Autobusu iš Šilutės į Tauragę – per 7 valandas
Įkelta:
2022-11-28
Nuotrauka
autobusai
Aprašymas

Iš Tauragės į Šilutę nebevažiuoja nė vienas autobusas

Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka

 

Kaimyninis Šilutės rajonas, rodos, ranka pasiekiamas, tačiau norėdamas ten nuvažiuoti autobusu kelionėje turi užtrukti 6–7 val. Apie tai papasakojo tauragiškė Birutė, kelis kartus per mėnesį norinti per Šilutę pasiekti Rusnę, ir klausė, gal ketinama atnaujinti keleivinių autobusų maršrutą į šią savivaldybę. 

Ilga kelionė

– Nutrūko susisiekimas su Šilute, anksčiau du kartus per dieną darbo dienomis važiuodavo maršrutinis autobusas, o nuo rugsėjo 1-osios tiesioginio maršruto nebeliko, – pasakojo į redakciją paskambinusi tauragiškė. 

Garbaus amžiaus, kaip pati prisistatė, tauragiškė pasakojo, kad jai tenka 2–3 kartus per mėnesį važiuoti į Šilutę, o tiksliau – į Rusnę. 

– Kartais važiuodavo vienas keleivis nuo Šilutės iki Tauragės, kartais trys, bet tarpiniuose sustojimuose tai visada būdavo keleivių, – keliones autobusu prisiminė moteris. – Jaunystėje Tauragės autobusas važiuodavo į Šilutę per Sartininkus, o Šilutės – per Vainutą. O dabar ir kelias iki Sartininkų asfaltuotas, gal ir galėtų maršrutiniai važiuoti?  

Tauragiškė papasakojo, kaip pasiekia savo kelionės tikslą. 

– Ryte kartais važiuoju per Pagėgius, tada į Šilutę ir Rusnę. Važiuodama atgal į Tauragę iš Rusnės pasiekiu Šilutę, tada persėdu į Klaipėdą, o iš Klaipėdos – į Tauragę. Mano kelionės tikslas per Vainutą skaičiuojant yra už 80 kilometrų, per Sartininkus – 60 km, o aš užtrunku 6–7 val. Kartais kai kam nors papasakoju, kur ir iš kur keliauju, pagalvoja, kad man su geografija prastai, – pasakojo Birutė. – Kaimyninis rajonas, o susisiekimo nėra. Net pravažiuojančių autobusų nėra.  

Atnaujinti maršruto neplanuoja

Kalbintas Tauragės autobusų parko laikinasis vadovas Rimantas Martinavičius patvirtino, kad Šilutės autobusų parkas maršrutą į Tauragę panaikino dėl per mažo keleivių srauto, vietos  savivaldybė priėmė sprendimą autobusais keleivius vežioti savo rajone. 

– Anksčiau mes važiuodavome per Šilutę į Klaipėdą, bet dabar iš Šilutės į Klaipėdą važiuoja keleivinis traukinys, tai autobuso keleivių srautas stipriai sumažėjo. Nuostolingas tapo maršrutas, dar prieš pandemiją, anksčiau nei šilutiškiai, maršrutą uždarėme, – sprendimo motyvus pateikė R. Martinavičius.  

Pasak vadovo, atkurti maršruto bent jau kol kas neplanuojama. 

– Susisiekimo ministerija nuo balandžio 1-osios rengia tolimojo susisiekimo maršrutų pertvarką, žmonės galėtų ministerijai išdėstyti savo pasiūlymus, problemas. Galbūt ministerija šiam maršrutui ir skelbtų konkursą. Čia jau būtų ministerijos darbas, – informavo įmonės vadovas. – Vien į Šilutę važiuoti, manau, logikos nebūtų. Tauragiškiai beveik nevažiavo tuo maršrutu. Nebent Šilutės regionas pradėtų galvoti apie savo regiono politiką, kaip Tauragės regionas. 

Pasak R. Martinavičiaus, anksčiau ir Šiaulių autobusai pro Tauragę važiuodavo į Šilutę, ir Tauragės autobusų parko transportas važiuodavo į šį kaimyninį rajoną. 

– Tų maršrutų būdavo ne tiek ir mažai. O dabar nėra nė vieno. Per Vainutą su persėdimu gal ir pavyktų pasiekti Šilutę, bet laikas prasilenkia, – svarstė R. Martinavičius. 

 

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.