Krepšinio teisėjai tampa įkaitais, jaunimas nenori rinktis šios karjeros
Įkelta:
2022-10-08
Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Tauragės sporto bendruomenė klausėsi paskaitos apie krepšinio trenerio darbo ypatumus. Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Kęstutis Pilipauskas ir Tauragės krepšinio mokytojas Tadas Rapolavičius. Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

Tauragėje seminarą surengė profesionalus krepšinio teisėjas, Lietuvos krepšinio federacijos Teisėjų asociacijos vadovas Kęstutis Pilipauskas. Jis vietos sporto bendruomenei pristatė krepšinio taisyklių pakeitimus, kurie įsigaliojo nuo šių metų. Pokalbyje prieš seminarą profesionalas pasidalino savo įžvalgomis dėl skandalo Europos krepšinio čempionate ir dėl teisėjų krizės, kurią išgyvena visa Europa.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo vienas geriausių krepšinio trenerių, seminare Tauragės sporto bendruomenei jis pristatė taisyklių pakeitimus, įsigaliojusius nuo šių metų. Stengtasi populiariai supažindinti su teisėjavimo aspektais ir parodyti, kiek kartais būna sudėtingų situacijų krepšinyje, dėl kurių teisėjai pelnytai ar nelabai yra kaltinami.

Vienas ryškiausių momentų – neseniai praūžęs Europos krepšinio čempionatas, kuriame Lietuvos krepšinio rinktinė užėmė 15 vietą, ir iš dalies – dėl prasto teisėjų darbo. Teisėjų klaidos galėjo lemti taškus svarbiose rungtynėse. Po kilusio skandalo teisėjai buvo nušalinti, tačiau rezultatai liko nepakeisti. Pašnekovas aiškina, kad ši problema – dėl Eurolygos ir tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) nesantaikos.

Nuotrauka
Tado Rapolavičiaus asmeninio albumo nuotrauka

– Kai kurie teisėjų rezultatai buvo prasti. Tai rodo teisėjų krizę Europoje. Bet ją lemia tai, kad iš TOP70 geriausių teisėjų 40 yra Eurolygos teisėjai ir jie nėra kviečiami į jokias dideles FIBA varžybas: olimpiadą, čempionatus ir pan. Nei į klubinius turnyrus. FIBA ir Eurolyga kariauja, teisėjai yra įkaitai, – pasakoja K. Pilipauskas.

Teisėjų krizė

Be to, pasak pašnekovo, visame pasaulyje auga krepšinio teisėjų krizė – jaunimas nenori teisėjauti, todėl profesionalių teisėjų ima trūkti tiek Europoje, tiek ir JAV aukščiausioje NBA lygoje. Tam yra kelios priežastys.

– Karjera čia nebūna greita. Reikia daug investuoti į save, teisėjauti žemesnio lygio varžybose, kurios menkai apmokamos. Ir atsirado dar viena problema – tėvelių smurtas. Žaidžiančių moksleivių tėvai yra labai agresyvūs ir rungtynių metu bando daryti įtaką teisėjams, kurie tokiose rungtynėse įprastai patys būna jauni. Sudaromas negatyvus fonas, prieinama iki smurtinių veiksmų, tai atbaido jaunus žmones, jie nenori tokioje aplinkoje pradėti karjeros, – pastebi profesionalus teisėjas.

Pasiekia aukštumų

Per krepšinio čempionatą kalbėta, kad teisėjams tenka didžiulis psichologinis spaudimas. Krepšinio rinktinėse žaidžia profesionalūs krepšininkai, dalis jų – NBA ir Europos žvaigždės, turinčios milijoninius kontraktus. Todėl įtampa aikštelėje didžiulė, didelio psichologinio pasiruošimo reikia ir teisėjams. Tačiau, pasak pašnekovo, to paties reikalauti iš jaunimo, kurį atakuoja nepatenkinti tėvai, negalima.

– Negalime reikalauti iš septyniolikos–aštuoniolikos metų vaikino, kad jis būtų pasiruošęs atlaikyti smurtą rungtynėse, už kurias jis gauna gal dešimt–dvylika eurų, – sako pašnekovas.

