Paramai susivienijo amerikiečiai ir lietuviai
Įkelta:
2022-05-07
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Versmės“ gimnazijoje besimokantiems ukrainiečiams atiteko 5 kompiuteriai.  „Lions“ klubo nuotrauka 

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijoje

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Jovarų pagrindinėje mokykloje

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Aprašymas

Žalgirių gimnazijoje

„Tėvai ir vaikai lengvai, tačiau maloniai šokiruoti“ – taip apie Tauragės „Lions“ klubo dovanotus nešiojamuosius kompiuterius mokiniams iš Ukrainos atsiliepė mokytojų padėjėjos Elena ir Olha, dirbančios Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Iš viso klubo nariai išdalijo paramos už 28,5 tūkst. eurų. 

Maksym, Zakhar ir Vladislav vienas per kitą kartojo esą be galo dėkingi rėmėjams, nes apie kompiuterius galėjo tik pasvajoti. Jų berniukai neturėjo ir namie. Pandemijos metu gimtinėje nuotoliniu būdu mokėsi telefonų pagalba. O dabar pasijuto tarsi išrinktieji ir, šelmiškai besišypsodami, žadėjo kompiuterius naudoti tik mokslams.

Žalgirių gimnazijos devintokas Dmitrij Jeriomenko pasidžiaugė, kad dovanų gautas kompiuteris leis jam ir toliau mokytis programavimo mokykloje nuotoliniu būdu. Pasak vaikino, jo tikrai neblogas stacionarus kompiuteris liko gimtuosiuose namuose, o mokytis programavimo naudojantis telefonu – ne ypač patogu. Pasidžiaugė Dmitrij ir tuo, kad padovanotas nešiojamasis kompiuteris atidaro visas jam reikiamas programas. 

Nuotrauka
 nuotrauka

Tauragės „Lions“ klubo narė Sandra Triukaitė-Valinčienė pasidalijo istorija, kaip nemaža finansinė parama ir už ją nupirkti nešiojami kompiuteriai pasiekė Tauragėje gyvenančius ukrainiečių vaikus:

– 28 534,40 euro parama mus pasiekė iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Ten gyvenanti amerikiečių šeima labai norėjo paremti nuo Rusijos agresijos nukentėjusius Ukrainos pabėgėlius. Mūsų klubui buvo pasiūlyta imtis paramos administravimo. 

Buvo nuspręsta paremti šešias Tauragėje apsigyvenusias ukrainiečių šeimas, į sąskaitas jiems pervedant 5,5 tūkst. eurų. Finansinė padėtis šiose šeimose buvo išties liūdna, tad keli šimtai eurų, pasiekę jų sąskaitas, turėtų kiek palengvinti finansinę naštą.

Už 500 eurų nupirktas sensorius „Libre“, skirtas diabetu sergančiai mergaitei Sofijai.

Už likusią sumą nutarta nupirkti nešiojamuosius kompiuterius mokyklinio amžiaus vaikams. Iš viso buvo nupirkta 47 nešiojamieji ir vienas planšetinis kompiuteriai. Savivaldybės administracija padėjo sudaryti Tauragėje besimokančių mokinių iš Ukrainos sąrašą. 

Nuotrauka
nuotrauka

– Šeimoms, kuriose daugiau nei du mokyklinio amžiaus vaikai, nupirkome dar ir planšetinius kompiuterius, – pasakojo S. Triukaitė-Valinčienė. – Daugiausiai kompiuterių – 27 – išdalinta Jovarų pagrindinėje mokykloje (įskaitant ir filialą Lauksargiuose), 8 – „Šaltinio“, 2 – „Aušros“ progimnazijų, 5 – „Versmės“ ir 3 – Žalgirių gimnazijų mokiniams. Du nešiojamuosius kompiuterius perdavėme Parapijos namuose apsigyvenusioms šeimoms – jų vaikai mokosi Ukrainos mokyklose nuotoliniu būdu. Visuose kompiuteriuose įdiegta reikiama programinė įranga, jie pritaikyti darbui ir mokymuisi, tad papildomų rūpesčių mokiniams neturėtų kilti. Tikimės, kad tokia parama padės mokiniams paprasčiau mokytis lietuviškose mokyklose, o esant reikalui prisijungti ir prie nuotolinių pamokų jų gimtojoje šalyje, bendrauti su draugais ir artimaisiais, dėl karo išsibarsčiusiais po visą Europą, nejausti atskirties. 

Tauragiškė Jolanta Liekienė, nuo kurios ir prasidėjo „dovanų lietus“, sakė, kad pati prisidėjo prie paramos ukrainiečiams pasirodžius pirmiesiems karo pabėgėliams, o vėliau jos sesuo Jurga, gyvenanti JAV, pasiūlė pažįstamų ir labai užjaučiančių karo pabėgėlius gana pasiturinčių amerikiečių paramą. 

– Pamažu taip viskas ir įsisuko, – pasakojo Jolanta. – Tačiau aš viena nebūčiau pajėgusi nuveikti tiek, kiek gali padaryti draugėn susibūrusi organizacija. Pasiūliau Tauragės „Lions“ klubui administruoti šią konkrečią paramą. Manau, kad pasielgiau tinkamai. Pažinojau tas šešias šeimas, kurioms pasiūlyta materialinė parama, pati stengiausi joms padėti, tad atsiradus galimybėms padėjome. Jei reikės, padėsime dar ne kartą – atsižvelgsime į poreikius, aplinkybes, galimybes. Amerikiečiai padės ir prisidės, manau, mūsų visų tikslas bendras – visi norime gyventi taikoje.

 

Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
prieš 4 valandas
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
prieš 21 valanda
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.