Politikų diskusija neįvyko, meras surengė tiesioginę transliaciją
Įkelta:
2022-09-29
Nuotrauka
meras
Nuotraukos autorius:
Momentinė transliacijos nuotrauka 
Aprašymas

Meras Dovydas Kaminskas atsakė į tauragiškių klausimus 

 

 

 

Iniciatyvinė grupė „Žinau, ką renku“ rugsėjo 19-ąją ketino surengti diskusiją ir prisiminti Tauragės mero duotus pažadus ir patikrinti, ar įsipareigojimai vykdomi. Planuota, kad diskutuos Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas bei kiti savivaldos politikai. Kaip pranešta renginio išvakarėse, savivaldybės tarybos opozicija dalyvauti atsisakė, tad diskusija atšaukta. Tą vakarą surengtoje tiesioginėje transliacijoje meras aptarė duotus pažadus prieš praėjusius mero rinkimus, atsakė į tauragiškių klausimus. 

Diskusija buvo atšaukta

„Ar dar nepamiršai, ką merai žadėjo prieš rinkimus? Ar seki, ką merai veikia praėjus rinkimams?

Mes tikrai nepamiršome ir kviečiame tave kartu prisiminti duotus pažadus ir patikrinti, ar meras vykdo duotus įsipareigojimus, diskusijoje su Tauragės rajono meru Dovydu Kaminsku bei kitais savivaldos politikais“, – skelbė diskusijos organizatoriai. 

Deja, diskusija neįvyko, nes, kaip informavo organizatoriai, „opozicija persigalvojo – iš pradžių sutiko, bet vėliau atsisakė joje dalyvauti“. 

Rajono meras D. Kaminskas, viešai paskelbęs įrašą feisbuke, rašo: „Gaila. Suprantu, kad gyva ir vieša diskusija opozicijai neatrodo patraukli, nes reikės kalbėti argumentais, o ne tiesiog šaukti, kaip viskas blogai. Taip pat gyvoje diskusijoje reikės greitai reaguoti, o ne skaityti iš vakaro nušlifuotus sakinius, kurie dažniausiai tik gražiai skamba antraštėse, bet yra nutolę nuo klausimo esmės“. 

Rugsėjo 19-osios vakarą meras surengė tiesioginę transliaciją, kurios metu aptarė turėjusios vykti diskusijos pagrindinę  temą – kaip sekasi įgyvendinti per praėjusius rinkimus duotus 3 pagrindinius pažadus. 

Trys pažadai

Nevyriausybinės organizacijos „Žinau, ką renku“ puslapyje užfiksuoti trys mero pažadai: Tauragė – 2023 Lietuvos kultūros sostinė, atnaujintas Centro turgus ir Tauragės arenos statybos. 

– 2019 m. prieš mero rinkimus daviau tris pažadus. Pirmasis – Tauragė – 2023 Lietuvos kultūros sostinė. Šis pažadas įvykdytas, nes Tauragės nominuota kitais metais Kultūros sostine. Tauragiškiai klausia apie projekto viešinimą, tai jis netrukus prasidės. Renginių numatyta tikrai daug. O nominuota Tauragės kultūros sostine ne tik už tai, kokie renginiai dar vyks, bet ir už tai, kas  organizuojama. Tradicinių renginių tikrai neatsisakysime, bus ir naujų iniciatyvų, renginių, – tiesioginės transliacijos metu kalbėjo meras, pridūręs, kad turintieji idėjų gali kreiptis į savivaldybę.  

Kitas mero pažadas – atnaujinti turgelį Dariaus ir Girėno g. 

– Važiuojantieji pro šalį mato jau visai kitokį vaizdą ir turbūt jau pamiršome, kaip atrodė turgelis. Sutvarkyta teritorija, pastatyti nauji kioskai, kol kas vyksta terasų įrengimo darbai. Tikimės, kad spalio mėnesį galėsime oficialiai atidaryti turgų, nors jau ir dabar vyksta prekyba, – teigė meras. Pasak mero, turgelio įrengimas vyko trimis etapais. Sutvarkyta aikštė, nuotekos, elektros tinklai, ir tai kainavo 297 tūkst. eurų. Naujos prekyvietės ir kioskai atsiėjo 621 tūkst. eurų. Paskutinis etapas – terasų įrengimas, tai kainuos 64 tūkst. eurų.

