Lauksargiuose ruošiamasi apgyvendinti ukrainiečius – atvežtos lovos, skalbimo mašinos
Įkelta:
2022-11-14
Nuotrauka
lauksargiai
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Susitikime su savivaldybės atstovais dalyvavo gausus lauksargiškių būrys 

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Aktualiausia tema lauksargiškiams – ukrainiečių apgyvendinimas mokyklos pastato antrajame aukšte. Trečiadienį rajono valdžios atstovų susitikime su vietos gyventojais kilo nemažai klausimų dėl įvairių aktualių apgyvendinimo reikalų. Ne visi norėtų, kad  mokykloje, virš besimokančių vaikų, būtų triukšmaujama.

Apgyvendins antrajame aukšte

Trečiadienį antrą kartą surengtas susirinkimas su Lauksargių kaimo gyventojais. Šįsyk jų susirinko daugiau. Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas priminė situaciją Rusijos užpultoje Ukrainoje, akcentavo, kad žiemą ukrainiečiams reikės ypatingos mūsų pagalbos. Nors Ukrainoje kol kas yra keliais laipsniais šilčiau nei Lietuvoje, žiema ateina ir ten. Ieškota tinkamų vietų žiemą apgyvendinti ukrainiečius pabėgėlius ir nuspręsta, kad tam tinka Jovarų pagrindinės mokyklos Lauksargių pradinės mokyklos antrasis aukštas. Mokyklos pastatas perduotas seniūnijai, panaudos pagrindu pirmąjį aukštą naudoja Jovarų mokykla. 

Lauksargių seniūnas Mindaugas Giačas teigė, kad abu pastato aukštai yra šildomi, tik antrasis aukštas nenaudojamas. Pasak jo, jau pasirūpinta, kad į pastatą būtų atskiri įėjimai – į antrąjį  aukštą galima patekti pro krepšinio salės įėjimą.

Ne visi pastatai atitiko reikalavimus

Į susitikimą atvyko ir pabėgėlių apgyvendinimą kuruojančio Raudonojo Kryžiaus atstovė Jolanta Jonikienė, kuri pasidalino ne viena liūdna istorija ir patvirtino, kad pritrūkus gyvenamųjų vietų ukrainiečiams ji pati važiavo apžiūrėti nebenaudojamų mokyklų pastatų ir įvertino, jog kai kuriose jų gyvenimo sąlygos būtų tikrai prastos, o Lauksargiuose visas nenaudojamas antrasis pastato aukštas netgi šildomas. 

– Žmonių gerumas, gali būti, yra jau išsemtas, daug kas buvo apgyvendinę ir lig šiol yra apgyvendinę ir rūpinasi ukrainiečių šeimomis, – teigė meras. 

Pasak jo, Lauksargiuose būtų tarsi laikinos apgyvendinimo stoteles – nusprendusieji pasilikti Lietuvoje galės ieškotis būsto, darbo, galimybių integruotis mūsų rajone ar kitoje šalies vietoje. 

Pasak Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Tomo Raulinavičiaus, Lauksargiuose numatytos patalpos ukrainiečių apgyvendinimui eilėje yra tik šeštoje pozicijoje. Vadinasi, jeigu iš Ukrainos atvažiuotų apie 3000 žmonių ir jiems neužtektų vietos pirmosiose 5-iose numatytose vietose, jie atvyktų į Lauksargius.

Planuojama, kad Lauksargiuose galėtų būti apgyvendinta iki 100 pabėgėlių. 

Nepritariančiųjų – mažuma 

Su viena Lauksargių kaimo gyventoja meras bendravo ir asmeniškai po pirmojo susitikimo, aptarė įvairias problemas ir baimes. D. Kaminskas teigė suprantantis šias baimes, bet manantis, kad tokia pagalba ukrainiečiams yra mažiausia, ką mes galime padaryti.

Meras minėjo, kad į Lauksargių pradinės mokyklos pastatą jau atvežtos lovos, čiužiniai bei skalbimo mašinos. 

