10 idėjų, ką veikti namuose visai šeimai
Įkelta:
2023-02-21
Nuotrauka
delione

Šeimos laikas yra labai svarbus – kaip kitaip sukurtume tvirtus tarpusavio ryšius ir gražius prisiminimus su šiais mums svarbiais žmonėmis? Ne veltui daug kas trokšta daugiau laiko leisti su šeima. Tačiau dėl įtemptos dienotvarkės ir mūsų kasdienybę vis labiau užvaldančių technologijų kartais gali būti sudėtinga rasti smagios ir prasmingos veiklos šeimai kartu. Visgi yra daug įvairių įdomių veiklų namuose, kurioms nereikia kažkokių ypatingų išlaidų ar daiktų. Šiame straipsnyje tokias veiklas aptarsime ir tikimės, kad bent vieną idėją ir įgyvendinsite!

Stalo ir kiti žaidimai visai šeimai

Žaidimai visada yra smagus būdas šeimai kartu praleisti laiką. Be to, jie atitraukia mus nuo ekranų, į kuriuos per daug žiūrėti negerai akims. Pirmiausia turime paminėti stalo žaidimus – jie lavina įvairius įgūdžius, skatina komandinį darbą, juos galite žaisti ne vieną kartą. Yra įvairių stalo žaidimų įvairiems amžiams ir skoniams. Tik nepamirškite rinkdamiesi naują stalo žaidimą atkreipti dėmesį į rekomenduojamą amžių, kad vaikams žaidimas nebūtų per sunkus!

Tačiau galite kartu su šeima žaisti ne tik stalo žaidimus: pabandykite šaradas, įkūnyti įvairius personažus, atpažinti niūniuojamą melodiją ar turimą omenyje daiktą, patikrinti vienas kitų žinias ir taip toliau. Vienintelė riba yra jūsų vaizduotė!

Filmų vakarai

Kas nemėgsta gero filmo? Suplanuokite šeimyninį filmų vakarą ir smagiai praleiskite laiką kartu. Be to, tai labai naudinga siekiant sustiprinti tarpusavio ryšius, kadangi filmus galite aptarti, sužinoti vienas kito nuomonę, vertybes. Ir toks vakaras nieko nekainuoja, nebent kažkiek išleisite spragėsiams! O jei norite, kad filmų vakaras būtų naudingesnis, išsirinkite skatinantį susimąstyti ar net dokumentinį filmą.

Maisto gaminimas kartu

Maisto gaminimas ir kepimas kartu gali būti smagus, skanus ir naudingas būdas praleisti laiką su šeima. Juk maisto reikia visada, o gaminti kartu smagiau nei vienam. O ir vaikai išmoks gyvenime labai praversiančių įgūdžių. Be to, gaminant yra daug laiko šnekėtis, šitaip sustiprinant tarpusavio ryšį ir kuriant smagius prisiminimus.

Kaip užtikrinti, kad gaminti būtų smagu? Svarbiausia išsirinkti receptą, prie kurio ir visi galėtų prisidėti, ir kuris visiems būtų skanus. Taip pat užtikrinkite, kad turite visus reikiamus ingredientus, kad niekam nereikėtų bėgti į parduotuvę paskutinę minutę.

Rankdarbiai ir projektai vaikams bei suaugusiesiems

Rankdarbiai yra smagi ir lavinanti veikla, kuria gali mėgautis visa šeima. Galite imtis daugybės projektų – nuo paprastų popieriaus dirbinių iki sudėtingesnių medžio apdirbimo projektų. Tiesiog išsirinkite projektą, kuris atitiktų kiekvieno sugebėjimus, ir leiskite pasireikšti kūrybiškumui. Nesvarbu, ar gaminsite namines žvakes, kursite albumą ar statysite inkilėlį, kartu dirbdami ties projektu tikrai patirsite daug džiaugsmo.

Jeigu inkilėlis skamba sudėtingai, užsiimkite įvairiais meniniais projektais. Tam tereikia turėti dailės reikmenų ir idėjų: galite tapyti, piešti, lipdyti ir daug daugiau!

Treniruotės namuose

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Bet tikrai nebūtina eiti į sporto salę, galite puikiai sportuoti ir namie. Ši veikla tikrai bus naudinga visiems. Žinoma, rinkdamiesi pratimus atsižvelkite į visos šeimos gebėjimus, kad niekam nebūtų per sunku.

