Vagišiaus taikiniu tapo įrankiai, verti daugiau nei 10 tūkst. eurų
Įkelta:
2021-06-15
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka

Ne kartą už vagystes, plėšimus, sukeltas avarijas, per kurias buvo sutrikdyta kitų žmonių sveikata, teistas Š. V. šį pavasarį ir vėl mynė Tauragės apylinkės teismo slenkstį. Balandžio 1-osios nuosprendžiu vyras buvo nuteistas už tai, jog įsibrovęs į transporto priemonę bei garažą pagrobė svetimą turtą. Laimikio būta nemenko – žala siekė beveik 10,8 tūkst. eurų.

Kaltinamasis Š. V. teisme prisipažino visiškai ir pasakojo, kad praėjusių metų gegužės 23-ąją pavogė statybinius įrankius iš įmonės, kurioje dirbo 2018 m., automobilių. Vagis gerai žinojo, kad įmonė turi įvairių darbo įrankių, bei prisiminė, kur jie laikomi. Š. V. pasakojo vagystės vakarą vienas atėjęs į įmonės teritoriją ir pamatęs, kad kieme, prie vartų ir prie garažų, stovi 4 įmonės automobiliai. Iš vieno automobilio vyras pavogė įrankių dėžę, iš kito – vieną įrankį, grobį nunešė už garažo, po to vogtus daiktus namo per tris kartus susivežė vaikišku vežimėliu.  

Interneto puslapyje skelbiu.lt vyras susirado skelbimą, kas superka darbo įrankius, paskambino ir sutarė, kad asmuo atvažiuos į namus ir viską nupirks. Atvyko maždaug 30 metų vyras, apžiūrėjo įrankius ir už juos pasiūlė 500 eurų. Įmonė suskaičiavo, kad padaryta žalos už 5 620 eurų. 

Bylos duomenimis, Š.V. praėjusių metų spalio 3-ąją, apie 19 val., kūju išmušė garažo sienoje skylę, tokiu būdu įsibrovė į patalpą, iš kurios pagrobė daugybę įrangos.

Teisme kaltinamasis aiškino, kad išėjęs iš savo namų stūmėsi tuščią vaikišką sportinį vežimėlį ir iš anksto buvo sugalvojęs, kad išgriaus garažo sieną. Prie garažo nusikaltėlis rado didelį kūjį, su juo iš garažo galo išmušė sienoje skylę. Įlindęs į garažo vidų, jis pasišvietė telefonu – įvairūs darbo įrankiai buvo sudėti ant lentynų ir ant žemės. Šįkart laimikį Š. V. vežė namo keturis kartus. Vyras ir šįkart viską sukrovė savo namuose, balkone. Jo sugyventinė, pasakojo Š.V., matė, kad jis į namus parnešė darbo įrankių, bet nieko jo neklaususi, o jis nieko neaiškinęs. Paskambinęs skelbimų portale rastu telefono numeriu, jis pasiūlė šiuos įrankius nusipirkti ir tą patį vakarą, apie 23 val., į namus atvyko jaunas vyras ir sumokėjo už juos 550 eurus. Tiesa, daiktų savininkas suskaičiavo, kad tų įrankių vertė – 5 168 eurai. 

Ikiteisminio tyrimo metu vienas liudytojų, patalpinusių skelbimų portale skelbimą apie superkamus įrankius, pasakojo, kad jam paskambinęs Š. V. dėstė, jog daiktus parsigabeno iš Švedijos. Anot jo, kaltinamasis minėjo, kad kas savaitę parsiveža įrankių iš Švedijos, tad abu vyrai sutarė, kad ir vėliau, kai Š. V. turės įrankių, liudytojui paskambins. Įsigytus įrankius liudytojas parsivežė namo ir laikui bėgant pardavė pažįstamiems, o kad jo įsigyti įrankiai gali būti vogti, teisme jis teigė nesupratęs ir neturėjęs jokio įtarimo. 

Tauragės apylinkės teismas konstatavo, kad kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina tai, kad Š. V. prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi, tačiau jo atsakomybę sunkino tai, kad nusikalstamas veikas jis padarė būdamas recidyvistu.

