10 idėjų, ką veikti namuose visai šeimai
Įkelta:
2023-02-21
Nuotrauka
delione

Šeimos laikas yra labai svarbus – kaip kitaip sukurtume tvirtus tarpusavio ryšius ir gražius prisiminimus su šiais mums svarbiais žmonėmis? Ne veltui daug kas trokšta daugiau laiko leisti su šeima. Tačiau dėl įtemptos dienotvarkės ir mūsų kasdienybę vis labiau užvaldančių technologijų kartais gali būti sudėtinga rasti smagios ir prasmingos veiklos šeimai kartu. Visgi yra daug įvairių įdomių veiklų namuose, kurioms nereikia kažkokių ypatingų išlaidų ar daiktų. Šiame straipsnyje tokias veiklas aptarsime ir tikimės, kad bent vieną idėją ir įgyvendinsite!

Stalo ir kiti žaidimai visai šeimai

Žaidimai visada yra smagus būdas šeimai kartu praleisti laiką. Be to, jie atitraukia mus nuo ekranų, į kuriuos per daug žiūrėti negerai akims. Pirmiausia turime paminėti stalo žaidimus – jie lavina įvairius įgūdžius, skatina komandinį darbą, juos galite žaisti ne vieną kartą. Yra įvairių stalo žaidimų įvairiems amžiams ir skoniams. Tik nepamirškite rinkdamiesi naują stalo žaidimą atkreipti dėmesį į rekomenduojamą amžių, kad vaikams žaidimas nebūtų per sunkus!

Tačiau galite kartu su šeima žaisti ne tik stalo žaidimus: pabandykite šaradas, įkūnyti įvairius personažus, atpažinti niūniuojamą melodiją ar turimą omenyje daiktą, patikrinti vienas kitų žinias ir taip toliau. Vienintelė riba yra jūsų vaizduotė!

Filmų vakarai

Kas nemėgsta gero filmo? Suplanuokite šeimyninį filmų vakarą ir smagiai praleiskite laiką kartu. Be to, tai labai naudinga siekiant sustiprinti tarpusavio ryšius, kadangi filmus galite aptarti, sužinoti vienas kito nuomonę, vertybes. Ir toks vakaras nieko nekainuoja, nebent kažkiek išleisite spragėsiams! O jei norite, kad filmų vakaras būtų naudingesnis, išsirinkite skatinantį susimąstyti ar net dokumentinį filmą.

Maisto gaminimas kartu

Maisto gaminimas ir kepimas kartu gali būti smagus, skanus ir naudingas būdas praleisti laiką su šeima. Juk maisto reikia visada, o gaminti kartu smagiau nei vienam. O ir vaikai išmoks gyvenime labai praversiančių įgūdžių. Be to, gaminant yra daug laiko šnekėtis, šitaip sustiprinant tarpusavio ryšį ir kuriant smagius prisiminimus.

Kaip užtikrinti, kad gaminti būtų smagu? Svarbiausia išsirinkti receptą, prie kurio ir visi galėtų prisidėti, ir kuris visiems būtų skanus. Taip pat užtikrinkite, kad turite visus reikiamus ingredientus, kad niekam nereikėtų bėgti į parduotuvę paskutinę minutę.

Rankdarbiai ir projektai vaikams bei suaugusiesiems

Rankdarbiai yra smagi ir lavinanti veikla, kuria gali mėgautis visa šeima. Galite imtis daugybės projektų – nuo paprastų popieriaus dirbinių iki sudėtingesnių medžio apdirbimo projektų. Tiesiog išsirinkite projektą, kuris atitiktų kiekvieno sugebėjimus, ir leiskite pasireikšti kūrybiškumui. Nesvarbu, ar gaminsite namines žvakes, kursite albumą ar statysite inkilėlį, kartu dirbdami ties projektu tikrai patirsite daug džiaugsmo.

Jeigu inkilėlis skamba sudėtingai, užsiimkite įvairiais meniniais projektais. Tam tereikia turėti dailės reikmenų ir idėjų: galite tapyti, piešti, lipdyti ir daug daugiau!

