Tauragiškis pasijuto užkalbėtas: telefonu užsisakė prekę, nors jos nenorėjo
Įkelta:
2023-03-23
Nuotrauka
testas
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Aprašymas

Jaunuolis pasijuto užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos

 

 

Tauragėje gyvenantis Lukas vieną rytą sulaukė skambučio. „Geriau jau būčiau neatsiliepęs“, – istoriją „Tauragės žinioms“ pasakojo jis. 24-erių jaunuolis, jo žodžiais tariant, pokalbio metu to nenorėdamas užsisakė prostatai tikrinti skirtą testą. Vaikinas po pokalbio prekės užsakymą panoro atšaukti, bet patyrė stresą supratęs, kad taip paprastai to padaryti gali ir  nepavykti. Kaip elgtis pakliuvus į tokią keblią situaciją? 

Pažadino skambutis

Lukas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) prisiminė vieną vasario rytą saldžiai miegojęs, kai jį pažadino telefono skambutis. 

– Skambino iš nepažįstamo numerio. Pastaruoju metu turėjau reikalų valstybinėse institucijose, pavyzdžiui, Mokesčių inspekcijoje, „Sodroje“, todėl pamaniau, kad tikriausiai skambina specialistai iš ten, norėdami dar kažką pasitikslinti. Dėl to ir atsiliepiau, – kalbėjo vaikinas.  

Tačiau skambino ne „Sodros“ specialistai ir ne VMI inspektoriai. Luką pasiekė skambutis iš vienos bendrovės, telefonu prekiaujančios įvairiomis prekėmis. 

– Keisčiausia tai, kad atsiliepus malonus moteriškas balsas į mane kreipėsi vardu, nors vardo jai nepasakiau. Iš kur ji žinojo mano vardą, taip ir liko mįslė. Pardavėja prisistatė, pasakė bendrovės, kurioje dirba, pavadinimą, ir informavo, kad labai svarbu vyrams tikrintis prostatą, gyventi sveikai. Kas gali su tuo nesutikti? Žinoma, atsakiau, kad svarbu, taip, sutinku, kad ir vyrams, ir moterims gyventi reikia sveikai ir nuolat rūpintis savo sveikata. Taip ir įsitraukiau į pokalbį. Susierzinau, kai paklausė, kiek man metų. Tai bent įžūlumas! Vardą iš kažkur sužinojo, iš kur – nepasakė, o dar metų klausia lyg niekur nieko. Pirma mintis – koks jų reikalas? Sumelavau. Man 24-eri, bet pasakiau, kad 26-eri. Pamaniau, kad renka duomenis. Bet ne, vėliau supratau, kad tiesiog  norėjo palaikyti pokalbį, nes ėmė kalbėti, kad vyrams, kuriems jau yra per 50 metų, darytis prostatos testą labai svarbu, – rytinio skambučio detales prisiminė Lukas.

Užsisakė, nors nenorėjo

Jaunuolis tikino nustebęs, kad jam, 24-erių metų vaikinui, buvo išdėstyta informacija, kuri aktuali kur kas vyresnio amžiaus vyrams. 

– Pasiūlė atsisiųsti testą. Norėjau kaip įmanoma greičiau baigti pokalbį, nes kalbėti apie tai, kas man net neaktualu, įgriso, todėl atsakiau: „Gerai, atsiųskit“. Apie tai, kad reikės už tą testą mokėti, iš pradžių nebuvo jokios kalbos. Galvojau, gal kokia dovana, gal čia kompensuoja valstybė ar pan. Daug ką gali prisigalvoti apsimiegojęs. Pardavėja sako man: „Gerai, tuomet tvirtinu užsakymą“. Ir štai čia aš supratau, kad ne valstybė mokės, o aš. Tokia informacija privertė ir pražvalėti. Juk aš to testo nenoriu! O trauktis jau nėra kur. Užsakymas patvirtintas. Pokalbis baigėsi tuo, kad užsisakiau prostatos testą, kurio man visiškai nereikia, – apmaudo neslėpė Lukas.

