Paramai susivienijo amerikiečiai ir lietuviai
Įkelta:
2022-05-07
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Versmės“ gimnazijoje besimokantiems ukrainiečiams atiteko 5 kompiuteriai.  „Lions“ klubo nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijoje

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Jovarų pagrindinėje mokykloje

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Žalgirių gimnazijoje

„Tėvai ir vaikai lengvai, tačiau maloniai šokiruoti“ – taip apie Tauragės „Lions“ klubo dovanotus nešiojamuosius kompiuterius mokiniams iš Ukrainos atsiliepė mokytojų padėjėjos Elena ir Olha, dirbančios Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Iš viso klubo nariai išdalijo paramos už 28,5 tūkst. eurų. 

Maksym, Zakhar ir Vladislav vienas per kitą kartojo esą be galo dėkingi rėmėjams, nes apie kompiuterius galėjo tik pasvajoti. Jų berniukai neturėjo ir namie. Pandemijos metu gimtinėje nuotoliniu būdu mokėsi telefonų pagalba. O dabar pasijuto tarsi išrinktieji ir, šelmiškai besišypsodami, žadėjo kompiuterius naudoti tik mokslams.

Žalgirių gimnazijos devintokas Dmitrij Jeriomenko pasidžiaugė, kad dovanų gautas kompiuteris leis jam ir toliau mokytis programavimo mokykloje nuotoliniu būdu. Pasak vaikino, jo tikrai neblogas stacionarus kompiuteris liko gimtuosiuose namuose, o mokytis programavimo naudojantis telefonu – ne ypač patogu. Pasidžiaugė Dmitrij ir tuo, kad padovanotas nešiojamasis kompiuteris atidaro visas jam reikiamas programas. 

Nuotrauka
 nuotrauka

Tauragės „Lions“ klubo narė Sandra Triukaitė-Valinčienė pasidalijo istorija, kaip nemaža finansinė parama ir už ją nupirkti nešiojami kompiuteriai pasiekė Tauragėje gyvenančius ukrainiečių vaikus:

– 28 534,40 euro parama mus pasiekė iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Ten gyvenanti amerikiečių šeima labai norėjo paremti nuo Rusijos agresijos nukentėjusius Ukrainos pabėgėlius. Mūsų klubui buvo pasiūlyta imtis paramos administravimo. 

Buvo nuspręsta paremti šešias Tauragėje apsigyvenusias ukrainiečių šeimas, į sąskaitas jiems pervedant 5,5 tūkst. eurų. Finansinė padėtis šiose šeimose buvo išties liūdna, tad keli šimtai eurų, pasiekę jų sąskaitas, turėtų kiek palengvinti finansinę naštą.

Už 500 eurų nupirktas sensorius „Libre“, skirtas diabetu sergančiai mergaitei Sofijai.

Už likusią sumą nutarta nupirkti nešiojamuosius kompiuterius mokyklinio amžiaus vaikams. Iš viso buvo nupirkta 47 nešiojamieji ir vienas planšetinis kompiuteriai. Savivaldybės administracija padėjo sudaryti Tauragėje besimokančių mokinių iš Ukrainos sąrašą. 

Nuotrauka
nuotrauka

– Šeimoms, kuriose daugiau nei du mokyklinio amžiaus vaikai, nupirkome dar ir planšetinius kompiuterius, – pasakojo S. Triukaitė-Valinčienė. – Daugiausiai kompiuterių – 27 – išdalinta Jovarų pagrindinėje mokykloje (įskaitant ir filialą Lauksargiuose), 8 – „Šaltinio“, 2 – „Aušros“ progimnazijų, 5 – „Versmės“ ir 3 – Žalgirių gimnazijų mokiniams. Du nešiojamuosius kompiuterius perdavėme Parapijos namuose apsigyvenusioms šeimoms – jų vaikai mokosi Ukrainos mokyklose nuotoliniu būdu. Visuose kompiuteriuose įdiegta reikiama programinė įranga, jie pritaikyti darbui ir mokymuisi, tad papildomų rūpesčių mokiniams neturėtų kilti. Tikimės, kad tokia parama padės mokiniams paprasčiau mokytis lietuviškose mokyklose, o esant reikalui prisijungti ir prie nuotolinių pamokų jų gimtojoje šalyje, bendrauti su draugais ir artimaisiais, dėl karo išsibarsčiusiais po visą Europą, nejausti atskirties. 

