Tauragės vardą garsinančią boksininkę motyvuoja artimieji
Įkelta:
2023-03-25
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Treneris Edvardas Kutujevas ir 2022-ųjų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionė Iveta Lešinskytė

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Boksu sportininkė susidomėjo būdama šešiolikos

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

2022-ųjų Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionė Iveta Lešinskytė

 

,
Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Iveta Lešinskytė jau 9 metus tarnauja Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Iš Žygaičių miestelio kilusi ir šiuo metu Tauragėje gyvenanti  Iveta Lešinskytė ne kartą tapo Lietuvos moterų bokso  čempione. Boksininkė ne tik sportuoja, tarnauja kariuomenėje, bet ir mokosi Lietuvos sporto universitete. Sportu nuo 16 metų besidominti moteris jau daugiau nei dešimtmetį nekeičia mylimos sporto šakos ir toliau tobulinasi bei stiprėja.

Dirba, mokosi ir sportuoja

Iveta mokosi Lietuvos sporto universitete, ištęstinėse Treniravimo sistemų programos studijose. Šiuo metu ji rašo bakalaurinį darbą tema „Sportininkų, išgyvenusių traumas, EGO stiprumo ir emocinių simptomų indekso raiškos sąsajos (BASC-2 savęs vertinimo skalės)“, tad laisvo laiko nelieka – jis visas skirtas darbui, sportui ir mokslams. Iveta tarnauja Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalione jau devintus metus. Nuo 2017 metų ji – IV pėstininkų kuopos valdymo grupės ryšių ir informacinių sistemų technikė. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Esu dėkinga savo kolegoms – valdymo grupei – už nuoširdų palaikymą, – kalbėjo I. Lešinskytė.

Paklausta, kodėl pasirinko kario profesiją, ji teigia taip apsisprendusi pasikalbėjusi su treneriu. 

– Mane traukė tokia profesija, svarsčiau ir apie policiją, bet susidėliojau pliusus ir minusus ir vis dėlto pasirinkau kariuomenę. Ir nesigailiu. Ten jau dirbu 9 metus, – džiaugėsi mergina.

Vienos pirmųjų boksininkių Tauragėje

Sportuoti Iveta pradėjo būdama šešiolikos. Per tą laiką būta ir tokių akimirkų, kai treniruočių tempą tekdavo šiek tiek sumažinti dėl įvairių gyvenimo aplinkybių – išvykus į bazinius karinius mokymus, o pradėjus tarnauti kariuomenėje pratybų buvo daug. Mergina bazinius karinius mokymus atliko dar 2014 m. Rukloje. 

Pradėti sportuoti Iveta su drauge panoro dar būdamos paauglės, o kokią sporto šaką – tuo metu nebuvo labai svarbu, tad merginos nusprendė išbandyti bokso treniruotes.

– Susidomėjome kartu su drauge ir į pirmąsias treniruotes ėjome dviese, nes dviese visuomet drąsiau, – apie pirmuosius žingsnius tuomet dar jai naujoje sporto šakoje kalbėjo sportininkė. – Kai pradėjome lankyti treniruotes Tauragėje, nebuvo merginų boksininkių, todėl visi į mus žiūrėjo keistai. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

Mergina sako, kad priežastis, dėl kurios pasirinko boksą, – noras turėti didesnį sportinį krūvį.

– Prisimenu pirmąsias treniruočių savaites – buvo tikrai sunku, skaudėdavo raumenis, – pasakojo Iveta.

Kad ir kaip iš pradžių buvo sunku, dabar merginai atsisveikinti su šia sporto šaka būtų sudėtinga.

– Kitų sporto šakų neteko išbandyti, bet kartais kildavo tokių minčių. Vis dėlto boksas man per daug patinka, manau, kad net neitų pakeisti sporto šakos. Manau, jau būtų ir keista į kažkokią kitą sporto šaką pereiti, – svarstė I. Lešinskytė.

