Šaukiamas antrasis naujosios savivaldybės tarybos posėdis – bus balsuojama už vicemerą
Įkelta:
2023-05-01
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Andželos Jakienės feisbuko nuotrauka
Aprašymas

Andžela Jakienė bus siūloma į vicemerės pareigas

Gegužės 5-ąją meras Dovydas Kaminskas šaukia antrąjį naujosios kadencijos savivaldybės posėdį. Politikai svarstys kelis klausimus, tarp jų – tarybos komitetų sudarymas ir jų pirmininkų bei pavaduotojų skyrimas. Meras teiks ir pirmąją vicemero kandidatūrą.

Sudarys komitetus, rinks atstovus

Penktadienį, 14 val., šaukiamame savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai svarstys kelis klausimus. Pirmiausiai bus sudaryti tarybos komitetai. Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete dirbs devyni tarybos nariai, po aštuonis Sveikatos ir socialinių reikalų bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetuose. Bus paskirti ir komitetų pirmininkai bei jų pavaduotojai.

Kaip skelbiama aiškinamajame sprendimo projekto rašte, savivaldybės tarybos komitetai sudaromi savivaldybės tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, savivaldybės tarybos, mero sprendimai. Savivaldybės tarybos komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 savivaldybės tarybos narių savivaldybės tarybos sprendimu. Sudarant komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo; komitetus ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komiteto įgaliojimus, nustato savivaldybės taryba; komitetų darbo tvarka nustatoma tarybos veiklos reglamente. Savivaldybės tarybos komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininką ir jo pavaduotoją iš komiteto narių komiteto siūlymu skirs savivaldybės taryba.

Dar vienas sprendimas, dėl kurio teks apsispręsti politikams – tarybos atstovų į Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimą išrinkimas.

Teiks vicemero kandidatūrą

Meras D. Kaminskas penktadienį teiks ir pirmojo vicemero kandidatūrą. Į vicemero postą, kaip skelbiama sprendimo projekte, bus siūloma Andžela Jakienė – Užimtumo tarnybos darbuotoja, aktyvios Dacijonų kaimo bendruomenės pirmininkė.

Praėjusios savaitės pabaigoje kalbintas rajono meras „Tauragės žinioms“ teigė, kad kol kas svarstoma viena vicemero kandidatūra. Tiesa, tada pavardė nebuvo paminėta.

Pagal naująjį savivaldos įstatymą taryba patvirtino, kad meras savo politinio pasitikėjimo komandoje turės du vicemerus.

Iš viso komandoje patvirtintos 8-ios pareigybės: be dviejų vicemerų administracijos direktoriaus, tarybos posėdžių sekretoriaus ir 4 mero patarėjų.

Balandžio 28-ąją Dacijonų kaimo bendruomenė viešai paskelbė, kad per ataskaitinį rinkiminį susirinkimą nuo pat bendruomenės įsikūrimo 16 metų bendruomenei vadovavusi A. Jakienė naujai kadencijai savo kandidatūros į pirmininkus nekėlė.

Jeigu pagal naująjį savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, taryba du kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu savivaldybės tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru. Jeigu meras, savivaldybės tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš savivaldybės tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.

Vicemeras yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, kuris atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus.

A. Jakienė yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Tauragės skyriaus narė, dalyvavo savivaldos rinkimuose, į tarybą nepateko, porinkiminiame partijos sąraše liko 4 vietoje. Partija taryboje gavo du mandatus. 

Nuotrauka
gintare jav
Įkelta:
2024-01-25
Sausio 24 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dalyvaus „Open World“ programos „Regional and Municipal Leaders and Climate Change“ projekte, skirtame regionų ir savivaldybių lyderiams, aktyviai dirbantiems aplinkos apsaugos bei klimato kaitos srityse.
Nuotrauka
savivalda
Įkelta:
2024-01-15
 Lietuvos Respublikos Seimo priimtas ir Prezidento patvirtintas 2024 m. šalies biudžetas. Kyla minimali alga iki 924 Eur taip pat keičiasi ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, didėja pensininkų pajamos, neapmokestinamo pajamų dydis kyla 20 procentų ir pasiekia 747 Eurus. Taip pat didėja socialinės išmokos, vaiko pinigai ir dar daug kitų pasikeitimų laukia. O kaip gyvensime Tauragėje šiais 2024 – aisiais ir koks mūsų savivaldybės biudžeto projektas? Į pateiktus klausimus atsakė savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas ir savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.
Nuotrauka
giedre
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Vakar darbą Tauragės rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės (pakaitinės vyriausiosios specialistės) pareigose pradėjo eiti Giedrė Kaveckienė.
Nuotrauka
darbuotoja
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-16
Šią savaitę kalbos tvarkytojos pareigas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje pradėjo eiti Deimantė Račiūnienė.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-08-02
Rajono mero potvarkiu patvirtintos ir paskirstytos lėšos antrojo pusmečio kultūros projektams. Iš viso išdalinta 32 111,65 euro. Didžiausia suma atiteko Tauragės kultūros centro teiktiems projektams finansuoti.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-07-26
Liepos 24 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – Bendrojo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistės (mero referentės) pareigas pradėjo eiti Viktorija Pociūtė, o Viešųjų pirkimų skyrių papildė specialistė – Agnė Gendrolienė.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-06-26
Seimas patvirtino Vietos savivaldos įstatymo pakeitimą, pagal kurį atsisakyta vadinamųjų kanceliarinių išmokų, o savivaldybių tarybų nariams bus mokamas darbo užmokestis. Jis sieks 20 proc. savivaldybės merų algos, kuri priklauso nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus. Tauragės politikai gaus per 650 eurų.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka 
Įkelta:
2023-05-23
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas – tarybos narių veiklai skirtų lėšų pagrindimo dokumentų projektui „Skaidrinam“ mūsų savivaldybė dar nepateikė, o trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos prokuratūroje bus aiškinamasi dėl Tauragės rajono savivaldybės tarybos narių lėšų panaudojimo.   
Nuotrauka
sveikatos remimas
Tauragės visuomenės sveikatos biuro nuotrauka
Įkelta:
2023-05-03
Paskutiniajame senosios kadencijos Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai patvirtino visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2023 metų priemones. Joms įgyvendinti skirta per 70 tūkst. eurų. 
Nuotrauka
darbuotojai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-02
Nuo šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos komandą papildė du nauji darbuotojai – statybos skyriaus specialistas Ramūnas Mockus ir Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus pakaitinė vyriausioji specialistė Rasa Kavaliauskė. 
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Trečiadienį į iškilmingą posėdį rinkosi naujoji savivaldybės taryba, dirbsianti ateinančius ketverius metus. Prisiekė 24 tarybos nariai ir antrajai kadencijai išrinktas rajono meras Dovydas Kaminskas. Dar vienas išrinktasis tarybos narys posėdyje nedalyvavo, apie priežastis neskelbiama.  
Nuotrauka
mero komanda
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-28
Pirmasis sprendimas, kurį priėmė trečiadienį prisiekusi naujoji savivaldybės taryba, – mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo  valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus patvirtinimas. Komandoje – 8 pareigybės. Ketvirtadienį meras pasirašė potvarkius ir įvardijo pirmąsias komandos narių pavardes.