Pinčiukas tik į spektaklio pabaigą prišaukė lietų
Įkelta:
2022-07-27
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Aprašymas

Akimirkos iš „Velnio nuotakos“. Organizatorių nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Aprašymas

Akimirkos iš „Velnio nuotakos“. Organizatorių nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Aprašymas

Akimirkos iš „Velnio nuotakos“. Organizatorių nuotraukos 

 

,
Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 
Aprašymas

Akimirkos iš „Velnio nuotakos“. Organizatorių nuotraukos 

 

Taip kalbėjo žmonės gražų penktadienio, liepos 22-osios, vakarą susirinkę į Bijotus – mažąją kultūros sostinę. Ten jau nuo pavasario vyksta mažosios kultūros sostinės renginiai, o birželį prasidėjo ir Bijotų dvaro festivalio renginiai. Bijotiškiai ir svečiai jau dalyvavo konferencijoje „Bijotai: vakar, šiandien, rytoj“, knygos apie Bijotus pristatyme, pranešimus skaitė garsūs mokslo žmonės, profesoriai, mokslų daktarai, istorikai. Birželio vidury susumuoti ir eilėraščių konkurso „Bijotai – mažoji kultūros sostinė“ rezultatai, apdovanoti laureatai, sėkmės sulaukė ir pirmą kartą prie muziejaus kluono organizuota teatrų sueiga. Tikrai daug visko įdomaus ir svarbaus buvo, dar daug ko bus, tik reikia sekti reklamą.

Bet grįžkime prie praėjusio penktadienio. Bijotų dvaro festivalio „variklis“ Valdas Latoža šiek tiek nerimavo, vis žvilgčiojo į orų programėlę telefone ir nerimastingai žvalgėsi į dangų: tai lis ar nelis – klaustukas, kaip toje Antanėlio dainoje, matėsi jo akyse. Dangus ne kažką gero žadėjo: blykčiojo žaibų strėlės, dangus Tauragės pusėje buvo raudonas lyg gaisrinės stogas, jame plaukiojo pritvinkę ir perkrauti debesų tanklaiviai. 

Nepaisant to, į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklio „Velnio nuotaka“ sceninį-koncertinį atlikimą žiūrovų susirinko neįtikėtinai daug. Mano nuomone, jų buvo per 2,5 tūkstančio. Galėjai pamatyti žmonių iš visos Lietuvos – sutikau pažįstamų iš Šiaulių, Klaipėdos, Kelmės, Jurbarko, buvo daug šilališkių, gretimų apylinkių ir rajonų žmonių, tačiau daugiausiai, manding, atvyko tauragiškių. 

Kur bepažvelgsi – visur matėsi besišypsantys pažįstami veidai. Žiūrovai viens kitam mojavo, visaip kitaip reiškė savo smagumą, rodė gerą nuotaiką ir laukė, kol ateis vakaro prieblanda ir prasidės spektaklis. O prieblanda reikalinga, kad šviesų efektai būtų įspūdingi. Tad spektaklis šiek tiek vėlavo, bet tai nesukėlė nepasitenkinimo – oras buvo gražus, šiltas, veikė prekybos miestelis, kur buvo galima atsigaivinti gėrimais ar nusipirkti užkandžių. Bet ne tai svarbiausia, juk žmonės atėjo dėl legendomis apipinto spektaklio, paklausyti miuziklo muzikos autoriaus, kompozitoriaus Viačeslavo Ganelino puikių ir labai žinomų melodijų.

Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 

Daugelis, matę pirmąjį lietuvišką Arūno Žebriūno režisuotą ir 1973 m. pastatytą muzikinį filmą, puikiai pažįsta visus aktorius, tikras garsenybes: Regimantą Adomaitį, Gediminą Girdvainį, Bronių Babkauską, Vaivą Mainelytę, Reginą Varnaitę... Pažįsta daugelis (taip aš galvoju apie šiek tiek vyresnio amžiaus žmones) ir šį nuostabų muzikinį filmą įgarsinusius dainininkus: Astą Chomentauskienę (Jurga), Joną Rupšą (Pinčiukas), Vytautą Kernagį (Girdvainis), Viktorą Malinauską (Baltaragis), Birutę Dambrauskaitę (Uršulė), Kauno valstybinį chorą (vad. Petras Bingelis) ir kt. 