O pratimus galite atlikti įvairius, pavyzdžiui HIIT treniruotės aktyvina širdies ritmą ir taip gerina sveikatą. Pilateso ir jogos pratimai naudingesni mankštinant įvairius raumenis. Kad būtų smagiau, galite varžytis, tarkim, kas padarys daugiau atsispaudimų ar ilgiau išlaikys „lentą“ – bet tik jeigu visų gebėjimai yra panašūs, kitaip varžybos gali būti nesąžiningos. Taip pat galite šokti pagal vaizdo įrašą ir muziką arba žaisti įvairius sportinius žaidimus – svarbiausia judėti!

Virtualios ekskursijos ir mokymasis internetu

Šiais laikais galite keliauti po pasaulį neišėję iš namų. Galite virtualiai aplankyti muziejų, zoologijos sodą ar akvariumą, tiesiog patogiai įsitaisę ant sofutės. Be to, turėdami tiek daug internetinių išteklių, galite mokytis ir tyrinėti įvairius dalykus kiek tik širdis geidžia. Pavyzdžiui, kartu įsijungti internetines pamokas, pradedant maisto gaminimu ir baigiant programavimu – šitaip visa šeima išmoks naujų įgūdžių. Žinoma, svarbu atsižvelgti, kad pamokos būtų suprantamos visiems šeimos nariams.

Namų tobulinimo projektai

Dažniausiai namie visada galima kažką patobulinti. Tik dažnai mes tai atidėliojame... Tad kodėl nesiėmus namų tobulinimo projekto visai šeimai? Galite perdažyti kambarius, perstumdyti baldus, susitvarkyti spintą, peržiūrėti visus daiktus ir atsikratyti nereikalingų. Ši veikla labai naudinga, nes taip pagražinami namai, o gražiuose, tvarkinguose namuose iškart smagiau būti. Dirbant taip pat yra daug laiko šnekėtis ir geriau pažinti vienas kitą. O jeigu manote, kad tai vis tiek per daug nuobodu, sugalvokite kokias varžybas ir galbūt net prizus, pavyzdžiui, kas per sutartą laiką išmes daugiau nereikalingų daiktų!

Veikla lauke

Nebūtina kažkur toli važiuoti, kad smagiai pabūtumėte – kartais užtenka išeiti tiesiog į kiemą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate nuosavame name, galite kartu su šeima užsiimti sodininkyste. Vaikams tai tikrai naudinga, nes jie gali geriau pažinti augalus, sužinoti, kaip auginamos daržovės. Nedidelį sodelį galite susikurti ir bute! Tam tereikia noro ir šiek tiek laiko bei pastangų.

O jei sodininkystė netraukia, galite tiesiog išeiti pasivaikščioti, parke surengti pikniką. Lauke taip pat galite žaisti įvairius sportinius žaidimus: mėtyti ar spardyti kamuolį, žaisti badmintoną ar tenisą. Fizinė veikla naudinga visiems – be to, kartu praleisite laiką ir turėsite gražių prisiminimų.

Knygų klubas

Pagaliau, norėtumėte paminėti knygas – juk knygose slypi ištisi pasauliai, į kuriuos galima nukeliauti verčiant puslapius. Skaitymas taip pat yra labai naudingas ne vienu aspektu: tai praplečia žinias, pagerina kalbos įgūdžius, ugdo fantaziją kūrybiškumą ir net gali sumažinti stresą. Tad ugdykite skaitymo įprotį visi kartu, kaip šeima! Pavyzdžiui, sukurdami savo nuosavą knygų klubą. Išsirinkite knygą, ją visi skaitykite, tada aptarkite. Šitaip geriau pažinsite vieną kitą ir sustiprinsite ryšį.

Tikimės, kad idėjos pagelbės ir linkime gerai praleisti laiką kartu!

