„Diaverum“ klinikai Tauragėje pacientai jau 15 metų patiki savo gyvybes
Įkelta:
2015-02-27
Nuotrauka

Gyvybiškai svarbios procedūros Tauragėje atliekamos nuo 2000 metų

Viena iš pasaulyje pirmaujančių inkstų priežiūros paslaugų teikėjų „Diaverum“ Lietuvoje turi 15 hemodializės ir kitas inkstų priežiūros paslaugas teikiančių klinikų. Vasario mėnesį suėjo lygiai 15 metų, kai Tauragės miesto ir jo apylinkių pacientai, sergantys inkstų ligomis, gali džiaugtis turėdami hemodializės kliniką netoli savo namų. Hemodializės procedūros yra gyvybiškai svarbios lėtine inkstų liga sergantiems pacientams. Ši klinika, įsikūrusi J. Tumo-Vaižganto gatvėje, yra viena iš ilgiausiai hemodializės paslaugas teikiančių „Diaverum“ klinikų Lietuvoje bei vienintelė tokio pobūdžio medicinos įstaiga Tauragės mieste ir rajone. Artimiausios hemodializės klinikos yra Kelmėje (UAB „Diaverum klinikos“) bei Jurbarke (UAB „Diaverum klinikos“). Klinikoje šiuo metu gydomi 29 nuolatiniai pacientai iš Tauragės, Šilalės bei kitų Tauragės rajono vietovių. Dalis pacientų į kliniką atvyksta patys, kita dalis – iš atokesnių vietovių – yra atvežami.

Aukščiausius standartus atitinkanti medicinos ir pacientų priežiūros kokybė

Tauragės klinikoje, kaip ir visose kitose „Diaverum“ klinikose, pacientams teikiamos tik aukščiausius standartus atitinkančios gydymo paslaugos. Klinikinė bendrovės veikla yra nuolat stebima, vertinama jos kokybė. UAB „Diaverum klinikos“ medicinos direktorės, gydytojos nefrologės Astos Kantoravičienės teigimu, „Diaverum“ klinikinės veiklos bei medicininiai rezultatai tolygiai gerėja, o 2014-ųjų medicininiai rezultatai buvo geriausi kada nors pasiekti Lietuvoje. „Džiaugiamės, kad Lietuvoje esame vertinami už medicinos kokybę ir išskirtinius rezultatus. Praėjusiais metais mums pavyko dar labiau sumažinti mūsų pacientų sergamumą – pacientai mažiau dienų praleido ligoninėse, o tai reiškia, kad sumažėjo būdingų komplikacijų ir bendra pacientų būklė išliko gera. Kalbant apie Tauragės kliniką, čia dirbantį medicinos personalą, drąsiai galiu pagirti už nuolatinį hemodializės procedūros kokybės stiprinimą – tą mums patvirtina kasmet vis gerėjantys klinikinio audito rezultatai“, – sakė gyd. A. Kantoravičienė. Klinikos medicinos direktorius, gydytojas nefrologas Mindaugas Diržinauskis klinikos jubiliejaus išvakarėse teigė: „Pacientas yra visų mūsų darbų dėmesio centre. Norėdami pagerinti pacientų gyvenimo kokybę, siūlome visas įmanomas tiek hemodializės, tiek ir prevencinės priežiūros paslaugas, taip pat didelį dėmesį skiriame pacientų gyvenimo būdo gerinimui. Mes rūpinamės pacientu visokeriopai – tiek jo fizine, tiek emocine gerove“.