Daugumai miuziklo nemačiusių Klaipėdos muzikiniame teatre buvo labai smalsu paklausyti naujosios kartos dainininkų ir palyginti juos su legendinio filmo atlikėjais. Tik palyginimas irgi gali ir turi būti sąlyginis, mat statant muzikinį filmą dainininkai įdainavo savo partijas už kadro, studijoje (tai yra šiek tiek lengviau), o vaidmenis atliko mano minėti kino ar teatro aktoriai. „Velnio nuotaką“ atlikti gyvai scenoje – vėl visiškai kita situacija. 

Mano pakalbinti žmonės po spektaklio iš tikro buvo patenkinti ir laimingi išvydę šį miuziklą gyvai lauko scenoje. Čia vėl gi kita situacija negu muzikinio teatro scenoje: scenografija pritaikyta būtent laukui, režisūra, man taip rodėsi, taipogi tam specialiai taikyta. Bet juk svarbu rezultatas. O jis buvo puikus. Ir šviesų efektai, prisijungiant ir aplink Bijotus plieskiantiems žaibams, ir muzikinė grupė, ir vokalistai ir man labai patikęs choras – viskas susidėjo į puikią visumą. O kai pagaliau visai besibaigiant miuziklui Pinčiukas prišaukė lietų – net ir jam šis monas nepavyko: žmonės nesiskirstė ir ovacijomis sveikino atlikėjus. Štai jie.

Vaidmenys ir atlikėjai

Virginijus Pupšys( Baltaragis), Tadas Jakas (Pinčiukas), Rita Petrauskaitė (Marcelė),  Judita Butkytė-Komovienė (Jurga), Šarūnas Šapalas (Girdvainis), Aurelija Dovydaitienė (Uršulė), Arūnas Ramelis (Raupys), Kęstutis Nevulis (Anupras), Modestas Narmontas (Jurgutis), Pranciška Kurmanskienė (Davatka) Lina Lukauskienė (Davatka), Jelena Anužienė (Davatka), Vytautas Bytautas (Malūnininkas), Vilius Trakys (Malūnininkas/kunigas Bobinas), Remigijus Mickus (Malūnininkas). Dalyvavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras, instrumentinė grupė. Dirigentas Vladimiras Konstantinovas.

Nuotrauka
Akimirkos iš „Velnio nuotakos“ 

Aš specialiai šioje trumpoje apžvalgoje nerašau apie  nūnai primirštą, bet labai talentingą rašytoją Kazį Borutą, sukūrusį „Baltaragio malūną“, neminiu jo nuopelnų lietuvių literatūrai, nekalbu apie jo įdomią ir prieštaringą asmenybę, sėdėjimus kalėjimuose prie visų valdžių. Kam reikės, tas susiras informacijos bibliotekose ar internete.

Tik paminėsiu eilutę iš jo eilėraščio, iškalto ant rašytojo kapo antkapio Rasų kapinėse: „Laisvo vėjo valia drumstis, žalio šilo – gausti“.  Šie žodžiai daug ką pasako.

Ir tegyvuoja Bijotų dvaro festivalis! Tegyvuoja jo sumanytojai ir rėmėjai!

O liepos 23 dieną, šeštadienį, toje pačioje scenoje koncertavo kapela „Bijotaičiai“, „Jonis“, Viltė Kirstukaitė, Vaidas Baumila ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras bei solistės Dina Mataitienė ir Edita Bodrovaitė.

Savaitgalį vykę festivalio renginiai dar kartą patvirtino, kad Bijotai vienareikšmiškai yra verti Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardo. O pats Bijotų dvaro festivalis per ketverius metus taip stipriai išaugo, jog nė kiek nenusileidžia kitiems Lietuvoje vykstantiems panašiems renginiams.
Kitas Bijotų dvaro festivalio koncertas – rugpjūčio 7 d., sekmadienį, po Sumos Šv. Mišių, Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje – Evelina Sašenko, Paulius Zdanavičius ir Martynas Lukoševičius.

