Susidūrę su onkologine liga vieni puola į neviltį ir pasiduoda, kiti imasi veiksmų ir neretai laimi. Diena, kai išgirstama diagnozė, kai iš po kojų ima slysti žemė ne tik pačiam ligoniui, bet ir jo artimiesiems, kai smegenys išsprogdinamos vieninteliu žodžiu „vėžys“, neretai tampa tuo lūžio tašku, kuris padalina gyvenimą iki ir po. Jei pavyksta paimti save į rankas, jei neišsigąstama diagnozės, pradedama ieškoti atsakymų, pagalbos ir kelių, padėsiančių pasveikti. Apie kelią nuo diagnozės iki pasveikimo tauragiškiai turės progą išgirsti jau visai greitai. Gruodžio 2 dieną Kultūros rūmuose visas pusdienis bus skirtas dviem išskirtiniams renginiams – vyks praktinis renginys pacientams ir jų artimiesiems bei visiems, besidomintiems savo sveikata, o vakarop tauragiškiai kviečiami į unikalų premjerinį meno terapijos spektaklį „NenuGALĖTIeji“.
Tačiau apie viską iš pradžių. Visame pasaulyje žinoma „Lions“ organizacija bendradarbiauja su „Global HOPE“ iniciatyva, siekdama pagelbėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. „Lions“ nariai gelbsti šeimoms, kurios dėl vėžiu sergančių vaikų patiria didžiulę socialinę, ekonominę ir emocinę naštą. Tauragės „Lions“ klubas taip pat nutarė prisidėti prie šios iniciatyvos ir organizuoja paramos vakarą, kurio metu bus renkamos lėšos onkologinėmis ligomis sergantiems Tauragės vaikams. Šiuo metu vyksta konsultacijos su medikais, kam tokia parama labiausiai reikalinga.
Tauragės „Lions“ klubo prezidentė Lijana Zinkevičienė sakė, kad onkologinėmis ligomis sergančius vaikus auginančios šeimos neretai būna atsiribojusios, nekalba apie savo vargus ir paramos neprašo. Juk dažnas atvejis, kai tokioje šeimoje reikalinga finansinė parama ne tik gydymui, bet ir išgyvenimui – kas nors ligoniuką turi slaugyti, vežioti pas medikus, tad laiko dirbti ir uždirbti nelabai ir lieka.

– Kviečiame tauragiškius atvykti į nemokamą seminarą, kurį ves Virginijus Šaulys, pacientas, visuomenininkas, meno terapijos spektaklio „NenuGALĖTIeji“ idėjos sumanytojas ir kūrėjas, knygos „Vėžys 24/7“ autorius, o vakare atlikti gerą darbą – nusipirkti bilietą į spektaklį ir taip paaukoti lėšų vaikams, kuriems gijimo kelyje reikia įveikti labai daug kliūčių – sakė L. Zinkevičienė. – Nepasiduokit mintims, kad po spektaklio liks neigiamų emocijų šleifas, galbūt būsite pakylėti?
Ką išgyvena žmogus su tokia diagnoze, bus galima pamatyti premjeriniame meno terapijos spektaklyje „NenuGALĖTIeji“. „NenuGALĖTIeji“ – ne pjesė, o tikri išgyventų istorijų pasakojimai. Juose pilna meilės, neapykantos, svajonių, praradimų bei vilties šauksmo. Visko, kas labai artima ir suprantama kiekvienam žmogui.
Pakalbintas spektaklio idėjos autorius ir seminaro „Penki pojūčiai sergant vėžiu“ lektorius V. Šaulys, pats išgirdęs onkologinę diagnozę prieš devynerius metus, sakė norįs per savo ir kitų ligonių patirtį papasakoti, ką išgyvena žmogus su tokia diagnoze.
Pasak V. Šaulio, spektaklio istorijos ne iš piršto laužtos, tai realių žmonių, realių ligonių kelias, išgyvenimai, emocijos, patirtis, viltis. Profesionalų dėka tos istorijos „įvilktos“ į meno rūbą, parenkant muziką, šviesas.
– Su kiekvienu ligoniu buvo kalbėta po keletą valandų, rašomas tekstas, pritaikoma muzika. Vėliau, ligonis, „padovanojęs“ savo istoriją spektakliui, buvo kviečiamas įvertinti, kritikuoti, keisti, išsakyti pastabas jau scenoje vaidinantiems aktoriams, – prisiminė V. Šaulys. – Tai buvo titaniškas darbas, nes emociškai labai svarbi kiekviena smulkmena. Kiekvienas pacientas tapo režisieriumi.

Anot V. Šaulio, nors „NenuGALĖTIeji“ šalies scenose jau pristatyti prieš keletą metų. Tauragėje rodomas spektaklis bus premjerinis, nes jis atnaujintas – jo siužete atsirado vaiko, sergančio vėžiu, epizodas: vaiko tėvų išgyvenimai ir viltys... Tai drąsu ir empatiška.
– Patikėkit, neretai onkologinę diagnozę artimieji išgyvena sunkiau nei pats ligonis, – sakė V. Šaulys.
Rašyti ir kalbėti apie tai, kas vyks gruodžio 2-ją Tauragės kultūros rūmuose, būtų galima labai ilgai, tačiau tai nepadės nei suprasti onkologinio ligonio išgyvenimų, nei padės jam materialiai. Gal verčiau imti ir ateiti 13 val. į seminarą „Penki pojūčiai sergant vėžiu“, o 18 val. nusipirkti bilietą ir ateiti į spektaklį, kurio metu žiūrovas tapatina save su tuo, ką mato bei patiria renginio metu. Tapatinasi net ir tas žiūrovas, kuris neserga sunkia liga ar savo aplinkoje neturi onkologinių ligonių, nes visi šie išgyvenimai – bendražmogiški. Tikros, atviros ir jautrios istorijos kuria ypatingą atmosferą, iš scenos sklinda nepaprasta energetika. Kiekvienas iš istorijų pasiima tai, kas jį jaudina tuo metu. Dažnai žiūrovas sutapatina savo patirtis su scenoje aktorių išreikštais emocingais išgyvenimais.

Belieka priminti, kad visos lėšos už parduotus bilietus ir paaukotos labdaros renginio metu bus skirtos onkologine liga sergantiems Tauragės vaikams. Praskaidrinkime artėjančias šventes savo gerais darbais.
Bilietus galima įsigyti bilietai.lt arba Kultūros centro kasoje.