Gyventojams susitikimo metu kilo klausimas – ar tai, kad jau atvežti kai kurie reikalingi daiktai nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, reiškia, kad bendruomenės nesutikimas nereikštų nieko? Raudonojo Kryžiaus atstovė ramino žmones – jei su ukrainiečių apgyvendinimu nesutiktų didžioji bendruomenės dalis ir turėtų tikrai svarią priežastį, į šį pageidavimą būtų atsižvelgta. Susitikimo metu nesutinkančių, kad Lauksargiuose apsigyventų pabėgėliai, buvo vienas kitas. 

Pasidalijo patirtimi

Apie ukrainiečius gražiais žodžiais atsiliepė ir viena lauksargiškių šeima, priglaudusi pabėgėlius. Pasak jų, nuo karo bėgantys asmenys tikrai dėkoja ir nuoširdžiai prisideda prie buities darbų. Nors kai kurie jų turi puikias sąlygas gyventi Lietuvoje, tačiau vis tiek nori grįžti į Ukrainą, vyksta apžiūrėti savo namų, o susiskambinę su Lietuvoje juos priglaudusiais žmonėmis pasakoja apie šalia jų krintančias bombas. Lauksargiškiai kvietė kraštiečius pasvarstyti – nė vieno ukrainiečio svajonė nėra gyventi mokykloje. Jeigu jie galėtų rinktis, žinoma, liktų savo namuose Ukrainoje. Tad jie ragina bent taip prisidėti prie pagalbos.

– Maždaug prieš pusantrų metų prasidėjo pirmoji pabėgėlių krizė, kai per Baltarusijos sieną pradėjo eiti žmonės. Tarnauju karinėse pajėgose, mus perkėlė saugoti tas stovyklos. Manau, tada buvo padaryta klaida, kad stovykloms naudoti vienkiemiai, mažų miestelių mokyklos kiaurais langais, nekūrenamos, kai kur nebuvo net vandens. Po geros savaitės stovyklose remontininkų būdavo daugiau nei pabėgėlių. Antrą kartą kartoti šios klaidos nerekomenduoju. Juolab, kad finansiškai visiškai beprasmiška kūrenti tuščią kaimo mokyklą kiaurais vamzdžiais, o čia viskas jau paruošta. Savo dešimtmečio sūnaus klausiau, ar trukdys jam ukrainiečiai. „Aišku, kad netrukdys“, – atsakė jis, – teigė vienas susirinkimo dalyvis.

 