Nuotrauka
knygos pristatymas
Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje vyko smagus susitikimas su televizijos laidų vedėja, žurnaliste Živile Kropaite-Basiule ir jos knygos „#fainiausiapasaulymočiutė“ pristatymas. Moteris savo močiutės, kuri buvo partizanų ryšininkė, politinė kalinė ir tremtinė, istoriją pasakoja iš nepriklausomoje Lietuvoje išaugusio žmogaus perspektyvos.
Nuotrauka
moliugai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-10-04
Jau tradiciškai, spalio 14 ir 15 d. Švėkšnoje netrūks įspūdingų moliūgų. Šiais metais festivalis kviečia su turininga kultūrine programa, taip pat Švėkšnos dvaro parke vyks lazerių instaliacijos. Visi organizuojami renginiai bus nemokami. O dalyvaujant ekskursijose bei edukacinėse programose – būtina registracija.
Nuotrauka
kulturos centras
Tauragės Švč. Trejybės parapijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-10-02
Spalio 1-ąją, minint Tarptautinę muzikos dieną, jau devintąjį kartą kviesta pagerbti tuos žmones, kurie per šiuos metus labiausiai prisidėjo prie kultūrinio vyksmo.
Nuotrauka
aikste
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-30
Šią savaitę Tauragėje gausu įvairių renginių – šiandien vyks nemokamas renginys, kuriame koncertuos Eurovizijoje atsovavusi Lietuvai atlikėja Monika Liu, vyks meno kolektyvų koncertas. Bibliotekose bus nemažai knygų pristatymų bei lankytinų parodų.
Nuotrauka
kvietimas
Įkelta:
2022-09-30
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ antrus metus iš eilės kviečia meno entuziastus ir profesionalus jungtis į fotografijos plenerą „Fotografika“.
Nuotrauka
kulturos rumai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-29
Vadinamajam šeimų gynimo maršui himną parašęs dainininkas Romas Dambrauskas spalio pradžioje ketina koncertuoti Tauragės kultūros rūmuose, tačiau bilietus žmonės perka vangiai. Dėl sąsajų su prieštaringai vertinamo judėjimo nariais, pasišovusiais nuversti Seimą ir Vyriausybę, atlikėją vis dažniau lydi ne gerbėjai, o kritikai. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius sako, kad jeigu galėtų, „maršistų“ dainiui koncertuoti neleistų. 
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2022-09-29
Kviečiama pažvelgti į nuaidėjusio VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ fotografijų parodą šių dviejų fotografų akimis ir prisiminti įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
plakatas
Įkelta:
2022-09-29
Rugsėjo 30 d. nuo 13 val. Tauragės bendruomenių namuose vyks Keliaujančių jaunimo metų renginys. Diskusijos, interaktyvios veiklos, pažintis su regiono jaunimo organizacijomis ir įvairiausios pramogos – visa tai lauks renginio dalyvių bei jaunimo ir su jaunimu dirbančių asmenų. Taip pat, renginio metu, vyks konferencija, skirta su jaunimu dirbantiems specialistams.
Nuotrauka
treciojo amziaus universitetas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-28
Trečiadienį Tauragės kultūros rūmuose paminėta Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų pradžios šventė. Nors mokslo metai jau įsibėgėję ir įvairios veiklos jau vyksta, norėta susiburti į jaukų pasisėdėjimą. Šiemet į mokslus žengia apie 160 TAU studentų.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo bendruomenės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Adakavo bendruomenėje surengta šventė „Atverk duris, kaimyne“, kurios metu ne tik šokta, dainuota, ragautas Skaudvilės kulinarinis paveldas – kleckai „Im i met“, bet ir pristatyta kompaktinė plokštelė, o Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojai turėjo galimybę pasiklausyti garsiai skaitomų knygų.
Nuotrauka
lomiai
Lomių bibliotekos archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-27
