Po eismo įvykio magistralėje – kita mirtina avarija
Įkelta:
2021-05-03
Nuotrauka
k
Aprašymas

Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

Dar 2019 metų gegužės 28-ąją Tauragės rajono Kirklių kaimo ribose besidriekiančioje magistralėje įvyko kraupi avarija, pasibaigusi vieno vyro žūtimi, dar vienas žmogus buvo sužeistas. Šių metų kovo 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį byloje, kurioje eismo įvykio sukėlimu buvo kaltinamas Jungtinės Karalystės pilietis Y. H. 

Kaltinamasis teisme nurodė, kad į dar 2019 m. gegužę į Lietuvą atvyko verslo reikalais, nes dirbo košerinio maisto auditoriumi. 

Gegužės 27-ąją, apie 20.30 val., jis, atvykęs į Vilnių, išsinuomojo  automobilį BMW, kad galėtų nuvažiuoti į Trakus, Plungę, po to planavo vykti ir į Latviją. 

Kitos dienos ankstų rytą prasidėjo kelionė. Vyras teigė, kad visą kelią lijo. Matomumas buvo labai prastas, Y.H. net negalėjo pasakyti, kokį atstumą matė kelio priekyje. Vairuotojas teigė važiavęs pirmąja juosta, kai staiga automobilis sujudo, pasigirdo smūgis. Automobilį sumėtė, šis vidury kelio ėmė suktis, nuvažiavo nuo kelio į dešinę. Išsiskleidė oro pagalvės.

Eismo įvykio metu Y. H. buvo sužalotas,  sustoję žmonės jam suteikė medicininę pagalbą. 

Išlipęs iš automobilio Jungtinės Karalystės pilietis pamatė prie greitkelio ant žolės šalia apsivertusio kito automobilio gulintį žmogų. Šis, vėliau nustatė ekspertai, žuvo įvykio vietoje.

Tuo metu Y. H. dėl patirtų sužalojimų buvo nuvežtas į ligoninę.

Teisme buvo nustatyta, kad žuvusysis važiavo iš Gariūnų į namus, kai sustojo po ką tik įvykusios avarijos padėti žmonėms. Būtent tuomet ir įvyko antroji jo žūtimi pasibaigusi avarija. 

Bylos duomenimis, britas lėkė ne mažesniu nei 180 km/h greičiu ir viršydamas magistralėje leistiną važiavimo greitį, esant šlapiai kelio dangai, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, dėl to patrenkė kelkraštyje tuo metu stovėjusį žmogų. 

Jis ne tik partrenkė ir mirtinai sužalojo dešiniajame kelkraštyje stovėjusį vyrą, bet atsitrenkė ir į kitą, prieš tai jau eismo įvykį patyrusį ir dešiniame griovyje apvirtusį automobilį BMV. Tuo metu buvo sužalotas ir pastarojo automobilio vairuotojas.  

Įvykį matę žmonės teisme pasakojo, kad vaizdai avarijos vietoje buvo itin kraupūs.

Kelių eismo taisyklės numato, kad, pasirinkdamas važiavimo greitį, vairuotojas turi atsižvelgti į važiavimo sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę ir krovinį, meteorologines sąlygas, eismo intensyvumą, kad galėtų sustabdyti transporto priemonę iki bet kurios iš anksto numatomos kliūties. Taigi, Tauragės apylinkės teismas britą pripažino kaltu dėl avarijos ir nuteisė jį 2 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant 2 metams ir įpareigojant per šį laikotarpį tęsti darbą. 

Teisme avarijos kaltininkui buvo pareikšti ir nukentėjusiųjų civiliniai reiškiniai. Žuvusiojo motina, vaikai iš pradžių pareikalavo atlyginti 85 tūkst., sutuoktinė  – 131 tūkst. eurų.  