Siekdami jaustis gerai ir norėdami gyventi pilnavertį gyvenimą, pacientai į hemodializės procedūras turi atvykti ne rečiau kaip tris kartus per savaitę mažiausiai keturių valandų trukmės procedūrai, tad klinikoje jie praleidžia didžiąją dalį savo laiko. Hemodializės klinika pacientams tampa antraisiais namais ir visas klinikos kolektyvas dirba siekdamas pagerinti pacientų kasdienybę bei gyvenimo kokybę. Kiekvieną dieną atvirai bendraudamos su pacientais klinikos slaugytojos skatina pacientus dalintis savo rūpesčiais bei džiaugsmais ir nuolat stengiasi įtraukti pacientus aktyviai dalyvauti savo gydyme. Tyrimai parodė, kad pacientai, kurie aktyviai dalyvauja savo gydyme, mažiau serga kitomis ligomis, geriau susitaiko su savo liga ir apskritai būna sveikesni. „Mes skatiname savo pacientus gilintis ir sužinoti kuo daugiau apie tai, kaip lėtinė inkstų liga juos veikia bei kaip pasikeičia gyvenimo įpročiai sergant šia liga. Gerai informuoti mūsų klinikų pacientai džiaugiasi aktyviu gyvenimu ir priima tinkamus sprendimus“, – teigė už pacientų edukaciją klinikoje atsakinga vyriausioji slaugytoja Zita Andruškevičienė. 2015 metais klinikoje bus diegiama pacientų edukacijos programa „Menas gyventi“. Tai unikalus projektas visoje medicinos sistemos padangėje Lietuvoje. Sukurta pacientų mokymo metodinė medžiaga, interaktyvus kursas bei dalomoji medžiaga klinikoje leis pacientams pasijusti tikrais savo gyvenimo šeimininkais.

16-uosius gyvavimo metus Tauragės klinika pasitinka atsinaujinusi

Šalia aukščiausius standartus atitinkančios medicininių paslaugų bei pacientų priežiūros kokybės bendrovės vadovybė nuolat investuoja ir į pacientus supančios aplinkos gerinimą. 2014-ųjų pabaigoje buvo atliktas Tauragės klinikos atnaujinimas – klinikos patalpose perdažytos sienos, lubos, suremontuotos patalpų grindys, atnaujinti sanitariniai mazgai. Taip pat buvo sutvarkytas nemažai sunkumų neįgaliems ligoniams kėlęs patekimas į kliniką – prie klinikos suremontuoti įėjimo laiptai bei pandusas neįgaliesiems, įrengtas patogus privažiavimas greitosios medicinos pagalbos tarnybos darbuotojams bei praplatinta laiptų aikštelė, leidžianti saugiai atvežti gulimojoje padėtyje esančius sunkios būklės pacientus.

„Diaverum“ klinikos Tauragėje adresas: J. Tumo-Vaižganto g. 118-2, Tauragė, tel. (8 446) 61 203, el. p. lietuva@diaverum.com, internetinis puslapis www.diaverum.com

„Diaverum“ – tai viena iš inkstų ligomis sergančiųjų priežiūros paslaugų lyderių pasaulyje ir didžiausia nepriklausoma tokių paslaugų teikėja Europoje. Bendrovė savo veiklą dializės paslaugų srityje pradėjo prieš 20 metų, kuomet buvo „Gambro Healthcare“ dalimi. Švediškos šaknys ir tarptautinis požiūris lemia tai, kad paciento gyvenimo kokybė yra pati svarbiausia mūsų veiklos ašis. „Diaverum“ yra unikali tuo, kad ji skiria didžiausią savo dėmesį gydymo kokybei, prevencinei priežiūrai, inkstų ligų gydymui, o taip pat individualiai paciento priežiūrai. Šiandien 8400 darbuotojų rūpinasi daugiau kaip 25400 pacientų 20-yje šalių Europoje, Lotynų Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Australijoje.


