprižiūrėti irgi negalima, – nuomonę išsakė S. Jašinskienė. 

Pasak pašnekovės, Lietuvai atgavus nepriklausomybę ji konsultavosi su istorikais dėl sovietinių švenčių. 

– Istorikai patarė negarbinti, kalbų nesakyti, o palikti savieigai. Tiems, kam svarbu, tegul švenčia. 

O laikas viską sudėlios į vietas, – patarimus prisiminė S. Jašinskienė.    

Pasak pašnekovės, į karą žmonės ėjo ne savo noru.  

– Pagėgių karių kapinėse palaidota apie 10 tautybių žmonių, – teigė S. Jašinskienė.  

Spręs dėl gatvių pavadinimų

T. Raulinavičius mano, kad sprendžiant klausimą dėl kai kurių gatvių pavadinimų atidumo ir laiko prireiks. 

– Turim Skaudvilėje J. Janonio, J. Semionovo, Tauragėje – S. Nėries gatves. Lietuvoje jau yra iniciatyvų keisti kai kuriuos gatvių pavadinimus. Nepaisant jų talento, apie šiuos kultūros veikėjus, dažnai nesugebėdavusius atsiriboti nuo sovietinės veiklos, atlikusius propagandinį darbą, mano nuomonė nevienareikšmiška, – teigė T. Raulinavičius ir pridūrė, kad išsakyti nuomonę apie tai bus prašoma ir savivaldybės tarybos narių, ir visuomenės.  

 

Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.   
Nuotrauka
vaiku dienos centras
Gaurės mokyklos feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-23
Spalio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui dalį Gaurės mokyklos, priklausančios Jovarų pagrindinei mokyklai, patalpų panaudos pagrindais perduoti bendruomenei. Mokyklai nereikalingose patalpose kuriasi vaikų dienos centras. Dar vienas vaikų dienos centras kuriamas Kunigiškių kaime. Šiais metais rajone jau veikia 14 vaikų užimtumu po pamokų besirūpinančių centrų.  
Nuotrauka
infografikas
Įkelta:
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
Nuotrauka
Baudos
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama įmonių ir gyventojų atsakomybė už aplinkos teršimą. Šie pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų sausio 1-osios, kaip teigia Aplinkos ministerija, leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios. Pasak Seimo nario Romualdo Vaitkaus, sugriežtinta atsakomybė turėtų sudrausminti piktybiškai gamtą teršiančius asmenis.
Nuotrauka
sunijos tiltas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 164 ruože ties tiltu per Šuniją (136,14 km) pradedamas eismo reguliavimas šviesoforu. Eismo saugumo sumetimais, abiejose pusėse šviesoforai įrengti šiek tiek toliau nuo tilto tam, kad išvengti galimų nepatogumų ar avarinių situacijų, esant prastoms oro sąlygoms, praneša savivaldybė.
Nuotrauka
arena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Jau kurį laiką Bernotiškės gatvėje pluša sunkioji technika – pradėta multifunkcinio sporto ir kultūros centro statyba. Kol kas, pasak UAB „Gilesta“ biuro vadovės Jurgitos Lankaitės, paruošiamųjų darbų procesas sklandus.
Nuotrauka
scena
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Trečiadienį Tauragės pilies kiemelyje surinktas naujas mobilus statinys – multifunkcinė scena. Šis projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ – 2022 metų dalyvaujamojo biudžeto, didelės vertės projektų kategorijos laimėtojas (surinkęs 1199 tauragiškių balsus).
Nuotrauka
eglute
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Gražiausia metų šventė – Kalėdos – kasdien vis arčiau. Jau visai netrukus, nuo gruodžio pradžios, mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai. Kalėdinės eglės įžiebimo šventė – jau gruodžio 1-ąją.
Nuotrauka
socialines korteles
SADM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Per lapkričio – gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų. Nuo 2024 m., gavę socialines korteles, jie patys spręs kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti. Prie naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.
Nuotrauka
vairuotojas teises
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas. Šis pokytis bus reikšmingas, nes turės įtakos kas penktam šalies vairuotojui.  Atlikti sveikatos patikrą jie galės iki kitų metų gegužės 31 d., nes iki šios datos bus pratęstas nebegaliojančių pažymų galiojimas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas patikrų periodiškumas.
Nuotrauka
kompensacijos
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Kaip ir kasmet artėjant šildymo sezonui, o ir jam prasidėjus savivaldybę užplūsta gyventojų prašymai kompensuoti namams šildyti patirtas išlaidas. Deja, šiemet daugelio jų gali laukti nusivylimas – kompensavimo tvarka tapo griežtesnė, o įkainiai – gerokai mažesni. Be to, svarstant, ar skirti kompensaciją, vėl imta vertinti gyventojų turtą.