Netikėta muzika – netikėčiausioje vietoje
Įkelta:
2024-05-15
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Manto Bartaševičiaus nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Rytčio Šeškaičio nuotrauka
,
Nuotrauka
d
Nuotraukos autorius:
Manto Bartaševičiaus nuotrauka

Taip būtų galima apibūdinti Muziejų naktį, gegužės 18 d. Tauragės pilyje laukiamą „Keistos bjaurios žuvies“ pasirodymą. Tai kas gi ta „Keista bjauri žuvis“, kuri pastaruoju metu vis dažniau patraukia klausytojų dėmesį?

Pirmiausia, tai – muzikaliai triukšmingas, neįprastai spalvingas mušamųjų ir elektronikos, moters ir vyro, Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno, duetas. Kaip teigia patys atlikėjai, jų muzika – nuolatos kintanti, nenuspėjama ir žaisminga, tačiau ne pernelyg rimta, kaip ir pats pavadinimas.

– Šią sinergiją pasiūlė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ kolektyvas. Kodėl gi ne? Juk reikia festivaliui parodyti inovatyvius muzikinius dalykus ir „neužsibūti“ klasinio džiazo rėmuose, – sakė džiazo festivalio organizatorius Valdas Latoža. – Juk vienas iš mūsų festivalio tikslų ir yra edukuoti, o tiksliau, festivalio misija ir yra edukacija. Tauragiškius norime supažindinti su nauja muzikine srove, su kolektyvu, šiuo metu esančiu „ant bangos“. Duetas „Keista bjauri žuvis“ – novatoriški, drąsūs, žanrų ribas laužantys ir savas taisykles lietuviškoje muzikoje kuriantys. Dabar geriausias laikas juos pristatyti mūsų miesto visuomenei – Muziejų naktyse ir Gatvės muzikos dienos proga.

Koncerto organizatoriai pabrėžė, kad muzika, kaip vienijantis akcentas, praturtina bet kurį renginį, o džiazas, kaip ypatingai laisvas žanras, skatina menų sintezę.

– Perkeltine prasme „džiazuojančiu“ muziejumi mes jau esame, turiu mintyje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ veiklos formų įvairovę, – sakė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė. – O ir apskritai, muziejai tampa atvira bendruomenės susibūrimo vieta, kviečiančia įvairiems potyriams, tad muzika, be abejo, dažnai tampa vienu iš būdų pritraukti auditoriją. Muziejų naktį lankytojams palepinti visada sugalvojame kokią nors staigmeną. Pernai tai buvo šokantys lazeriai, šiemet – muzika, kitąmet – pagyvensim, pamatysim.

Paklausta, kaip kilo mintis susijungti su Tauragės džiazo festivaliu, Eglė pasakojo:

– Šiemet Muziejų naktis ir Tarptautinė muziejų diena nutiko šeštadienį, o miestas aidės nuo muzikos visą dieną, kadangi gegužės 18-ąją minima ir Gatvės muzikos diena. Tad supratome, jog neturime kitos išeities, kaip Muziejų naktį švęsti su muzika, tuo pačiu užsitikrindami gerą nuotaiką ir muzikuojančius tauragiškius kviesti į Pilį finaliniam akordui. Galvodami, kokį žanrą pasirinkti, nusprendėme susivienyti su Tauragės džiazo festivaliu, nes džiazas yra muzika, kuri ne tik sujungia, bet ir kviečia improvizuoti.

Kodėl pasirinkta „Keista Bjauri žuvis“?

– Šį duetą pasiūlė festivalio „Tauragė Jazz“ siela Valdas, – prisiminė muziejaus direktorė. – Muziejininkams patiko „Keistos bjaurios žuvies“ pristatomų žanrų įvairovė ir polinkis eksperimentuoti. Jų atliekamas muzikinis avangardas praturtins ir papildys vakaro programą, kadangi kiti vakaro atlikėjai – Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras bei Agnės Sabulytės ir Povilo Jaramino duetas, – atstovaus klasikinei, „auksinei“ džiazo mokyklai.