Jaunuolis tikino pasijutęs užkalbėtas apsukrios telefoninės pardavėjos.

– Žinoma, ir aš žioplai pasielgiau. Reikėjo atsakyti – ačiū, man neįdomu, viso gero, arba neturiu laiko. Bet norėjau mandagiai palaikyti pokalbį. Ir va kas išėjo. Geriau jau būčiau neatsiliepęs, – kalbėjo jis.

Ieškojo būdų prekę grąžinti

Po nemalonaus pokalbio Lukas ėmė domėtis internete, kaip galėtų prekę grąžinti ir už ją nemokėti. Vaikinas sugalvojo paskambinti tuo pačiu numeriu, kuriuo jam buvo skambinta, ir pasakyti, kad persigalvojo, užsakymą jis nori atšaukti.

– Tačiau prisiskambinti nėjo – telefonas buvo išjungtas. Tada parašiau žinutę. Prisistačiau, parašiau, kokią prekę užsisakiau, kad jos gauti nebenoriu. Jokio atsako, – kalbėjo Lukas. 

Jaunuolis sugalvojo kitą planą – jeigu į namus atvyks kurjeris su preke, apsimesti, kad joks vaikinas, vardu Lukas, čia negyvena. 

– Pamaniau, kad tikriausiai atvyks kurjeris. Taigi, pasakiau savo šeimos nariams, kad apsimestų, jog manęs nėra. Jeigu būčiau su kurjeriu susitikęs akis į akį, irgi būčiau melavęs, kad aš ne Lukas, sakyčiau, tokio išvis nepažįstu, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo pašnekovas. 

Anot jo, taip prekė liktų neįteikta ir mokėti už ją nereikėtų. 

– Deja, atėjo ne kurjeris, o paštininkė. Ji įmetė voką su preke į pašto dėžutę ir viskas. Taip prekė atsidūrė mano rankose. Atsirado prievolė už ją sumokėti, – pasakojo Lukas.

Vaikinas kreipėsi Vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VTAT), prašydamas paaiškinti, kaip gali grąžinti užsakytą prostatos testą, ir rado išeitį – pasirodo, jis turi teisę neišpakuotą prekę siųsti atgal tuo pačiu adresu, iš kurio ji buvo atsiųsta. 

– Tokia paprasta išeitis. O tiek daug streso patyriau, nes prieš tai nežinojau, ką daryti, – kalbėjo Lukas.

Pašnekovas parodė su preke jam atsiųstus dokumentus, tarp jų – ir sąskaitą faktūrą, kurioje beveik 35 eurus už prostatos testą prašoma sumokėti per 7 dienas. 

Grąžinama prekė turi likti nepanaudota

VVTAT Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė „Tauragės žinioms“ komentavo, kad teisės aktai įpareigoja pardavėją suteikti vartotojui aiškią ir neklaidinančią informaciją apie parduodamą prekę: nurodyti kainą, į kurią įskaičiuoti mokesčiai, pagrindines prekės savybes, informuoti apie prekės pristatymo ir grąžinimo sąlygas, teisės atsisakyti nuotoliniu būdu sudarytos sutarties sąlygas ir tvarką, pardavėjo kontaktus, kartu su preke pateikti naudojimosi instrukciją valstybine kalba ir pan.

„Nuotoliniu būdu (ne fizinėje parduotuvėje) įsigytą prekę vartotojas turi teisę grąžinti pardavėjui per 14 dienų nuo prekės gavimo dienos (taip pat gali pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ir prieš fiziškai įgydamas prekes). Atkreiptinas dėmesys, kad grąžinama prekė turi būti nenaudota ir nepraradusi prekinės išvaizdos“, – teigė ji.