Treniruotės namuose

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Bet tikrai nebūtina eiti į sporto salę, galite puikiai sportuoti ir namie. Ši veikla tikrai bus naudinga visiems. Žinoma, rinkdamiesi pratimus atsižvelkite į visos šeimos gebėjimus, kad niekam nebūtų per sunku.

O pratimus galite atlikti įvairius, pavyzdžiui HIIT treniruotės aktyvina širdies ritmą ir taip gerina sveikatą. Pilateso ir jogos pratimai naudingesni mankštinant įvairius raumenis. Kad būtų smagiau, galite varžytis, tarkim, kas padarys daugiau atsispaudimų ar ilgiau išlaikys „lentą“ – bet tik jeigu visų gebėjimai yra panašūs, kitaip varžybos gali būti nesąžiningos. Taip pat galite šokti pagal vaizdo įrašą ir muziką arba žaisti įvairius sportinius žaidimus – svarbiausia judėti!

Virtualios ekskursijos ir mokymasis internetu

Šiais laikais galite keliauti po pasaulį neišėję iš namų. Galite virtualiai aplankyti muziejų, zoologijos sodą ar akvariumą, tiesiog patogiai įsitaisę ant sofutės. Be to, turėdami tiek daug internetinių išteklių, galite mokytis ir tyrinėti įvairius dalykus kiek tik širdis geidžia. Pavyzdžiui, kartu įsijungti internetines pamokas, pradedant maisto gaminimu ir baigiant programavimu – šitaip visa šeima išmoks naujų įgūdžių. Žinoma, svarbu atsižvelgti, kad pamokos būtų suprantamos visiems šeimos nariams.

Namų tobulinimo projektai

Dažniausiai namie visada galima kažką patobulinti. Tik dažnai mes tai atidėliojame... Tad kodėl nesiėmus namų tobulinimo projekto visai šeimai? Galite perdažyti kambarius, perstumdyti baldus, susitvarkyti spintą, peržiūrėti visus daiktus ir atsikratyti nereikalingų. Ši veikla labai naudinga, nes taip pagražinami namai, o gražiuose, tvarkinguose namuose iškart smagiau būti. Dirbant taip pat yra daug laiko šnekėtis ir geriau pažinti vienas kitą. O jeigu manote, kad tai vis tiek per daug nuobodu, sugalvokite kokias varžybas ir galbūt net prizus, pavyzdžiui, kas per sutartą laiką išmes daugiau nereikalingų daiktų!

Veikla lauke

Nebūtina kažkur toli važiuoti, kad smagiai pabūtumėte – kartais užtenka išeiti tiesiog į kiemą. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate nuosavame name, galite kartu su šeima užsiimti sodininkyste. Vaikams tai tikrai naudinga, nes jie gali geriau pažinti augalus, sužinoti, kaip auginamos daržovės. Nedidelį sodelį galite susikurti ir bute! Tam tereikia noro ir šiek tiek laiko bei pastangų.

O jei sodininkystė netraukia, galite tiesiog išeiti pasivaikščioti, parke surengti pikniką. Lauke taip pat galite žaisti įvairius sportinius žaidimus: mėtyti ar spardyti kamuolį, žaisti badmintoną ar tenisą. Fizinė veikla naudinga visiems – be to, kartu praleisite laiką ir turėsite gražių prisiminimų.

Knygų klubas

Pagaliau, norėtumėte paminėti knygas – juk knygose slypi ištisi pasauliai, į kuriuos galima nukeliauti verčiant puslapius. Skaitymas taip pat yra labai naudingas ne vienu aspektu: tai praplečia žinias, pagerina kalbos įgūdžius, ugdo fantaziją kūrybiškumą ir net gali sumažinti stresą. Tad ugdykite skaitymo įprotį visi kartu, kaip šeima! Pavyzdžiui, sukurdami savo nuosavą knygų klubą. Išsirinkite knygą, ją visi skaitykite, tada aptarkite. Šitaip geriau pažinsite vieną kitą ir sustiprinsite ryšį.