Užs. Nr. 116

Nuotrauka
erkes
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-04-24
Prasidėjus saulėtiems ir šiltesniems pavasario orams daugelis skuba į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį. Medicinos centro „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė sako, kad klausimai apie erkių pernešamas ligas neišsenkantys, todėl dalinasi svarbiausia informaciją apie tai, ką daryti pastebėjus parazitą ant kūno ir kaip atskirti dvi kas vasarą be poilsio linksniuojamus rūpesčius – erkinį encefalitą ir Laimo ligą.
Nuotrauka
sveikata
Įkelta:
2024-04-18
Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pristatyta Lietuvos ugdymo įstaigas lankančių vaikų kasmetinės sveikatos patikros rodiklių apžvalga. Duomenys rodo, kad tam tikri rodikliai, tokie kaip kūno svoris ir dantų būklė, yra stabilūs arba nežymiai gerėjantys, tačiau kai kurios tendencijos reikalauja atidaus ir tėvų, ir sveikatos priežiūros specialistų dėmesio. Dėl to svarbu reguliariai stebėti mokinių sveikatą ir kasmet atlikti patikrą. SAM rekomenduoja tai daryti anksčiau ir nelaukti mokslo metų pradžios: taip išvengsite didelių eilių ir turėsite daugiau laiko apsilankyti pas reikiamus specialistus ir koreguoti įpročius, nepraleidžiant pamokų.   
Nuotrauka
sveikata
Įkelta:
2024-03-27
Kolagenas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „klijų gamyba“. Šis žodžių junginys gana aiškiai apibrėžia šios medžiagos paskirtį. Iš tiesų kolagenas – tai nepakeičiamas audinių atsinaujinimo baltymas. Kokia jo svarba žmogaus organizmui, ypač jungiamajam audiniui? Į šiuos ir kitus klausimus plačiau atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Farmakognozijos katedros prof. dr. Nijolė Savickienė.
Nuotrauka
seni
Įkelta:
2024-03-26
Namai – tai vieta, kurioje jaučiamės geriausiai. Dažniausiai vyresni žmonės nori gyventi ir senti savo aplinkoje, jie, kiek gali, stengiasi savimi pasirūpinti patys. Tačiau bėgant metams ir silpstant artimojo sveikatai tenka pagalvoti, kaip organizuoti pagalbą ar priežiūrą. Slaugos profesionalai vis dažniau kalba apie teigiamą namų aplinkos poveikį emocinei pacientų sveikatai ir skatina šeimos narius slaugyti juos namuose.
Nuotrauka
burnos higiena
Įkelta:
2024-03-25
Apie burnos higienos svarbą žinome visi. Tinkama burnos ertmės priežiūra užkerta kelią įvairioms dantų problemoms ir maksimaliai sumažina įvairių burnos ertmės ligų riziką. Nors taisykles, kaip tinkamai valytis dantis, rodos, išmokstame dar ankstyvoje vaikystėje, visgi, realybė yra tokia, jog tinkamai dantimis pasirūpinti moka toli gražu ne visi. Taigi, kaip nepriekaištingai pasirūpinti burnos higiena?
Nuotrauka
implantai
Įkelta:
2024-03-19
Dantų implantai yra puikus pasirinkimas netekus dantų. Kitaip nei dantų protezai, jie gali tarnauti ilgus metus. Tačiau kartais pacientams kyla klausimas, ar jie stabilūs išliks visą gyvenimą? Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai pasidalins įžvalgomis apie dantų implantų tarnavimą bėgant metams. Kviečiame skaityti toliau!
Nuotrauka
sveikata
Įkelta:
2024-02-15
Siekdama užtikrinti pakankamą gyventojų apsaugą nuo vakcinomis valdomų užkrečiamųjų ligų bei valdyti šių ligų plitimą visuomenėje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino Nacionalinę imunoprofilaktikos programą 2024–2028 metams.
Nuotrauka
gydytojai
Įkelta:
2024-02-07
Siuntimą pas gydytoją specialistą jau gali išrašyti ne tik šeimos gydytojai, bet ir slaugytojai bei akušeriai. Slaugytojas konsultuodamas pacientą taip pat gali išrašyti vaistus, skirtus lėtinėms ligoms gydyti.