Nuotrauka
zvyrkelis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Dar nesibaigus žiemos sezonui, žvyrkelių būklė kelia rūpesčių tiek kelininkams, tiek gyventojams. Kelininkų teigimu, ši žiema, kaip tampa įprasta, buvo nepalanki dėl vyravusių permainingų oro sąlygų – gausių ir mišrių kritulių, temperatūros pokyčių. Vis dažniau girdint gyventojų skundus dėl prastos žvyrkelių būklės – AB „Kelių priežiūra“ paaiškino, kaip ir kada jie yra prižiūrimi.
Nuotrauka
sulinys
Įkelta:
2024-02-22
Pavasarį patvinus upėms ir kitiems vandens telkiniams, kai vandens lygis artėja prie stichinio, kyla pavojus, kad gali būti užpilti ir šuliniai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC), esant tokiai situacijai, ragina gyventojus nevartoti užlietų šulinių vandens maistui, kadangi toks vanduo gali būti užterštas cheminėmis medžiagomis, mikrooganizmais (atsirandančiais dėl užteršto dirvožemio, žuvusių gyvūnų, pavyzdžiui, graužikų) ir kt.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-22
Nuo 2024 metų pradžios indeksavus bazinės socialinės išmokos dydį, padidėjo globos (rūpybos) išmoka globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams. Globos (rūpybos) išmokos dydis priklauso nuo vaiko amžiaus ir jo poreikių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena kokia valstybės pagalba gali pasinaudoti žmonės, pasiryžę svarbiai misijai, – suteikę namų šilumą be tėvų globos likusiems vaikams.
Nuotrauka
maisto bankas
Įkelta:
2024-02-20
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ruošiasi įgyvendinti Materialinio nepritekliaus mažinimo programą, kurios metu stokojantiems bus išdalintos kortelės maistui įsigyti bei suteikta papildoma parama maistu. Daugiau nei trisdešimt Lietuvos savivaldybių šią organizaciją pasirinko partneriu, padėsiančiu pagal naują tvarką nepasiturintiems dalinti parduotuvių korteles. Net keturiasdešimt dvejose savivaldybėse „Maisto bankas“ korteles gausiantiems pasiūlė  galimybę naudotis organizacijos įrengtų atiduotuvių paslauga.
Nuotrauka
VMI
Įkelta:
2024-02-19
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) praneša, kad nuo šiandien Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių mokesčių mokėtojams, gyvenantiems nutolusiose nuo didžiųjų regiono miestų vietovėse siūlo naują paslaugą – mokesčių darbuotojo vizitą. Vasario 19 dieną į gyvenvietes išvyko VMI autobusiukas, kuriame klientams teikiamos VMI paslaugos – nuo pažymų išdavimo iki individualios veiklos registravimo ar pagalbos pildant deklaracijas.
Nuotrauka
projektas
Įkelta:
2024-02-15
2024 m. vasario 12 dieną Tauragėje lankėsi Dr. Jurgita Vaitiekūnienė iš VšĮ „Aplinkos apsaugos politikos centro” ir Vilniaus universiteto mokslininkai Dr. Egidijus Rimkus, Dr. Justas Kažys ir Dr. Justinas Kilpys su tikslu aptarti Tauragės rajono savivaldybei rengiamą prisitaikymo prie klimato kaitos planą.
Nuotrauka
genejimas
Įkelta:
2024-02-13
Aplinkos apsaugos departamentas primena, ką svarbu žinoti gyventojams norint genėti ar šalinti želdinius. Svarbiausią informaciją apie želdinių priežiūrą ir tvarkymą rasite vienoje vietoje – departamento parengtoje atmintinėje.  
Nuotrauka
miestas
Įkelta:
2024-02-12
Atsinaujinančių energijos išteklių dalis įvairiose šalies savivaldybėse yra labai nevienodas ir sudaro nuo 11 iki beveik 80 proc. bendro energijos suvartojimo, rodo Energetikos ministerijos duomenys. Kaip vienas iš gerųjų pavyzdžių išskiriama Tauragės rajono savivaldybė, kuri yra išsikėlusi tikslą tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Jau šiuo metu ji yra pasiekusi 76,7 proc. atsinaujinančios energijos dalį, o iki 2030 m. siekia tapti klimatui neutraliu miestu.
Nuotrauka
Tyrimai
Įkelta:
2024-02-08
Vasario 7 dieną, Tauragėje pradėti vykdyti Jūros krantinės geologiniai tyrimai. Šiuos tyrimus pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį atlieka įmonė UAB „Geoaplinka“.
Nuotrauka
sukciai
Asociatyvi Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-02-08