„Nors yra pakankamai jauno amžiaus, tačiau praeityje teistas net 11 kartų, šias veikas padarė, turėdamas neišnykusius teistumus, būdamas darbingo amžiaus nedirba, legalaus pragyvenimo šaltinio neturi, baustas administracine tvarka. Tokie neigiamai kaltinamąjį charakterizuojantys duomenys rodo, kad šių nusikalstamų veikų padarymas nebuvo atsitiktinis reiškinys Š. V. gyvenime, tai natūralus jo pasirinktas gyvenimo būdas. Aplinkybių visuma rodo, kad nusikaltimų ir kaltinamojo Š. V. asmenybės pavojingumas bei didelė nusikalstamo elgesio recidyvo galimybė sudaro prielaidas išvadai, kad socialinio statuso ir vertingumo grąžinimas ugdymo priemonėmis kaltinamajam, kuris yra praradęs aplinkos socialinį pasitikėjimą, negalimas be realaus laisvės atėmimo“, – nuosprendyje pabrėžė teisėjas Michail Volčkov. 

Teismas nusprendė už vagystes paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu ir Š. V. paskirti laisvės atėmimą 1 metams ir 6 mėnesiams.

Paskirtą bausmę nuspręsta subendrinti su Šiaulių apylinkės teismo nuosprendžiu, kuriame Š. V. buvo pripažintas kaltu dėl sukeltos avarijos, per kurią nukentėjo žmonės, paskirta bausme. Taigi iš viso Š.V. už grotų pasiųstas 1 metams ir 9 mėnesiams.

Teismas įpareigojo nuteistąjį atlyginti padarytą žalą.

 

