Po teismo posėdžio – į parduotuvę vogti
Įkelta:
2021-12-04
Nuotrauka
akistata
Nuotraukos autorius:
Asociatyvi Cottonbro/pexels.com nuotrauka

Kiek vilką bejaukinsi, jis vis tiek į mišką žiūrės, sako lietuvių liaudies patarlė. Šis posakis tiktų nevedusiam, nedirbančiam R. S., anksčiau jau teistam už vagystę. Vyras, apsilankęs teisme, kuriame buvo teisiamas dėl vagystės, po teismo posėdžio nužingsniavo į parduotuvę ir apsivogė. Tiesa, vyras tikėjosi, kad pavogtų prekių suma neviršys tos, už kurią gresia baudžiamoji atsakomybė. Tačiau R. S. apsiskaičiavo ir spalio 26-ąją išgirdo Tauragės apylinkės teismo verdiktą. 

R. S. kalbėjo, kad balandžio 27-ąją, apie 9 val., autobusu su sugyventine atvažiavo į miestą, nes tą dieną turėjo dalyvauti teismo posėdyje. Jam pasibaigus vyras apie 12 val. nuėjo į parduotuvę, nes reikėjo nusipirkti laikrodžiui bateriją. R. S. dievagojosi, kad iš anksto nebuvo sugalvojęs vogti. Tačiau galiausiai viskas pasisuko kitaip. 

Parduotuvėje R. S. iš pradžių vaikščiojo kartu su sugyventine, po to išsiskyrė. Vyras nuėjo prie lentynos, kurioje buvo sudėti įvairūs darbo įrankiai. Ten būdamas pamatė nepažįstamą moterį, kuri kažką įsikišo į maišą. Vyras tuomet nusprendė paimti veržliasukį, nes suprato, jog parduotuvėje apsaugos nėra. Veržliasukio kaina, anot R. S., siekė apie 104 eurus. 

Vis dėlto R. S. apsiriko – pasirodo, įrankis vertas 249 eurų. 

Liudytoju pripažintas parduotuvės darbuotojas teisme sakė, kad prekių kainos yra dedamos po preke, bet pasitaiko atvejų, kad pirkėjai, apžiūrėję prekę, padeda ją ne į vietą, todėl prekės kainą reikėtų pasitikrinti pagal ant kainos nurodytą prekių pavadinimą, kodą arba paklausti konsultantų. 

Tam, kad prie išėjimo nebūtų pagautas, R. S. nuėmė nuo prekės sekiklį. Įsidėjęs vogtą daiktą į kuprinę vyras jau kurpė planus parduoti „grobį“. R. S. guodėsi teisme, kad jam trūko pinigų  susimokėti už buto nuomą. 

Vaikščiodamas kitoje parduotuvės pusėje jis pamatė, kad atrakinta daiktų saugojimo spintelė, kurioje buvo 39,99 euro vertės vyriškas skustuvas „Philips“.  

R. S. žinojo, kad jeigu pavogs prekių už daugiau nei 150 eurų, jam gali grėsti jau ne administracinė atsakomybė, o baudžiamoji, kuri užtraukia ir teistumą. 

Vyras išėjo iš parduotuvės, paskambino sugyventinei, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, irgi laiko veltui nešvaistė. Vyrui ji pasakė, kad pavogė ausines.

Po kurio laiko R. S. nukeliavo į turgų ir pardavė abu pavogtus daiktus. Teisme paklaustas, kiek už tai gavo pinigų, jis teigė neprisimenąs. 

Vyras kalbėjo, kad gautus pinigus išleido buto nuomai ir vaistams, kadangi gauna neįgalumo išmoką, siekiančią 140 eurų. R. S. sakė, kad jam trūksta pinigų ir vaistams. 

Bylos duomenimis, vyras parduotuvei padarė 278,99 euro turtinę žalą.   

Teisme liudijęs parduotuvės darbuotojas teigė, kad pardavėjas-konsultantas, pamatęs, kad nėra kažkurios prekės, atlieka patikrinimą buhalterinės apskaitos sistemoje. Neradus prekės yra aiškinamasi, kur ji galėjo dingti. Jei prekė yra kamerų matymo zonoje, peržiūrimas vaizdo įrašas. Būtent taip ir buvo nustatyta, kas paėmė prekę. Vaizdo medžiaga perduota policijos pareigūnams.

Pasak parduotuvės darbuotojo, tokių prekių kaip veržliasukis yra atvežama tik po keletą, nes jos brangios, jų nuperkama nedaug. 

Anksčiau už vagystę jau teistas R. S. ir vėl buvo pripažintas kaltu dėl svetimo turto pasisavinimo. Tauragės apylinkės teismo teisėja Lina Nainienė nusprendė skirti jam 90 parų arešto bausmę. Kadangi kaltinamasis pripažino savo kaltę, teismas nusprendė bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir skyrė galutinę 60 parų arešto bausmę. 

