Skaudvilės krašto muziejuje – fotografijų paroda „Žemaitiška sodyba“.
Skaudvilės krašto muziejuje (Tauragės g. 24) eksponuojama Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus fotografijų paroda „Žemaitiška sodyba“.
Kaip rašoma Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ feisbuke, lyginant su kitomis Lietuvos etnografinėmis sritimis, trobesių žemaičių sodybose būdavo daugiausia. Pilname žemaitiškos sodybos trobesių sąraše būdavo iki 10 statinių. Originali pastatų architektūra, vidaus išplanavimas. Panašiai kaip ir visa sodyba, pastatų vidus labai diferencijuotas: gyvenamas namas dalijamas kartais iki 10 patalpų. Klėtyse vėlgi randama iki 7 patalpų. Kalvotosios Žemaitijos kraštovaizdyje dominuoja sodybos savitas siluetas, jos įsiliejimas į natūralią reljefo ir želdinių kompoziciją. Žemaičių valstiečiai sodyboms išsirinkdavo patogias ir gražias vietas šalia kalvelės, prie upės, pamiškėje.
Parodą aplankyti galima iki gegužės 6 d.
„Viduramžiai LT" komanda, šiais metais švenčianti savo 20-ąjį jubiliejų, nusprendė švęsti ypatingu būdu - sukurdama išskirtinį šou spektaklį, pavadinimu "Pasiklydęs laike". Tai ne tik komandos jubiliejinis kūrinys, bet ir išraiška jų ilgamečio darbo ir įspūdingos kūrybinės patirties.
Rugsėjo 28 d. Šilalės miesto centre nuo 10 val. iki 15 val. vyks Rudens mugė, kviečianti visus miesto ir rajono gyventojus bei svečius smagiai praleisti laiką. Tai – puiki proga pasimėgauti rudeninėmis linksmybėmis, pabendrauti ir pasigrožėti įvairiomis dekoracijomis.
Rugsėjo 25–28 dienomis Jurbarką vėl užtvindys teatras – vyks XVIII vaikų ir jaunimo teatrų kūrybinės dirbtuvės-festivalis „Vaivorykštė“, tradiciškai į Jurbarko kultūros centrą sukviesiantis geriausius Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrus. Kaip teigia organizatoriai, šių metų festivalis pasižymės net dviem išskirtiniais akordais – jame bus rodomi du profesionalių teatrų spektakliai, kuriuose vaidina jurbarkiškių pasididžiavimas – iš mūsų krašto kilę aktoriai Mantas Bendžius ir Arnas Ašmonas.
Vakarėlių maratonas Lietuvoje dar tik įsisiūbuoja: po netrukus prasidėsiančio pasaulinio lygio žvaigždžių – legendinių Benassi Bros. didžėjų, pasirodančių su atlikėja Dhany ir charizmatiškųjų svečių iš kaimyninės Lenkijos – Komodo ir merginas užburiančio vokalisto Thomo Sykes turo po Lietuvą, festivalio „Karklė production“ komanda žeria dar daugiau naujienų: milžinišką populiarumą ir lietuvių meilę pelnę atlikėjai pasirodymus surengs dar dviejuose Lietuvos miestuose.
Šių metų rugpjūčio 3–4 dienomis jau 15-ąjį kartą įvyks Rusnės festivalis, kuris tradiciškai organizuojamas Rusnės saloje. Festivalis žada gausybę pramogų ir renginių, tinkančių visai šeimai, nuo muzikos koncertų iki edukacinių užsiėmimų bei aktyvių veiklų vandenyje.
Šilalės miestas ruošiasi rugpjūčio 2–4 dienomis vyksiančiai didžiulei šventei – 491-ajam miesto gimtadieniui. Tris dienas truksiančioje šventėje šilališkių ir miesto svečių lauks net 57 spalvingi renginiai ir pramogos, todėl veiklos ras kiekvienas – tiek vaikas, tiek suaugęs, tiek senjoras. Užsukite į Šilalę ir patys tuo įsitikinkite.
Rugpjūčio 6 dieną Tauragės džiazo festivalis keičia savo lokaciją ir Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) organizuoja išvažiuojamąjį festivalio koncertą, kuriame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė - Bai Kamara Jr. su grupe „Voodoo Snifers“.
Tauragės kultūros centre, Edmundo Mažrimo parodų salėje, nuo liepos 6 d. bus eksponuojama Eglės Lipinskaitės paroda „Išplaukę prisiminimai”. Eglė Lipinskaitė gyvena Marijampolėje. Ji yra baigusi Šiaulių pedagoginį tuometinį institutą ir VDA vizualinio dizaino magistrantūros studijas.
„Ji nemėgo popso, banalios muzikos, jai norėjosi prasmingesnės muzikos, atlikėjų meistriškumo įrodymo, ir džiazas puikiausiai atitiko jos sielos lūkesčius,“ - taip Meilutės Parnarauskienės begalinę meilę džiazui prisiminė jos vyras Rimantas Parnarauskas.
Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Tauragės miesto šventės metu Tauragės jaunimo erdvė kviečia į BMX, riedlenčių ir paspirtukų profesionalų pasirodymą ir nemokamą treniruotę Taurų riedlenčių parke.
Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą.
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis
SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Vasario 16 dieną, Tauragės Kultūros Centras kviečia kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną!
Kaip pasakoja idėjos autorė, „LiuKaBu“ atsiradimą įkvėpė dukrytė Liuka, kurios garbei ir pavadintas šis projektas.
Tauragės apskrityje ateinančią savaitę renginių netrūks – bus rodomas filmas, prasidės Užgavėnių renginiai bendruomenėse ir ne viena įdomi paroda.
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas.
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.