Kamilė ir Martyna norėtų klausyti savo širdies ir mokytis to, kas patinka – dainavimo
Įkelta:
2023-12-07
Nuotrauka
duetas
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Kamilė ir Martyna

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.

Susipažino mokykloje

Kamilė ir Martyna mokosi Žalgirių gimnazijoje, pasak jų, jos tik šiemet pateko į tą pačią klasę, kadangi mokykloje pasirinko mokytis vienodus dalykus, o susipažino pradėjusios lankyti gimnaziją. 

– Iš tiesų jau ir anksčiau žinojome viena apie kitą, bet mums niekada neteko bendrauti. Susidraugavome atėjusios mokytis į Žalgirių gimnaziją. Mokytoja Edita Bartkienė mus pasikvietė į muzikos būrelį, taip ir užsimezgė mūsų draugystė. Mokytoja ir pasiūlė dainuoti duetu, – apie pažintį pasakojo Martyna.

Kamilė pridūrė, kad jų muzikos mokytoja vadovauja ir „Jūros“ ansambliui. Merginos duetu dainuoja ir šiame ansamblyje – Kamilė prisijungė pirmiau, o vėliau prikalbino ir Martyną. 

Pokalbyje dalyvavusi Kamilės mama Vitalija Šlepavičienė pasakojo apie merginų visuomeninę veiklą: abi dalyvauja įvairiuose projektuose, prisideda organizuojant vasaros stovyklas, gieda bažnyčios chore, tikriausiai bus pakviestos į planuojamą Šaulių sąjungos šventę. 

„Žalioj stotelėje“

Kamilė prisiminė, kad abi nuo pirmos klasės dainuoja mokyklų šventėse. 

– Neseniai pavaduotoja prašė manęs ir Martynos po pamokos užeiti – pasiūlė paskutinę savaitę prieš šventes per ilgąsias pertraukas padainuoti. Aktyviai dalyvaujame gimnazijos renginiuose, dažnai esame kviečiamos, pavyzdžiui, į Rugsėjo 1-osios šventes, dvyliktokų išleistuves. Realiai visose šventėse dalyvaujame, – pasakojo K. Šlepavičiūtė. 

Martyna prisiminė, kad duetas ir susikūrė devintoje klasėje ruošiantis Žalgirių gimnazijos 50-mečiui. 

– Tada ir kilo mintis dainuoti duetu. Daina „Žalioj stotelėje“ jau tapo mūsų „firmine“ daina, būtent ją ir dainavome gimnazijos gimtadienio šventėje, o ir vėliau su šia daina ne kartą pasirodėme, – pasakojo Martyna.

Dainuoja nuo mažens

Duetu dainuojančios merginos dainuoti pamėgo dar būdamos mažos.

– Su mama eidavau į bažnyčios chorą nuo mažens, bet pati giedoti pradėjau tik trečioje klasėje. Tada ir gimė meilė muzikai, – kalbėjo Kamilė.

Dainavimas jai taip patiko, kad paprašė mamos užrašyti ją  į Meno mokyklą. 

– Taip ir rutuliojosi, daug dainavimo mokytojų turėjau, o paskui nebepasitikėjau savo dainavimu... Išėjusi iš dainavimo užsiėmimų maniau, kad išvis baigsiu dainavimą, bet gimnazijoje nuomonė pasikeitė, – pasakojo K. Šlepavičiūtė. – Muzikos pamokose atsiskaitinėjome gimnazijos himną, mokytoja, išgirdusi, kaip dainuoju, pakvietė į būrelį.

Kamilė teigė svarsčiusi tik pabandyti, bet vėliau sulaukė kvietimo ir į „Jūros“ ansamblį. 

– Būdama šiame ansamblyje pradėjau labiau savimi pasitikėti, ten aš labiau atsivėriau, atsiskleidžiau, – džiaugėsi Kamilė.

Martyna dainuoti pradėjo kiek anksčiau, dar darželyje, ji lankydavo ir dainavimo būrelį.

– Muzika man visada labai patiko. Kai pradėjau lankyti mokyklą, mama siūlė pradėti lankyti ir Meno mokyklą. Ten mokiausi groti, o besimokydama prisiminiau, kad man seniau patikdavo dainuoti. Netgi susiradau mokytoją, pas kurią mokiausi seniau, ir pradėjau lankyti dainavimo būrelį, – pasakojo M. Juozupaitytė. 

Vėliau, pasak Martynos, prasidėjo karantinas ir tiek daug dainavimo jos gyvenime nebebuvo. Jis sugrįžo pradėjus mokytis gimnazijoje. Ją irgi pastebėjo mokytoja E. Bartkienė ir pakvietė lankyti būrelį. 

