Po lytinių santykių su nepilnamete jaunuoliui atsivėrė kalėjimo vartai
Įkelta:
2021-09-19
Nuotrauka
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Matthew Ansley („Unsplash“) nuotrauka

Anksčiau už nesunkų sveikatos sutrikdymą, dokumento pagrobimą, vagystę, viešosios tvarkos pažeidimą teistas V. B. stojo prieš Tauragės apylinkės teismą už lytinį santykiavimą su jaunesniu nei 16-os metų asmeniu. Rugpjūčio 3-ąją paskelbtas nuosprendis.

Bylos duomenimis, kaltinamasis V. B. nuo 2019 m. rugpjūčio iki 2020 m. rugpjūčio, tikrai žinodamas, kad nukentėjusioji yra jaunesnė nei 16 metų, santykiaudamas su ja pažeidė jos seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą. Jis teigė su pastarąja lytiškai santykiavęs 15–20 kartų.

Kaltinamasis teisme sakė, kad jie mylėjosi abipusiu susitarimu. Vaikinas teigė, kad klausė nukentėjusiosios sutikimo dėl lytinių santykių žodžiu, ji atsakiusi, kad sutinka. Jaunuoliai lytiškai santykiaudavo vaikino namuose. Kaltinamasis V. B. sakė, kad gailisi, jog taip įvyko, bet nemano, kad reikėjo iškelti baudžiamąją bylą, nes nei jo tėvai, nei paauglės tėvai neprieštaravo, kad jis su mergina palaikytų santykius. Vaikinas pabrėžė, kad amžiaus skirtumas.tarp jo ir merginos – maždaug 6 metai.  

Nusikaltimas paaiškėjo po to, kai pareigūnai patikrino V. B. elektroninių ryšių tinklais perduodamą informaciją, jos fiksavimą ir kaupimą. Kartais pareigūnai imasi tokių veiksmų po to, kai iš socialinių tinklų atstovų sulaukia informacijos apie netinkamą turinį, kuriuo vienas su kitu dalijasi vartotojai. 

Pradėję ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis draugauja su nepilnamete. Iš V. B. telefoninių pokalbių gauta duomenų, kad jis yra turėjęs su nepilnamete lytinių santykių.

Nepilnametė teisme sakė, kad prieš pirmuosius lytinius santykius bijojo, tačiau kaltinamasis esą atsakė, jog esą nevers užsiimti seksu,  jeigu ji nenori. Nepilnametė sakė sutikusi. Tėvams apie lytinius santykius, teigė mergina, nepasakojo, bet šie tai įtarė. Ikiteisminio tyrimo metu apklausta nepilnametės motina pareigūnams liudijo, kad dukra lanko mokyklą, yra paklusni, tad sužinojusi, jog ji bendrauja su V. B., dukrą, perspėjo, kad ši neužsiminėtų lytiniais santykiais. Šiuo metu nukentėjusiosios ir kaltinamojo santykiai nutrūko, nes vaikinas susirado kitą merginą.

O štai kaltinamojo mama teisme pasakojo, kad ji žinojo, jog sūnus santykiauja su nukentėjusiąja, tačiau to nėra pati mačiusi. Be to, moteris teigė, kad buvo įspėjusi savo sūnų, jog šis palauktų merginos pilnametystės, bet esą šis atsakydavo, jog ją myli. 

Vis dėlto Baudžiamasis kodeksas numato, jog už taip reiškiamą meilę kyla atsakomybė – lytinis santykiavimas su jaunesniu nei 16 metų asmeniu yra baudžiamas. 

„Teismas įvertina kaltinamojo asmenybę charakterizuojančius duomenis: kaltinamasis yra pakankamai jauno amžiaus, nedirbantis,<...> daug baustas administracine tvarka, anksčiau taip pat teistas (iš viso 7 kartus) daugiausiai už nusikalstamas veikas nuosavybei. Įvertinus išdėstytas aplinkybes, darytina išvada, kad <...> bausmės paskirtis bus pasiekta kaltinamajam V. B. paskyrus vienintelę bausmės rūšį – laisvės atėmimo bausmę, numatytą sankcijoje“, – nusprendė Tauragės apylinkės teismo teisėja Lina Nainė.

V. B. buvo pripažintas kaltu dėl lytinio santykiavimo su jaunesne nei 16 metų mergina, jam skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė.