R. S. buvo įpareigotas atlyginti 278,99 euro žalą kas mėnesį sumokant po 46,50 euro.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 6 valandas
​​​​​​​Tauragės apylinkės teisme nuosprendį išgirdo jau anksčiau dėl fizinio skausmo sukėlimo bei melagingą skundą nuteista R. Š. Netekėjusi ir niekur nedirbanti moteris kaltinta tuo, jog užpuolė kitą moterį. Teismo salėje paaiškėjo, kad konfliktas užvirė dėl vyro.
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Teismas patenkino Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir pripažino 43-ejų metų Pagėgių gyventoją kaltu pasinaudojus svetimu galimybių pasu. Teismo sprendimu nuteistajam paskirta dvidešimties parų arešto bausmė jos vykdymą atidedant 3 mėnesiams, konfiskuotas jo mobilusis telefonas.
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Ant sukčių kabliuko užkibęs vyriškis prarado per 300 eurų. Tauragėje gyvenantis nukentėjusysis buvo apgautas dar praėjusių metų lapkričio mėnesį, tačiau į policijos pareigūnus kreipėsi tik praėjusią savaitę. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
„Norėjau kaip geriau, bet tik prisidariau sau problemų“, – Tauragės apylinkės teisme ištarė ne kartą už vairavimą esant neblaiviam ir vagystę teistas E. N. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Penktadienį Tauragės apskrities policija pranešė apie mieste aptiktą ekskavatorių ,,Hyundai HW140-9“, kuris buvo vogtas. Paaiškėjo, kad transporto priemonę neteisėtai pasisavinę asmenys nepagalvojo apie tai, jog gali būti sekami specialiu prietaisu. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-12
Tauragės apskrities policija trečiadienį pranešė, kad sausio 10 d. apie 16 val. 20 min. mergina, gimusi 2003 m., internetiniame puslapyje rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „iPhone X“ ir į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-10
Kur dursi – ten pažeidimas arba nusikaltimas. Regis, tokia situacija susiklostė, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patikrino įtarimų sukėlusį jaunuolį. Patikrinamas neapsiėjo be radinių, už kuriuos numatyta atsakomybė. Paaiškėjo, jog vaikinas laikė ginklų, galimai narkotinių medžiagų ir kontrabandinių cigarečių.  
Nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-09
Tauragės apylinkės teisme nuteistas kreditą iš finansų įstaigos panoręs gauti vyriškis, prieš porą metų jau teistas Šilutėje bei Kaune dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės, jos duomenų panaudojimo bei pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Bylos duomenimis, G. B. šįkart pateikė suklastotą dokumentą, todėl gruodžio 8-ąją jam paskelbtas naujas nuosprendis. 
Nuotrauka
uogiene
Aasociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2022-01-08
Policijos pareigūnų susidomėjimą sukėlęs tauragiškis kaip reikiant prisidirbo. Iš pradžių dėl gaminamos „naminukės“ įkliuvęs vyras, pasirodo, nelegaliai laikė ir šaunamąjį ginklą. Dėl jo tam buvo iškelta baudžiamoji byla, kurioje nuosprendis Tauragės apylinkės teisme paskelbtas lapkričio 30-ąją. 
Nuotrauka
Tauragės apskrities policija
Įkelta:
2022-01-07
Tauragės apskrities policija penktadienį pranešė, kad sausio 5-ąją apie 10 val. 30 min. Tauragės r., Mažonų k., rastas 1958 m. gimusios moters kūnas.
Nuotrauka
Asociatyvi policija.lt nuotrauka
Įkelta:
2022-01-06
Tauragės apskrities policijos pareigūnai tiria vyro mirtį. Žmogaus kūnas rastas bute.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-05
Pagėgių savivaldybės teritorijoje esanti Endriškių palivarko sodyba buvo apgriauta, o jos plytos parduotos. Pastatas registruotas Kultūros vertybių registre, kadangi turi didelės mokslinės, kultūrinės, istorinės reikšmės. Taigi prieš Tauragės apylinkės teismą stojo plytas išardęs ir iš svetimo turto pasipelnęs vyriškis, turintis polinkį alkoholiui ir norėjęs gauti pinigų gėrimams įsigyti. Už paveldo sunaikinimą Tauragės apylinkės teismas  iš vyro Kultūros paveldo departamento naudai priteisė net 7164,41 euro žalos atlyginimo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-04
Užsienyje dirbantis tauragiškis prarado teisę vairuoti po to, kai buvo sulaikytas girtas prie vairo. Anksčiau vairuotoju dirbusiam pažeidėjui teko keisti profesiją, o gruodžio 2-ąją – išklausyti Tauragės apylinkės teismo nuosprendį.