– Manau, spėjome nupirkti geromis kainomis, nes šiandien, manau, atsieitų 30 proc. brangiau.  

Kaip sakė meras, ne taip lengvai įgyvendinamas trečiasis pažadas – Tauragės arenos statyba.

– Per praėjusius trejus metus pavyko parengti, manau, tikrai gerą projektą, nei per mažą, nei per didelį, su erdvėmis, kokių mums reikia. Procesas nebuvo lengvas, įtrauktos visos bendruomenės, – teigė meras. 

Nuo praėjusių metų lapkričio prasidėję viešieji pirkimai, pasak D. Kaminsko, nėra tokie sėkmingi.

Pirmojo pirkimo vertinimas pradėtas po karo Ukrainoje pradžios, kainos kilo sparčiai, tad rangovas nebesutiko pasirašyti sutarties nustatytomis kainomis. Antrasis pirkimas nutrauktas dėl gautų pretenzijų.

– Praėjusią savaitę vėl paskelbėme pirkimą. Tikėkimės, kad jis vyks sklandžiai ir galėsime pradėti statyti areną, –  pirmadienį kalbėjo meras. 

Per tą laiką, pasak D. Kaminsko, kartu su Seimo nariais Aušrine Norkiene ir Romualdu Vaitkumi pasiekta, kad projektas būtų įtrauktas į Valstybės investicijų programą. 

– Šiemet iš Valstybės investicijų programos galėjome gauti 1 mln. 200 tūkst. eurų, bet neturime rangovo, tad lėšų gauti negalėjome, – apgailestavo meras.  

Šio pažado įvykdymą meras įvertino trečdaliu.

Apie tauragiškių skaudulius 

Ko gero, Gedimino gatvė, pasak mero, jau šiemet turėtų būti atnaujinta, nes tai pažadėjo darbų rangovas „Kauno tiltai“.   

Tarailių gatvės šaligatvių remonto šiemet tikėtis negalima, nes kol kas vyksta gatvės atnaujinimo darbai. 

Tarailių mikrorajono automobilių stovėjimo aikštelių remonto irgi teks palaukti iki 2025 m. Kol kas projektuojamos aikštelės, įrašytos eiliškumo sąraše aukščiau. Gera žinia tarailiškiams – projektuojamas dviračių ir pėsčiųjų takas nuo hipodromo iki Tarailių bendruomenės aikštelės. 

Paklaustas dėl mokytojų pritraukimo į rajoną, meras pirmiausia paminėjo kompensacijas už keliones į darbą ir iš jo. 

– Kad mokytojai atvyktų ir įsikurtų Tauragėje, reikia didesnių programų, kurias svarstome. Penkiems asmenims kompensuojame vadybos studijas ir tikimės, kad jie dalyvaus mokyklų vadovų konkursuose, – teigė D. Kaminskas, pridūręs, kad ilgalaikės mokytojų pritraukimo programos savivaldybė neturi, bet ji labai reikalinga.

Atsakė meras ir į kitus tauragiškių klausimus.  