Nuotrauka
Teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
prieš 18 valandų
Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) paskelbė nuosprendį vyrui, kuris degalinėje, grasindamas peiliu jos operatorei, pagrobė 475 Eur vertės turtą ir paskyrė subendrintą 2 metų laisvės atėmimo bausmę.
Nuotrauka
k
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Triskart lytinę aistrą su nepilnametėmis ir vos dvejų mergaite tenkinęs tauragiškis, nuteistas ilgiems metams kalėjimo, laukė Klaipėdos apygardos teismo malonės. 35 metų Vitalijus Altaravičius teismo prašė sutrumpinti jam skirtą laisvės atėmimo bausmę, šį pageidavimą motyvuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimais, – praneša portalas15 MIN.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Rugpjūčio 26-ąją prieš Tauragės apylinkės teismą stojo du vyrai. Abu į teisėsaugos akiratį pateko dėl narkotikų. Anksčiau neteistas L. B., auginantis mažametį vaiką, guodėsi, kad sunku pragyventi, dėl to jis ėmėsi nelegalaus verslo – narkotikų prekybos. O pirmasis policijos pareigūnams  įkliuvęs M. E., iš jauno tėvo įsigijęs kvaišalų, kalbėjo norėjęs nusiraminti.
Nuotrauka
a
Asociatyvi „Unsplash“ nuotrauka
Įkelta:
2021-09-23
Darželyje dirbanti auklėtoja, išvydusi mažametės mergaitės sužalojimus, įtarė, kad prieš vaiką gali būti panaudotas smurtas. Nuogąstavimai pasitvirtino. Po to, kai pedagogė kreipėsi į teisėsaugą, paaiškėjo, jog prieš vaiką smurtaujama nuolat. Rugpjūčio 19-ąją Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą mažametės motinos R. B. atžvilgiu. 
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Tauragės apskrityje gyvenantis R. P.  atkreipė kaimyno dėmesį neleidęs ramiai pailsėti. Apie garsiai leidžiamą muziką pastarasis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie iš pradžių vykti į įvykio vietą neskubėjo. Kai gerokai įkaušęs triukšmadarys sėdo į automobilį ir apie tai kaimynas informavo skubios pagalbos telefonu 112, pareigūnai reagavo nedelsdami. Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio 20-ąją priėmė baudžiamąjį įsakymą ir paskyrė R. P. nemažą baudą.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-20
Šeštadienį, 19.19 val., policija sulaukė pranešimo dėl Moksleivių alėjoje chuliganiškai besielgiančių paauglių. Vienam jų, septyniolikos metų vaikinui, apsižodžiavus su 42 m. vyru vos nekilo muštynės.
Nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-19
Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, dokumento pagrobimą, vagystę, viešosios tvarkos pažeidimą teistas V. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą už lytinį santykiavimą su jaunesniu nei 16-os metų asmeniu. Rugpjūčio 3-ąją paskelbtas nuosprendis.
Nuotrauka
a
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Ketvirtadienį, apie 15 val., Dariaus ir Girėno bei Gedimino gatvių sankryžoje susidūrė lengvasis automobilis „Mercedes benz“ ir vilkikas. Eismo įvykio metu abu vairuotojai buvo blaivūs.
Nuotrauka
a
Asociatyvi Trym Nilsen („Unsplash“) nuotrauka
Įkelta:
2021-09-16
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai lankosi šeimose, kuriose girtaujama, smurtaujama, o visa tai patiria arba mato vaikai. Nors tarnyboje dirbantys vaikų teisių sergėtojai stengiasi, kad nepilnamečiai galėtų augti šeimose, būna situacijų, kai jie nemato kito kelio, kaip tik paimti vaikus iš namų. Tiesa, kartais jų ir teisėjų, kurie padeda paskutinį tašką dėl tokių sprendimų, požiūriai skiriasi. 
Nuotrauka
Adakavas
Aociatyvi feisbuko paskyros adakavas.lt nuotr.
Įkelta:
2021-09-16
Policija tiria vakar Adakavo miestelyje įvykdytos vagystės aplinkybes. Į policiją kreipėsi nuo ilgapirščių nukentėjęs 44 m. vyras.
Nuotrauka
Regitra
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Policija vakar pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo. Apie tokius įtarimus policijai pranešė „Regitra“.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-15
Išgėrus emocijos paaštrėja ir tampa sunkiai valdomos. Vieni tampa itin linksmi, kiti konfliktuoja ir ima aiškintis įvairias gyvenimo nuoskaudas. Būtent taip nutiko ir moteriai, kuriai šią vasarą teko praverti Tauragės apylinkės teismo duris. Dar pavasarį emocijų apimta Tauragės r. gyventoja Lina A. prisigėrė ir ėmė konflikuoti su draugu. O galiausiai girta ir įsiutusi sėdo prie automobilio vairo ir nulėkė į griovį.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje, ligoninėje, mirė rugsėjo 1-ąją darbe traumą patyręs vyras. Kaip „ Tauragės žinioms“ sakė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) patarėjas Raimondas Leonavičius, nelaimė įvyko  prie Balskų girininkijos.
Nuotrauka
policija
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Siūlyti pareigūnams kyšį – itin prasta idėja. Deja, tai suvokia ne visi. Įstatymus jiems tenka priminti teisme. Anksčiau neteistas A. T. irgi turėjo progą susipažinti su baudžiamuoju kodeksu, numatančiu atsakomybę už mėginimą papirkti policijos pareigūnus. Liepos 28-ąją jam paskelbtas Tauragės apylinkės teismo nuosprendis. 
Nuotrauka
teismas
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2021-09-13
Įėjęs į pažįstamo namą, R. J. pasijuto lyg savo namuose. Nevedęs, vidurinio išsilavinimo, anksčiau neteistas vyras nusprendė, kad pasiliks pas pažįstamą miegoti. Namo šeimininkui ši mintis nepatiko, kadangi nekviestas svečias buvo girtas, elgėsi agresyviai. Tarp vyrų kilo muštynės. Rugpjūčio 6-ąją Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šioje byloje.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-12
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad Klaipėdoje ligoninėje mirė darbe traumą patyręs vyras.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-09-10
Pastarosiomis dienomis pastebėti tamsaus gymio, rusiškai su akcentu kalbantys vyrai, siūlantys pigių prekių. Tauragiškiai turėtų būti budrūs ir neužkibti už mieste šmirinėjančių sukčių kabliuko. Policijos pareigūnai ragina žmones vengti bendrauti su tokiais asmenimis ir pastebėjus juos nedelsiant informuoti policiją.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-09-10
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimų. Prieš savaitę, vienoje Pramonės gatvėje veikiančioje įmonėje, darbo metu susižalojo 22 m. vaikinas.