Užs. Nr. 17

Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
prieš 4 valandas
Lauko žaidimai yra esminė vaikystės dalis, kuri skatina kūrybiškumą, fizinį aktyvumą ir socialinius įgūdžius. Lauko žaislai padeda vaikams smagiai leisti laiką lauke, tyrinėti aplinką ir lavinti svarbius įgūdžius. Šiame straipsnyje aptarsime populiariausius lauko žaislus vaikams ir jų teikiamą naudą.
Nuotrauka
game
Įkelta:
2024-06-10
Lažybos su draugais – puikus pasirinkimas, kai norisi ir gero laiko, ir azarto, ir kažko naujo. Tai gali būti puiki proga linksmai praleisti laiką ir geriau pažinti savo draugų asmenybę.
Nuotrauka
gėlės
Įkelta:
2024-06-10
Gėlės į namus pristatymo paslauga yra ypatingas būdas parodyti meilę ir dėmesį savo artimiesiems ir draugams. Tai yra puiki galimybė nustebinti, išreikšti jausmus ir suteikti džiaugsmą ne tik per šventes, bet ir kasdienybėje. Žmonės dažnai renkasi šią paslaugą dėl jos patogumo, patikimumo ir emocinės vertės. Istorijos ir atsiliepimai iš tų, kurie pasinaudojo gėlių pristatymo paslauga iš  https://www.geliufeja.lt/ , rodo, kad tai yra nepakeičiama dovana, kuri sukelia šypseną ir šilumą.
Nuotrauka
gydytojas
Įkelta:
2024-06-07
Gyvenimas po traumos gali tapti sudėtingas ir iššūkių kupinas. Nuo fizinių sužalojimų iki emocinių sunkumų – traumų pasekmės gali paveikti kiekvieną gyvenimo sritį. Tačiau yra veiksmingas būdas padėti žmonėms atsigauti ir grįžti į normalų gyvenimą – tai ergoterapija. Štai penkios pagrindinės priežastys, kodėl reikėtų rinktis ergoterapiją po traumos.
Nuotrauka
veidas
Įkelta:
2024-06-06
Ką dažniausiai pastebime veide ir kas greičiausiai padeda susidaryti bendrą įspūdį? Galbūt atsakymas jus nustebins, bet vienas svarbiausių veido bruožų yra antakiai. Jie tarytum „įrėmina“ veidą, suteikia jam gyvybingumo, grakštumo ir išraiškingumo bei gali iš esmės pakeisti išvaizdą. Tinkamai suformuoti ir prižiūrimi antakiai gali norima kryptimi pabrėžti veido bruožus ir netgi užmaskuoti tam tikrus trūkumus.
Nuotrauka
internetas
Įkelta:
2024-06-05
Ieškote greitai veikiančio, dideliu pralaidumu pasižyminčio interneto įvairiems savo naršymo poreikiams? Metas išbandyti privalumus, kuriais pasižymi šviesolaidinis internetas, specialiai pritaikytas patogiam naršymui. Su šviesolaidiniu internetu galėsite pasiekti reikiamus duomenis virtualioje erdvėje, patogiai naršyti kone visoje Lietuvos teritorijoje, taip pat užsienyje.
Nuotrauka
žoliapjove
Įkelta:
2024-06-04
Sodininkystė – tai ne tik pomėgis ar būdas praleisti laiką, bet ir gyvenimo būdas, kuris reikalauja nemažai laiko, pastangų ir žinių. Tradiciškai vejos priežiūra buvo laikoma viena iš sudėtingiausių sodininkystės užduočių, ypač jei reikia prižiūrėti didesnius plotus. Tačiau technologijų pažanga ir modernių įrankių, tokių kaip traktoriukas žoliapjovė, atsiradimas keičia mūsų požiūrį į sodininkystę ir vejos priežiūrą. Šis straipsnis aptars, kaip traktoriukas žoliapjovė keičia sodininkystės kultūrą ir kokie yra pagrindiniai šios inovacijos privalumai.
Nuotrauka
basutės
Įkelta:
2024-06-03
Atidarius basučių sezoną, derėtų pasirūpinti ne tik nauja pora ar dviem, bet ir pėdų grožių bei būkle. Kartais rodos, net ir naudojant įvairiausius kremus, pėdos vis tiek lieka suskirdusios, šiurkščios, sausos. Iš užsidegimo turėti kuo įmanoma švelnesnes pėdas, pamirštame paprasčiausius dalykus, padedančius pasiekti šio tikslo. Pasidomėkime keletu veiksmingiausių būdų, kaip pasirūpinti pėdomis šiuo šiltuoju sezonu.
Nuotrauka
dovana
Įkelta:
2024-06-03
