Trenerė Renata Vegera: „Galimybė judėti ir yra GYVENIMAS“
Įkelta:
2021-10-03
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Aprašymas

Trenerė Renata Vegera. Asmeninio R. Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos
Aprašymas

Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos

Medicina teigia, kad neteisingas kvėpavimas – daugybės negalavimų priežastis. Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti ir kartu pagerinti sveikatą, nusiraminti ir atsipalaiduoti? Šiuo metu to į Bendruomenės namus dukart per savaitę susirenkančias moteris moko trenerė Renata Vegera. 36-erių trenerė veda „Nirvana Fitness“ treniruotes. Ji sako, kad šios treniruotės – tobula muzikos, kvėpavimo ir judesio kombinacija. 

Gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą

Kaip vyksta „Nirvana Fitness“ treniruotės? Salės viduryje dega žvakės, skamba atpalaiduojanti, jūros ošimą primenanti muzika. Treniruotei pasiruošusios moterys, klausydamos muzikos ir trenerės žodžių, kartoja jos rodomus pratimus. Jų kvėpavimas gilus, ramus, optimalus. Ląstelės užpildomos papildomu deguonies kiekiu. Kūnas giliai panardintas dinamiškuose judesiuose. Muzika nuskraidina į tekėjimo būseną. Trenerė ragina įsivaizduoti, kad jos yra visiškai ištirpusios tame, ką daro. Atrodo, kad laikas sustoja. Tai – „Nirvana Fitness“. 

–  Šiuo metu kitokio darbo sau neįsivaizduoju, nes jame visiškai galiu realizuoti save ir savo giluminį tikslą padėti žmogui judėti laisviau ir džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu, nes, mano nuomone, galimybė judėti ir yra GYVENIMAS. 

Pagrindinis „Nirvana Fitness“ konceptas – atsipalaidavimas per kvėpavimą, judesį ir muziką. „Nirvana Fitness“ gimė iš vis didėjančio supratimo apie kvėpavimo svarbą ir jo poveikį mūsų gyvenimui. Šioje būsenoje nėra jokios dvejonės, streso, baimės, vidinės savikritikos. Tai – nirvanos būsena. Būsena, kai viskas teka. Tai – kitas žingsnis į proto ir kūno sistemos evoliuciją, kūno ir minčių efektyvus tekėjimas, visapusiškiausia kvėpavimo sistema.

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotrauka

Teigiama, kad šią kūno ir minčių sistemą sukūrė pasaulinio lygio ekspertai, remdamiesi daugybės metų patirtimi. Nirvana – mokslo paremtas tekėjimo būsenos įgyvendinimas. Kvėpavimo sistema balansuoja kūną ir protą. Tekėjimas – tai būsena, kurioje žmogus, atlikdamas veiksmą, visiškai panardinamas į visiško susifokusavimo jausmo pajautimą, visišką dalyvavimą ir džiaugsmą.

Visada buvo sportiška

Paprašyta papasakoti, kaip pati atėjo į sportą, Renata sako ir vaikystėje buvusi labai judri.

– Manęs buvo visur pilna! Tikriausiai išbandžiau beveik visus būrelius, kiek radau – lankiau šokius, krepšinį, karatė, rankinį, lengvąją atletiką, piešimo būrelį, molio būrelį, net šachmatus. Kur tik manęs nebuvo, bet ilgiausiai sportavau lengvojoje atletikoje –  nuo 5 iki 12 klasės, tiksliau pasakius, lengvąją atletiką lankiau visada ir paraleliai dar vis lankydavau kitus būrelius, – pasakoja ji. – Teko dalyvauti daugybėje varžybų, sekėsi, manau, tikrai gerai, grįždavau gavusi prizines vietas. Nenoriu sumeluoti, patikslinimui reiktų ieškoti diplomų, kad galėciau tiksliau pasakyti, bet, kiek atsimenu, buvau pirma Lietuvoj ieties metimo rungtyje tarp jaunių. Nesureikšmindavau tų laimėjimų, man tiesiog patikdavo pats procesas.

Kitur savęs neįsivaizduoja

Todėl sprendimas tęsti mokslus Lietuvos kūno kultūros akademijoje (LKKA), šiuo metu tai Lietuvos sporto universitetas (LSU), buvo visiškai natūralus. Renata prisipažįsta tiesiog jautusi, kad labai to nori:

–  Šiuo metu kitokio darbo sau neįsivaizduoju, nes jame visiškai galiu realizuoti save ir savo giluminį tikslą padėti žmogui judėti laisviau ir džiaugtis kokybiškesniu gyvenimu, nes, mano nuomone, galimybė judėti ir yra GYVENIMAS. 