Geriausia motyvacija – artimųjų palaikymas

O kas sportininkę motyvuoja? 

Pasak Ivetos, jai motyvacijos suteikia aplinkinių ratas – laiko patikrinti draugai, šeima ir, žinoma, treneriai.

– Manau, jie didžiausi motyvatoriai, – akcentavo sportininkė.  

Tai visgi motyvacija ar disciplina svarbiausia sportininkui?

– Manau, reikia užsibrėžti tikslą, ir jeigu labai norėsi jį įgyvendinti ir jo sieksi, tai bus didžiausia motyvacija. O disciplina irgi labai svarbu, nes pasiruošimo metu būtina jos laikytis, – kalbėjo boksininkė.

Treniruojasi Tauragėje ir Šilutėje

Pasiruošti varžyboms Ivetai padeda treneriai Edvardas Kutujevas ir Vincas Murauskas.

– Daugiausiai treniruojuosi Tauragėje su treneriu E. Kutujevu, bet važinėju ir į Šilutę – ten praleidžiu nemažai laiko. Ten mane treniruoja V. Murauskas, – pasakoja sportininkė. 

Pasak jos, abu treneriai skiria labai daug laiko ir jėgų padėdami Ivetai tobulėti. Jie lydi merginą ir į varžybas. 

Nuotrauka
Asmeninio albumo nuotrauka

– Per tiek laiko jie man net savo buvimu šalia padeda varžybose geriau jaustis ir labiau pasitikėti savimi. Ačiū jiems už meilę savo darbui, – dėkojo sportininkė, dabar galinti pasidžiaugti, kad nuo 2015 m. priklauso Lietuvos bokso moterų rinktinei, yra tarptautinių turnyrų nugalėtoja bei prizininkė, o Pasaulio ir Europos čempionate yra užėmusi 5-ąją vietą.

Ruošiantis varžyboms laiko treniruotėms reikia skirti daugiau nei įprastai. Iveta dažnai važiuoja į stovyklas, kurių didžioji dalis vyksta užsienyje.

Laisvalaikis – su šeima

Rytus sportininkė pradeda nuo pasivaikščiojimo su augintiniu. 

– Po to ruošiuosi ir važiuoju į darbą, vėliau – į treniruotes, tvarkausi, gaminuosi maistą kitai dienai. Kartais ir prie mokslų pasėdėti reikia daugiau, – apie savo dieną pasakojo Iveta.

Pasak jos, laisvas laikas yra skirtas poilsiui, draugams, šeimai ir augintiniui, kuris nori daugiausiai laiko ir dėmesio.

– O kalbant apie pomėgius… Net nežinau, ar tokių turiu. Mėgstu leisti laiką su šeima. Skaitau knygas, kurios susijusios su mokslais. Kino filmų nelabai žiūriu, nebent stovyklų metu, kai yra daugiau laiko, – pasakojo pašnekovė.

Specialybės keisti neketina

Didelių ateities planų Iveta kol kas nekuria:

– Planų sportuoti toliau kol kas yra, tačiau sunku apie juos kalbėti, kai pasaulyje tokia padėtis. Dėl Rusijos sukelto žiauraus karo Ukrainoje mes nedalyvaujame varžybose, kuriose dalyvauja Rusijos ir Baltarusijos sportininkai. Todėl labai tolimų planų dėliotis negalime. 

O paklausta, ar baigusi studijas svarsto tapti trenere, mergina teigia, kad kol kas tokių planų dar neturi.

– Kol kas specialybės keisti neketinu – planuoju toliau dirbti kariuomenėje, o kaip bus toliau, nežinau, – teigė pašnekovė.