Tauragiškė Jolanta Liekienė, nuo kurios ir prasidėjo „dovanų lietus“, sakė, kad pati prisidėjo prie paramos ukrainiečiams pasirodžius pirmiesiems karo pabėgėliams, o vėliau jos sesuo Jurga, gyvenanti JAV, pasiūlė pažįstamų ir labai užjaučiančių karo pabėgėlius gana pasiturinčių amerikiečių paramą. 

– Pamažu taip viskas ir įsisuko, – pasakojo Jolanta. – Tačiau aš viena nebūčiau pajėgusi nuveikti tiek, kiek gali padaryti draugėn susibūrusi organizacija. Pasiūliau Tauragės „Lions“ klubui administruoti šią konkrečią paramą. Manau, kad pasielgiau tinkamai. Pažinojau tas šešias šeimas, kurioms pasiūlyta materialinė parama, pati stengiausi joms padėti, tad atsiradus galimybėms padėjome. Jei reikės, padėsime dar ne kartą – atsižvelgsime į poreikius, aplinkybes, galimybes. Amerikiečiai padės ir prisidės, manau, mūsų visų tikslas bendras – visi norime gyventi taikoje.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 2 valandas
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val. 
Nuotrauka
vaiku linija telefonas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Visoje Lietuvoje, kaip skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pradėjo veikti nemokama Vaiko teisių linija 8 800 10 800.
Nuotrauka
kaminskis algimantas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę baigėsi dokumentų priėmimas į dviejų mokyklų vadovų konkursus. Atrankos vyks gruodžio pirmosiomis dienomis. Gruodžio paskutinę dieną su mokykla atsisveikins 30 metų Jovarų pagrindinei mokyklai vadovavęs Algimantas Kaminskis. O Žalgirių gimnazijos direktorius Jonas Jatautas besibaigiant kadencijai iš pareigų pasitraukė spalio 1-ąją. Abiejuose konkursuose susirungs 7 pretendentai. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-28
Šią savaitę, lapkričio 28 d. – gruodžio 3 d., muitinės pareigūnai skirs ypatingą dėmesį į Lietuvą įvežamų sankcionuojamų prekių patikrai. Kilus įtarimams, kad prekių kilmės arba paskirties šalis nurodyta klaidingai, kroviniai ir juos lydintys dokumentai bus tikrinami itin griežtai.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-11-28
Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 
Nuotrauka
neregiai
Įkelta:
2022-11-27
Lapkričio 22-ąją Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės filialas vykdė akciją „Draugiška neregiams aplinka“. Ta proga į mūsų miestą atvyko LASS fizinės aplinkos pritaikymo specialistas Vytautas Gentvilas.
Nuotrauka
uzi
Įkelta:
2022-11-26
Darbo neturinčių jaunuolių gretos retėja, tačiau tuo pačiu metu ryškėja kitas svarbus reiškinys. Užimtumo tarnybos duomenimis, tarp nedirbančių jaunuolių net 50,4 proc. neturi jokios kvalifikacijos. Su aukštuoju išsilavinimu yra kas ketvirtas (24 proc.) darbo neturintis jaunuolis.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-11-24
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius ir apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes krisdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Apie tokį atvejį Tauragės ligoninėje skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
Įkelta:
2022-11-24
Spalio pabaigoje šalies savivaldybių administracijos, Lietuvos savivaldybių asociacija ir Nacionalinių parkų ir saugomų teritorijų direkcijos (NPSTD) gavo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos (VSTT) raštą dėl privalomo lankytojo bilieto ir renginių derinimo su šiomis institucijomis. Savivaldybės, kuriose saugomų teritorijų ypač gausu, ketina atsižvelgti į VSTT prašymą ir papildyti esamus renginių organizavimo tvarkos aprašus, nustatant lankytojo bilieto privalomumą masinių komercinių renginių organizatoriams.