Nuotrauka
Asmeninio Renatos Vegeros albumo nuotraukos

Renata šį darbą dirba nuo studijų baigimo 2007-iaisiais, taigi jau 14-us metus. Ji veda ne tik „Nirvana fitness“ treniruotes. 

– Šiuo metu dar vedu Polestar Pilates užsiėmimus ir funkcines treniruotes, taip pat ir individualias treniruotes. Bet per visus darbo metus esu vedusi daugybę kitokių treniruočių, tokių kaip aerobika, step aerobika, zumba, kūno kovas, kūno dizaino treniruotes ir t. t.

Tobulumui ribų nėra

Tačiau juk tam, kad išmanytum visas šias sritis, reikia turėti be galo daug žinių. Tad Renata nesiliauja mokytis. Baigusi LKKA įgijo sportinės aerobikos ir fitness trenerės kvalifikaciją, paskui Londone baigė Nacionalinę sporto medicinos akademiją (National Academy of Sports Medicine), įgydama  asmeninės trenerės kvalifikaciją. 

– Nirvana man padėjo subalansuoti save. Nes visad buvau tik energingesnių treniruočių mėgėja, o Nirvana leido nurimti ir pamatyti judesį iš kitos pusės, – teigia ji. 

– O šiuo metu baigiu Polestar Pilates tarptautinius mokymus. Baigusi įgysiu judesio specialistės kvalifikaciją. Ir dar daugybė seminarų ir mokymų, kurie vis nesibaigia – vos vienus baigusi jau ieškau kitų... – pasakoja trenerė. – Jei turėčiau galimybę grįžti laiko mašina atgal, priimčiau galimybes, kurios buvo atėjusios pas mane profesinėje srityje ir kurių atsisakiau, nes šiuo metu suvokiu, kad kiekvienos jos pagalba būčiau dar daugiau užaugusi savo srityje.

„Nirvana fitness“ – tai ir dvasios ramybė

Renata prisipažįsta – susipažinimas su „Nirvana fitness“ pakeitė ir ją pačią.

– Nirvana man padėjo subalansuoti save. Nes visad buvau tik energingesnių treniruočių mėgėja, o Nirvana leido nurimti ir pamatyti judesį iš kitos pusės, – teigia ji. 

Paprašyta papasakoti, kaip atliekami „Nirvana fitness“ pratimai ir kaip jie veikia kūną ir sielą, ji pasakoja:

– „Nirvana Fitness“ – tai kvėpavimo mankšta su muzika, kuri natūraliai pašalina stresą, nerimą, lėtinį skausmą ir depresiją, detoksikuoja kūną ir prailgina gyvenimo trukmę. „Nirvana fitness“ – tai unikalus derinys: tai ritmiškas kvėpavimas su įtaigia chillout stiliaus muzika ir „Theta“ bangų technologijomis bei itin efektyvus pilateso tonizuojančių pratimų ir jogos tempimo pratimų derinys, kuris detoksikuoja visa kūną ir tinka kiekvienam.

Treniruočių metu ji nuolat pabrėžia kvėpavimo svarbą. Kodėl kvėpavimas toks svarbus?

– Kvėpavimas yra vienintelis kūno ritmas, kurį mes galime sąmoningai kontroliuoti. Ir tai atliekame 20 000 kartų per dieną, ir dažniausiai tai darome netaisyklingai – dėl nuolatinio bėgimo, nerimo ir mus supančio streso. Dauguma žmonių kvėpuoja per dažnai, apie 12–18 kartų per minutę, ir tai daro paviršutiniškai. Mokslas teigia, kad mums reikia tik 6 kokybiškų įkvėpimų per minutę, kad patenkintume mūsų kūno poreikius. Ir „Nirvana fitness“ struktūra yra būtent taip sukurta, kad atėjus žmogui su dažnu kvėpavimo ritmu pamažu jis sumažinamas iki 6 kartų per minutę, – teigia trenerė. 

„Nirvana fitness“ treniruotes tauragiškiams dovanoja Visuomenės sveikatos biuras, jos vyksta Bendruomenių namuose, o dalyvauti jose gali visi norintys. 