 

Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Seniai svajojate pakeisti kasdienę aplinką ir pasikrauti adrenalino? Šokite į garsųjį Roko Baciuškos motobagį ir pajuskite kitokį greitį! Dukart pasaulio ralio-reidų čempionas pristato analogų Lietuvoje neturinčias „RB driving experience“ pramogas – kviečia lėkti su juo specialiai paruoštoje trasoje arba rinktis turistinį pasivažinėjimą su draugais vaizdingais maršrutais gimtosios Tauragės apylinkėse.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-10
Saudo Arabijoje vykstančiame „Hail Toyota International“ ralyje dalyviai varžėsi pirmajame 302 kilometrų ilgio specialiame greičio ruože. Naujoje Ultimate klasėje startuojantis lietuvis Rokas Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano („Overdrive Racing“) finišavo per 2 val. 50 min. 8 sek. ir užėmė 2-ąją vietą.
Nuotrauka
rokas
Cin Cin movies nuotrauka
Įkelta:
2024-02-09
Hail mieste Saudo Arabijoje ketvirtadienį oficialiai pradėtas „Hail Toyota International“ ralis, kuris žymi pirmąjį FIM Bajas pasaulio taurės etapą ir Saudo Arabijos „Toyota“ čempionato renginį. Lenktynėse kartu su keletu Ultimate klasės elito atstovų dalyvauja ir Rokas Baciuška.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2024-01-31
Tauragės krepšinio mokykloje darbą pradėjo krepšinio trenerė Viktorija Dambrauskaitė. Viktorija 2023 metais baigė Lietuvos sporto universiteto pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programą, šiuo metu trenerė studijuoja fizinio ugdymo ir sporto magistrantūrą. Pati Viktorija teigia, jog sprendimas grįžti į Tauragę – spontaniškas, kurį pakuždėjo nuojauta. Grįžusi į savo gimtąjį miestą Viktorija pastebi ir jo pokyčius, pasak merginos, jos gimtasis miestas – auga, o pagrindinis pliusas čia – ramesnis gyvenimo tempas, geresnis susisiekimas ir, žinoma, žmonės.
Nuotrauka
rokas
MCH photography nuotraukos
Įkelta:
2024-01-26
Savaitgalį į Lietuvą iš Dakaro grįžęs Rokas Baciuška pripažįsta, jog šiuo metu vis dar bando adaptuotis prie sulėtėjusio gyvenimo tempo ir lietuviškos žiemos. Šių metų Dakare Rokas Baciuška važiavo galingesnėje „Challenger“ klasėje. Trečiąją beduino statulėlę į savo gimtinę parvežęs sportininkas teigia, kad Dakaras užima ne mažą dalį jo gyvenime. Vaikinas atviravo, jog pirmoji jo gyvenimo tatuiruotė yra susijusi būtent su Dakaru.
Nuotrauka
rokas
MCH photography
Įkelta:
2024-01-17
Saudo Arabijoje vykstančio Dakaro ralio devintasis etapas sėkmingai susiklostė „Challenger“ klasėje lenktyniaujančiam lietuviui Rokui Baciuškai. Jis su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano užėmė trečiąją vietą. Antradienį sportininkams teko važiuoti 639 km iš Hailo į Alulą, o greičio ruožą sudarė 417 km. R. Baciuška finišavo per 4 val. 55 min. 23 sek. Vos 20 sek. jį aplenkė čilietis Francisco Lopezas, o kiek daugiau nei 7 minutėmis – etapo nugalėtojas argentinietis Nicolas Cavigliasso. Greičio ruožą lietuvis pradėjo atsargiai ir pirmuose kelio taškuose jo rezultatas svyravo tarp 7 ir 10 pozicijų, bet vėliau R. Baciuška demonstravo puikų tempą ir sugebėjo pakilti iki trečios vietos. „Pradžioje sunkiai atsibudau, o pirma pusė buvo greita. Vėliau buvo akmenys – organizatoriai visiškai neleidžia