Kiekvienas, kas kada nors kraustėsi į naujus namus, žino, kiek daug laiko, pastangų ir finansinių išteklių šis procesas gali pareikalauti. Naujakuriai dažnai jaučia tiek džiaugsmą, tiek stresą, tad praktiška dovana gali būti puikus būdas parodyti dėmesį ir palengvinti įsikūrimą naujame būste, tačiau ką padovanoti, kad dovana būtų tikrai naudinga ir funkcionali? Štai keletas idėjų, kurios padės išsirinkti tinkamą dovaną naujakuriams.
Nuotrauka
tapetai
Įkelta:
2024-05-31
Laukiate gimstančio vaikelio? Kai ruošiatės naujausio savo šeimos nario atvykimui, natūralu, kad norite užtikrinti, kad namai būtų saugi, patogi ir svetinga jūsų mažyliui aplinka. Tačiau, kad ruošti būtų lengviau ir paprasčiau, pristatome jums penkis patarimus, kurie padės paruošti namus būsimai tėvystės kelionei.
Nuotrauka
kortos
Įkelta:
2024-05-31
Kortų žaidimai yra ne tik puikus būdas praleisti laiką, bet ir puiki priemonė bendrauti bei stiprinti socialinius ryšius. Jie gali būti žaidžiami bet kokio amžiaus žmonių, įvairiose vietose ir progomis – nuo šeimos vakarų namuose iki draugų susibūrimų ar net oficialių turnyrų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl kortų žaidimai yra tokie populiarūs, kokios yra jų pramoginės ir socialinės naudos, ir kokie yra populiariausi kortų žaidimai, kuriuos galite išbandyti.
Nuotrauka
irankiai
Įkelta:
2024-05-31
Jeigu šiuo metu planuojate naują statybos projektą ir didžiąją dalį darbų ketinate atlikti patys, tikriausiai svarstote, kas labiau apsimoka: pirkti įrangą ar nuomotis. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali – viskas priklauso nuo resursų ir būsimų darbų pobūdžio. Vis dėlto, jeigu užduotys nereikalauja nuolatinio technikos naudojimo, įrankių nuoma – išties vertas dėmesio pasirinkimas. Šiame straipsnyje kviečiame drauge aptarti pagrindinius nuomos privalumus.
Nuotrauka
pinigai
Įkelta:
2024-05-30
Kredito reitingai atlieka labai svarbų vaidmenį finansinėse operacijose, atspindintys asmens kreditingumą, pagrįstą įvairiais finansiniais veiksmais. Veiksniai, turintys įtakos kredito reitingams, yra mokėjimų savalaikiškumas, perneštos skolos suma, kredito istorijos trukmė, naujos kredito užklausos ir panaudoto kredito rūšys. Pavėluoti mokėjimai, didelis skolų lygis ir dažnos kredito užklausos gali neigiamai paveikti kredito balus ir sumažinti asmens kredito reitingą. Reguliariai stebint savo kredito istoriją, galima gauti įžvalgų apie jų kredito reitingą ir bendrą finansinę būklę.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-29
Tyrimai rodo, kad saugumo jausmas darbe, kurį užtikrina sąžiningai mokamas atlyginimas, plačios karjeros galimybės ir pozityvi aplinka, tiesiogiai prisideda prie didesnės darbuotojų motyvacijos ir pasitenkinimo darbu. Stabiliai ir užtikrintai besijaučiantys kolektyvo nariai yra lojalesni bei geriau atlieka savo kasdienes užduotis. Ekspertai pasakoja, kokių veiksmų turėtų imtis darbdaviai, norintys, kad jų darbuotojai jaustųsi saugūs ir užtikrinti.
Nuotrauka
atostosgos
Įkelta:
2024-05-29
Kelionės į įvairias šalis gali ne tik suartinti su mylimuoju, bet ir sukurti neįkainojamus prisiminimus. Nesvarbu, planuojate kasmetines atostogas ar norite paminėti svarbią datą, svarbu pasirinkti patinkančią kelionės kryptį. Tad žemiau pasidalinsime 3 atostogų kryptimis, kurios puikiai tinka įsimylėjėlių poroms.
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2024-05-22
Elektros darbai yra būtini visose pramonės šakose ir kasdieniniame gyvenime, siekiant garantuoti elektros įrenginių eksploatacijos saugumą bei efektyvumą. Šiame straipsnyje detalizuojame pagrindines paslaugas ir jų technologines bei saugumo charakteristikas.