Tad kaip vis dėlto paskatinti jaunimą rinktis teisėjo karjerą? K. Pilipauskas sako, kad dauguma teisėjų patys iš pradžių žaidė krepšinį. Ir yra pavyzdžių, kaip daug dirbant galima pasiekti aukštumų ir šioje karjeroje.

– Aš pats žaidžiau krepšinį iki 28 metų. Tada pradėjau teisėjauti. Dabar jaunesni pradeda. Mūsų laikais tai buvo noras pasilikti su krepšiniu, kai baigiasi žaidėjo karjera. Tada niekas negalvojo apie didelius pinigus. Dabar TOP teisėjai, kurie patenka į aukštesnes lygas, nekalbu jau apie Eurolygą, gali vadinti save profesionalais, jų atlyginimas neblogas. Turime porą jaunų TOP teisėjų, vienas jų – Gytis Vilius (34 metų FIBA kategorijos teisėjas, – aut.), kuris dvejus metus teisėjavo Eurolygos finalo rungtynėse. Jis greitai padarė karjerą – geras pavyzdys, kad jeigu dirbi, jeigu nori ir stengiesi, turi gabumų, gali pasiekti aukštumų, – sako pašnekovas.

 

Nuotrauka
aloyzas urbikas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje surengtame Lietuvos lengvosios atletikos meistrų (veteranų) uždarų patalpų čempionate dalyvavęs tauragiškis vienoje iš rungčių užėmė pirmąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą.
Nuotrauka
zygis
„Aktyvi Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Baltųjų gandrų dieną – kovo 25-ąją – aktyvūs tautiečiai paminėjo žygiuodami Rambyno kalno teritorija, aplankė M. Jankaus muziejų ir Europoje lygių neturinčios gandrų kolonijos prieigas.
Nuotrauka
sambo
SK „Herkus“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Atvirajame Balstogės (Lenkija) dziudo taurės turnyre dalyvavo Tauragės sporto centro ir SK „Herkus“ sportininkai. Tarp pusketvirto šimto sportininkų iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos tauragiškiai pelnė du medalius.
Nuotrauka
imtynes
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Tauragės jaunieji imtynininkai dalyvavo didžiausiame Europos jaunimo imtynių turnyre „Tallinn Open“. Tarp beveik dviejų su puse tūkstančio sportininkų iš 32 šalių tauragiškiai neliko be medalių. 
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-25
Iš Žygaičių miestelio kilusi ir šiuo metu Tauragėje gyvenanti  Iveta Lešinskytė ne kartą tapo Lietuvos moterų bokso čempione. Boksininkė ne tik sportuoja, tarnauja kariuomenėje, bet ir mokosi Lietuvos sporto universitete. Sportu nuo 16 metų besidominti moteris jau daugiau nei dešimtmetį nekeičia mylimos sporto šakos ir toliau tobulinasi bei stiprėja.
Nuotrauka
krepsinis
Tauragės KM feisbuko/BBBL nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Tauragės krepšinio mokyklos U10 komanda dalyvavo „Best Baltic Basketball League“ (Geriausia Baltijos krepšinio lyga) ture Estijoje. Tarp penkių komandų iškovota antroji vieta.
Nuotrauka
futbolas
Tauragės FK „Tauras“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-22
Lietuvos futbolo federacija patvirtino šešiolika futbolo klubų, kurie startuos LFF II lygoje. Tarp jų – ir Tauragės „Tauras“. Artėjant lygos startui komandos žaidžia kontrolines rungtynes.
Nuotrauka
rankinis
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-21
Sekmadienį, kovo 19-ąją, Garliavoje vyko Lietuvos jaunimo ir jaunių taurės turnyrų finalai. Jų nugalėtojams įteiktos legendinių Lietuvos rankininkų, olimpinių ir pasaulio čempionų taurės. Viena taurių atiteko ir Tauragės rankininkėms.
Nuotrauka
rkl
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusį savaitgalį „Tauragė“ iškovojo dvi pergales ir turnyrinėje lentelėje, artėjant lemiamoms dvikovoms, pakilo į ketvirtąją turnyrinės lentelės poziciją. Šį savaitgalį, palankiai susiklosčius aplinkybėms, tauragiškiai turi realių šansų pakilti dar laipteliu aukščiau. Tačiau prasčiausias scenarijus gali ekipą nustumti atgal į penktąją poziciją. Lemiamas susitikimas – jau šiandien.