Dueto „Keista bjauri žuvis“ atlikėjai, paklausti, kuo ir kaip jie gali patraukti, suintriguoti Tauragės džiazo festivalio ir Muziejaus naktų klausytojus ir lankytojus, atsakė, kad labiausiai turėtų intriguoti jų muzika, kurioje persipina daugybė srovių ir stilių. Šio muzikinio dueto auditorija labai įvairi: džiazo, pankroko, eksperimentinės elektroninės muzikos, noizo, ambiento, metalo ir daugybės kitų žanrų gerbėjai.

Nors Tauragėje atlikėjai pasirodys pirmą kartą, jie tikisi, kad sudomins įvairios, skirtingų žanrų muzikos besiklausančius žmones:

– Džiaugiamės, kai galime groti labai įvairiose vietose, nes naujus grupės gerbėjus dažnai atrandame pačiose netikėčiausiose vietose,– sakė „Keista bjauri žuvis“ narė Aistė Kalvelytė.

 

Gegužės 18 d., 21 val. (šeštadienis)

Tauragės Pilies kiemelis

Įėjimas laisvas

Nuotrauka
Jazz
Įkelta:
2024-07-09

Rugpjūčio 6 dieną Tauragės džiazo festivalis keičia savo lokaciją ir Panemunės pilyje (Jurbarko raj.) organizuoja išvažiuojamąjį festivalio koncertą, kuriame pasirodys pasaulinio lygio žvaigždė - Bai Kamara Jr. su grupe „Voodoo Snifers“.

