Metų mokytoja Rita Miliškevičienė: „Mokytojai – lyg švyturiai“
Įkelta:
2022-02-12
Nuotrauka
taje
Aprašymas

Nominacijų laimėtojai.

Jovitos Verpečinskienės nuotraukos

 

,
Nuotrauka
TAJA
,
Nuotrauka
TAJA

Praėjusį penktadienį Tauragėje įvyko iškilmingi Atviros jaunimo erdvės organizuoti jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei žmonių apdovanojimai. Jau tradicija tapusiuose apdovanojimuose dalyvavo keli šimtai žmonių, apdovanojimus atsiėmė 10 laureatų. Ceremonijoje žmonės džiaugėsi, kad jų entuziazmo kurti Tauragės labui nesustabdė 2020 metais kilusi pandemija ir pavyko įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, garsinančią kraštą. 

Kaip renginio metu kalbėjo vakaro vedėjas Airidas Jankus, už nominantus balsavo per 1,5  tūkst. tauragiškių,  o Tauragės jaunimo reikalų tarybos narių balsai lėmė 30 proc. laureatų sėkmės. 

Tauragės metų jaunimo organizacija pripažintas Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Tauragės skyrius, už kurį apdovanojimą ant scenos atsiimti žengė skyriaus pirmininkas Martynas Dikšaitis.

– Man ir mano komandai tai labai daug reiškia. Praėję metai buvo sunkūs, bet mes juos išgyvenome. Esame karta, kuri bus įrašyta į istoriją, kaip išgyvenusi pandemiją. Tai paveikė mus ir fiziškai, ir psichologiškai. Tačiau džiugu, kad po dvejų metų galime susirinkti čia ir turėti nuostabų vakarą, kurio nusipelnė visi čia sėdintys. Džiugu, kad pandemija mūsų nesugniuždė, – kalbėjo M. Dikšaitis. 

Metų savanoriu paskelbtas Paulius Statkus, kuris aktyviai įsitraukė į Tauragės jaunimo gyvenimą: savanoriavo „Interact“ klube, „Menų feste“, „Versmės“ gimnazijoje. Tauragės rajono savivaldybėje vaikinas šiuo metu atlieka 6 mėnesių jaunimo savanorių tarnybą. Apdovanojimą už jį atsiėmė draugė, kadangi pats jaunuolis dabar laiką leidžia saviizoliacijoje.

– Paulius prašė perduoti, kad savanorystė ne visada būna atlyginama kokiais nors materialiais turtais, bet kad ir kaip banaliai skambėtų, už savanorystę didžiausias atlygis – patirtos emocijos ir įgyta patirtis, – sakė ji. 

Metų mokytoja išrinkta Rita Miliškevičienė mokinių apibūdinama kaip originali, jaunatviška ir su savo mokiniais pasiruošusi nuversti kalnus. 

– Esu maloniai nustebinta. Visi mokytojai dirba labai gerai. Prieš daugiau nei 30 metų susidariau vaizdinį, koks yra mokytojo ir mokinio santykis. Kaip apibūdinti mūsų ryšį? Įsivaizduokite Baltijos jūrą. Pakrantėje – daugybė švyturių. Tai yra mokytojai. O jūroje plūduriuoja tūkstančiai laivelių, kuriems reikia pasiekti krantą. Švyturių šviesa juos veda. Vieni laiveliai plaukia palengva, kiti susiduria su iššūkiais, bet galiausiai visi pasiekia savo tikslą, – įkvepiančiai dėstė pedagogė. 

Metų menininkės apdovanojimas įteiktas jaunajai komiksų kūrėjai Kamilei Saukaitei, kuri kartu su tauragiške menininke Renata Karveliu praėjusiais metais išleido komiksą „Slemas su ragais“, garsinantį Tauragę. Mergina taip pat bendradarbiavo su Tolerantiško jaunimo asociacija bei iliustravo „Rainbow for Challange“ komiksą. Apdovanojimo ji atsiimti negalėjo, nes šiuo metu intensyviai mokosi Vilniuje. 