Nuotrauka
krepsinis
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
„Tauragės krepšinio dienos“ metu surengtas 35-asis Nepriklausomybės taurės finalas, kuriame triumfavo „Fortūnos“ komanda, įveikusi „Roados“ krepšininkus.
Nuotrauka
boksas
„SC KOVA“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Rygoje surengtame ketvirtajame tarptautiniame moterų bokso taurės turnyre pasižymėjo keturios Tauragės sportininkės. Deja, aukso medalių iškovoti nepavyko, tačiau sportininkės be apdovanojimų neliko.
Nuotrauka
22krepsinio mokykla (2).jpg
Tauragės krepšinio mokyklos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Tauragės krepšinio mokyklos komanda (gimusių 2007 m. ) dalyvavo Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) I diviziono čempionato III ture Tartu mieste (Estija). Turą komanda užbaigė iškovodama trečiąją vietą.
Nuotrauka
rkl
Įkelta:
2023-03-10
Lietuviams krepšinis yra tarsi antra religija. Mūsų tauta reikšmingomis krepšininkų pergalėmis garsėja nuo 1937 metų, kuomet Lietuvos rinktinė pirmą kartą tapo Europos čempione. Tad galime tik pasidžiaugti, kad jau beveik šimtmetį Lietuva augina ir ugdo krepšinio profesionalus, entuziastus ir mėgėjus, o lietuvius krepšininkus palaikančios skanduotės skamba visame pasaulyje.
Nuotrauka
svarsciai
Tauragės sporto centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Trakuose vykusiame XI Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos ilgo ciklo čempionate puikiai pasirodė Tauragės sporto centro sportininkai.
Nuotrauka
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Dvi pergales praėjusią savaitę iškovojusi „Tauragė“ vejasi artimiausius varžovus turnyrinėje lentelėje. Kiekviena pergalė šiuo metu lemiama nenumaldomai artėjant atkrintamosioms.
Nuotrauka
Arūnė Šlefendoraitė (kairėje) tapo Lietuvos jaunių sambo čempione, Vestina Bliavaitė iškovojo bronzą
Manto Sabaliausko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-08
Šiauliuose vykusiame Lietuvos jaunių (2005–2008 m.) ir jaunimo (2003 m. ir jaunesni) sambo čempionate dalyvavo Tauragės sporto centro ir sporto klubo „Herkus“ sportininkės. Merginos pelnė prizines vietas ir čempionės titulą.
Nuotrauka
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Tauragiškis Rokas Baciuška antrame pasaulio ralio-reidų čempionato etape Abu Dhabi Desert Challenge pelnė pirmąją vietą T4 klasėje.
Nuotrauka
rokas baciuska
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Abu Dabyje antrajame 258 km greičio ruože Rokas Baciuška ir šturmanas Oriol Vidal Montijano finišavo antroje vietoje.
Nuotrauka
vestina
Tauragės SC feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Tauragės sporto centro auklėtinė Vestina Bliavaitė Atvirajame Lietuvos dziudo čempionate (U-21) Elektrėnuose užėmė trečiąją vietą. Pastaruoju metu sportininkė stabiliai demonstruoja aukštus rezultatus ir šalies čempionatuose kovoja dėl prizinių vietų.
Nuotrauka
rkl taurage
„Tauragės“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Praėjusį savaitgalį dvi pergales iškovojusi „Tauragė“ įrodė, kad lemiamomis akimirkomis sugeba susikaupti ir nepasiduoti psichologiniam spaudimui. Tiesa, vienos pergalės galėjo ir nebūti, tačiau tauragiškiams pavyko atsilaikyti.
Nuotrauka
rokas
Marian Chytka nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Jungtiniuose Arabų Emyratuose startavo antrasis ralio reidų pasaulio čempionato (W2RC) etapas – Abu Dhabi Dessert Challenge. 242 km greičio ruožą Rokas Baciuška ir šturmanas Oriol Vidal Montijano Abu Dabyje įveikė pirmieji.