SPINDINTI LIETUVA: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių  vargonais
Įkelta:
2022-06-13
Nuotrauka
spindinti lietuva
,
Nuotrauka
spindinti lietuva

„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.

Tarptautinis projektas

Šį tarptautinį projektą įgyvendina Lietuvos ir Norvegijos senosios muzikos ansambliai „Canto Fiorito“ bei „Silva Norvegica“.  Atrinkti vertingiausi barokiniai vargonai Kretingoje, Varniuose, Adakave ir Kartenoje.  Projekto metu šie barokiniai vargonai buvo suderinti ir iš dalies restauruoti. Tai, kad Lietuvoje yra aptikti autentiški barokiniai vargonai (su mechaniniu oro padavimu ir ypatingu epochos skambesiu), galima vadinti didele sėkme.  Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje esantys vargonai datuojami 1680 m. ir laikomi seniausiais Lietuvoje. Jų autentišku skambesiu žavėjosi ne vienas žymus senosios muzikos atlikėjas, o projekto vargonininkas iš Norvegijos Nikolai Endresen Dahl neslėpė savo entuziazmo išbandyti šį ir kituose miesteliuose esančius istorinius instrumentus. Kas įdomiausia, spėjama, kad dalis šių vargonų, pavyzdžiui, Kartenoje arba Adakave, buvo sukurti dvarams, o ne skirti bažnyčioms.

Projektu siekiama supažindinti Kretingos, Varnių, Adakavo, Kartenos ir Tauragės 5–12 klasių moksleivius su jų miesteliuose esančiais autentiškais barokiniais instrumentais – vargonais. Jie dalyvaus 4 edukacinėse veiklose: multimedijų pamokoje, kurią mokyklose praves mokytojai; edukacinėse dirbtuvėse apie vargonus pačioje bažnyčioje; edukaciniame koncerte su pasakojimu bei užduotimis ir baigiamajame koncerte.

Multimedijų pamokoje vaikai bus supažindinti su senosios muzikos sąvoka ir principais bei istorinių vargonų svarba. Bažnyčiose prie vargonų vaikams bus pasakojama apie konkrečiai jų miestelio istorinius vargonus, kuo jie vertingi ir ypatingi, bus demonstruojamas vargonų veikimo principas, registrai, derinimas, muzikos atlikimo pavyzdžiai. Edukaciniame koncerte vaikai susipažins su pagrindiniais instrumentais, kuriais buvo grojama kartu su vargonais: kornetais ir barokiniais trombonais, pritariant balsams. Baigiamajame koncerte dalyvaus pilna dviejų ansamblių sudėtis: 5 dainininkai, kornetų ir barokinių trombonų atlikėjai, viola da gamba atlikėjas ir vargonininkas. Jie atliks XVI-XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muziką, kurią parašė svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai. Baigiamasis koncertas taip pat bus atviras vietos bendruomenėms, kurias norima paskatinti naudoti istorinius vargonus ne tik liturgijoje, bet ir kultūrinėje veikloje. Dažniausiai miestelių gyventojai nežino, kokio vertingumo vargonų esama jų bažnyčiose, ir dažnas nėra girdėjęs barokiniais vargonais atliekamos profesionalios muzikos.

Šiuo projektu taip pat siekiama skatinti meno mokyklų mokinius domėtis istoriškai pagrįstu senosios muzikos atlikimu. Varnių ir Kretingos meno mokyklų fortepijono specialybės moksleiviams bus surengtos vargonų meistriškumo pamokos su norvegų vargonininku iš ansamblio "Silva Norvegica" Nikolai Endresen Dahl.

Projekto sumanytojai siekia įdiegti visuomenei, ypač jaunajai jos daliai, supratimą apie savo šalies muzikos ir kultūros paveldą, be to, tai suteiktų galimybę būsimiems galimiems vargonų atlikėjams patirti istoriškai pagrįstą atlikimą vargonais,  o baigus studijas grįžti į gimtąjį miestą, tampant jo kultūrinio gyvenimo dalimi.

