Mokyklose įrengti prietaisai teikia viltį jog nelaimė nebepasikartos
Įkelta:
2024-04-18
Nuotrauka
defi
,
Nuotrauka
defi
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Norint naudotis aparatu, medicininio išsilavinimo nereikia – įjungus prietaisą pasigirsta garsiniai nurodymai

,
Nuotrauka
defi
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Monika Malinauskienė (kairėje) ir Dalia Sekreckienė prie Jovarų pagrindinės mokyklos defibriliatoriaus. 

,
Nuotrauka
defi
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Bet kas suskubęs gelbėti sunegalavusio asmens gyvybę gali pasinaudoti defibriliatoriumi iš arčiausiai esančios mokyklos.

,
Nuotrauka
defi
Nuotraukos autorius:
Daivos Genienės archyvo nuotrauka
Aprašymas

Po defibriliacijos teikiantysis pagalbą turės tęsti krūtinės ląstos paspaudimus ir įpūtimus

,
Nuotrauka
gintarė
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Gintarė Rakauskienė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė

,
Nuotrauka
daiva
Nuotraukos autorius:
Asmeninio archyvo nuotrauka
Aprašymas

Daiva Genienė, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė

Šį mėnesį Tauragės ir rajono ugdymo įstaigose „įsikūrė“ daug kam iki šiol tik filmuose apie mediciną matyti prietaisai – pusiau automatiniai defibriliatoriai. Sunku ištarti ne tik  įrenginio pavadinimą, ugdymo įstaigų bendruomenėms tenka pratintis ir su mintimi, kad ištikus nelaimei būtent jiems teks teikti pirmąją pagalbą blogai pasijutusiam asmeniui. Ir ne tik kolegai ar mokiniui: bet kam iš gatvės.

Skirta visiems

Jovarų pagrindinėje mokykloje defibriliatoriaus vitrina yra primontuota ant sienos prie budėtojos stalo. Kaip žurnalistei pasakojo Monika Malinauskienė, Jovarų pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ūkio reikalams, pedagogams įrenginys buvo pristatytas neseniai vykusio mokytojų tarybos posėdžio metu.

– Žinoma, mokytojai nebuvo prieš, tik vienas kitas išsakė nerimą dėl gebėjimo naudotis įrenginiu. Mokykloje defibriliatoriumi naudotis apmokyta kolegė Dalia Sekreckienė. Man pačiai šis įrenginys taip pat nėra naujiena, nes dar prieš įsidarbinant ugdymo įstaigoje išklausiau pirmosios medicininės pagalbos kursus, juose buvo pristatytas ir naudojimasis defibriliatoriais, – kalbėjo moteris.

Pasak pašnekovės, įrenginys tarnaus ne vien mokyklos bendruomenei. Tą patvirtino ir Gintarė Rakauskienė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė:

– Tarkime gatvėje einančiam asmeniui sutrinka sveikata, jis netenka sąmonės, kažkas, kas tuo metu yra kartu, suskuba į mokyklą atsinešti defibriliatoriaus. Įrenginys yra nešiojamas, pusiau automatinis. Kodėl pusiau automatinis? Kai kurie defibriliatoriai, būna, nukabini nuo sienos, ir pradeda veikti, o čia turi paspausti mygtuką ir sekti garsines instrukcijas. Jos yra labai aiškios: ką daryti, kaip įrenginį priklijuoti prie asmens. Viskas yra įgarsinta lietuvių kalba.

Ragina nebijoti

Pasak administracijos direktorės, tokie pusiau automatiniai defibriliatoriai pasaulyje naudojami jau apie dvidešimt metų, Lietuvoje – penki. Ankščiau jie būdavo įrenginėjami išskirtinai tik sporto įstaigose, nes ten yra padidinta rizika patirti su širdies ligomis susijusius negalavimus.

– Šie prietaisai yra efektyviausi pasaulyje žinomi gaivinimo įrenginiai. Suprantama yra asmenų, kuriuos gąsdina vien mintis apie tai, kad jiems gali tekti gaivinti žmogų, tačiau jeigu tu nieko nedarai, tai nelieka jokios vilties apskritai, kad žmogus išgyvens. Noras išgelbėti žmogų turėtų būti kur kas svarbiau nei baimė naudotis įrenginiu, – sakė administracijos direktorė.

Apie defibriliatoriaus veikimo principą ir tai, kaip atpažinti, kad asmeniui šis įrenginys gali padėti, paprašėme pakomentuoti Daivą Genienę, Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovę.

„Vesdami pirmosios pagalbos mokymus daugybei žmonių girdime jų išsakomą baimę pakenkti nukentėjusiajam. Skubu nuraminti – ne pagalbos teikėjas vertins, ar reikalingas elektros šokas, o prie nukentėjusiojo elektrodais prijungtas defibriliatorius, todėl svarbu jį kuo greičiau atnešti ir prijungti. Pagalbos teikėjui reikės tik klausytis ir vykdyti garsines komandas, kurios bus dar aiškesnės stebint įsižiebusį ar blyksintį defibriliatoriaus mygtuką. Labai svarbu tai, kad po defibriliacijos, jei ji bus atliekama, pagalbos teikėjas vėl 2 minutes turės tęsti krūtinės ląstos paspaudimus ir įpūtimus – iki kito širdies ritmo analizavimo. Taigi, net ir pats moderniausias defibriliatorius neišgelbės gyvybės, jei šalia nebus žmonių, gebančių juo naudotis bei atlikti pradinį gaivinimą,“ – aiškino specialistė.

Šešiolikoje mokyklų

Pasak Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovės, automatinis išorinis defibriliatorius analizuoja širdies ritmą, atpažįsta ritmą, kurį reikia defibriliuoti, ir atlieka defibriliaciją. Kuo greičiau jis bus panaudotas išnykus kraujotakai, tuo didesnė galimybė nukentėjusiajam išgyventi. Ir priešingai – kiekviena atidėta defibriliacijos minutė maždaug 10 procentų sumažina išgyvenimo tikimybę. Taigi, jei nėra kraujotakos požymių, būtina kuo skubiau atlikti defibriliaciją.

Paskatinimu ugdymo įstaigose įrengti defibriliatorius tapo pernai metais Žygaičių gimnazijoje įvykusi tragedija. Kūno kultūros pamokos metu sukniubo paauglė, ją gaivino mokytojai, iškviesti medikai, tačiau trylikametės gyvybė vis dėl to užgeso.

Dabar defibriliatoriai kabo šešiolikoje miesto ir rajono mokyklų, taip pat po vieną – sporto mokykloje ir sporto komplekse „Bastilija“.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
2024-04-17
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.