D. Malinauskienė tikino, kad apie prekės grąžinimo sąlygas ir tvarką pardavėjas turi informuoti vartotoją dar prieš įsigyjant prekę. „Jeigu tokia informacija nebuvo suteikta, patartume vartotojui raštu dėl to kreiptis pardavėjo nurodytais kontaktais pavyzdžiui, el. paštu, turimu fiziniu adresu ir pan.  Vartotojas, atsisakydamas nuotoliniu būdu sudarytos sutarties, neprivalo nurodyti grąžinimo priežasties“, – dėstė VVTAT atstovė. 

Anot jos, pardavėjas, gavęs vartotojo grąžintą prekę, per 14 dienų nuo tos dienos, kurią vartotojo pranešimą apie sutarties atsisakymą, turi grąžinti vartotojui už prekę ir jos pristatymą sumokėtus pinigus. „Grąžinimo išlaidos tenka vartotojui (nebent pardavėjas apie jas sutarties sudarymo metu nebuvo vartotojo informavęs)“, – informavo D. Malinauskienė.

Kaip pasitikrinti prostatą?

Kaip nurodo Valstybinė ligonių kasa (VLK), dėl prostatos vėžio diagnostikos reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytojus. Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Jiems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją. 

„Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą“, – informuoja VLK. 

VLK atstovė Jolanta Petravičienė informavo, kad prostatos vėžio prevencinėje programoje pernai sudalyvavo 84 tūkst. vyrų. Ji skaičiavo, kad tai yra 13 tūkst. daugiau nei užpernai.

Šiais metais priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinei programai finansuoti skirta 2,8 mln. eurų – 600 tūkst. eurų daugiau nei pernai.

„Pernai šiai programai buvo skirta 2,2 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Iš jų panaudota 2,1 mln. eurų“, – tikino J. Petravičienė.

