Mėgstančius keliauti kvies apsilankyti Tauragės krašte
Įkelta:
2023-01-20
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Aprašymas

Praėjusių metų parodos stendas

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Gaivos Mačiulaitienės feisbuko nuotrauka
Aprašymas

„Žaliojo regiono“ vadovė Gaiva Mačiulaitienė

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
„Žaliojo regiono“ nuotrauka
Aprašymas

Šių metų parodos stendo vizualizacija

 

„Adventur 2023“, vienintelė tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą, šįkart jubiliejinė 10-oji. Joje po vienu stogu – visi sėkmingo turizmo verslo elementai: gausūs atostogoms ir poilsiui neabejingų lankytojų srautai, galimybės užmegzti verslo kontaktus, susirasti verslo partnerių. Parodoje, rengiamoje sausio 27–29 dienomis, Tauragės regionui atstovaus Tauragės turizmo informacijos centras, priklausantis regioninei keturių savivaldybių – Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių – viešajai įstaigai „Žaliasis regionas“. Jos vadovė Gaiva Mačiulaitienė žada – naujovių tikrai netrūks.

– Kaip sekasi ruoštis 10-ajai, jubiliejinei parodai „Adventur 2023“?

– Tauragės turizmo informacijos centras, kaip ir pernai, parodoje dalyvauja bendrame „Žaliojo regiono“ stende, kuris šiais metais siūlo žalią receptą tobulam savaitgaliui „Žaliajame regione“. Žalios spalvos žiemą nedaug, tačiau yra kraštas, kuriame ši spalva vyrauja visus metus! Tai – „Žaliasis regionas“, jungiantis Tauragės, Jurbarko, Pagėgių ir Šilalės savivaldybes. Šis regionas turtingas ne tik gamtos, kultūrinių ir pramoginių išteklių, bet ir naujų idėjų, kūrybingų ir svetingų žmonių bei pastangų kurti švarią ir tvarią ateitį.

Sukūrėme receptą, kuriuo pasinaudoję pamaitinsite ne tik kūną, bet ir sielą, kišenes ir krepšius pripildysite naujų potyrių ir atradimų: ieškantieji tylos ja džiaugsis „Žaliojo regiono“ parkuose, pažintiniuose takuose, besidomintieji istorija pasiners į pilių ir dvarų pasakojamas istorijas, atras interaktyvias muziejų ekspozicijas, nenusėdintieji vietoje rinksis pramogas ant vandens ar medžių viršūnėse, o tikrai išalkusius pamaitinsime tradiciniais krašto patiekalais. 

Nuotrauka
nuotrauka
Gaivos Mačiulaitienės feisbuko nuotrauka

Šis kraštas išraizgytas lėtomis ir srauniomis Nemuno, Jūros, Mituvos bei kitomis upėmis. Pažvelkite į Lietuvos gamtos grožį kitu kampu – keliaudami baidarėmis! Dar daugiau linksmybių laukia vandens pramogų parke. O gal mėgstate laipioti? Tokią galimybę pasiūlys lynų trasos medžiuose. Ten pat įrengtuose nameliuose galėsite net pernakvoti. Žiemą pramogautojų laukia puikios slidinėjimo trasos ant Aukštagirės kalno. 

Visada svetingai keliautojus priima įspūdingos paslapčių pilnos Panemunės ir Raudonės pilys,  o šių kraštų bendruomenės pasiūlys įvairių pramogų, edukacijų, pavaišins neragautais patiekalais. Moderniomis ir atraktyviomis ekspozicijomis sudomins Tauragės „Santakos“ muziejus, netikėtų eksponatų ir parodų visada galima rasti Jurbarko krašto muziejuje, skulptoriaus Vinco Grybo memorialiniame muziejuje. Būtina aplankyti ir analogų neturintį Dionizo Poškos Baublių muziejų, kur tylą saugo tūkstantmečiai ąžuolai – Baubliai. Ąžuolams žinomumu nenusileidžia ir Vilkyškiuose stovinti Raganų eglė.

Nuo daugiakamienės eglės ranka pasiekiamas Rambyno kalnas, ant kurio liepsnoja gražiausi Joninių laužai ir atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Nemuno vingius. O gal ir  į raganų susirinkimą pateksite? 

Prizas turėtų laukti tų, kurie sugebės įveikti visus piliakalnių laiptelius. Seredžiaus, Veliuonos, Kartupėnų, Bišpilio, Pagramančio, Karšuvos, Bilionių, Medvėgalis, Indija ir daugybė kitų. Nuo kiekvieno – žvilgsnis bėga laukais,  miškais, upių vingiais, kiekvienas – pasakoja savo legendą, istoriją. Tik spėk smalsauti atsikvėpęs nuo kopimo!

– Kokia komanda važiuoja į parodą?  

– Tauragės savivaldybei stende atstovaus turizmo informacijos centro vadybininkė Iveta Arlauskaitė  ir Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos, Pagramančio regioninio parko grupės atstovė Rita Krompalcienė. Labai džiaugiamės, kad periodiškai stende dalyvaus ir „Santakos“ muziejaus darbuotojai.