Tikimės, kad idėjos pagelbės ir linkime gerai praleisti laiką kartu!

Užs. Nr. 17

Nuotrauka
APVA
Daugiabučių renovacija Lietuvoje
Įkelta:
prieš 2 valandas
Lietuvoje nuo 2013 metų sparčiai įsibėgėjusi Daugiabučių namų atnaujinimo programa, kurios nauda jau spėjo įsitikinti daugiau nei 3,5 tūkst. daugiabučių gyventojų. Kaip pradėti planuoti ir inicijuoti renovacijos procesus ir kokie pirmieji žingsniai turi būti padaryti?
Nuotrauka
spyna
Įkelta:
2023-06-05
Nerimastingi laikai, kai knygos būdavo deginamos viešai nacių režimo laikais, regis, liko praeityje, tačiau laisvė skaityti yra kontroliuojama iki šių dienų. Šokiruojančios, nepadorios, pernelyg atviros arba tiesiog kupinos mistikos knygos net ir XXI a. yra cenzūruojamos ir slepiamos nuo skaitytojų akių. Todėl kasmet rugsėjo pabaigoje pasaulyje yra minima Uždraustų knygų savaitė – siekiant atkreipti dėmesį į kūrinius, kurie buvo „paimti į nelaisvę“.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-06-02
„Lidl Lietuva“ šiemet švenčia jau 7-ąjį įmonės gimtadienį. Veiklą Lietuvoje 2016 m. pradėjęs „Lidl“ prekybos tinklas į mažmeninės prekybos rinką įnešė nemažai pozityvių pokyčių, vienas kurių – vakarietiškomis vertybėmis pagrįsta darbo kultūra. „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės Sandros Savickienės teigimu, šį darbo „Lidl“ aspektą ypač vertina ilgamečiai įmonės darbuotojai.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-30
„Lidl Lietuva“ pradėjo darbuotojų atranką naujajam logistikos centrui Vilniuje, netoli Lentvario. Bendrovė į savo komandą jau kviečia prisijungti sandėlio grupių vadovus, planuojama, kad kitąmet veiklą pradėsiančiame logistikos centre dirbs apie 200 darbuotojų, užtikrinsiančių kasdienį šviežių prekių pristatymą į „Lidl“ parduotuves.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-29
Profesinė praktika yra neatsiejama studijų dalis, tačiau nemažai studentų susiduria su dilema – daugelis jų studijuodami papildomai uždarbiauja ir praktikos metu nenori prarasti darbo vietos bei gaunamų pajamų. Kai kurios įmonės siūlo sprendimą – ne tik moka atlygį už praktikos laikotarpį, bet ir siūlo pas juos dirbantiems studentams neprarandant darbo vietos atlikti praktiką kituose įmonės skyriuose. Apie tokios sistemos ir bendrai apie praktikos privalumus pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovai.
Nuotrauka
APVA
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) užsakymu parengtas susistemintos medžiagos katalogas, kurio tikslas – supažindinti gyventojus su atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) priemonių pritaikymu daugiabučių modernizavimo projektuose. Kataloge gyventojams suprantamai paaiškinta pagrindinė informacija apie AEI pritaikymą gyvenamuosiuose pastatuose.
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2023-05-23
Darbuotojų įvairovė – svarbus įmonių lyderystės darbo rinkoje bruožas. Personalo valdymo specialistai įsitikinę, kad komandoje puoselėjama įvairovė leidžia visai organizacijai veikti efektyviau ir ugdo darbuotojų pasitikėjimą. Kaip užtikrinti, kad iš skirtingų žmonių suburta komanda būtų vieninga, o kiekvienas jos narys – jaustųsi komfortiškai, pasakoja ekspertai.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-05-19