– Man neapsakomai didelė garbė būti čia ir paimti apdovanojimą už vieną šilčiausių žmonių, kuriuos pažįstu. Kamilė prašė perduoti pačius šilčiausius linkėjimus iš Vilniaus. Ji liūdi, kad negalėjo dalyvauti, tačiau jai smagu ir gera, kad darbai įvertinti, jais gali pasidalinti su visais jumis,– kalbėjo už ją apdovanojimą atsiėmusi Kamilės draugė. 

Metų jaunimo klubo nominacijoje nugalėjo karatė klubas „Taurus“, kuris sėkmingai gyvuoja jau daugiau nei 30 metų ir buria gausų būrį jaunuolių, siekiančių plėsti savo fizines ir psichologines stiprybes. Apdovanojimą klubo vardu atsiėmęs Gintaras Cemnalianskis sakė, kad svarbiausia – ne apdovanojimai ir laimėjimai, o džiaugsmas, kurį sukelia mėgiama veikla.

– Neužteks vien gražių šypsenų, jaunystės. Reikės labai daug darbo. Mes jau dirbame 30 metų. Dabar esame pastebėti. Kartais jūsų darbas gali būti be atlygio. Bet jeigu jūs darysite tai, kas jums patinka, gerai jausitės. Šiandien aš jaučiuosi gerai. Svarbiausias dalykas – pasitenkinimas kiekviena diena. Laimėjimai ateina ir praeina, – sakė G. Cemnalianskis.

Metų jaunimo rėmėjo apdovanojimą atsiėmė kavos studijos „ResPublica“ vienas įkūrėjų, istorikas 

Audrius Cibauskas. „ResPublica“ remia jaunimo organizacijų veiklas bei iniciatyvas, suteikia pagalbą švenčių metu.

 

Nuotrauka
Zaneta
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tradiciškai, paskutinį liepos penktadienį tauragiškiai kviečiami į poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet renginys paskelbtas festivaliu ir „įgijo veidą“ – jam sukurtas logotipas. O jame – renginio sielos, Meilutės Parnarauskienės veido siluetas. Kaip sako Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Žaneta Maziliauskienė, taip norėta įamžinti mylima kolegę.
Nuotrauka
festivalis
Andriaus Pelakausko nuotrauka
Įkelta:
2024-07-17
Šių metų festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ šeštadienį, liepos 13 d. prasidėjo su Pradžios koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
bijotai
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-17
Ką planuojate veikti ateinantį šeštadienį? Susitikti su draugais, padrybsoti prie jūros ar padirbėti sode? Bijotų dvaro festivalio organizatoriai turi kitokį pasiūlymą: pabaigus suplanuotus darbus, su draugais ir bičiuliais ar šeima atvykti į Bijotus ir praleisti šeštadienio pavakarę Bijotų ąžuolų paunksmėje, kur vyks šeštasis Bijotų dvaro festivalis.  Nors sukaktis dar nedidelė – tik šešeri  metai, bet Bijotų dvaro festivaliui – tai jau nemažas istorijos ir gyvavimo tarpsnis. Ir tradiciškai festivalyje bus pramogų skirtingų pomėgių, muzikos, amžiaus grupių žmonėms.
Nuotrauka
Snekuciai
Įkelta:
2024-07-16
Klasika – nemiršta. Keičiasi laikai, santvarkos, kūrinių pavadinimai, bet tai, kas tikra – išlieka nežiūrint į visas aplinkybes. Ir tai, kas tinka bei patinka tūkstančiams žmonių ne viena dešimtmetį, galima jau drąsiai vadinti klasika. Tokią klasiką jau ateinantį penktadienį, liepos 19 dieną, bus galima pamatyti ir išgirsti Bijotuose. Bijotų dvaro festivalio scenoje karaliaus lietuviškas miuziklas „Šnekučiai“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.