Artėja savivaldos rinkimai: į merus – jau 4 kandidatai
Įkelta:
2022-09-24
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 5-ąją. Iki rinkimų likus pusmečiui kai kurios politinės partijos jau paskelbė kandidatus į Tauragės merus. 

Oficialiai jau paskelbti 4 kandidatai 

Turbūt anksčiausiai apie kandidatą į merus Tauragėje paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Pavasarį vyksiančiuose merų rinkimuose dėl posto rungsis vicemerė Virginija Eičienė. 

Praėjusią savaitę pakalbinti kandidatės nepavyko, nes vicemerė, kaip informavo, atostogavo. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Tauragės skyriaus narių visuotiniame susirinkime rugpjūčio 30 d., kaip skelbiama partijos pranešime spaudai, balsų dauguma kandidatu į merus artėjančiuose rinkimuose patvirtintas partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Tomas Raulinavičius.

Paprašytas įvardinti būsimojo mero laukiantį didžiausią iššūkį kandidatas teigė:

– Išskirtiniai iššūkiai visų pirma bus susiję su Vietos savivaldos įstatymo pataisomis. Išrinkti merai jau turės kitokias funkcijas ir vaidmenį: meras nebebus savivaldybės tarybos narys, negalės balsuoti posėdžiuose, bet turės veto teisę – galės motyvuotai grąžinti savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus pakartotinai svarstyti. Merui bus pavesta parengti savivaldybės biudžetą, jis bus atsakingas ir už jo vykdymą. Ir, man atrodo, ši sistema ypač sustiprins merų galią: jis ne tik dės daugiau parašų ant svarbių dokumentų, bet galės skirti administracijos direktorių, t.y. visą komandą. Čia labai svarbu suprasti, kad atsiradus galioms rinkėjai galės geriau įvertinti nuveiktus darbus, duotus rinkiminius pažadus. Iki šiol ši atsakomybė krito ant administracijos direktoriaus pečių. 

Pajuokaudamas galiu pridėti, kad būsimieji miestų ir rajonų merai dėl žymiai išaugsiančio darbo krūvio mažiau laiko turės susitikimams, renginiams, dovanėlių teikimams ir populizmo skleidimui.

Lietuvos regionų partija Tauragės mero rinkimų kandidatu patvirtino partijos Tauragės skyriaus, įkurto vasaros viduryje, vadovą Sigitą Kancevyčių. Paklaustas apie didžiausią būsimo mero iššūkį, S. Kancevyčius teigė: 

– Visų pirma, rajono kelių ir miesto gatvių sutvarkymas. Mūsų krašte griūva ir tiltai. Reikia kreiptis į vyriausybę, kad būtų sutvarkyti tiltai. Važiuodamas į Baltrušaičius negali būti tikras, kad kelionė nepasibaigs upėje, – teigė savivaldybės tarybos narys S. Kancevyčius, iki tarybos kadencijos pabaigos atstovausiantis „Nepartinės Tauragės“ komitetui. 

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į rajono merus – pavasarį įsteigto partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, buvęs savivaldybės tarybos narys Silverijus Statkus.

– Pirmiausia – suvienyti žmones bendram darbui. Kad nebūtų – čia ne mano partija, ne mano skyrius, ne mano bendruomenė. Kad visi būtų nusiteikę bendram darbui ir trauktų į vieną pusę, kad būtų kuo mažiau barnių, nereikalingų diskusijų, – paklaustas, koks iššūkis lauks naujai išrinkto mero, teigė kandidatas. – Kiek teko pabūti kitose šalyse, ten žmonės vienas į kitą žiūri švelniau. Mes esam per daug pikti, o juk daug ką galima išspręsti draugiškai. 

Dar nepaskelbti 

Socialdemokratų partijos Tauragės skyrius į rajono merus delegavo skyriaus pirmininkę Ritą Grigalienę, jos kandidatūrą dar tvirtins partijos konferencijoje rugsėjo 24-ąją. 

Kalbintas Liberalų sąjūčio Tauragės skyriaus pirmininkas dabartinis savivaldybės meras Dovydas Kaminskas teigė, kad  Liberalų sąjūdis kol kas dar nėra iškėlęs mero kandidatūros. „Manau, kad tai padarysime spalio mėnesį, kaip ir dauguma politinių partijų ir komitetų“, – teigė D. Kaminskas.