Vėliau pateikta sutartis, sudaryta tarp draudimo bendrovės ir nukentėjusiųjų. Žuvusiojo sutuoktinei atlyginta 20 tūkst. neturtinė žala, vaikams ir motinai – po 15 tūkst. eurų.

 

Nuotrauka
masin
Asociatyvi Courtney Corlew/Unsplash nuotrauka
Įkelta:
prieš 17 valandų
Už fizinio skausmo sukėlimą anksčiau teistas R. K. vėl prisidirbo. Tauragiškis, kuriam teistumas dar nėra išnykęs, nusprendė aplankyti amžinojo poilsio vietą – kapines. Tiesa, jas pasiekti nusprendė visiškai girtas vairuodamas automobilį. Lyg to būtų maža, vyras neturėjo teisės vairuoti – ją buvo praradęs dar prieš 20 metų. Balandžio 28-ąją jo atžvilgiu Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį. 
Nuotrauka
teise
Asociatyvi Max Kleinen/Unsplash nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Tauragėje gyvenantis nepilnametis N. K. prisidirbo kaip reikiant. Prieš Tauragės apylinkės teismą gegužės 13-ąją stojęs jaunuolis išgirdo nuosprendį dėl žmogaus sumušimo ir dėl to, kad  apsvaigęs nuo alkoholio iš pneumatinio šautuvo 8 kartus šovė į 2006-aisiais gimusį vaikiną, nežymiai sutrikdydamas sveikatą. 
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme vėl nagrinėjama nepilnametės jurbarkietės žiauraus sumušimo ir prievartavimo byla. Ją iš naujo nagrinėti grąžino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT). Į teismą atvykęs jurbarkietis Mantas Icikevičius, kaltinamas dėl šio žiauraus įvykio, visiškai pripažįsta kaltę. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia, kad nuo šių metų balandžio 3 iki gegužės 16 dienos prekybos centro Tauragėje, Dariaus ir Girėno g., darbuotoja darė fiktyvius prekių grąžinimus ir pasisavino pinigus.
Nuotrauka
gaisr
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-06-11
Prekybos centro „Lidl“ automobilių stovėjimo aikštelėje iš lengvojo automobilio „Toyota“ išsiliejo kuras. Į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Vakar prieš pat vidurnaktį policijos pareigūnai stovėjimo aikštelėje atlikę automobilio apžiūrą pliušiniame pakabuke rado galimai narkotinių medžiagų.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-06-10
Kartą jau teistas už avariją, kurią sukėlė būdamas neblaivus, tauragiškis K. B. ir vėl pateko į teisiamųjų suolą už sukeltą eismo įvykį, tik šįkart jam teko atsakyti ir dėl žmonių sužalojimo. Ir šįkart avariją K. B. sukėlė girtas. Tauragės apylinkės teisme balandžio 6-ąją jo atžvilgiu priimtas nuosprendis.
Nuotrauka
žolė
Įkelta:
2021-06-09
Trijų jaunuolių kompanija stojo prieš Tauragės apylinkės teismą dėl kanapių, kitaip vadinamų „žole“, laikymo ir perdavimo. Į nemalonumus jie pateko praėjusių metų vasarą, sumanę susitikti ir atsipalaiduoti.
Nuotrauka
Teismo rūmai
Įkelta:
2021-06-08
Tauragės apylinkės teisme balandžio 29-ąją priimtas nuosprendis byloje dėl užkandinės  Šilalėje suniokojimo. Pasirodo, nuostolių pridarė ne kartą teistas šilališkis A. J. Recidyvistas suniokojo užkandinę, kai visiškai girtas žingsniavo namo po išgertuvių.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-07
Birželio 1 – 6 dienomis Tauragės apskrityje pareigūnai vykdė pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolės priemonę. Vykdytos priemonės metu pareigūnai nustatė 7 pažeidėjus.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-07
Batakiuose penktadienį prasidėjusios išgertuvės tą patį vakarą nesibaigė: kartu prie taurelės sėdėję asmenys apie 4 val. ryto susivaidijo, o vienas jų griebėsi peilio.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-06-04