Top darbdaviu šalyje ir Europoje penktus metus iš eilės išrinkta įmonė „Lidl Lietuva“ savo komandos nariams siūlo plačias tarptautinės karjeros galimybes. Jomis pasinaudojo ir prekybos tinklo darbuotoja Skaistė, kuri yra „Lidl“ komandos narė jau daugiau nei septynerius metus, o šiuo metu dirba centrinėje „Lidl“ būstinėje Vokietijoje bei bendradarbiauja su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių.
Nuotrauka
apva
 APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad šiuo metu galioja du kvietimai, pagal kuriuos gyventojai gali teikti paraiškas ir modernizavę savo gyvenamuosius daugiabučius džiaugtis ne tik sumažėjusiomis šildymo sąskaitomis, bet ir komfortiškesne, sutvarkyta gyvenamąja aplinka. 
Nuotrauka
tele2
Įkelta:
2023-05-15
„Tele2“ išmėgino 5G ryšio galimybes ir užfiksavo mobilaus interneto greičio rekordą savo tinkle – 4,45 Gbps. 5G ryšio paslaugas siūlantis mobiliojo ryšio operatorius tokią greitaveiką pasiekė pirmasis Lietuvoje – bandymo metu buvo pademonstruotos ateities 5G ryšio galimybės.
Nuotrauka
APVA
Konkurso organizatorių nuotrauka
Įkelta:
2023-05-12
Balandžio 7–27 d. gyventojai galėjo dalyvauti APVA inicijuotuose „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose ir balsuoti už labiausiai patikusį praėjusiais metais atnaujintą daugiabutį. Iš 11 dalyvių daugiausiai simpatijų sulaukė trys projektai: Pilies g. 3 Klaipėdoje, Dariaus ir Girėno g. 40 Plungėje ir Taikos pr. 34 Klaipėdoje.
Nuotrauka
parketas
Įkelta:
2023-05-11
Norint išsaugoti natūralų medinio parketo grožį, labai svarbu pasirinkti tinkamą, parketui skirtą alyvą. Šiame straipsnyje apžvelgsime tam tikras produktų rūšis, kurios padės jums išlaikyti ir net išryškinti medinių jūsų grindų žavesį.
Nuotrauka
apva
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-05
Dažniausiai atnaujinti gyvenamąjį daugiabutį gyventojai pasiryžta siekdami sunaudoti mažiau šiluminės energijos. Nors šie veiksniai padeda mokėti mažiau už sąskaitas ir yra draugiški aplinkai, visgi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė ragina nepamiršti ir vizualinių sprendimų svarbos. Anot jos, tinkamai sutvarkyta aplinka turi didelės įtakos gyventojų psichologinei būsenai ir gerovės užtikrinimui.
Nuotrauka
drabužiai
Įkelta:
2023-05-03
„GiveLove“ įmonė pristato įvairias verslo dovanas klientams – tai spauda ant marškinėlių ir kitų drabužių, kepuraitės su logotipais, striukės, liemenės, kuprinės su logotipais, pledai ir kiti daiktai. Įmonės atstovai sako, kad klientai vis dažniau atkreipia dėmesį į tai, ar daiktas yra tvarus, nekenksmingas aplinkai. „GiveLove“ jau seniai savo asortimente turi didelį draugiškų aplinkai drabužių ir daiktų pasirinkimą. Viena populiariausių dovanų yra spauda ant marškinėlių. Šiandieną aptarsime įvairius spaudos būdus ir jų draugiškumą gamtai.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-28
Tauragės moksleiviai balandžio pabaigoje dalyvavo ypatingose pamokose, kurių metu energingi ir sumanūs mokytojai drauge su žinomu rašytoju, TV laidų vedėju  Robertu Petrausku vaikams vedė biologijos, matematikos, fizikos pamokas ir protmūšį apie klimato kaitą. #EnergySmartSTART programos organizuotame renginyje „Įsikrauk žiniomis“ mokiniai galėjo ir patys atlikti įvairius eksperimentus, kuriuos pristatė Energetikos ir technikos muziejus.
Nuotrauka
helios
Įkelta:
2023-04-28
Lietuvos pajūris kiek kitoks nei likusi šalis: čia vyrauja kitos spalvos ir pučia kitokie vėjai. Kaip susikurti jaukius namus, paklausėme Klaipėdos „Helios galerijoje“ įsikūrusių salonų atstovų.