Nuotrauka
nebenoriu
Įkelta:
2024-02-06
„Eurostat“ duomenimis, kasmet depresija Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei pusei šimto tūkstančių gyventojų. VšĮ „Skirtingos spalvos“ 3 metus iš eilės kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebeNORIUGYVENTI ir taip padėti tiems, kurie dėl finansinių priežasčių negali eiti sveikimo keliu. Fondo organizatoriai bendradarbiaudami su Depresijos įveikimo centru siūlo specialią dešimties savaičių savigalbos programą su klinikine psichologe Aušra Mockuviene.
Nuotrauka
seni
Įkelta:
2024-01-10
Šlapimo nelaikymas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, deja, vis dar tebelaikomas „gėdinga“ tema, kuria kalbėti lyg ir nepatogu. Apklausus šios problemos kamuojamus asmenis, nustatyta, kad tik penktadalis jų apie tai pasisako savo gydytojui. Kiti geriausiu atveju pamini lyg tarp kitko. Šlapimo nelaiko apie 10 proc. žmonių – vadinasi, Lietuvoje su šia problema susiduria apie 350 000 žmonių, ir ne tik vyresnio amžiaus. Oficialios statistikos duomenimis, manoma, kad išties jų yra daugiau.
Nuotrauka
skausmas
Įkelta:
2023-11-23
Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pavasarį, dar apsnūdę po žiemos, išriedėję į gatves, tinkamai neįvertiname savo fizinės formos. O štai vasara pažeria visą puokštę traumų – jų skaičius išauga kone dvigubai.
Nuotrauka
sveikata
Freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Neretai sulaukusius pensinio amžiaus žmones kamuoja vis didesnis vienišumo jausmas. Remiantis Vilniaus universiteto tyrimo duomenimis, keturi iš penkių senjorų neturi nė vieno sau svarbaus asmens, išskyrus giminaičius. Specialistų teigimu, sportas, savanoriavimas ar dalyvavimas kitose veiklose padėtų save realizuoti, atrasti naują bendruomenę ir sužadinti didesnį pasitenkinimą gyvenimu.  Nors turint negalią senjorams atsiranda dar daugiau trukdžių būti aktyviems, Kauno miesto socialinių paslaugų centro (KSPC) Socialinių paslaugų bendruomenės skyriaus vedėja socialiniams reikalams Evelina Gvergždienė teigė, kad vis daugiau neįgaliųjų senjorų pradeda domėtis teikiama fizinės ir psichosocialinės būklės gerinimo pagalba. 
Nuotrauka
vaikų klinika
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Klinika „Medicum centrum“ jau septynerius metus įgyvendina vaikų ankstyvosios raidos reabilitacijos programą. Remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu sukurta tvarka ir suburta visa specialistų komanda, kuri teikia pagalbą vaikams iki 7 metų. Siekiant teikti šias paslaugas dar patogiau ir efektyviau atidaryta Vaikų ligų klinika. Ji įkurta Spaustuvės gatvėje, pastate, kuriame anksčiau veikė klinika „In medica“. Kol kas, pasak klinikos vadovo Arūno Jancevičiaus, ji specializuojasi teikti paslaugas autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams.  
Nuotrauka
kraujotaka
Freepik.com nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-10
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad net 80 proc. visų širdies priepuolių ir insultų galima išvengti. Svarbiausia žinoti, dėl ko didėja kraujotakos sistemos sutrikimų rizika, kad galėtumėte suvaldyti tai, kas jūsų valioje.  Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Išeminės širdies ligos skyriaus vadovė prof. Olivija Dobilienė informuoja, kaip kontroliuoti pagrindinius rizikos veiksnius, kada būtina kreiptis į specialistus ir kuo gali pagelbėti šiuolaikinės technologijos.   
Nuotrauka
sveikata
Adobe Stock nuotrauka
Įkelta:
2023-10-30