Nuotrauka
lagaminas
Įkelta:
2024-05-14
Kelionės yra neatsiejama gyvenimo dalis, o tinkamai pasirinktas lagaminas gali padaryti jūsų kelionę kur kas malonesnę ir patogesnę. Rinkoje yra daugybė lagaminų rūšių, tačiau šiame straipsnyje aptarsime dvi pagrindines kategorijas: dideli lagaminai ir maži rankinio bagažo lagaminai. Kiekvienas iš šių tipų turi savo privalumus ir trūkumus, todėl svarbu suprasti, kada ir kaip juos naudoti.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2024-05-10
Paštu ant ratų vadinami mobilieji laiškininkai vien tik nuo šių metų pradžios atokesnėse gyvenvietėse pašto paslaugas suteikė kone 4 milijonus kartų – apie milijoną kartų kas mėnesį. Šiuo metu mobilieji laiškininkai visoje šalyje aptarnauja apie 650 tūkst. adresų – gyventojams pristato siuntas, prenumeruojamus leidinius, taip pat pensijas bei kitas socialines išmokas.
Nuotrauka
miega
Įkelta:
2024-05-07
Miego kokybei gali daryti įtakos daugybė veiksnių. Vienas iš jų – kokybiška patalynė. Iš esmės, kokybiškam miegui turėtumėte rinktis natūralius patalynės užvalkalus, kurie leidžia orui cirkuliuoti ir pasižymi hipoalerginėmis savybėmis. Šie natūralūs pluoštai yra medvilnė, satinas, flanelė ir kiti.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2024-05-07
„Darbas LIDL? Tai aišku!“ – tokiu šūkiu šiltąjį sezoną pasitinka ir naują darbdavio įvaizdžio pavasario kampaniją pristato prekybos tinklas „Lidl“. Pagrindiniai trys šios kampanijos akcentai – aiškus atlyginimo augimas, aiškios karjeros galimybės ir, aišku, palaikanti komanda. Šeštus metus iš eilės „TOP darbaviu“ išrinkta įmonė nauju šūkiu ragina prie kolektyvo prisijungti palaikančios atmosferos, motyvuojančio atlygio ir augti skatinančio darbo ieškančius būsimus parduotuvės komandos narius: darbuotojus, vadovus ir jų pavaduotojus.  
Nuotrauka
sodas
Įkelta:
2024-05-03
Sodo laistymas iš pažiūros yra lengvai atliekamas ir ne per daug varginantis darbas, tačiau laikui bėgant, ypač jeigu laistoma labai dažnai, tai įgrysta. Laimei, yra sukurta patogi ir efektyvi laistymo įranga, kuri leidžia kasdien sutaupyti laiko ir išvengti vienų ar kitų nepatogumų. Toliau skaitydami atrasite platų sodo laistymo įrangos asortimentą ir galėsite išsirinkti puikia kaina
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Pirmąjį šių metų ketvirtį „Lidl Lietuva“ dirbančių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis siekė 2346,46 eurus ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. „Top Employer 2024 Lietuva“ ir „Top Employer 2024 Europe“ sertifikatus šeštą kartą iš eilės pelniusi įmonė siūlo ne tik aukščiausią atlyginimą rinkoje, bet ir teikia papildomas finansines naudas darbuotojams.
Nuotrauka
buitinė
Įkelta:
2024-04-25
Netinkamas buitinių prietaisų išmetimas gali turėti rimtų pasekmių aplinkai dėl šiuose įrenginiuose esančių pavojingų komponentų. Daugelyje buitinių prietaisų yra medžiagų, tokių kaip švinas, gyvsidabris ir chlorfluorangliavandeniliai, kurios gali būti kenksmingos aplinkai, jei jos netinkamai tvarkomos ir šalinamos. Kai prietaisai neatsargiai išmetami ir patenka į sąvartynus, šios pavojingos medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį ir požeminius vandenis, sukeldamos didelį pavojų ekosistemoms ir žmonių sveikatai. Šių toksiškų komponentų buvimas gali sukelti dirvožemio užteršimą, paveikti augalų gyvenimą ir žemės ūkio produktyvumą, taip pat užteršti vandenį, o tai gali pakenkti vandens organizmams ir pakenkti vandens kokybei.