 

Nuotrauka
a
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 15 valandų
Policijos pareigūnui suplanuoti savo laisvalaikį – misija sudėtinga. Net tada, kai išsirengia į kokią šventę ar koncertą, iki jo gali nenuvažiuoti, jei jo kelyje pasitaikys grėsmę kitų sveikatai ar gyvybei keliantys žmonės, kuriuos palikti likimo valiai būtų neatsakinga. Juo labiau, kad policijos pareigūnui užmerkti akis prieš negeroves, pamatytas kad ir nedarbo metu, neleidžia jo duota priesaika „Ginti. Saugoti. Padėti“. Viena tokių istorijų pasidalyta Lietuvos policijos puslapyje.
Nuotrauka
greitoji
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 21 valanda
Vakar, pėsčiųjų perėjoje ties „Lidl“, partrenkta penkiolikmetė. Po medikų apžiūros paauglė išleista namo, pareigūnai tiria įvykio aplinkybes.
Nuotrauka
policija
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
prieš 21 valanda
Pirmadienio vakarą, apie 21.30 val., prie Tauragės apylinkės teismo žingsniavęs vyras pastebėjo tris itin agresyvius asmenis, kurie, anot jo, konfliktavo tarpusavyje bei daužė kelio ženklus. Vyras nedelsdamas paskambino į policiją ir tuo pat metu sekė jaunuolius.
Nuotrauka
policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Viename Tauragės prekybos centre dirbusi kasininkė už svetimo turto pasisavinimą rugsėjo 17-ąją stojo prieš Tauragės apylinkės teismą. Pareigūnai nustatė, kad moteris pasilikdavo pinigus, kuriuos už prekes sumokėdavo pirkėjai, nepasiimdavę kvitų. Darbuotoja atlikdavo prekių grąžinimo operaciją, nors realiai pirkėjai prekių negrąžindavo. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-17
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistės apstulbo, kai apsilankiusios vienos šunų savininkės namuose patyrė jos smurtą. Byla pasiekė teismą. Smurtautoja, šunų savininkė, rugsėjo 13-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.
Nuotrauka
a
VSAT Pagėgių pasienio rinktinės nuotraukos
Įkelta:
2021-10-15
Vilniuje ir Tauragėje į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas pateko daugiau kaip 8 tūkst. pakelių cigarečių ir su šio krovinio gabenimu siejami du asmenys, vienas jų – tauragiškis. Vyro namuose atliktos kratos, taip pat sulaikyti abiejų šių vyrų automobiliai, – pranešė VSAT Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai.
Nuotrauka
Tauragės policijos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-14
​​​​​​​Budrių ir pilietiškų žmonių dėka policijos pareigūnai per ypač trumpą laiką atskleidė nusikalstamą veiką ir nustatė jos kaltininką. Apie tai savo feisbuko paskyroje skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
a
Asociatyvi policija.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Tauragiškis G. Š. sulaukė teismo verdikto po įvykio, kai girtas iš draugo namų išvažiavo automobiliu namo ir susidūrė su kitu automobiliu. Negana to, pasišalino iš eismo įvykio. Rugsėjo 2-ąją Tauragės apylinkės teismas jo atžvilgiu paskelbė baudžiamąjį įsakymą.
Nuotrauka
a
Tauragės AVPK nuotrauka
Įkelta:
2021-10-13
Narkotines medžiagas vartojantys ir gabenantys asmenys pareigūnams kartais įkliūva visai netikėtai. Pirmadienį, apie 14.15 val., policijos pareigūnai Šilalės rajono Šeručių kaime pastebėjo maišą nešantį vyriškį, kuris, pamatęs policijos pareigūnus, paspartino žingsnius ir pradėjo vengti kontakto. Pareigūnams tai sukėlė įtarimą, todėl buvo nuspręsta asmenį patikrinti.
Nuotrauka
a
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Vakar patruliuodami mieste policijos pareigūnai Pramonės gatvėje užfiksavo lenkimo metu ištisinę liniją kirtusį ,,Volvo S80“​​​​​​​. Automobilį sustabdę pareigūnai vairuotojui pranešė, jog vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisykles bei priminė jo laukiančią atsakomybę. Vairuotojas pasiūlė „sutarti gražiuoju“.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Praėjusią savaitę, spalio 7-10 dienomis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai vykdė vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 8 neblaivūs vairuotojai.
Nuotrauka
a
Fesibuko grupėje „Tauragės turgelis“ publikuota nuotrauka
Įkelta:
2021-10-08
Vakar, apie 11 val., pavogtas prie Bažnyčių gatvėje esančios parduotuvės „Čia“ stovėjęs dviratis. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, dviračio savininkas prašo atsiliepti ką nors žinančius.
Nuotrauka
sukčiai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-10-05
Vis daugiau mūsų gyvenimo persikeliant į internetinę erdvę, paskui mus seka ir nusikaltėliai. Pasitelkdami įvairius metodus nuotoliniai sukčiai kėsinasi ne tik į mūsų turtą, bet ir asmens duomenis. Deja, apsigauti nesunku – šiandien sukčių siunčiamų žinučių neatpažįsta kas antras lietuvis, rodo naujausias Lietuvos gyventojų tyrimas.  Lietuvos policija su telekomunikacijų bendrove „Bitė Lietuva“  sukūrė įrankį padedantį atpažinti populiariausias nuotolinio sukčiavimo rūšis Lietuvoje.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2021-10-03
Rugsėjo 2-ąją tauragiškis M. L. išgirdo Tauragės apylinkės teismo nuosprendį byloje dėl dviejų žmonių sumušimo. Vyras, anksčiau jau teistas už grasinimą nužudyti bei sukeltą avariją, aiškino labai besigailintis padaręs nusikaltimus ir teisinosi, kad dėl visko kaltas alkoholis.