Remiantis 2020 metų duomenimis, Europos Sąjungoje (ES) bent kartą neteisėtų psichotropinių medžiagų yra vartoję maždaug 29 proc. suaugusiųjų – 83,4 mln. 15–64 m. amžiaus asmenų. Nepaisant to, jog viešojoje erdvėje nuolat kalbama apie narkotikų vartojimo padarinius, dalis žmonių negeba įvertinti kylančios rizikos sveikatai. Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) Klaipėdos filialo Ambulatorinio skyriaus gydytoja psichiatrė dr. Aistė Leleikienė pasakoja apie narkotikų vartojimo žalą ir pabrėžia, kad šių medžiagų vartojimas kenkia visai gyvenimo kokybei – tiek žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai, tiek darbinei veiklai ir socialiniam funkcionavimui.
Nuotrauka
sveikata
Simonos BANYTĖS nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Kartais gali atrodyti, kad yra kone neįmanoma ištrūkti iš įprastos rutinos. Kai tampa sunku atrasti laiko sau, savo draugams ar pomėgiams, gyvenimo būdo pokyčiai atidedami dar vėlesniam laikui, nes tai reikalauja dar daugiau motyvacijos ir ryžto.  Verslininkė Ugnė Usevičiūtė dalijasi savo asmenine patirtimi – ji numetė 140 kilogramų. Moteris pasakoja, kaip ir kodėl nusprendė sveikiau maitintis, daugiau judėti bei kokia dabar yra jos aktyvaus gyvenimo būdo rutina.
Nuotrauka
SAM
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-10-18
Nuo šiol onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams bus užtikrintas geresnis stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumas. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijuoja pokyčius, kurių dėka daugiau onkologinių ligonių turės galimybę gauti stacionarinės reabilitacijos paslaugas po gydymo dienos stacionare.
Nuotrauka
6sveikata1
Asmeninio archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Vėžys – tai diagnozė, sukrečianti ne tik patį ligonį, bet ir visą jo aplinką. Išgirdus tai, rodos, žemė ima slysti po kojomis, tačiau palaipsniui supranti, kad neturi jokio pasirinkimo – tik priimti šią žinią ir judėti pirmyn į kovą. Eglė Seiliūtė-Žukauskienė dalijasi savo šeimos patirtimi apie tai, kaip jie sužinojo apie dukros onkologinę ligą ir kas jiems padeda išlaikyti pozityvumą iki pat šiol. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos medicinos psichologė Neringa Eimutienė pataria – svarbu nepamiršti, kad sergantysis pirmiausia yra žmogus, o ne ligonis.  
Nuotrauka
seima
Asociatyvi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuotrauka
Įkelta:
2023-10-06
Naujausia Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento apklausa rodo, kad aštuoni iš dešimties (80 proc.) 18–74 metų Lietuvos gyventojų nieko negirdėjo apie naująsias psichoaktyviąsias medžiagas ir jų pavojų. Iš 10 respondentų, kurie atsakė, kad jas vartojo, 4 respondentai jas pirko klube arba gatvėje, 3 – internetu, o vienas respondentas įsigijo iš draugų. Departamentas yra susirūpinęs padidėjųsi pasiūlos situacija ir ragina tėvus būti budriems, domėtis, kur ir ką veikia vaikai, kas yra jų draugai, pasirūpinti vaikų laisvalaikio užimtumu.
Nuotrauka
SAM nuotrauka
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-10-03
Rugpjūtį startavęs pavėžėjimo projektas įsibėgėja – prasideda naujas, jau antrasis etapas, į kurį nuo spalio įtraukiama viena didžiausių pacientų grupių – vyresnio amžiaus asmenys. Be tų, kuriems reikia atlikti hemodializę ar transplantaciją nuo šiol bus aptarnaujami ir vyresni nei 75-erių, socialiai pažeidžiami pacientai. Negalėdami savarankiškai pasiekti gydymo įstaigos jie turės pavėžėjimo galimybę. Informacija dalijasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.