Netekę darbo kerštauja buvusiam darbdaviui?
Įkelta:
2010-03-05
Nuotrauka
Aprašymas
Mažonų kaime buvusi kalvė išpiešta nepadoriais piešiniais. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Mažonuose kelerius metus veikusios kalvės savininką, trisdešimtmetį Kęstutį Plyskaitį persekioja nemalonumai. Prieš keletą savaičių jo vadovaujamai UAB „Hefaisto kalvė“ buvo iškelta bankroto byla. Verslininkas nuteistas dėl neteisingų duomenų pateikimo apie pajamas ir atlyginimų „vokeliuose“. K. Plyskaitis turi ir neįsiteisėjusį nutarimą administracinėje byloje dėl nelegalaus įdarbinimo, kurį apskundė. Verslininką ištiko dar vienas smūgis – dažais ištepliotas jo buvusios kalvės pastatas.

Kęstutis Plyskaitis sako, kad 2005 metais įkūręs kalvę keletą metų darbavosi sėkmingai. Iš pradžių dirbo vienas, vėliau samdė darbuotojų.

Po trejų metų verslininkas persikėlė į didesnes patalpas Mažonų kaime ir pasisamdė ūkvedį. Tačiau visos bėdos ir prasidėjusios per ūkvedį. Jo vardo ir pavardės K. Plyskaitis nepanoro atskleisti.

– 2008 metų pabaigoje sužinojau, kad mano samdytas ūkvedys subūrė grupelę darbuotojų ir mano patalpose pradėjo savo verslą. Iš mano įmonės medžiagų darbo metu ir po darbo gamino metalo gaminius, juos parduodavo, o pinigus pasiimdavo sau. Neneigiu, kad vieną po kito atleidau 6 ar 7 žmones ir jiems neišmokėjau atlyginimų už 1–2 mėnesius, nes ir man buvo padarytas materialinis nuostolis. Atleidau ir ūkvedį. Keletą žmonių esu atleidęs už girtavimą. Tačiau ne iš karto, o tada, kai mačiau, kad žmogus nereaguoja į perspėjimą. Taip susidarė piktų, įsižeidusių, neva nuskriaustų žmonių grupelė, kurie ėmė veikti prieš mane. Skundė visoms institucijoms, o kai nieko nepešė, nubėgo į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir prikalbėjo nebūtų dalykų, – nuoskaudas liejo K. Plyskaitis.

Buvęs „Hefaisto kalvės“ ūkvedys įkūrė savo įmonę, kurioje dirba kartu su buvusiais K. Plyskaičio darbuotojais, kuriuos kalvystės pastarasis verslininkas tikina apmokęs. Jo buvę darbuotojai esą nepaiso ir to, kad buvo pasirašę konfidencialumo sutartis, kuriomis pasižadėjo neatskleisti šio amato paslapčių.

–Aš kitų darbų nekopijuodavau, kurdavau, piešdavau eskizus. O jie gamina tai, ką buvau sukūręs aš. Kai kurie tauragiškiai mano, kad bankrutavus bendrovei aš įkūriau naują įmonę ir toliau verčiuosi menine kalvyste. Tai netiesa, – sakė K. Plyskaitis.

Jis patikino, kad savo amato neapleis, kurį laiką dirbs vienas. Kerštauti konkurentams – buvusiems savo darbuotojams jis neketina, esą darbo kokybė parodys, kas ko vertas.

K. Plyskaitis įtaria, kad jo pastatą dažais ištepliojo ne atsitiktiniai chuliganai. Į policiją jis kreipėsi ne tikėdamasis, kad niekdariai bus surasti ir nubausti, o dėl to, kad pastatas apdraustas.

Policija dėl turto sugadinimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kol kas nežinoma, kas pastatą subjaurojo. Baudžiamasis kodeksas už svetimo turto sugadinimą ir sunaikinimą numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Trečiadienį paryčiais Tauragėje pastebėtas vyras apgadinęs automobilius. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-06
Tauragės apskrities policija informuoja pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
silutes teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-05
Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos.
Nuotrauka
ugniagesiai, gaisras
Įkelta:
2023-12-04
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skelbiamoje paros įvykių suvestinėje rašoma apie gretimoje savivaldybėje kilusį gaisrą.
Nuotrauka
muitine
Įkelta:
2023-12-01
Apie muitinę daugelis žmonių žino tikrai nepakankamai. Visgi, tarptautinių siuntų patikrinimas yra labai svarbus procesas, norint apsaugoti tiek aplinką, tiek pačius Lietuvos gyventojus. Šioje srityje muitinė atlieka išties didelį vaidmenį. Taigi – ką žinoti svarbiausia? Koks yra muitinės vaidmuo kovojant su neteisėta prekyba?
Nuotrauka
policija reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-28
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 27 d. Tauragėje vykdė prevencinę priemonę, kurios metu ypatingą dėmesį skyrė neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Tauragės apskrities policija praneša apie smurto protrūkį Pagėgių savivaldybėje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-11-21
Lapkričio 21 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus (anglų kalba), kuriuose grasinama susprogdinti pastatus ar prileisti nuodingų dujų į patalpas. Iš viso iki 9 val. šalyje buvo gauti 28 laiškai, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos.
Nuotrauka
teisetvarka
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lapkričio 18 d. pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Trečiadienį Tauragės rajone rastas artilerijos sviedinys, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departament​​​​​​​as.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-10
Penktadienį Tauragės rajone įvyko nelaimė. Kaip informavo Policijos departamentas, lapkričio 10 d., apie 16 val. 40 min., Tauragės r., ties Antegluonio k., automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo dviračiu važiavusį vyrą. Aplinkybės tikslinamos.
Nuotrauka
nuotrauka
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-09
Skaudūs eismo įvykiai, kai žūsta ar yra sužeistų žmonių, įvyksta kai vairuotojai nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Dažniausias pažeidimas yra kai vairuotojas išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaiko Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos, pranešime rašo Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Policijos pareigūnai, gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, lapkričio 1–4 d. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei. Taip pat pareigūnai stebėjo, kaip eismo dalyviai dėvi atšvaitus bei šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-06
Sekmadienį į Tauragės apskrities policiją dėl užpuolimo kreipėsi 45-erių metų vyras.