Nuotrauka
APVA
APVA archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti daugiabučių modernizacijos projektus Lietuvoje, inicijavo patogios skaičiuoklės sukūrimą.  Ji padės įvertinti, kiek kainuotų ir kokią naudą suteiktų name įsirengus atsinaujinančios energijos išteklius (AEI), tokius kaip šilumos kolektoriai, saulės elektrinė ir pan.
Nuotrauka
LIDL
Įkelta:
2023-04-27
Pirmojo šių metų ketvirčio darbuotojų užmokesčio vidurkis įmonėje „Lidl Lietuva“ prieš mokesčius siekė 1925,42 eurus ir buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. Įmonei papildomai investavus į darbo užmokesčių biudžetą, nuo šių metų sausio 1 d. atlyginimai augo visų parduotuvių ir logistikos centro komandų nariams, o rugsėjį padidės ir administracijos darbuotojų atlyginimai.
Nuotrauka
burna
Įkelta:
2023-04-26
Šiandien galime įsigyti pačių įvairiausių prietaisų daugeliui gyvenimo atvejų. Jie palengvina buitį, prisideda prie efektyvaus laiko taupymo, padeda puoselėti grožį, aktyviau rūpintis savo sveikata bei gera savijauta. Štai šiame kontekste drąsiai galime išskirti burnos irigatorius, kaip labai reikšmingai prisidedančius prie burnos higienos ir geros dantų bei dantenų būklės. Šie prietaisai tikrai nebus didelė investicija, tačiau jų nauda tarpdančių, dantų ir dantenų švarai – nepamatuojama. Tiesa, pirmą kartą įsigiję burnos irigatorius kartais dvejoja, ar naudoja juos teisingai. Tad tam, kad prietaisas teiktų maksimalią naudą, svarbu žinoti, kaip teisingai juo naudotis.
Nuotrauka
buitinė technika
Įkelta:
2023-04-24
Nesvarbu, kokiuose namuose gyventume, vis tiek bet kuriame iš jų bus virtuvė, kurioje praleidžiame pakankamai daug laiko. Dažniausiai virtuvėje gaminame įvairų maistą, o jam pagaminti automatiškai reikia pačių įvairiausių buitinės technikos prietaisų. Kai kuriuos iš jų privalu turėti kiekvienuose namuose, nes jie yra naudojami beveik kasdien, o kai kuriuos galima turėti arba ne, tai priklauso tik nuo jūsų pačių, kaip daug gaminate ir panašiai. Todėl šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie buitinę techniką, kuri yra privaloma kiekvienuose namuose.
Nuotrauka
santechnikas
Įkelta:
2023-04-24
Ar jūsų vandens šildytuvas neveikia, kanalizacija užsikimšusi, o vandens čiaupas pradėjo leisti vandenį? O jums nėra laiko svarstyti, kaip surasti greitai gerą santechniką. Tačiau, neapgalvotas sprendimas dėl samdomo santechniko gali sukelti daugiau problemų, nei laiko trūkumas. Santechnikas Kaune vienas iš greičiausių ir geriausių pasirinkimų, tad kyla klausimas kaip rasti patikimą santechniką?
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2023-04-21
Prieš 131 metus, balandžio 17-ąją, Šv. Velykų proga Rietavo bažnyčioje įžiebtos pirmosios lemputės – nuo tada ši diena minima kaip energetikų šventė. Tauragėje ši sukaktis paminėta ypatingai – „Ignitis grupė“ visuomenei pristatė planuojamą statyti pirmąjį šalyje hibridinį parką bei organizavo ir pravedė edukaciją tarptautinės žaliosios energijos gamybos bendrovės „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parke, o nuo šiol jas ves ir tauragiškiai. Naujas edukacijas nuspręsta organizuoti Lauksargiuose ne šiaip sau – Tauragės rajonas garsėja žaliąja energija ir siekia tapti žaliausia savivaldybe Lietuvoje. Nemokamose edukacijose galės dalyvauti iš anksto užsiregistravusios grupės, kurias sudarys bent 10 žmonių.