Nuotrauka
kraujo donoryste
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Gruodžio 11 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyks neatlygintina kraujo donorystės akcija. Nacionalinis kraujo centras (NKC) labai laukia ir esamų, ir būsimų kraujo donorų. NKC atstovė Rūta Ramanauskienė džiaugiasi, kad Tauragėje gyvena labai daug gerų žmonių, kurie, dovanodami dalelę savęs – savo kraujo – prisideda prie gyvybių gelbėjimo.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2023-12-08
Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus. Todėl šiuo metu ypač svarbu suprasti, kaip veikia nusikaltėliai ir kokiomis istorijomis jie gali bandyti įtikinti savo aukas.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-12-07
Kalbėti su Irina Sadauskiene nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas? Apie tai skaitykite šio numerio vedamajame. 
Nuotrauka
pastas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Neseniai paskelbta, kad laiškininkų tinklą pertvarkanti ir iš viso apie 400 darbuotojų žadanti atleisti bendrovė Lietuvos paštas apie atleidimą įspėjo dar 72 darbuotojus. Įdomu, ar šie pertvarkymai palies ir Tauragės paštą. Į šį klausimą atsakė Lietuvos pašto Komunikacijos projektų vadovas Lukas Zadarackas.
Nuotrauka
apylanka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Gruodžio 12–13 d. UAB „Tauragės agrotechnika“ planuoja vykdyti remonto darbus J. Tumo-Vaižganto gatvėje, kurių metu bus keičiamas šulinys.
Nuotrauka
Ziema
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Sudėtingesnės eismo sąlygos Kaišiadorių rajone, kur eismo sąlygas sunkina šarma ir rūkas, matomumas vietomis sumažėjęs iki 50 m.
Nuotrauka
zygaiciu gimnazija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) antradienį atnaujina mokytojų streiką. Streikuojantys mokytojai planuoja stebėti Seimo posėdį, kurio metu ketinama tvirtinti kitų metų valstybės biudžetą. Prie šalyje streikuojančių mokytojų jungiasi ir Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos mokytojai.
Nuotrauka
med punktai
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-04
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas.   
Nuotrauka
stovykla
VSB nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Į Tauragės visuomenės sveikatos biuro įgyvendintų veiklų sąrašą „įkrenta“ ketvirtoji suaugusiųjų sveikatinimo stovykla! Baltą ir žiema dvelkiantį, paskutinį rudens savaitgalį net 40 Tauragės rajono gyventojų atkeliavo į Skaudvilę, kur Tauragės visuomenės sveikatos biuras organizavo suaugusiųjų stovyklą. Į ją buvo kviečiami 40–60 metų vyrai ir moterys, atitinkantys širdies ir kraujagyslių prevencinės programos amžiaus grupę. Pagrindinis sveikatinimo stovyklos siekis – suteikti bazinių žinių, reikalingų keisti gyvenimo būdą ir elgseną bei formuoti sveikatai palankius įgūdžius ir įpročius.
Nuotrauka
maisto atliekos
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-12-01
Nuo 2024-ųjų Lietuvos, kaip ir kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, laukia atskiras maisto ir virtuvės atliekų surinkimas. Gyventojai turės jas atskirti susidarymo vietoje ir nemaišyti su kitų rūšių atliekomis. Šiuo metu maisto ir virtuvės atliekos daugeliu atvejų yra renkamos kartu su mišriomis komunalinėmis atliekomis. Seimo tyrimų skyriaus atlikta apklausa rodo, kad dauguma Lietuvos savivaldybių atskirą maisto ir virtuvės atliekų surinkimą didesniu ar mažesniu mastu ir planuoja pradėti 2024 m., vis dėlto ne visos savivaldybės pokyčiams yra tinkamai pasiruošusios. Kaip pasiruošusi Tauragė? Apie tai papasakojo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRAC) direktoriaus pavaduotoja Rimantė Gailienė.   
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-30
Sekmadienį prasidės bene prasmingiausias ir jaukiausias gražiausių metų švenčių laukimas – adventas. Daugelio žmonių namai puošis advento vainikais, bus degamos advento žvakelės. Neretai, susėdę prie žvakių šviesos, žmonės tampa atviresni, nuoširdžiai bendrauja su draugais, artimaisiais. Bendrystei kviečia ir Tauragės „Carito“ komanda – ketvirtadieniais pietums kviečia užsukti ne į kavinę, o į Gintaro gatvėje įsikūrusius parapijos namus, kuriuose nuo pat ryto pluša savanoriai ir „Carito“ bičiuliai. Išsamiau apie tai – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
pinig
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Savo vaikų neišlaikantys tėvai vidutiniškai skolingi „Sodrai“ iki 5 tūkstančių eurų, o didžiausia vieno žmogaus skola siekia 60 tūkstančių eurų. Yra žinomas atvejis, kai vaiko išlaikymo išmokų skolininkas nemoka alimentų 8 savo vaikams.
Nuotrauka
raktai, seima
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam įstatymo projektui pritarė Vyriausybė. Jam dar turės pritarti Seimas.
Nuotrauka
foto
„Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Antrą kartą organizuoto Nacionalinio aplinkosaugos egzamino rezultatai rodo, kad visuomenės aplinkosaugos žinių lygis vis dar nėra pakankamas. Kaip ir pernai, šiemet dalyvių gautų pažymių vidurkis siekia 5 balus iš 10. Organizatorių duomenimis, egzaminą laikė 232 Tauragės rajono savivaldybės gyventojai. Pažymių, kuriuos gavo tauragiškiai, vidurkis yra mažesnis nei Lietuvos ir siekia 4 balus iš 10.
Nuotrauka
VVTAT nuotrauka
VVTAT nuotrauka
Įkelta:
2023-11-29
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.
Nuotrauka
rentgenas
Tauragės ligoninės iliustracija
Įkelta:
2023-11-29
Įgyvendinant Rentgeno diagnostikos paslaugų kokybės gerinimo programos III etapą, iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti, Tauragės ligoninės operacinėje sumontuota nauja skaitmeninė rentgeno sistema su C lanku „Vision, RFD“. 
Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
2023-11-27
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-27
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.