Policija praneša apie įvykį Prezidento g., kurio metu trys vyrai užpuolė 54 m. moterį ir 44 m. vyrą.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-02
Paskutiniu metu, Šilutės rajone, gyventojus netikėtai aplanko romų tautybės moterys. Moterys prisistato socialinėmis darbuotojomis ir įkyriai braunasi į senyvų žmonių namus. Kol viena „užkalba dantis“, kita „švarina“ namus, – praneša policija. Dažniausiai po tokių netikėtų apsilankymų žmonės pasigenda pinigų.
Nuotrauka
Kelių policija
Įkelta:
2021-06-02
Pirmadienį pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios dėmesys buvo skirtas vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolei, taip pat kitų KET pažeidimų kontrolei.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-02
„Geras kaimynas ir už brolį artimesnis“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Deja, taip pasiseka ne visiems. Tauragės rajone gyvenantys K. D. ir S. N., kurių sklypai ribojasi, jaučia tikrai ne broliškus jausmus. Tauragės apylinkės teismas balandžio 21-ąją priėmė nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl žmogaus sumušimo. Kartą už viešosios tvarkos pažeidimą jau teistas K. D. šįkart mėgino gintis kaltinimų sužalojęs kaimyną S. N. 
Nuotrauka
traktorius
Įkelta:
2021-06-01
Bausmę Pravieniškių pataisos namuose atliekantis D. Ž., anksčiau jau nuteistas už viešosios tvarkos pažeidimą ir disponavimą narkotinėmis medžiagomis, ir vėl stojo prieš teismą. Tauragės apylinkės teismas balandžio 1-ąją priėmė nuosprendį sukčiavimo byloje. Nevedęs, pagrindinį išsilavinimą turintis kaltinamasis D. Ž. iš nepažįstamo vyro išviliojo 1,7 tūkst. eurų.  
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-06-01
Pirmadienį policijos pareigūnams nepakluso vyras, kuriam po persekiojimo sustabdžius nustatytas 2,20 prom. girtumas.
Nuotrauka
Asociatyvo Lietuvos policijos nuotrauka
Asociatyvo Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-05-29
Balandžio 23-ąją Tauragės apylinkės teisme priimtas nuosprendis avarijos byloje, kurioje buvo nagrinėjamas Tauragės rajone praėjusiais metais įvykęs incidentas, kai 2000-aisiais gimęs vairuotojas nesuvaldė automobilio ir dėl to buvo sutrikdyta kartu važiavusių keleivių sveikata. Pasirodo, incidentą lėmė vairuotojo noras pasipuikuoti prieš draugus. 
Nuotrauka
Asociatyvi Mateusz Tworuszka/Unsplash nuotrauka
Asociatyvi Mateusz Tworuszka/Unsplash nuotrauka
Įkelta:
2021-05-29
Tauragiškis Jokūbas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) vieno populiaraus telefonų salono interneto parduotuvėje išsirinko „Xiaomi“ modelio telefoną už itin žemą kainą. Būtent vaikiną tai ir suviliojo – juk kaina kur kas žemesnė nei rinkos. Tad jis nusprendė įrenginį nusipirkti. Tačiau susizgribę, kad per pigiai parduoda telefoną, salono atstovai pirkimą atšaukė. Jokūbas įsitikinęs, kad buvo pažeistos jo kaip vartotojo teisės. 
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-05-26
Atšilus orams, gatvėse sparčiai daugėja elektrinių paspirtukų. Ne visi jų vairuotojai, ypač vaikai, važiuoja laikydamiesi Kelių eismo taisyklių, pasirūpina saugos priemonėmis – vaikai neretai važinėja be šalmų. Policija išplatino pranešimą primenantį, kokių taisyklių privalu laikytis vairuojant šią transporto priemonę ir prašo pasirūpinti, kad ir vaikai būtų supažindinti su saugiu elgesiu kelyje.