 

 

 

Nuotrauka
savanoryste
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-16
Antrajame  kurse mediciną studijuojanti tauragiškė Augustė Klišmontaitė dar pasibaigus pirmiesiems studijų metams įsitraukė į Jaunimo savanoriškos tarnybos programą ir prisideda prie Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro sveikatos priežiūros specialistų darbo. Pandemijos metu darbų sąrašui tapus gerokai ilgesniam savanorystė turi išliekamąja vertę ne tik pačiai merginai, bet ir sveikatos priežiūros specialistams. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Sausio-13 ąją dieną minime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Į Tauragės kultūros rūmus po metų pertraukos grįžta jau ketvirtą kartą organizuojami jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų apdovanojimai „TAJA“, kurie šiais metais bus dar iškilmingesni. Vasario 4-ąją, 17.30 val., vyksiantį renginį organizuoja Tauragės jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjunga „Tauragės apskritasis stalas“. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-11
Miežis – nemaloni ir nepuošianti, tačiau daugeliui gerai pažįstama infekcija, lydima pūlingo guzelio ant akies voko. Akies voko patinimas, lengvas skausmas bei paraudimas – ženklai, iš kurių atpažinsite šį nelauktą „svečią“. Vilniaus „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Izabelė Juškienė teigia, kad miežis tiek suaugusiesiems, tiek vaikams dažniausiai atsiranda dėl akių lietimo nešvariomis rankomis ir pabrėžia, kad kartais gydymo namuose gali neužtekti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-02
​​​​​​​Jau vasario mėnesį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ žada pakviesti istorijos gerbėjus į Alvido Jancevičiaus knygos-straipsnių rinkinio „Užmirštasis Tauroggenas“ pristatymą, kurio metu visi norintieji ją gaus ir galės gyvai pabendrauti su autoriumi. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-01
​​​​​​​Šventiniu laikotarpiu kraštiečius vienijusi pakili nuotaika skatino džiaugsmingai atsikvėpti ir įvertinti ne tik gausias kalėdinio stalo vaišes, bet ir artimuosius, su kuriais jomis buvo dalijamasi. Tarp Tauragės krašto gyventojų atsirado ir tokių, kurie dar laukdami Kalėdų spėjo džiaugsmu pasidalinti ir su labiau jo stokojančiais. Visą mėnesį vykdytų gerumo akcijų metu tauragiškiai skurdžiau gyvenančioms šeimoms, vaikams ar senjorams dovanojo svarbiausius buities daiktus, maisto produktus, vykdė edukacines pamokas bei leido laiką kartu.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-26
Tauragiškių pamėgtas gospelo choras „Gloria“ šiemet mini veiklos dešimtmetį. Šia proga vietoj jau tradicija tapusio kalėdinių giesmių koncerto choras pristatys oratoriją „Mesijas“.  Jaukių švieselių blausoje skendinčioje Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje choras pasakos apie Kristaus gimimą ir mirtį. Kūrinio metu solo partijas atliks septyni solistai, vienas jų – niekada chore nematytas veidas. Apie jį choro vadovė papasakos per koncertą. Neabejotinai gerų emocijų paskleisiančiame koncerte netrūks jautrių akimirkų – dažno pasirodymo metu choro atliekami kūriniai ir bendra pasirodymo atmosfera ne vieną priverčia nubraukti ašarą. Apie tai ir apie šį sekmadienį, 18 val., skambėsiančią oratoriją kalbiname gospelo choro vadovę Rasą Levickaitę-Šerpytienę.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
Kas nesižavi rankdarbiais? Rankų darbo daiktai neretai kelia ne tik susižavėjimą, bet ir pavydą. Kartais unikaliems darbams sukurti nereikia daug ir brangių medžiagų, tačiau kūrybingumo ir kruopštumo – dar ir kiek. Aldonai Stirbienei šių savybių tikrai netrūksta – idėjos gimsta jos galvoje tarsi iš niekur, tik spėk įgyvendinti. 
Nuotrauka
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-23
„Kur švęsi Kalėdas? O Naujuosius?“ Turbūt dažniausiai girdimi klausimai prieš didžiąsias metų šventes. Ypač po liūdnų pernykščių švenčių, kai dėl pandemijos buvo paskelbtas karantinas. Vis dėlto į linksmus šventinius vakarus kviečia vos viena kita kavinė. Nors kai kurių kavinių darbuotojai per šventes ilsėsis, vis daugiau jų siūlo šventinių patiekalų išsinešti. Tokia paslauga sparčiai populiarėja. 