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tauragėje naujosios sudėties taryba į pirmąjį posėdį  rinksis balandžio 26-ąją. Dabartinė taryba iki to laiko rinksis į du posėdžius – kovo 29-ąją ir balandžio 19-ąją. 
Nuotrauka
3savivaldos
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikia informaciją, kuri aktuali naujai išrinktiems savivaldybių merams ir savivaldybių taryboms. Besibaigiančios kadencijos taryba pakoreguotą tarybos veiklos reglamentą priims artimiausiame posėdyje. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Sekmadienio vakarą, 20 val., duris užvėrė rinkimų apylinkės – baigėsi merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragei jis nebuvo aktualus – Dovydas Kaminskas laimėjo pirmajame ture, o štai Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose laimėtojai paaiškėjo tik po antrojo turo.
Nuotrauka
dovydas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras.  
Nuotrauka
liberalai
Įkelta:
2023-03-06
Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose mero postą laimėjo Dovydas Kaminskas, už jį balsavo 71 proc. visų Tauragės rinkėjų. Džiuginantys Liberalų sąjūdžio rezultatai ir taryboje – laimėta 14 mandatų.
Nuotrauka
nuotrauka
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Savivaldos rinkimų rezultatai dar skaičiuojami, kol kas nepateikti rezultatai iš didžiųjų miesto rinkimų apylinkių, bet pirminiai duomenys leidžia tikėti, kad antrojo turo Tauragės mero rinkimuose gali ir nebūti – ryškia persvara pirmauja Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Iki 15 val. Tauragės savivaldybėje balsavo 40,58 proc. visų rinkimų teisę turinčių tauragiškių, kurie šiek tiek aktyvesni, lyginant su šalies balsavusiųjų rodikliu – 37,29 proc. Tauragės savivaldybės rinkimų komisija iki to laiko informacijos apie rimtus pažeidimus negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Per keturias dienas, nuo vasario 28-osios, kai savivaldos tarybų ir merų rinkimuose buvo galima balsuoti iš anksto, specialiuosiuose punktuose ir namuose, savo balsą atidavė beveik 10 proc. tauragiškių. Šią statistiką dar šiek tiek pakeis balsavusieji namuose šeštadienį. Prieš ryt, kovo 5-ąją, vyksiančius savivaldos rinkimus verta prisiminti ir kai kuriuos svarbius akcentus dėl rinkimų agitacijos draudimų, įsigaliosiančių nuo vidurnakčio.  
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Kovo 5-ąją, sekmadienį, vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Policija žada stiprinti pajėgas ir didelį dėmesį skirti rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose. Apie tai skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
RINKIMAI
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Šiandien (trečiadienį) ir ketvirtadienį tęsiasi vakar prasidėjęs balsavimas iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Šiandien prasideda ir balsavimas specialiuosiuose punktuose. Pasiteiravus apie pirmosios balsavimo iš anksto dienos rezultatus, Tauragės rajono rinkimų apygardos komisijos nariai akcentavo, kad rinkėjų aktyvumas, lyginant su kitais rinkimais, stebina – balsuoti atėjo nedaug rinkėjų. Pasak komisijos narių, vakar rinkimų diena praėjo ramiai, incidentų nebuvo.   
Nuotrauka
soc tinklai vrk
Asociatyvi VRK nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis ir informuoja, kokie apribojimai ir draudimai taikomi socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Šiandien, vasario 28-ąją, prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Visose savivaldybėse savo balsą rinkėjai gali atiduoti visoje šalyje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
rinkimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų lieka vos savaitė. Rinkėjai raginami aktyviai dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti, kas jiems atstovaus savivaldoje ateinančius ketverius metus. Pasižvalgęs po savivaldybės tarybos kandidatų sąrašus nustembi – beveik 40 proc. vieno į Tauragės savivaldybės tarybą iškelto sąrašo kandidatų – teisti, ir ne po vieną ar du kartus. Rekordas – septyni teistumai. Iš 262 kandidatų į rajono savivaldybės tarybą teistumą nurodė 13 kandidatų – tai beveik 5 proc. visų kandidatų. Šalyje šis rodiklis siekia 3,7 proc.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-23
Artėjant savivaldos rinkimams politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ visoje šalyje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Jie vyks ir Tauragėje. Organizatoriai kviečia tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus kandidatams. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-22
Vasario 3-ąją, likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt.
Nuotrauka
BALSAVIMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-21
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2023-02-20
Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose kovo 5 d., kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iki rinkimų dienos. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia vietų, kuriose bus galima balsuoti iš anksto, sąrašą.