Nemokamas koncertas

Birželio 15 d., trečiadienį, 18 val., Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks nemokamas tarptautinis senosios muzikos koncertas, kuriame dalyvauja ansambliai „Canto Fiorito“ (Lietuva) ir „Silva Norvegica“ (Norvegija), meno vadovas Rodrigo Calveyra

Kviečiame jus pasiklausyti retai skambančios XVII a. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikos. Penkių dainininkų balsais, kornetu, išilginėmis fleitomis, barokiniais trombonais, viola da gamba ir vargonais bus atliekami Žygimanto Vazos ir Leono Sapiegos dvaruose dirbusių kompozitorių G.B. Cocciola, A.Pacelli, T.Merula, D.Cato ir kitų autorių vokaliniai ir instrumentiniai kūriniai.

Šis koncertas Tauragėje yra projekto „Spindinti Lietuva: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių vargonais“ dalis. Jo pagrindinis tikslas - edukacinių veiklų serijoje supažindinti moksleivius su istoriniais vargonais ir senąja muzika. Projektą pagal programą „Kultūra” finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija, taip pat Lietuvos kultūros taryba.

Nuotrauka
spindinti lietuva

2022 m. birželio 13–15 d.

Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje:

Birželio 13 d. – vargonų dirbtuvės mokiniams;

Birželio 14 d. – edukacinis koncertas mokiniams;

Birželio 15 d. – baigiamasis LDK muzikos koncertas mokiniams;

Birželio 15 d. – baigiamasis vakarinis LDK muzikos koncertas bendrai publikai.

Projekto partneriai: senosios muzikos ansamblis „Silva Norvegica“, Varnių parapija, Kretingos Viešpaties apreiškimo vienuolynas.

Projektą remia: Europos Ekonominės Erdvės fondas ir Lietuvos kultūros taryba prie LR kultūros ministerijos

Daugiau informacijos:

Rodrigo Calveyra (projekto meno vadovas), tel. +33 627469190, el. paštas: rodrigo.calveyra@gmail.com

Renata Dubinskaitė (projekto meno vadovo asistentė), tel. 8 687 85 713, el. paštas: renata.muzika@gmail.com

SPINDINTI LIETUVA: LDK muzikos paveldo edukacijos projektas su istoriniais bažnyčių  vargonais

2021 m. lapkričio mėn.– 2022 m. birželio mėn.

http://www.cantofiorito.lt/Spindinti-Lietuva-984.html

Facebook paskyra „Canto fiorito

Užs. Nr. 59

Nuotrauka
kulturos taryba
Nuotrauka
logo
Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-07-09

Rugpjūčio 6 dieną Tauragės džiazo festivalis keičia savo lokaciją ir Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) organizuoja išvažiuojamąjį festivalio koncertą, kuriame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė - Bai Kamara Jr. su grupe „Voodoo Snifers“.

Nuotrauka
egle
Asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
Tauragės kultūros centre, Edmundo Mažrimo parodų salėje, nuo liepos 6 d. bus eksponuojama Eglės Lipinskaitės paroda „Išplaukę prisiminimai”. Eglė Lipinskaitė gyvena Marijampolėje. Ji yra baigusi Šiaulių pedagoginį tuometinį institutą ir VDA vizualinio dizaino magistrantūros studijas.
Nuotrauka
biuzas
Organizatorių archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
„Ji nemėgo popso, banalios muzikos, jai norėjosi prasmingesnės muzikos, atlikėjų meistriškumo įrodymo, ir džiazas puikiausiai atitiko jos sielos lūkesčius,“ - taip Meilutės Parnarauskienės begalinę meilę džiazui prisiminė jos vyras Rimantas Parnarauskas.
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2024-05-29
Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.
Nuotrauka
d
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?
Nuotrauka
reng
Įkelta:
2024-05-06
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 
Nuotrauka
zuvis
Įkelta:
2024-04-26
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“.