Nuotrauka
„Wide Wings“ nuotrauka
Įkelta:
2021-12-21
Didžiulis milžinas savo pirštuose laikantis Saulę – tokią idėją įsivaizdavo Raimondas Kavaliauskas ir Gediminas Tamulynas, kūrybos studijos „Wide Wings“ įkūrėjai, prieš imdamiesi kurti intriguojančią dovaną Tauragės miestui. Šeštadienį sėkmingai užbaigę montavimo darbus, idėjos autoriai tauragiškius kviečia užsukti į Jūros upės parką. Čia miesto gyventojų laukia atgijusi net 6 metrų aukščio meno instaliacija „Pasakų Milžinas“.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-18
Itin greitas gyvenimo tempas verčia mus jaustis pavargusiais ir silpnais, dažnai dėl to kaltiname stresą. Tačiau nuovargis bei energijos trūkumas gali byloti ir apie vieną ligą – mažakraujystę. Tai būklė, pasireiškianti kraujyje sumažėjus raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino kiekiui, kuris lemia nepakankamą organizmo audinių aprūpinimą deguonimi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis mažakraujyste serga apie 30 proc. planetos gyventojų.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-12-17
Prabėgo metai, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Tauragės rajono ir Pagėgių filialas persikėlė į kitas patalpas ir įsikūrė Vasario 16-osios g. 8A namo pirmajame aukšte. Apšilusi naujoje vietoje neregių ir silpnaregių bendruomenė nusprendė, kad būtina padėkoti už iš kitų gaunamą pagalbą ir savo šiluma bei meile pasidalinti su kitais bendruomenės nariais, šalia gyvenančiais kaimynais, jaunimu, kitais tauragiškiais. 
Nuotrauka
muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-12-16
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia savanorius. Norintys jais tapti jaunuoliai, kuriems nuo 14 iki 29 m., turėtų iki gruodžio 15 dienos užpildyti anketą. 
Nuotrauka
B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2021-12-09
Gruodžio 8 dieną, trečiadienį, Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savo 8-ąją knygą „Ar čia kas nors yra?“ pristatė buvusi leidėja, dabar jogos mokytoja ir rašytoja Eva Tombak.
Nuotrauka
a
Straipsnio rengėjų nuotr.
Įkelta:
2021-11-20
Pastarųjų trejų metų statistika rodo, kad nors smurto atvejų prieš vaikus mažėja, tačiau Lietuvoje per metus smurtą patiria keli tūkstančiai vaikų – dažniausiai tai fizinis smurtas, kiek rečiau pasitaiko nepriežiūros atvejų. Lapkričio 19 d. minimai Pasaulinei smurto prieš vaikus prevencijos dienai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atkreipia visuomenės dėmesį, kad jokios smurto formos prieš vaikus negali būti toleruojamos.  
Nuotrauka
k
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-22
Grupė tauragiškių motociklų entuziastų aktyviai leidžia laiką – keliauja ir rungtyniauja. Vyrai neseniai dalyvavo Enduro lenktynėse Pabradės poligone. Kiek anksčiau nukeliavo į Karpatus Ukrainoje. Įspūdžius pateikė filmuotoje medžiagoje. Neapsieita be nuotykių ir traumų.
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Rugsėjo 17-ąją Londone vyko iškilminga Tarptautinių interjero ir architektūros raudonojo kilimo apdovanojimų ceremonija, kurios metu buvo skelbiami laimėtojai. Tauragiškės Vaidos Žemaitytės įkurtos interjero studijos „Cle de Maison“ projektas laimėjo kategorijoje „Geriausias interjero projektas Europoje“. Varžytis su pasauliniais dizaino milžinais, kurių projektų įrengimo vertė svyruoja nuo 1 iki 20 milijonų svarų, Lietuvai yra didžiulė garbė. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
KVA – kolekcionuojančiųjų varles asociacija – smagių, smalsių, kūrybingų ir truputį pamišusių žmonių grupė, jungianti 23 narius iš visos Lietuvos, turi ilgametę tradiciją – keletą kartų per metus susitinka skirtingose Lietuvos vietose. Šį kartą visi sukvaksėjo į Tauragę. Organizavo kvaksėjimą Tauragėje dvi tauragiškės kolekcininkės – Birutė Kuzminskienė ir šių eilučių autorė.
Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-17
Praėjusį šeštadienį į Lakštingalų slėnį sugužėjo gausus būrys Tauragės krašto medžiotojų ir žvejų – paminėtas juos vienijančios draugijos 100-metis. Medžioklės rago garsais prasidėjusioje šventėje dalintasi įspūdžiais, medžiotojai didžiuodamiesi pasakojo apie savo trofėjus, didžiuliuose puoduose garavo žuvienė.