Nuotrauka
egle
Asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
Tauragės kultūros centre, Edmundo Mažrimo parodų salėje, nuo liepos 6 d. bus eksponuojama Eglės Lipinskaitės paroda „Išplaukę prisiminimai”. Eglė Lipinskaitė gyvena Marijampolėje. Ji yra baigusi Šiaulių pedagoginį tuometinį institutą ir VDA vizualinio dizaino magistrantūros studijas.
Nuotrauka
biuzas
Organizatorių archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-07-02
„Ji nemėgo popso, banalios muzikos, jai norėjosi prasmingesnės muzikos, atlikėjų meistriškumo įrodymo, ir džiazas puikiausiai atitiko jos sielos lūkesčius,“ - taip Meilutės Parnarauskienės begalinę meilę džiazui prisiminė jos vyras Rimantas Parnarauskas.
Nuotrauka
Miesto šventės akimirka
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2024-05-29
Pirmąjį vasaros savaitgalį Tauragė kviečia praleisti kultūros ir sporto apsuptyje – gyventojų ir miesto svečių lauks miesto dienos „Tauro ragas 2024“. Šventėje bus gausu muzikinių pasirodymų – ant scenos lips ne tik žinomi užsienio, legendiniai šalies atlikėjai, bet ir pirmą kartą Tauragės padangę raižys šviesų šou skambant simfoninio orkestro ir gospel chorų muzikai.
Nuotrauka
reng
Įkelta:
2024-05-06
Gegužės 1-ąją Tauragėje buvo minima Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena. Šis renginys labiausiai skiriamas mamoms, bet kartu ir visiems, kurie supranta, palaiko ir  vertina motinystės etapą. Dalyviai susirinko su vienu pagrindiniu tikslu – palaikyti mamas šiame  jų gyvenimo etape ir priminti apie rūpesčio savimi svarbą tam, kad stiprinti savo emocinę savijautą. 
Nuotrauka
zuvis
Įkelta:
2024-04-26
Pirmąjį gegužės savaitgalį Klaipėdoje vyks unikalus renginys – Žuvies ir humoro festivalis SILKĖ. Organizatoriai žada ne tik smagią nuotaiką, bet ir praturtinti mūsų žuvies kultūrinį palikimą. Festivalio atidarymas suplanuotas 12 valandą, tai pietų laikas, tad atidarymo proga “Zigmas” žadą rekordinį Silkės tortą.
Nuotrauka
juokis
Įkelta:
2024-03-27
Balandžio 7 d., sekmadienį, 14 val. Tauragės kultūros rūmuose bus tikrai linksma - čia vyks  humoro grupių šventė „JUOKIS - 2024“. Naujas programas rodys  penki humoro kolektyvai iš Aukštaitijos ir Žemaitijos.  
Nuotrauka
cirk
Įkelta:
2024-03-26
Trys savaitgaliai ir šešios asmeniškos cirko kalba papasakotos istorijos. Iš jų – trys pasaulinės premjeros. Visa tai galės pamatyti, patirti, pajausti gegužės 30–birželio 16 dienomis jau aštuntą kartą Lietuvoje vyksiančio tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio „Cirkuliacija“ žiūrovai.
Nuotrauka
jazz
Biršonas Jazz nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
2024 metais bus jau 44 metai kaip paskutinį kovo mėnesio savaitgalį jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“. Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis. Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.
Nuotrauka
muge
Įkelta:
2024-03-04
Bažnyčių ir Respublikos g. nusidriekusioje mugėje gyventojų ir miesto svečių lauks Lietuvos kūrėjai, tautodailininkai, tautinio paveldo produktų gamintojai iš visos Lietuvos!
Nuotrauka
mikalauskas
Įkelta:
2022-08-15
Šiemet jau dvyliktą kartą į Tauragę sugrįžo tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sutraukiantis žiūrovų ne tik iš Tauragės, bet ir kitų miestų, tokių kaip Klaipėda, Jurbarkas, Šilalė, Šiauliai, Kaunas ar net Vilnius. Praūžus dviems pirmiesiems festivalio koncertams rugpjūčio 16 dieną, 19 valandą, organizatoriai kviečia Tauragės pilies kiemelyje pasinerti į kosminį garsų vandenyną su vienu laukiamiausių kolektyvų – Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO, kuriam vadovauja charizmatiškasis dirigentas bei kompozitorius Gediminas Gelgotas. 
Nuotrauka
auto žygis
Įkelta:
2022-08-13
Autožygis „Šeima“ – tai nekomercinis kasmetinis renginys šeimoms, padedantis pažinti Lietuvą, patirti gerų emocijų, pabūti gamtoje su kitomis šeimomis. 1982 metais pradėtam organizuoti žygiui šiemet – 40 metų. Organizatoriai tęsia tradiciją ir kiekvienais metais organizuoja žygį vis kitame Lietuvos krašte. Šiemet – Tauragėje.
Nuotrauka
spindinti lietuva
Įkelta:
2022-06-13
„Spindinti Lietuva“ – tai vienas geriausiai įvertintų Europos Ekonominės Erdvės fondo finansuojamų tarptautinių projektų kultūros srityje. Bendradarbiaujant su regionų mokyklomis bei parapijomis, siekiama supažindinti mokinius su istoriniais vargonais (seniausi 1680 m. vargonai Kretingoje) ir senąja LDK muzika, kuri buvo atliekama šiais vargonais. Edukacinių renginių serijoje vaikams suteikiamos žinios apie istorinius instrumentus ir senąją muziką, o baigiamajame koncerte pristatoma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės renesanso ir baroko muzika bei svarbiausi Abiejų Tautų Respublikoje dirbę kompozitoriai, tokie kaip Luca Marenzio, Giovanni Battista Cocciola, Asprilio Pacelli, Tarquinio Merula, Marco Scacchi ir kiti.
Nuotrauka
Naktys
Įkelta:
2022-06-06
„NAKTYS 2022“ – tai muzikos ir aktyvių vandens pramogų festivalis po atviru dangumi.
Nuotrauka
renginys
Įkelta:
2022-04-13
Tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė kviečia ukrainietes moteris, merginas į smagų pasibuvimą Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ patalpose. Cianotipijos užsiėmimas vyks balandžio 20-ąją, trečiadienį, 14 val. Pilies vidiniame kiemelyje.
Nuotrauka
renata
Įkelta:
2022-04-12
Balandžio 15-oji – Pasaulinė kultūros diena, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ artėjant kultūros dienai kalbina VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentą, karybos tyrinėtoją ir tauragiškį Deividą Šlekį. Tinklalaidę „Kultūra karo metu“ girdėsite nuo balandžio 15 d., 8.30 val.
Nuotrauka
sokiu varzytuves
Įkelta:
2022-04-07
Balandžio 6-ąją Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke 2022“. Be  šeimininkų, konkurse pasirodė gausus būrys šokėjų iš Žygaičių gimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos ir jos skyrių Gaurėje ir Lauksargiuose.
Nuotrauka
sabas
Įkelta:
2022-03-31
Antradienio vakarą žurnalistas, komunikacijos specialistas Rytis Sabas Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje lankėsi su naujuoju savo kūriniu – istoriniu detektyvu „Drakono uodega“. Prieš dvejus metus čia jis pristatė pirmąją savo knygą „Gaono kodas“.