Nuotrauka
nuotrauka
„Žaliojo regiono“ nuotrauka

Parodos metu „Tvari Lietuva“ organizuoja diskusiją apie tvarų turizmą „Noriu, bet neapsimoka. Tvarios kelionės po Lietuvą ir Europą“. Labai džiaugiamės, kad joje pakviestas ir savo mintimis dalinsis Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Esame pakvietę savo įspūdžiais apie Dakaro ralį ir apie tai, kaip tampama krašto ambasadoriais, pasidalinti Roką Baciušką. Jis mielai sutiko dalyvauti. Jei Dakaro įvykiai neapvers planų, mielai susitiks su parodos lankytojais.

– Kokią pagrindinę žinią norite perteikti parodos lankytojams? 

– Pagrindinė žinia, kad  „Žaliajame regione“ susipina praeitis, dabartis ir ateitis. Puoselėdami istorinį palikimą, besidžiaugdami gražia dabartimi ypač atsakingai kuriame ateitį. Inovatyvumas, švari, gamtos kuriama energija, tvarumas, bendrystė! Tai žinia, kurią neša „Žaliasis regionas“. Atvykite ir tapkite mylimiausiais mūsų svečiais, su kuriais pasidalysime šio krašto turtais ir pačiais netikėčiausiais pažinimo ir pramogų receptais.

– Kokių naujovių esate sumanę? 

– Tauragės kraštui populiarinti būsime parengę  tobulo savaitgalio receptus. Tai yra siūlysime keletą jau pilnai suplanuotų maršrutų, kad turistui nereikėtų daug galvoti, o tiesiog imti mūsų parengtą receptą ir keliauti. Taip pat stende Tauragės muziejaus „Santaka“ specialistais pakvies rašyti laišką O. de Balzakui, stende nuolat vyks viktorina apie Tauragės kraštą, o lankytojai laimės mūsų krašte sukurtus simbolinius prizus. 

– Kaip atrodys „Žaliojo regiono“ stendas, galbūt daugiausia vietos jame užims Tauragė, juo labiau, kad šiemet ji tapo Kultūros sostine? 

– Šalia „Žaliojo regiono“ stendo puikuosis Tauragės kultūros sostinės stendas. Stende bus įrengta improvizuota kultūros muitinė.  Jame skleidžiama ši žinia: Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 „Kultūros muitinė“. Tauragė – pasienio kraštas. Miestas visada buvo ribinėje pozicijoje, stipriai nukentėdavo vykstant karams, o pasaulinių karų metu buvo sugriautas iki pamatų. Esame ne tik pasienio rajonas. Čia susikerta ir Lietuvos etnografinių regionų ribos, tranzitiniai keliai, gyvena įvairių religinių konfesijų žmonės. Ilgą laiką šiame mieste gražiai sugyveno įvairių tautybių žmonės, todėl „Kultūros muitinės“ renginiais sieksime pabrėžti Tauragės daugialypiškumą ir istorinę tapatybę. Pavadinimas – aliuzija į tai, jog miestas ne tik įsikūręs pasienio zonoje, bet čia nuo seno vyko ir kultūriniai mainai tarp įvairių tautybių ir religinių konfesijų gyventojų, spaudos draudimo metais per pasienio postą iš Prūsijos slapčia buvo gabenami lietuviški leidiniai, čia ėjo pagrindiniai knygnešių keliai.

Šiandien esame miestas, drąsiai žengiantis inovacijų keliu ir nebijantis pareikšti, kad tapsime žaliausiu Lietuvos miestu, pažaboję atsinaujinančius energijos išteklius (vėją ir saulę). Tai miestas, kuriame aktyviai veikia bendruomenės, jaunimas turi savo balsą, o kultūriniai renginiai pranoksta vienas kitą. Tauragė auga ir gražėja, o šis projektas leis pasidalinti savo idėjomis, progresu su kitomis savivaldybėmis ir tarptautiniais partneriais.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Žygaičių seniūnijos ūkininkai pirmadienio popietę pradėjo streiką prieš pieno supirkėjus. Dauguma Lietuvos ūkininkų jau keletą dienų pieną išleidžia į kanalizaciją, išpila laukuose arba atiduoda jį gyventojams nemokamai.
Nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8,3 tūkstančiams šernų. Virusas, nuo 2014 metų įsitvirtinęs šalies šernų populiacijoje, ir toliau joje plinta, o vien šiais metais Lietuvoje jau nustatyti 47 užsikrėtę šernai. VMVT perspėja, kad AKM plitimas pirmiausia sietinas su vis didėjančia šernų populiacija bei neatsakinga žmonių elgsena. Afrikinis kiaulių maras nustatytas ir Tauragės savivaldybėje.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
​​​​​​​60 ar 30 dienų galioja siuntimas pas gydytoją? Ar naujaisiais metais galioja metams baigiantis išrašytas siuntimas? Koks gydytojas gali išrašyti siuntimą? Tai – svarbūs klausimai, nes siuntimas – viena esminių sąlygų privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam pacientui gauti nemokamą gydytojo specialisto konsultaciją. 
Nuotrauka
baznycia
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Antradienį prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios bokšto keltuvu kėlėsi meistrai – remontuotas nuo vasaros pabaigos strigęs laikrodis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-03
Penktadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Atvykau paneigti mitų“, – kalbėjo jis didžiojoje savivaldybės salėje gausiai susirinkusiems tauragiškiams. 
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-02-02
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-02
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
2023-02-01
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
2023-02-01
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.