Nuotrauka
pspc
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-11-23
Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, įsibėgėja Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reforma. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad ją įgyvendinus gyventojai pagalbos sulauks greičiau, ji bus teikiama kokybiškiau. Tačiau kol kas mažai kas žinoma – nežinia, nei kokią tiksliai teritoriją Tauragės medikai aptarnaus, nei kaip bus sprendžiamos problemos, susijusios su ne visuomet per 15–20 minučių atvykti spėjančiomis brigadomis. Esą tai turėtų paaiškėti tik suformavus GMP tarnybą, kuriai bus patikėta teikti medicinos paslaugas. Tiesa, nors nemažai atsakymų bus pateikta vėliau, Tauragės rajono savivaldybė sprendimą, leidžiantį toliau įgyvendinti reformą, buvo paprašyta priimti dabar.
Nuotrauka
laida
Įkelta:
2022-11-23
Hibridinis karas, propaganda, informacinis karas. Kaip atskirti informaciją nuo dezinformacijos? Ir kokios mūsų laukia informacinės grėsmės viešojoje erdvėje? Ar gebame savarankiškai atsirinkti ir vertinti informaciją? Apie visa tai Tauragės radijo laidų cikle „Kova dėl širdžių ir protų“.
Nuotrauka
daugiabutis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-22
Trečiadienį į posėdį susirinkę Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Tauragės rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtrai ir leido savivaldybės administracijai  organizuoti dviejų socialinių būstų (3 kambarių) Tauragės mieste pirkimą. Butai bus perkami skelbiamų derybų būdu.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Europos Parlamentas ir Europos Taryba priėmė direktyvą, kurioje įtvirtino nuostatas dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo. Tai galios ir nustatant minimalųjį darbo užmokestį mūsų šalies dirbantiesiems. Tikimasi, kad tai užtikrins tinkamas gyvenimo ir darbo sąlygas.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-11-21
Šįryt į darbą ar mokyklas skubėję tauragiškiai ne tik mėgavosi sniegu padengta žeme, bet ir turėjo būti itin atidūs – nors pagrindinės gatvės nuvalytos, sniego sankaupų netrūko, šaligatviai labai slidūs, o pačiame miesto centre – Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių sankryžoje – jau nuo sekmadienio neveikia šviesoforas.
Nuotrauka
lauksargiai
Įkelta:
2022-11-21
Tauragės savivaldybės taryboje trečiadienį pritarta savivaldybės bendradarbiavimo su Pabėgėlių priėmimo centru sutarties sudarymui. Nors visi politikai išreiškė pritarimą tokio centro įkūrimui, opozicija piktinosi, kad net tarybos nariai apie pasitraukusiųjų nuo karo apgyvendinimui reikalingus vežamus daiktus į Lauksargius sužinojo tik iš žiniasklaidos.
Nuotrauka
langai
Įkelta:
2022-11-19
Lapkričio 19-ąją minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, vaiko teisių gynėjai kviečia visuomenę nelikti abejingai vaikams ir šeimoms, kurioms reikia pagalbos. Tylėti smurto akivaizdoje – reiškia palikti vaiką problemas spręsti vieną. Tačiau net vienas skambutis gali tapti didžiausia investicija į vaiko ir visos šeimos ateitį. Ryžtis tokiam skambučiui vaiko teisių gynėjai šiemet skatina akcija „Šviesa languose“.