Daugelis mūsų galvojame, kad jau puikiai žinome telefoninių ar internetinių sukčių taktikas. Tačiau, ekspertai įspėja, kad mes vis tiek nesame šimtu procentu apsaugoti nuo pasidavimo netikėtoms manipuliacijoms mūsų protu ir jausmais. Kokį vaidmenį psichologija vaidina finansinėse apgaulėse, kaip apgavikai pasirenka savo aukas ir kaip nuo jų apsisaugoti, pasakoja psichologas Edvardas Šidlauskas ir „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2024-02-07
Įsigaliojus naujiems teisės aktams, Užimtumo tarnyba ėmė lanksčiau vertinti  klientus, kurie atsisako siūlomo tinkamo darbo: bedarbio statuso netenkama po antro tokio atsisakymo per 12 mėnesių. Tačiau tuo pačiu remiantis naujo įstatymo nuostatomis imta taikyti griežtesnė atsakomybė tiems, kurie nelegaliai dirba ar vykdo nelegalią veiklą, gauna nelegalias pajamas.
Nuotrauka
dujos
Įkelta:
2024-02-07
Vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų. 
Nuotrauka
kelias
TVK nuotrauka
Įkelta:
2024-02-07
Pasikeitę orai, tirpstantis sniegas ir ledas sukėlė potvynius dalyje vakarų Lietuvos. Šiemet jie gerokai intensyvesni ir prasidėjo anksčiau: kai kuriuose valstybinės reikšmės kelių ruožuose jau dabar ribojamas ar net draudžiamas eismas. Ekstremaliausia situacija yra Pagėgiuose – rajoniniame kelyje Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė, kur potvynis nuplovė rudenį rekonstruotą kelią.
Nuotrauka
atliekos
Įkelta:
2024-02-07
Šiemet daugelyje Lietuvos miestų pradėjus atskirai rūšiuoti biologines (įskaitant maisto ir virtuvės) atliekas viešojoje erdvėje kyla diskusijų, kas priskiriama šioms atliekoms. Aplinkos ministerijos specialistai paaiškina, ką galima mesti į biologinių atliekų konteinerius.
Nuotrauka
biudžetas
Įkelta:
2024-02-05
Visą vasario mėnesį gyventojai kviečiami prisidėti prie jau ketvirtus metus organizuojamo dalyvaujamojo biudžeto, teikiant pačias kūrybiškiausias savo idėjas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojai, dalyvaujamojo biudžeto proceso metu, turi galimybę patys nuspręsti, kaip bus panaudota dalis biudžeto. Paraiškos, atitinkančios reikalavimus, bus teikiamos gyventojų balsavimui. Daugiausiai balsų surinkę projektai bus įgyvendinti miesto biudžeto lėšomis.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-02-02
„Sėkmingai baigėme vieną svarbiausių XVIII-os Vyriausybės pradėtų reformų. Nuo vasario 1-osios 59 Lietuvos savivaldybės jau tapo valstybinės žemės patikėtinėmis, t. y. pasirašė priėmimo-perdavimo aktus ir Registrų centras jau įregistravo joms patikėjimo teisę. Savivaldybės nuo šiol pačios galės skirstyti miestų ir miestelių žemę, pagal savo poreikius ir turės daugiau galimybių papildomų investicijų pritraukimui į regionus“, – Nacionalinės žemės tarnybos reformą apibendrino aplinkos ministras S. Gentvilas.
Nuotrauka
zvejyba
Įkelta:
2024-01-31
Kaip ir kasmet, vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, jis tęsis iki balandžio 30 d. Taip pat iki balandžio 30 d. draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu). Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti.
Nuotrauka
programelel
Įkelta:
2024-01-31
Besitęsiant vienam sudėtingiausių eismo sąlygų sezonui – žiemai, AB „Kelių priežiūra“ sukūrė interaktyvų kelių priežiūros žiemą žemėlapį, kuris viešai kiekvienam pasiekiamas čia: https://ziema.keliuprieziura.lt/. Jis padės informuoti eismo dalyvius apie planuojamus ir atliktus valstybinės reikšmės kelių sniego ir ledo valymo bei ledą tirpdančių medžiagų barstymo darbus, taip pat suteiks informaciją apie kelių priežiūros technikos lokaciją priežiūros maršrutuose.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2024-01-30
Sausio 29 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje, devintą kartą buvo išdalyti prestižiniai Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimai „Auksinis Feniksas“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų bendruomenę sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiuo renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrus, jų vykdomą veiklą bei pagerbti ir išskirti ten dirbančius kūrėjus, ryškiausius kultūros centrų puoselėtojus bei tuos kurie neatlygintinai prisideda prie kultūros puoselėjimo.