Lomių kaimo bibliotekoje senokai gimė tradicija organizuoti jaunųjų skaitytojų, kurių dauguma yra vaikų dienos centro ugdytiniai, nakvynę bibliotekoje. Savaitgalio pavakarę gausus būrys mergaičių ir berniukų su miegmaišiais ir kitais reikmenimis traukė nakvynėn.
Nuotrauka
minejimas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Penktadienio vakarą prie Tauragės kultūros centro susirinko tauragiškiai ir menininkai, jautriai prisiminę kadaise Tauragėje gyvenusius žydus, kurių gyvybes pasiglemžė holokaustas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-09-23
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre šiandien, 16 val. atidaryta Reginos ir Prano Poškų jubiliejinė šiaudelių aplikacijų ir popieriaus kūrinių kvilingo technika paroda.
Nuotrauka
vaitimenai
Bendruomenės „Vaitimėnų šilas“ feisbuko paskyros nuotraukos
Įkelta:
2022-09-22
Vaitimėnuose nuo seno rugsėjį švenčiami Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai, kai sueina kaimynai, suvažiuoja ten gimę ir augę žmonės, visi, kam brangus šis kraštas. Bendruomenė kasmet kartu su atlaidais švenčia ir tradicinę kraštiečių šventę „Į gimtinę sugrįžtu“. Šiemet kartu paminėta ir bendruomenės 10 metų sukaktis. 
Nuotrauka
zemelapis
TKM nuotraukos
Įkelta:
2022-09-22
Europos paveldo dienų metu visuomenei pristatytas 1930 metų restauruotas miesto žemėlapis. Ranka braižytame Tauragės plane matomi senieji gatvių pavadinimai, jų išsidėstymas, miesto užstatymas, svarbesni objektai, būsimasis pramonės rajonas, senųjų kapinių išplanavimas ir kita. Pasak muziejininkų, žemėlapis buvo itin prastos būklės, tad jį teko restauruoti.
Nuotrauka
stragute zygis
Stragutės kaimo bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-20
Pirmadienį startavo viešas balsavimas, kurio metu Lietuvos žmonės kviečiami išreikšti savo pilietinę valią balsuojant už, jų manymu, labiausiai nusipelniusias projekto „Lietuvos galia“ iniciatyvas kategorijose „Stiprios“, „Teisingos“, „Žalios“ ir „Inovatyvios“ . Iš viso Tauragės rajone registruotos 8 iniciatyvos. Konkurso laureatai bus apdovanoti gruodžio 3 dieną iškilmingos ceremonijos metu.
Nuotrauka
jovarai
Bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-20
Vienas geriausių būdų suburti bendruomenę – keliauti drauge. Tauragės Jovarų bendruomenės nariai susiruošė į pažintinę kelionę po Aukštaitiją – vieną gražiausių Lietuvos regionų, garsėjančiu ežerais, upeliais, miškais ir kalvomis apjuostu kraštovaizdžiu, natūralia gamta.
Nuotrauka
gaizauskas
Juozo Gaižausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilyje. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika, o rugsėjis skiriamas teatrui.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-19
Ketvirtadienio vakarą Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Skaitymai ant laiptų“ su poete Lina Buividavičiūte. Autorė renginio metu pristatė savo poezijos knygą „Tamsieji amžiai“.
Nuotrauka
taurage
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-16
Šiandien prasideda Europos judumo savaitė ir Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisijungti prie judumo kampanijos bei rinkti žingsnius, kurie kampanijos pabaigoje virs medžiais.
Nuotrauka
skaitymas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2022-09-15
Skaitymo skatinimo akcija „Vasara su knyga“ šiemet pasiekė skaitymo rekordą. Lietuvos viešosios bibliotekos įkvėpti knygų magijos šią vasarą paskatino per 30 tūkst. žmonių. Skelbiama, kad viena aktyviausių skaitymo iššūkio bibliotekų šiemet tapo Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka. Pasak Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Laimos Bajoraitės, koordinavusios šį projektą, Tauragės rajono skaitytojai šiemet perskaitė 7821 knygą, iššūkį įveikė 1320 skaitytojų, o mėgstamiausiomis knygomis tapo Džeko Londono „Baltoji iltis“, Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“, Justino  Marcinkevičiaus „Grybų karas“.