pailsėti. Variklyje šiek tiek trūksta galios, todėl sunku pakilti į dideles kopas, taip pat buvo šiandien keletas sudėtingų navigacinių taškų. Dakaras šiemet tikrai sunkus, bet toks jis yra visiems“, - kalbėjo R. Baciuška. Trasoje R. Baciuška matė sustojusį Vaidotą Žalą su „Mini“ automobiliu, taip pat ir dar vieną „Mini“ lenktynininką. „Tikrai „Miniams“ nelabai sekasi, bet šių metų Dakaras duoda didelį krūvį technikai ir vairuotojams“, - sakė pasaulio ralio-reidų čempionas R. Baciuška. Po finišo dalyvių dar laukė 149 km pervažiavimas iki bivako. Sportininkas iš Lietuvos neslepia, kad nuovargis rodo savo ženklus, bet motyvacijos stengiasi nepristigti. „Kilometrai, kilometrai, kilometrai – nesibaigiantys kilometrai. Dakare būsiu atsivažiavęs už visus 2024 metus, - šypsojosi R. Baciuška. – Iš tiesų, kuo arčiau Dakaro finišas, tuo darosi vis sunkiau, bet viskas tvarkoje, smagu, yra fanų iš Lietuvos, todėl jie pakelia nuotaiką. Ačiū visiems. Liko trys dienos, nepasiduodame, nes dar visko gali atsitikti.“ Bendroje „Challenger“ klasės įskaitoje lyderiu išlieka amerikietis Mitchellas Guthrie. Antrąją vietą užima Cristina Gutierrez (+28 min. 35 sek.), trečiąją – Francisco Lopezas (+ 36 min. 48 sek.). R. Baciuška išlieka ketvirtas, o jo atsilikimas nuo lyderio siekia 1 val. 23 sek. Dešimtąjį greičio ruožą trečiadienį sudarys 371 km. Iš viso lenktynininkams reikės nuvažiuoti 612 km aplink Alula miestą. Dakaro ralis, kurį sudaro
Nuotrauka
apdovanojimai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-01-09
Penktadienio vakarą Tauragės kultūros centre įvyko geriausių 2023 metų Tauragės sportininkų pagerbimo vakaras.
Nuotrauka
rokas
Marcelo Maragni / Red Bull Content Pool
Įkelta:
2024-01-09
Prestižiniame Dakaro ralyje Saudo Arabijoje pirmadienį lenktynininkai varžėsi trečiajame greičio ruože, kurį sudarė 438 km. Su pervažiavimu sportininkai turėjo iš viso nuvažiuoti 733 km iš Al Duwadimi į Al Salamiya.
Nuotrauka
taurris
„Taurris“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Gruodžio 9-ąją Jurbarke surengtas Lietuvos mišrių kovos menų čempionatas. Jame dalyvavo Tauragės sporto centro kovotojai ir net keturi iš jų tapo Lietuvos čempionais. 
Nuotrauka
volanas
Tauragės badmintono klubo „Volanas“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 18 dieną Kaune BAUEN arenoje vyko finalinis badmintono A grupės suaugusiųjų ir jaunių Lietuvos taurės etapas. Jame dalyvavo ir puikiai pasirodė Tauragės badmintono klubo „Volanas“ sportininkai.
Nuotrauka
rankinis
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Lapkričio 8-ąją „Bastilijos“ sporto komplekse surengtos Lietuvos rankinio federacijos U-17 jaunių čempionato varžybos. Po atkaklios kovos tauragiškės, treniruojamos Inetos Laugalienės, iškovojo pergalę prieš Kauno rajono sporto mokyklos rankininkes. Tai jau trečioji tauragiškių šio rugsėjį prasidėjusio sezono pergalė.
Nuotrauka
krepsinis
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-23
Spalio 20 d. Kaune įsikūrusiame Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre antrus metus iš eilės vyko Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 3X3 krepšinio turnyras. Pirmoji vieta atiteko Tauragės apskrities policijos atstovams.