Ruošiasi konkursui

Merginos laiko veltui nešvaisto – ruošiasi „Dainų dainelės“ konkursui, renkasi dainas bei repetuoja.

– Tai, manau, vienas rimtesnių konkursų. Labai intensyviai ruošiamės jam, berods, jau sausio mėnesį vyks perklausos, – teigė Kamilė.

Martyna pasakojo, kad jai tai nebus pirmasis konkursas, yra dalyvavusi juose ir anksčiau, tačiau ne kaip solistė, o su būrelio, kurį lankė, nariais.

Kamilė ir Martyna šiemet konkurse dalyvaus kaip solistės.

– Mokytoja patarė jėgas išbandyti po vieną, – teigė Kamilė.

Norėtų studijuoti muziką

Paklaustos apie planus baigus gimnaziją, abi svarsto, kad norėtų klausyti savo širdies ir mokytis to, kas patinka labiausiai, – dainavimo.

– Iš tiesų šis klausimas dabar yra didžiausias mano galvos skausmas... Mane labai traukia muzika, norėčiau mokytis operinio dainavimo, bet nežinau, labai slidi ši profesija ir atrodo kiek rizikinga studijuoti menus. Bet, kaip mano mama sako, iššvaistyti savo talentą – nuodėmė, jeigu turi tai ir dalinkis juo, – kalbėjo Kamilė. 

Vis dėlto ji pripažino jau antrus metus svarstanti ir apie lietuvių filologijos studijas. Sako iki galo dar neapsisprendusi:

– Tikrai neužmirštu minties studijuoti dainavimą ir tapti profesionalia dainininke, o jeigu ir nepavyktų, tikrai dainavimas lydės mane visą gyvenimą ir tiesiog būtų kaip hobis, – mintimis dalijosi K. Šlepavičiūtė.

Martyna irgi teigė svajojanti gyvenimą sieti su dainavimu.

– Norėčiau įstoti į džiazinį dainavimą. Nežinau, kaip viskas susiklostys, bet tai būtų mano didžiausios svajonės išsipildymas. Dar vienas noras – renginių inžinerija, tik šiek tiek atbaido tai, kad studijos vyksta Vilniuje, bet labiau vis tiek norėtųsi mokytis ko nors susijusio su dainavimu, – abejonėmis dalijosi Martyna.

Mėgsta klasiką

Galbūt retas jaunuolis drįstų prisipažinti mėgstąs klasikinę muziką, tačiau kalbintos merginos sako, kad joms ši muzika labai patinka, o Kamilė labai domisi muzikos istorija.

– Vienu laikotarpiu man labai patiko klausytis klasikinės muzikos, pavyzdžiui, Vivaldžio „Metų laikų“, Mocarto. Kai mokiausi Tauragės meno mokykloje, labai patiko muzikos istorija, o jeigu be klasikos, tai dar mėgstu populiariąją muziką, – kalbėjo Kamilė.

Ji teigė mėgstanti klausytis britų atlikėjos Adelės, tačiau nedrįstanti į ją lygiuotis.

Martyna pasakojo, kad jos muzika varijuoja nuo roko iki klasikinės.

– Sunkiojo roko galbūt nesiklausau, bet 1990, 1980 metų kūrinius mėgstu, labai „skaniai“ skamba, – neslėpe M. Juozupaitytė.

Ji teigė mėgstanti lietuvių dainininkę Gabrielę Vilkickytę:

– Man svarbu dainos žodžiai. Kai dainuoju, man labai svarbu, kad žodžiai turėtų prasmę, nebūtų bet kaip sudėlioti. Vilkickytės dainose man patinka žodžiai – atrodo, kad iš savo gyvenimo paima ir viską sudėlioja į eiles.

Nuotrauka
nuotrauka
Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“. 
Nuotrauka
genutes spektaklis
Genovaitės Urmonaitės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-02
Ak, tos tradicijos! Kaip įsiveržė 2005-aisiais su spektakliu Žemaitės „Trys mylimos“ į Jūros gatvėje stovinčią Košių sodybą, taip ir nerimsta... „Okupuotos“ buvo Agutės ir Zenono Radvilų, Rimutės ir Vaclovo Karbauskių, Danguolės ir Raimondo Ramanauskų, Petro Dedūros sodybos. Ir vis su naujom premjerom, su kokia nors vakaro staigmena, gausa žiūrovų ir visiškai neliūdint, kad baigiasi vasara.