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tauragėje naujosios sudėties taryba į pirmąjį posėdį  rinksis balandžio 26-ąją. Dabartinė taryba iki to laiko rinksis į du posėdžius – kovo 29-ąją ir balandžio 19-ąją. 
Nuotrauka
3savivaldos
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikia informaciją, kuri aktuali naujai išrinktiems savivaldybių merams ir savivaldybių taryboms. Besibaigiančios kadencijos taryba pakoreguotą tarybos veiklos reglamentą priims artimiausiame posėdyje. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Sekmadienio vakarą, 20 val., duris užvėrė rinkimų apylinkės – baigėsi merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragei jis nebuvo aktualus – Dovydas Kaminskas laimėjo pirmajame ture, o štai Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose laimėtojai paaiškėjo tik po antrojo turo.
Nuotrauka
dovydas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras.  
Nuotrauka
liberalai
Įkelta:
2023-03-06
Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose mero postą laimėjo Dovydas Kaminskas, už jį balsavo 71 proc. visų Tauragės rinkėjų. Džiuginantys Liberalų sąjūdžio rezultatai ir taryboje – laimėta 14 mandatų.
Nuotrauka
nuotrauka
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Savivaldos rinkimų rezultatai dar skaičiuojami, kol kas nepateikti rezultatai iš didžiųjų miesto rinkimų apylinkių, bet pirminiai duomenys leidžia tikėti, kad antrojo turo Tauragės mero rinkimuose gali ir nebūti – ryškia persvara pirmauja Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Iki 15 val. Tauragės savivaldybėje balsavo 40,58 proc. visų rinkimų teisę turinčių tauragiškių, kurie šiek tiek aktyvesni, lyginant su šalies balsavusiųjų rodikliu – 37,29 proc. Tauragės savivaldybės rinkimų komisija iki to laiko informacijos apie rimtus pažeidimus negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Per keturias dienas, nuo vasario 28-osios, kai savivaldos tarybų ir merų rinkimuose buvo galima balsuoti iš anksto, specialiuosiuose punktuose ir namuose, savo balsą atidavė beveik 10 proc. tauragiškių. Šią statistiką dar šiek tiek pakeis balsavusieji namuose šeštadienį. Prieš ryt, kovo 5-ąją, vyksiančius savivaldos rinkimus verta prisiminti ir kai kuriuos svarbius akcentus dėl rinkimų agitacijos draudimų, įsigaliosiančių nuo vidurnakčio.  
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Kovo 5-ąją, sekmadienį, vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Policija žada stiprinti pajėgas ir didelį dėmesį skirti rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose. Apie tai skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
RINKIMAI
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Šiandien (trečiadienį) ir ketvirtadienį tęsiasi vakar prasidėjęs balsavimas iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Šiandien prasideda ir balsavimas specialiuosiuose punktuose. Pasiteiravus apie pirmosios balsavimo iš anksto dienos rezultatus, Tauragės rajono rinkimų apygardos komisijos nariai akcentavo, kad rinkėjų aktyvumas, lyginant su kitais rinkimais, stebina – balsuoti atėjo nedaug rinkėjų. Pasak komisijos narių, vakar rinkimų diena praėjo ramiai, incidentų nebuvo.   
Nuotrauka
soc tinklai vrk
Asociatyvi VRK nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis ir informuoja, kokie apribojimai ir draudimai taikomi socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Šiandien, vasario 28-ąją, prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Visose savivaldybėse savo balsą rinkėjai gali atiduoti visoje šalyje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
rinkimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų lieka vos savaitė. Rinkėjai raginami aktyviai dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti, kas jiems atstovaus savivaldoje ateinančius ketverius metus. Pasižvalgęs po savivaldybės tarybos kandidatų sąrašus nustembi – beveik 40 proc. vieno į Tauragės savivaldybės tarybą iškelto sąrašo kandidatų – teisti, ir ne po vieną ar du kartus. Rekordas – septyni teistumai. Iš 262 kandidatų į rajono savivaldybės tarybą teistumą nurodė 13 kandidatų – tai beveik 5 proc. visų kandidatų. Šalyje šis rodiklis siekia 3,7 proc.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-23
Artėjant savivaldos rinkimams politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ visoje šalyje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Jie vyks ir Tauragėje. Organizatoriai kviečia tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus kandidatams. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-22
Vasario 3-ąją, likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt.
Nuotrauka
BALSAVIMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-21
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2023-02-20
Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose kovo 5 d., kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iki rinkimų dienos. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia vietų, kuriose bus galima balsuoti iš anksto, sąrašą.